Forum Dragon Ball Nao

» [Osoba] Akira Kurosawa

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A co myslicie o filmach znanego swietej pamieci rezysera Akiry Kurosawy? Czy w ogole jakies ogladaliscie? Ja widzialem ostatnio kilka, miedzy innymi 'Siedmiu Samurajow' - swietny film!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 20.12.2008, 13:40
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Hmm, skoro tak polecasz, to spróbuję zdobyć...

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Siedmiu samurajow to cudo. Tylko niech ktos mi przetumaczy napis ktory pojawia sie mniej wiecej w polowie filmu , i trwa okolo pieciu do dziesieciu minut.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Ja najbardziej lubię Yojimbo, film świetny, mógłbym go oglądać i oglądać. Co do siedmiu samurajów to muszę to jeszcze obejrzeć ale mam nadzieje że będzie mi to dane.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Oglądałem "Siedmiu samurajów" jakiś czas temu w TVP1 zdaje się. Późno dali, bo koło północy i musiałem stoczyć wojnę o telewizor z rodzinką, żeby móc sobie to "okno na świat" pożyczyć na noc do pokoju
Ale WARTO BYŁO!!! Film mi się przepodobał! Zapodobał i ponadpodobał! Po prostu rewelacja! Przeszkadzał trochę lektor, ale oglądało się całkiem komfortowo, bo był w panoramie- nic mi nie umknęło, jeśli chodzi o video.
Nie będę się rozpisywał, co mi się podobało, które sceny i dlaczego, bo to i tak nie ma sensu. CAŁY film mi się podobał. Nie przypominam sobie żadnej sceny, która była nie tak nakręcona jak bym sobie życzył.

TRZEBA! TRZEBA! TRZEBA! Oto moja ocena

Innych obrazów Kurosawy nie widziałem, ale jak tylko będę miał nowy HD, na pewno coś tam sobie zobaczę
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Wczoraj widziałem Siedmiu Samurajów, i bardzo mi sie podobał, jeżeli większość produkcji Akiry Kurosawy prezentuje ten poziom, to skusze się na resztę filmów mistrza, nie będę pisał co mi sie podobało, bo by czasu nie starczyło, jednym słowem: rewelacja. Mam taką prośbę, jeżeli wiecie gdzie dostać Siedmiu Samurajów w wersji dvd, to bym był wdzięczny.

Pozdrawiam^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
shax Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.689
Posty: 1
kurosawa jest świetny,robił super filmy,pamietam jako 8 letnie dziecko widziałam Tron we krwi i zapadł mi w pamieci szcególnie
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Na mnie największe wrażenie zrobiły filmy "Sobowtór (影武者)" i "Ran (乱)",które są wg mnie perełkami japońskiego kina.Obydwa filmy są po prostu świetne.
Lenistwo69 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Lenistwo69
Wiek: 34
Dni na forum: 5.690
Plusy: 1
Posty: 24
Skąd: Lublin
Sumiennie szukam Jego filmików.. i jestem tylko po "Siedmiu samurajach", "Nie wiem jak gramatycznie napisać słowo 'Ran'w okoliczniku" i "Pijanym aniele". Z tego co się orientuję musiał się lubować w Szekspirze, skoro kilka filmów da się dosłownie przetłumaczyć na angielski. Jeśli ktoś lubi kimona, pewno się zachwyci. Jeśli ktoś lubi teatr, pewno się spodoba. Jeśli ktoś szuka niesamowitych efektów i śmieszą go teatralne śmierci Kyuzo czy Matsungi w zasadzie nie ma czego szukać. Jeśli ktoś lubi cowboyów to może sobie oglądnąć pierwowzór swojego ulubionego westernu. Osobiście bardziej wolę filmy z Toshiro Mifune, ale jeśli już dojdzie do połączenia reżyserii i aktorstwa obu panów to jestem x-kroć zachwycony^^
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Sobowtór / Kagemusha

Shingen Takeda, potężny daimyou, stał się tak sławny jak legendarne było jego motto wyszyte na proporcach: "Szybki jak wiatr, cichy jak las, gwałtowny jak ogień, nieporuszony jak góra". Ranny poleca członkom swego klanu znaleźć sobowtóra, który go zastąpi, utrzymując jego śmierć w tajemnicy Ma to powstrzymać wrogów przed atakiem. Człowiek wybrany do tej roli zwany był kagemusha (wojownik-cień). Jednakże ten kagemusha okazał się być zwykłym, drobnym przestępcą, który musi jakimś sposobem przekształcić się w wielkiego, charyzmatycznego przywódcę 25.000 samurajów.

To wielkie epickie widowisko o konfliktach wstrząsających XVI-wieczną, feudalną Japonią w 1980 r. było nominowane do dwóch Oscarów (Najlepsza Scenografia, Najlepszy Film Obcojęzyczny). Film otrzymał także Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Ciekaw jestem Waszych opini na temat tego filmu.Jak zwykle zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ran (jap. 乱 – Chaos) to film Akiry Kurosawy z 1985 roku, oparty na fabule Króla Leara Williama Shakespeare'a. Akcja toczy się w Japonii okresu Sengoku.

Postać króla Leara została w filmie zastąpiona przez Hidetorę Ichimonjiego, Wielkiego Lorda, starzejącego się władcę. Zamiast córek ma on trzech synów: Taro, Jiro i Saburo (który jest odpowiednikiem szekspirowskiej Cordelii). Hidetora postanawia oddać władzę w swoim królestwie w ręce Taro, najstarszego syna, podczas gdy Jiro i Saburo otrzymają we władanie Pierwszy i Drugi Zamek. Jiro i Saburo mają wspierać Taro. Saburo jednak krytykuje plan Hidetory, twierdząc iż jest on głupcem myśląc, że bracia będą żyli ze sobą w pokoju. Tango, jeden ze sług Hidetory, staje w obronie Saburo, a Lord skazuje ich obu na wygnanie.

Niedługo potem Hidetora zostaje odtrącony przez swoich synów i jest zmuszony tułać się wraz z Tango i błaznem Kyoami. Jiro pokonuje Taro, a potem sam zostaje pokonany przez innego władcę, który sprzymierzył się z Saburo. W końcu Saburo odnajduje Hidetorę, ale w chwilę później zostaje zabity przez zbłąkaną kulę, a Hidetora umiera z rozpaczy.

Film zawiera wiele misternych wątków pobocznych dotyczących zdrady i zabójstw wewnątrz rodzin, obnażających próżność i fałszywość dworskiego życia.

Ran uważany jest za jeden z najlepszych filmów Kurosawy. W 1985 roku zdobył Oscara za najlepsze kostiumy. Ścieżka dźwiękowa do filmu jest autorstwa Toru Takemitsu.

Ran,to drugi,obok Sobowtóra,z moich ulubionych filmów Kurosawy.Jeżeli widzieliście ten film,napiszcie jak Wam się podobał i co o nim sądzicie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hayato: 14.04.2009, 15:21
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jadłem śniadanie i się natknąłem w telewizji na film Dodes'ka-den, teraz patrzę, a to Kurosawy

Kręcony w ubogich dzielnicach Tokio film ukazuje życie i marzenia zwykłych mieszkańców miasta. Cichy, spokojny mężczyzna jest przekonany, że zdradza go żona, a umysłowo upośledzony młodzieniec wyobraża sobie, że jest tramwajem. Powtarza bez przerwy dodes’ka-den, dźwięk wydawany przez maszynę. Obaj budują w swoich umysłach wymarzony dom.

Pierwszy kolorowy film Kurosawy w wersji reżyserskiej miał 244 minuty. Producenci zdecydowali się na emisję krótszej, 140-minutowej wersji a oryginalny negatyw został zniszczony. Pomimo widocznych cięć Kurosawie cały czas udaje się opowiedzieć historię, będącą mieszaniną realizmu, komentarza społecznego, melodramatu i fantastyki.


Film z 1970, całkiem interesujący.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Właśnie na TVP Kultura trafiłem na Sanjuro - samuraj znikąd, to obejrzałem.

Dziewięciu młodych samurajów zaniepokojonych rosnącą korupcją wśród najwyższych urzędników miasta gromadzi się nocą w opuszczonej świątyni. Ich spisek zostaje jednak odkryty, zaś kryjówka otoczona. Z pomocą przychodzi im cyniczny samuraj, który przypadkiem obrał sobie świątynię za miejsce noclegu.

Już chyba widziałem go w kinie, bo motyw z kameliami znałem, ale tylko tyle pamiętałem.

Film bardzo fajny i nawet dość zabawny, na anime by się nadawało. Jak choćby samuraj z wrogich sił przetrzymywany w "szafie", nagle wychodzi, gada, gada, po czym wraca z powrotem.

Nazywam się Sanjuro. Jak skończę 40-tkę, Yonjuro xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Całkiem niedawno moją kolekcje zasilił film "Tron we krwii" (蜘蛛巣城, Kumo no su jō, "pajęczynowy zamek"),film w reżyserii Akiry Kurosawy z 1957 roku, powstały w oparciu o Makbeta Williama Shakespeare’a.

Akcja zostaje przeniesiona z jedenastowiecznej Szkocji do Japonii okresu Sengoku. Aby film był bardziej zrozumiały dla japońskiej publiczności, Kurosawa poczynił także inne zmiany. Bohaterami filmu nie są średniowieczni angielscy szlachcice, a samuraje. Zmieniła się także mentalność bohaterów, zwłaszcza Washizu (odpowiednik Makbeta): gdy Makbet poznaje przepowiednię czarownic, przez myśl przychodzi mu zamordowanie Duncana, aby objąć władzę. Samurajowi pomysł ten podsuwa dopiero jego żona Asaji, w filmie mogąca uchodzić za swego rodzaju uosobienia zła (u Kurosawy kobiety częstokroć utożsamiane były ze złem). Washizu stara się żyć w zgodzie z bushidō (lub, w zależności od czasu, w którym rozgrywa się akcja filmu, jakąś wcześniejszą jego formą), co nakazuje mu bezwzględną lojalność wobec swojego pana. Pod wpływem namów żony decyduje się jednak zabić swojego pana, aby samemu objąć władzę.

Kawał porządnego japońskiego kina w najlepszym wydaniu.Film bardzo mi się spodobał i zrobił na mnie duże wrażenie.Szczerze wszystkim polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tym razem trafiłem tam samo na Niebo i piekło (Tengoku to jigoku) z 1963.

Gondo jest właścicielem fabryki obuwia. Pewnego dnia syn szofera zostaje przez pomyłkę wzięty za jego potomka i porwany. Gondo staje przed moralnym dylematem. Jeśli zapłaci okup, stanie w obliczu bankructwa.
Kurosawa uczynił ze swoich bohaterów niezwykle realistyczne i "żywe" postaci, co sprawia, że oparte na luźnej adaptacji powieści Eda McBaina "Niebo i piekło" wykracza ponad schematy hollywoodzkiego kina, z którego czerpało inspirację. Tytuł nawiązuje do społecznej pozycji porywacza, powodowanego zawiścią oraz jego bogatej ofiary.


Świetny kryminał z Mifune w roli głównej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dzisiaj Ukrytą fortecę obejrzałem tamże. Dobra rola Mifune, jak zawsze, ale najbardziej mi się podobała postać księżniczki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wczoraj obejrzałem Idiotę (Hakuchi) Kurosawy, adaptacja Idioty Dostojewskiego.

I adaptacja niewątpliwie bardzo udana, scenariusz bardziej zbliżony do pierwowzoru niż np. jego adaptacje Shakespeare'a. Mifune w roli Rogożyna (w filmie naturalnie imiona itd. są japońskie), a poza tym w filmie gra też główną rolę znana skądinąd Setsuko Hara. Lekko mi nie pasowało przeniesienie rosyjskiego klimatu znanego z książki do Japonii, jakieś to takie dziwne, ale to nic.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnio obejrzalem az cztery filmy Kurosawy; "Rashomon","Ukryta Forteca","Straz Przyboczna" i "Sanjuro - Samuraj Znikad" i musze przyznac, ze coraz bardziej lubie tworczosc tego pana. Kawal dobrego, japonskiego kina, w jakim gustuje. Szczerze wszystkim polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnio obejrzalem "Rudobrodego" Kurosawy i musze przyznac, ze film bardzo mi sie podobal. Spodziewalem sie jenak wiecej scen z udzialem Toshiro Mifune. Poza tym jakos nie bardzo dopatrzylem sie scen esponujacych kobieca nagosc,o ktorych byla mowa w opisie. Niemniej jenak ten film to kawal dobrej roboty i dobrze sie go ogladalo.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obejrzalem dzis "Dodeskaden" Kurosawy i musze przyznac, ze film bardzo mi sie podobal. To jeszcze jeden z klasykow japonskiego kina, ktory zdecydowanie warto obejrzec. Polecam.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Osoba] Akira Kurosawa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook