Forum Dragon Ball Nao

» Najlepsza sztuka walki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Nieważne jaki styl sie ćwiczyczy wszyscy wymieniają style lepsze gorsze (ich zdaniem) a wsztukach walki nie chodzi o to.Wążne jest ile serca wkładasz w treningi jeśli ma sie w sobie zaparcie do samodoskonalenia sie to jak wybierze sie jakąkolwiek sztuke walki to bedźie sie dobrym wojownikiem.Wszystko zależy od psychiki jednym pasuje miękka sztuka walki np.aikido a dal innych nie ma nic lepszego jak walka w zwarciu (osobiście poplecam karate kyokushin)


OSU!!!

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Śmieszne te wasze opinie... "Kung-fu lepsze!", "Capoeira rules", "karate nie do przebicia" itp.
Sorki ale według mnie to lekkie przegięcie.
Przyznaję rację SonGoku. Bardzo ważne jest - ile wkładasz serca w daną sztukę walki. W sztukach walki nie liczy się efektywność- a skuteczność.

Głównymi celami sztuk walki (według mnie) są:
Kształtowanie ducha i ciała.
harmonijny rozwój człowieka.
Wyodrębnienie z siebie najlepszego - kształtowanie w sobie cnót.
Skuteczna Samoobrona

Nie można jednoznacznie stwierdzić jaka sztuka walki jest najlepsza/najskuteczniejsza. Wszystko w walce zależy od Siebie samego (stan fizyczny i psychiczny) i ruchów przeciwnika.

Jednej osobie pasuje Capoeira drugiej Judo, ale nie da się dojść do odpowiedzi na pytanie "Która sztuka walki najlepsza?".

Ja sam bardzo chwalę JKD (Jeet Kune Do). Dla mnie jest to coś więcej jak taktyka czy sztka walki. Dla mnie to pewna filozofia życia, która zmieniła moje życie i pogląd na temat walki z przeciwnikiem.

Jeszcze z 3 lata temu pisałbym teraz o tym "że kung-fu jest naj" albo "karate i aikido the best". Teraz jest inaczej.

W sztkach walki (wszystkich) typu kung-fu czy Capoeira jest bardzo wiele nieprzydatnych w realnej walce ruchów/form. Żeby stworzyć taką "sztukę walki doskonałą" trzebaby było scalić wszystkie plusy z nich płynących eliminując słabe punkty/ rzeczy nie brane pod uwagę w danej sztuce walki. Tym jest dla mnie JKD.

Oczywiście jest to tylko moja opinia, nikomu własnej woli nie narzucam ani nie karzę popierać itp. Każdy może mieć własne zdanie, jestem tego całkowicie świadomy.

Każdego zainteresowanego sztukami walk oraz zadającym sobie pytanie -"Czym jest to coś o czym on bredzi" (bo tego się nie da opisać - JKD jest to tzw. "styl bez stylu") posyłam do dzieła Bruca Lee "Tao of Jeet Kune Do".

Sorki za rozpisanie - dzięki serdeczne za przeczytanie mojej opini na ten temat.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
No brawo jesteś pierwszym człowiekiem na tym forum który pojął czym są sztuki walki
radze brać przykład z kolegi i odejść od prymitywnego moim zdaniem myślenia- ta czy ta jak ktoś sie jeszcze z tym nie zgadza to niech przeczyta sobie ostatni post w temacie Karate bo nie będe tego samego dwa razy pisał

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
karate, aikido, taekwondo, kung-fu, capoeria - kazdy mowi, ze sa najlepsze, bo tylko one sa najbardziej rozpowszechnione choc taekwondo i tak mi sie strasznie podoaba. ostatnio strasznie mi sie podoba sztuka walki pochodzaca z Indonezji, lecz nie znam nazwy Drogo Ryu-te i Chi Chuan tez sa dobre coc same ogladanie wydobywana z siebie energi Qigong, albo czytanie ksiazek o tym jest ciekawe ja tam sztukami walk, az tak bardzo sie nie zachwycam, wole zespolowe sporty (bo dzisiaj niestety, ale sztuki walki powoli robia sie coraz bardziej popularnym sportem, komercja bierze gore, no, ale przynajmniej wiecej ludzi moze zobaczyc te wspaniale techniki).
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
Polecam Capoeirę, jeśli jesteście dość wysportowani i macie czas. Osobiście rzuciłam to dla tańca - w sumie podobna rzecz

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
son-goku<>vegeta Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
son-goku<>vegeta
Dni na forum: 6.690
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Ja bardziej polecam Kung-Fu.Capoiera jakoś mi się nie podoba.



(Kung-Fu Wu-Shu człwoiek który kształci się w sztuce wojennej)
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
Ja bardziej polecam Kung-Fu.Capoiera jakoś mi się nie podoba.
Przecież to zupełnie co innego, można ćwiczyć jedno i drugie.

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Najważniejsze są chęci i zapał bo nawet jak sie ma czas a nie ma chęci i zapału to długo człowiek nie potrenuje Zresztą "dla chcącego nic trudnego" nie?
Mój znajomy ćwiczy sztuki walki i miał kiedyś 3 treningi dziennie i trenował tak przez pięć lat więc wszystko sie da pogodzić jeżeli sie chce



Siła z wami

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Jeet Kune Do.... Wiecie może czy da się to ćwiczyć np. w Poznaniu?? Najlepiej z kimś dobrym, nie na zasadach 100 dresów chce się nauczyć kopać tyłki...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
trzeba jeszcze tu wspomniec, ze gdyby np. nie media to karate itp. nie bylyby, az tak rozpowszechnione na wysoka skale, i my mielibismy klopot z poznaniem sztuk walki. popatrzczcie ile to aktorow rozprowadzilo sztuki walki na caly swiat dzieki filmom. van damme np. karate, tak samo jak chuck noris. steven segal cwiczyl aikido o ile sie nie myle. dzieki bruce lee kung-fu poznalo duzo, duzo, duzo wiecej ludzi, niz wczesniej. i w ogole czym bylby dobry film sensacyjny bez walk ?
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.651
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Jak dla mnie najlepszą techniką walki jest Capoeira, to sztuka walki wywodząca się z Brazyli. Polega na połaczeniu tańcu z walką a wynik zadowala oko. Niektorzy mieli okazje podpatrzeć ją w Tekkenie 3-5.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
pp3088 zamiast pisać post za postem, to moze najpierw zainteresuj się tematem w którym się wypowiadasz. O Capoeirze było tutaj już pisane.. ahh- i zajrzyj w regulamin tego forum.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Powiem szczerze ze sama trenowalam Karv Mage przez 4 lata i uwazam ze jest najlepsza a oprocz tego to skuteczne jest Muai Thai! Robi dobre wrazenie i jesli ktos dlugo trenuje to naprwade mozna niezle pokazac... Jesli chodzi o kategorie boksu to nie ma porowki K1 ze zwyklym boksem oczywiscie.O Capoeira powiem tyle, ze polega ona na tancu i moim skromnym zdaniem to do prawdziej walki tu duzo brakuje. Jesli natmiast chodzi o piszczele to powiem tyle, ze nieprawda jest ze kazdego bolka low kicki, mowie po swoim przykladzie, ze po latach trenowania roznych sztuk walki nie zwraca sie na bol chcby sie nogi polamie...walczy sie do konca i kazdy ktory zaglebil sie chocby troche w jakas sztuke calkiem powienien to wiedziec

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
slyszalem o karv mage, ponoc dobre na obrone. lecz nie wiem, czy lepsze od aikido?! mozesz cos wiecej napisac o tym, skoro znasz to z praktyki
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
No wiec Krav Maga nie oznacza tylko samoobrony tylko takze sztuke zabijania, szczerze mowiac to zalezy takze od trenera jak podchodzi do walki. Nikt nie powie otwarcie ze Krav Maga jest niebezpieczna albo co, no bo wtedy to kto by mogl na to chodzic? Krav Maga jest izraelskim systemem samoobrony i zawiera zarowno technike, ktora na poczatku jest podstawa, a potem przechodzi sie w stopien odruchu samoobrony, tzw. odruch Kravki. Tak wiec doskonali sie tak technike, ze poprzez nia swoja predkosc. Pozwala ona pokonac nawet znacznie wiekszego przeciwnika i o znacznie wiekszej wadze i posturze. Oprocz nauki walki w recz Krav Maga pokazuje jak urzywac przedmiotow codziennego urzytku w walce jak i takze walki z bronia, jednak do tego trzeba byc pelnoletnim... Krav Maga szkoli sie takze komandosow, wojsko jak i inne sluzby publiczne ktore maja kontakt z przestepcami.

Aikido natomiast ma duzo technik powiazanych z oddaniu przeciwnikowi jego wlasna sila co nie zawsze moze wyjsc, czasem trzeba polegac przecież [ ort! ] i na swojej sile i rozumie a nie na tym co mowi nam technika... Poza tym chce zauwazyc ze jesli chcialbys trenowac Aikido w Polsce to niezbyt wiadomo ktore jest najlepsze i tak dalej, nie mowiac juz ze istnieja rozne szkoly, roznych nauczycieli i kazdy przewanie ma swoje metody nauczania.

Chce zauwazyc takze ze Aikido jest bardzo tradycyjna sztuka walki, gdzie Krav Maga ciagle jest ulepszana Aikido jest nieagresywne,przynajmiej mowia Ci tak ktorzy ja trenuja,a Kravka tak. Moim zdaniem, Aikido jest delikatne i mozna duzo oberwac podczas walki stosujac je.

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
nie musisz mi mowic o aikido, bo trenowalem i dlatego sie pytam, czy krav mage jest bardziej skuteczne. pozdrawiam
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
no wiec moim zdaniem tak, jest bardziej brutalna, ale skuteczniejsza

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
najlepsza sztuka walkii to Zycie , nikt i nic cie nienauczy tego co ulica i zycie

pulkarecordzz.phorum.pl
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
najlepsza sztuka walkii to Zycie , nikt i nic cie nienauczy tego co ulica i zycie
wpełni sie z tobą zgadzam i uważam że to samo można powiedzieć o sztukach walki jako takich,tyle ze one kształtują osobowość inaczej niż ulica (powiedziałbym bardziej pozytywnie)co nie oznacza słabości wbrew temu co niektóre osoby wychowane na ulicy sądzą
to taki mały OT

a wracając do najlepszej sztuki walki dalej (i sie to nie zmieni prędko)jest dla mnie karate kyokushin

jeszcze pytanko co sądzicie na temat Chin Na bo według mnie jest to sztuka walki warta uwagi

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Chin Na zawiera w sobie pewną liczbę uderzeń, ale wymierzane są one zwykle w miejsca, które powodują momentalny paraliż lub utratę przytomności.
Moim zdaniem Chin Na jest podobne do Kung Fu. Coprawda ma techniki warte zapamietania, szczegolnie ciekawe sa te ktore pozwalaja doprowadzic przeciwnika do utraty przytomnosci, lub te pozwalajace wyrwac przeciwnikowi kosci z stawow...Powiem szczerze ze jest to bardzo pokazowe i ladnie wyglada, ale co do skutecznosci to nawet 3 latka nie wystarcza chyba,ze cwiczy sie dla przyjemnosci i z pasja, wtedy wszystko jest mozliwe.

najlepsza sztuka walkii to Zycie , nikt i nic cie nienauczy tego co ulica i zycie
Zycie moze czlowieka tylko jednego nauczyc, prawda taka, ze w wiekszosci miast panuje zasada: Gin albo rzadz! Wiem, bo sama tez mieszkalam w jednej z takich dzielnic. Sztuka walki nie jest po to aby pokazac wszystkim w miescie,ze tu sie rzadzi, jest po to aby sie odprezyc i odpoczac od meczacego swiata zewnetrznego. Zycie przewaznie moze dac tylko po twarzy i zostawic na kolanach nikt Ci nie pomoze jesli sam sobie nie pomozesz najpierw.

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Najlepsza sztuka walki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook