Forum Dragon Ball Nao

» Wolność i ograniczenia.

Strony: 1, 2, 3, 4  
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Tak jak większość z nas zapewne, nie lubię, kiedy mnie coś ogranicza. Dlatego chcę poruszyć temat, który wydaje mi się, może dać nieco do myślenia.
Papierosy.
Mamy prawo je palić, bez względu, czy one są zdrowe, czy nie, to jedna z naszych wolności. I tu rzecz nad którą proszę się obiektywnie zastanowić.
Palenie w miejscach publicznych. Jako zwolennicy wolności powinniśmy bronić prawa innych <i może swojego> do tego. A co z tymi, którym zależy na ulicach bez papierosów? Komu należy sie większa wolność? Dlaczego?
A co z innymi "rażącymi część" rzeczami?

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Thought napisał(a):
Komu należy sie większa wolność? Dlaczego?
Jak dla mnie, to zdecydowanie tym, ktorzy nie chca by palono w miejscach publicznych. Pewnie wiesz, ze samo przebywanie obok palacego bardzo szkodzi zdrowiu, a ja nie chcialbym by mnie truto, gdy stoje np. na takim przystanku, na ktorym stac musze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Mamy prawo je palić, bez względu, czy one są zdrowe, czy nie, to jedna z naszych wolności. I tu rzecz nad którą proszę się obiektywnie zastanowić.
Palenie w miejscach publicznych. Jako zwolennicy wolności powinniśmy bronić prawa innych <i może swojego> do tego
Jako zwolennicy wolności powinniśmy sie opowiedizec za wprowadzeniem ograniczenia.
Dlaczego?
Poniewaz wolnośc jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna wolnośc drugiego.
Palenie jest obiektywnie niezdrowe. Bezpośrednio jest orzyczyną wielu groźnych chorób, lub przybnajmniej w znacznym stopniu zwiększa ryzyko zachorowania na nie To jest fakt. Palenie bierne, a zatem przebywanie w bliskiej odległości osoby palącej, takze w sposób niekorzystnyn wpływa na zdrowie. A nikt dobrowolnie nie musi się zgadzac na to, aby pogarszać stan swojego zdrowia przez wzgląd na czyjeś nałogi..
Więcej. Ludzie mają prawo domagac sie tego, aby szanowano ich zdrowie, szanowano ich prawa i wolności. Jesli trzeba także poprzez wprowadzanie ograniczeń.

Zkaz może nie byłby potrzebny, gdyby funkcjonował w naszym społeczeństwie wyższy poziom kultury...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, ale należy zachować umiar i mieć na względzie dobro innych. Też bym nie chciał, żeby ktoś obok mnie palił papierosy. To jest jak dla mnie obrzydliwe i ten po prostu smród. Jeśli ktoś chce palić to niech pali, ale sobie w domu, albo na ulicy, gdy nie ma dużo ludzi w około. Skoro wolność to dlaczego palący nie ma szanować wolności niepalących, którzy stronią od tego nawyku?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ograniczenia sa bardzo wazne, bez nich swiat bylby chaotyczny. Kadzy by robil co chcial, a to raczej niezbyt ciekawa opcja. Papierosy w moim towarzystwie- wypraszam sobie, szkodza osobom biernym i to bardzo. Co do alkoholu- widok lezacych panow na lawkach nie jest zbyt ciekawy...
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
To wszystko zależy od punku widzenia , gdybyśmy teraz zaczeli palić to pewnie nic nierobilibyśmy sobie z tych zakazów bądź bylibyśmy strasznie wkurzanu na nasz rząd za wprowadzenie takiego zakazu. Natomiast stając po stronie osoby nie palącej , jesteśmy przeciwko paleniu i popieramy te decyzję władzy naszego kraju . Tak więc trudno mi tu cokolwiek powiedziec bo wszystko zalezy od punktu widzenia , ale że jestem osobą nie palącą jestem za tym by ten zakaz został uznany i wprowadzony .



PS: ale że nie można palić np. w własnym aucie to już chyba lekka przesada...

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Co do palenia same go w sobie, to zgadzam się:
Thought napisał(a):
Mamy prawo je palić, bez względu, czy one są zdrowe, czy nie, to jedna z naszych wolności.
Ale:
Palenie w miejscach publicznych. Jako zwolennicy wolności powinniśmy bronić prawa innych <i może swojego> do tego. A co z tymi, którym zależy na ulicach bez papierosów? Komu należy sie większa wolność? Dlaczego?
Uważam, że palenie w miejscach publicznych powinno być surowo zakazane. Dlaczego?
Po raz:
Naukowo dowiedzione zostało, że bierne palenie(tj. wdychanie dymu tytoniowego) jest kilka razy bardziej groźne niż palenie aktywne( z papierosem w palcach).
Po dwa:
Z powodu palenia biernego umiera ok. 19 tys ludzi( z tego co pamiętam; Wy chyba też kojarzycie tę reklamę).
Po trzy:
Ktoś może sobie nie życzyć palić biernie i ma do tego prawo. Ktoś może po prostu nie chcieć mieć chorych płuc, bo komuś innemu chce się zapalić.
Po cztery:
Astmatycy, małe dzieci, tudzież inne osoby wrażliwe na dym papierosowy mogą przebywać w miejscach publicznych. I chociaż ze względu na to można chyba się powstrzymać..
No i, co oczywiste, komuś może zapach dymu po prostu przeszkadzać.
Dai Kaiosama napisał(a):
Poniewaz wolnośc jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna wolnośc drugiego.
I tym bardzo mądrym zdaniem zakończę mój wywód
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
No dobrze. Cieszę, się że opinie były akurat takie, ale zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie tematu.
Papierosy to był temat skrajny i przykładowy. A co z "pokojowymi neonazistami" którzy <patrzymy teoretycznie> siedzą i nikomu z zewnątrz nie szkodzą, ale "negatywnie działają na uczucia niektórych", albo nawet z paradą równości. Nikomu nie szkodzi, a jednak nie pozwalają, aby się odbyła, "bo jest niemoralna". Dlaczego? Co z konstytucyjnym prawem do pokojowych zgromadzeń?
Wydaje mi się, ze tak naprawdę nie ma do końca złotego środka...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Sądzę iż właśnie te kontrasty i sprzecznością są siłą napędową tego świata. Mówiąc już bardzo filozoficznie każdy musi mieć cel w życiu, jakiś rodzaj siły napędowej. Konflikty pośrednio stanowią jedną z nich, ot chociażby ten temat. Oczywiście ten problem możemy zastąpić innym lecz jeżeli nie byłoby ich wcale? Cóż wtedy czynić? Iść po prostej lini bez zakrętów i zaskakujących sytuacji? Co to za życie bez odrobiny adrenaliny i zgryzot?
Patrząc na sprawę całościowo należy jeszcze rozważyć tzw. szkodliwość czynu społecznego. Za nieprzekraczalna granicę uważam działanie na czyjąś znaczną szkodę psychiczną i fizyczną wbrew woli tej osoby. Czyli wyżej przytoczony przykład papierosów można spokojnie pod to podciągnąć, albowiem palenie w obecości innych jest dla nich szkodliwe dla zdrowia, co sam palacz o swoim zdrowiu sadzi to już jego sprawa. Reszta jest nieistotna, a opór "dla idei" bezcelowy. Ewentualnie można rozważać możliwośc prawa większości, powszechnie znanego jako demokracja.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Demokracja powiadasz...
Oczywiście, ze jest dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że jesteś w większości.
Niestety świat jest zbudowany tak, że ludzi którzy powinni mieć prawo podejmowania decyzji jest mało, bardzo mało. Większość stanowią ci, którzy w sumie podczas głosowań nie powinni się nawet odzywać. Niestety, w ramach demokracji troszczymy się o większość, a mniejszość jest zepchnięta na margines. I to bez konkretnego rozeznania, czy jest to mniejszość wartościowa, bezwartościowa, potrzebna, bezużyteczna czy wręcz niezbędna. Nie masz przewagi- ESAD, koleś, to czy jesteś geniuszem czy wariatem to twój problem.

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Drakan napisał(a):
Ewentualnie można rozważać możliwośc prawa większości, powszechnie znanego jako demokracja.
Sugerujesz więc, że na drodze demokracji większość może zadecydować o nadużyciu swojej swojej wolności ze szkodą wobec innych? Co do tych papierosów to można zakazać palenia w miejscach publicznych, ale można jednocześnie uznać, że taki przepis godzi w wolność palących, którzy dajmy na to chcą palić w pubie przy piwie. W takim przypadku najlepiej jest stworzyć miejsca dla palących, takie by ich obecność nikomu nie przeszkadzała ani nie szkodziła. Co do palenia na przystankach to można usunąć się 10 metrów w lewo. Zakaz palenia byłby tutaj moim zdaniem absurdalny, to tak jakby zamknąć ulice miast dla samochodów, godzi ewidentnie w wolność. Przepraszam za głupi przykład, ale chciałem to jakoś wyjaśnić.

Thought napisał(a):
A co z "pokojowymi neonazistami" którzy <patrzymy teoretycznie> siedzą i nikomu z zewnątrz nie szkodzą, ale "negatywnie działają na uczucia niektórych"
Nikomu realnej krzywdy nie wyrządzają, a wywoływanie przez nich jedynie negatywnych uczuć nie można nazwać ograniczaniem wolności innych. Jeśli zaś używają swojego prawa do wolności by propagować swoje treści, czy też na drodze przestępczej działalności wprowadzać w życie należy ten proceder ukrócic.


Thought napisał(a):
albo nawet z paradą równości
Zarówno parady równości jak i normalności nie powinny mieć miejsca. Powodują one jedynie wzajemnie niepotrzebne antagonizmy między przedstawicielami różnych orientacji seksualnych, a obecne prawo pod tym względem uważam za sprawiedliwe.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
Co do palenia na przystankach to można usunąć się 10 metrów w lewo. Zakaz palenia byłby tutaj moim zdaniem absurdalny, to tak jakby zamknąć ulice miast dla samochodów
Ech... ten zakaz m.in. w Polsce obowiazuje juz od paru dobrych lat
A w niektorych europejskich panstwach nie mozna palic publicznie nigdzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gotenkskun napisał(a):
Ech... ten zakaz m.in. w Polsce obowiazuje juz od paru dobrych lat
A w niektorych europejskich panstwach nie mozna palic publicznie nigdzie.
Może i obowiązuje, ale przestrzegany nie jest, kary również nie są egzekwowane, więc po co on jest?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
kary również nie są egzekwowane, więc po co on jest?
Nie sa?
Sa, widze od czasu do czasu jak strazaki albo policja daja mandat takim delikwentom
Poza tym, widze rowniez, ze obecnie na owych przystankach bardzo rzadko ktos pali papierosa, moze jedna, dwie osoby jednoczesnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Lolz. Mam astmę, moi rodzice palą, palą ludzie na przystankach, palą na rusztowaniu gdzie remontują mi szkołę, więc śmierdzi w klasach. Jak wejdę to pubu, to wiem, że będą tam palili. Jak chcę się napić czegoś, bez dymu wokoło, to mogę iść gdziekolwiek indziej, czyż nie? Jest tyle restauracji, barów w których nie można palić, więc nie widzę sensu wprowadzania zakazu wszędzie. Już nie mówiąc o tym, że mogę wypić coś w domu. Mi się zawsze wydawało, że pub jest po to by czegoś się napić i palić, a nie po to, by zapomnieć, zarówno o piciu jak i o potrzebie zapalenia. (kto zna ten dowcip? Jest już tak stary, że w sumie mało kto )
Parady równości? A co one mnie obchodzą? Przeszkadzają wam one? Ludzie też maszerowali po śmierci JPII. Jedno, jak i drugie, olałem. Chcecie? ależ proszę bardzo! Mi to wisi i powiewa. Niszczą coś, demolują? Wtedy, owszem, zakazać. Są spokojni - nie ma problemu.
Pokojowi neonaziści? To jest zakazane w Konstytucji RP. I moim zdaniem, jak najbardziej słusznie.

Zdravim Was.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Joe Weider napisał(a):
Sugerujesz więc, że na drodze demokracji większość może zadecydować o nadużyciu swojej swojej wolności ze szkodą wobec innych?
Nie tylko może ale i tak niestety robi, co jest jej dużym minusem. Lecz demokracja prowadzona rozsądnie może rozwiązać wszystko. Nie wierzę, że niemożliwym jest wynalezienie tzw. złotego środka. Lecz skoro uprzemy się przy równości lub pozwoleniu na wszystko powstanie nam albo anarchia lub niemalże komunizm. A niestety czynić coś trzeba. Jednakowoż jak nam jest wiadome nie ma czegoś takiego jak jedno myslenie, jeden sposób, jedna droga. Oraz:
Thought napisał(a):
Większość stanowią ci, którzy w sumie podczas głosowań nie powinni się nawet odzywać.
Wniosek: o swoje należy samemu zadbać. A czego prawo nie zakazuje czynić można.
Drobna uwaga na marginesie: możliwośc za została przeze mnie uznana za ewentualną, więc logicznym chyba jest, że nie zawsze będzie wykorzystywana. Dodatkowo wiązałaby sie z małą szkodliwością społeczną czynu. A i trochę wyrozumiałości też by nie zaszkodziło. Wiem, że to utopia, ale jednak czasem się zdarza.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Gotenkskun napisał(a):
Joe Weider napisał(a):
Co do palenia na przystankach to można usunąć się 10 metrów w lewo. Zakaz palenia byłby tutaj moim zdaniem absurdalny, to tak jakby zamknąć ulice miast dla samochodów
Ech... ten zakaz m.in. w Polsce obowiazuje juz od paru dobrych lat
A w niektorych europejskich panstwach nie mozna palic publicznie nigdzie.
Jeśli chodzi o przystanki, to zależy od przewoźnika w danym mieście. Wiata przystankowa jest własnością prywatną i właściciel decyduje czy taki zakaz wprowadzić. W Warszawie nie ma zakazu, pytałam strażniczki miejskiej . Co do innych miast, to nie wiem...

Jeśli chodzi o papierosy, to zakaz palenia w knajpach, publicznych budynkach itp jest jak najbardziej w porządku. Co to za problem wyjść na 5min przed budynek, żeby zapalić? Ja palę i nie widziałabym w tym problemu. A jeśli obok stałaby osoba, której to przeszkadza i grzecznie poprosiła mnie o odsunięcie się, to bym to zrobiła. Jednak całkowity zakaz palenia WSZĘDZIE, to już przesada.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie palę, lecz wiem, że niektórym jest to do życia potrzebne ... Co do zakazów, obowiązujących w niektórych miejscach publicznych, jest to jak najbardziej słuszne, gdyż każdy ma prawo do miłej atmosfery, którą nie koniecznie jest siedzenie w zadymionym pomieszczeniu ... Jeżeli chodzi o przystanki ... osobiście nie widzę w tym problemu o tyle, o ile dana osoba się odsunie. Przecież nie mogę komuś powiedzieć nie pal tutaj, bo ma takie samo prawo do palenia (póki prawo tego nie zabrania), jak ja do stania ... Jeżeli chodzi o zakaz palenia na terenie całego kraju ... hmmm uważam, że to troszkę podchodzi pod nadużycie ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Co do palenia - ja i tak nie przestanę. Skoro mnie nie złapali jak paliłem w hipermarkecie , to nawet zakazy na ulicy na mnie nie zadziałają. A co do wolności , to podobnie jak z samochodami - też szkodzą , ale i tak ludzie na to srają. Wg. mnie problem z paleniem opiera się na tym że w krajach cywilizowanych nikomu się nie chce robić bachorów , więc i nie ma komu płacić za lekarzy. By nie to nikt by nie zwracał uwagi na palaczy. Co zaś się tyczy hasła o "wolności drugiego" , to niech se ten drugi założy pub w którym nie wolno palić i się odczepi od tego w którym ja palę , bo w innym wypadku albo będzie zmuszony znosić takiego śmierdziela jak ja , albo niech całkowicie ograniczy kontakt z ludzmi , bo zawsze mu coś będzie bruździć . Palenie zostało zaakceptowane kulturowo już dawno temu , i dyskusja nad jego ograniczeniem jest bezcelowa. Co do pedoparad , to jestem przeciwny , ale zdaje sobie sprawę że i tak tego tatałastwa nie zatrzymam . Poza tym jakbym chciał to bym zorganizował konkurencyjną i doprowadził do rospierduchy , a nie zakazywał . A jako że nie robię , widać aż tak mi to nie przeszkadza. Witam po przerwie , może jeszcze zacznę wpadać jak sobie na nowo net założę

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Co do pedoparad , to jestem przeciwny , ale zdaje sobie sprawę że i tak tego tatałastwa nie zatrzymam . Poza tym jakbym chciał to bym zorganizował konkurencyjną i doprowadził do rospierduchy , a nie zakazywał .
Jak ci się nie podoba, to nikt nie każe ci na nie chodzić, prawda? Jesteś wolny, masz wybór.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Wolność i ograniczenia.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook