Forum Dragon Ball Nao

» Gackt

Strony:   1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Z jednej strony fajnie, a z drugiej powiem, że mógłby wreszcie przestać się rozdrabniać i wydać ten cholerny album, zamiast zdzierać więcej kasy z fanów.
Pewnie przez swoją trasę koncertową znowu bilans zysków i strat wyszedł mu pod kreską, więc musi sobie odbić xd.
Ale na poważnie, to faktycznie mógłby w końcu wydać album....

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Z jednej strony fajnie, a z drugiej powiem, że mógłby wreszcie przestać się rozdrabniać i wydać ten cholerny album, zamiast zdzierać więcej kasy z fanów.
Po co? Zlicz już wydane single, dodaj te, które ma wydać i będziesz miał ilość utworów ze standardowej płyty

Oj, Gackt, co to się z Tobą dzieje? Ciekawa jestem, czy do każdego z singli będzie teledysk. Jeśli tak, to Gackt czuje silną potrzebę pokazania się światu XD

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.797
Posty: 514
Skąd: Pluton
Mart napisał(a):
Pewnie przez swoją trasę koncertową znowu bilans zysków i strat wyszedł mu pod kreską, więc musi sobie odbić xd.
Ale na poważnie, to....
A ja tez tak uważam i to już bez żartów Co prawda ostatnio ledwo co mnie się imają wszelkie muzyczne wieści, więc nie wiem może jak idealnie ma się kwestia trasy. Jednak ze wcześniejszych różnych info, można wnioskować, że finansowo to będzie fura kasy. Co prawda bilety zwrócą dużo, ale jednak najpierw trzeba z 'czegoś' to tworzyć, więc... Kto tak Go wie

Co do nowych płytek, to zdziwiły mnie mocno okładki (???) :p

A utworów nowych Gacek miał sporo, więc i na płytce powinno się pojawić coś nowego. Obecnie cieszę się, że tworzy, a jak album po jawi się np. na wakacje, to będzie to idealny prezent po ciężkich miesiącach xD Ach, ale teraz - dzisiaj - już wszytko widzę w różowych barwach, jutro będzie gorzej :p

Ale, gadam nie to co chciałam. W zasadzie wpadłam tutaj aby podrzucić link z komentarzy z Dears
http://www.filehoster.ru/files/cp1051

Buziaki,
spadam ^__^'

Ps. Lary, oj tak, Gacek coraz mocniej rozpościera skrzydła - hym, poetycko ujęte '. Ale to dobrze, bo i ze strony zagranicznego fana ma to dużo plusów

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Laru-chan napisał(a):
Oj, Gackt, co to się z Tobą dzieje? Ciekawa jestem, czy do każdego z singli będzie teledysk. Jeśli tak, to Gackt czuje silną potrzebę pokazania się światu XD
No cóż, ja czuję mocną potrzebę oglądania go, więc nie mam nic przeciwko, żeby się pokazywał światu ^^"".
edhel napisał(a):
A ja tez tak uważam i to już bez żartów Co prawda ostatnio ledwo co mnie się imają wszelkie muzyczne wieści, więc nie wiem może jak idealnie ma się kwestia trasy. Jednak ze wcześniejszych różnych info, można wnioskować, że finansowo to będzie fura kasy. Co prawda bilety zwrócą dużo, ale jednak najpierw trzeba z 'czegoś' to tworzyć, więc... Kto tak Go wie
Gackt Live Tour 2008-2009 Requiem et Reminiscence będziemy mogli podziwiać za jakiś czas, kiedy już zostanie wydane na dvd, więc wtedy ocenimy, ile kasy w to poszło xD.
edhel napisał(a):
Co do nowych płytek, to zdziwiły mnie mocno okładki (???) :p
Gacktowa dziewczynka była wręcz przerażająca o_O'...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Wybaczcie, że post pod postem, ale mam pewien kłopot.
Jak przetłumaczyć na nasze tytuł piosenki "Leeca"? Nie mam na to żadnego pomysłu, translatory i słowniki też odmawiają współpracy... Z piosenki też nie wynika nic, co mogłoby mi pomóc...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
A to nie jest czasem imię, które tłumaczy się jako Lisa? Tylko taka inna pisownia. Nic mi innego nie przychodzi do głowy.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dokładnie o tym samym pomyślałam! Tylko nie byłam pewna, więc wolałam spytać, nie sugerując nic... Jeśli nikt nie będzie miał innych pomysłów, to pozostanę właśnie przy tym x) wielkie dzięki

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.075
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Słyszał ktoś w ogóle zapowiedź nowego tytułowego utworu Gackta, z nadchodzącego singla (są też inne, ale te na razie pominę)? Zapowiada się jeszcze większa nędza niż "GHOST". Słyszałem tylko fragment, ale już się boję, naprawdę.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Chodzi o Koakuma Heaven? Jeśli tak to muszę przyznać, że brzmi to jak wyjątkowo marne disco polo... Jednak preview Lost Angles przypadł mi do gustu, taka typowa gacktowa ballada x)

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.458
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Słyszałam dwa utwory, co prawda kawałki, ale jeden jest nawet spoko, a drugi to tak jak Mart napisała, od razu skojarzyło i się z disco polo... coś okropnego, jeszcze koło niego jakieś dwa króliki tańczyły (czy co to było. A Ghost akurat mi się podobał

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie wiem w co Gackt z nami gra,ale dzisiaj wchodzę na JaME i czytam:

"5 sierpnia ukaże się nowy singiel Gackta, który nie ma jeszcze tytułu. Znajdzie się na nim piosenka nagrana do filmu "Kamen? Rider Decade All Rider VS. Big Shocker". Wydawnictwo to ukaże się w dwóch wersjach: CD i CD+DVD. Dalsze informacje na ten temat nie są jeszcze znane."

Kolejny singiel.Tych singli wydał ostatnio tyle,że licząc od ostatniego albumu,to jest "Diablos" (2005) można by uzbierać na niezłą single collection. A nowego albumu tak jak nie było,tak nie ma.Hm...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Gacktowi przydał by się zapał i pracoholizm Hyde. Dwa, trzy single i płyta.

No cóż, nowych utworów póki co nie słyszałam, ale niebawem postaram się to nadrobić.


Hayato napisał(a):
. Znajdzie się na nim piosenka nagrana do filmu "Kamen? Rider Decade All Rider VS. Big Shocker".
Co on z tym "Kamen Rider'em"?? Ech, bawi się w seriale. Najpierw ten samurajski, a teraz to.


Hayato napisał(a):
Tych singli wydał ostatnio tyle,że licząc od ostatniego albumu,to jest "Diablos" (2005) można by uzbierać na niezłą single collection. A nowego albumu tak jak nie było,tak nie ma.Hm...
Ja wiem, zlicz sobie te wszystkie single i wyjdzie setlista płyty jak najbardziej długogrającej...

Nie wiem co Gackt ma do roboty, ale mógłby siąść w tym studiu i sklecić wszystko w kupę. Moja siora ostatnio się na niego nawróciła. Niegdyś fanatyczka, ale tak dawno niczym nie zaszalał, że prawie go porzuciła. Prawie, bo teraz zasłuchuje się starszymi dokonaniami i singlem "Jesus". Reszta jej nie kręci. Skoro tak wielka fanka zaczyna się denerwować, to coś tu jest nie tak.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
natalia0111 napisał(a):
coś okropnego, jeszcze koło niego jakieś dwa króliki tańczyły
Koty, jak mnienam xD zawsze pokazują się podczas piosenki "U+K". Gdzieś słyszałam, że powodem do ich obecności jest dedykacja piosenki dla Kamiego, który zawsze lubił dziecinne i pogodne rzeczy. Jednak co robiły przy tej disco-polowej piosence to nie mam pojęcia.

Kolejny singiel.Tych singli wydał ostatnio tyle,że licząc od ostatniego albumu,to jest "Diablos" (2005) można by uzbierać na niezłą single collection. A nowego albumu tak jak nie było,tak nie ma.Hm...
Hmm... Gackt zwykle jak wydaje album, to jest on utrzymany w jeden, konkretnej tonacji. Natomiast każdy z jego singli jest całkowicie różny od poprzedniego. Może facet chce sobie po prostu poeksperymentować przez jakiś czas?

Co on z tym "Kamen Rider'em"?? Ech, bawi się w seriale. Najpierw ten samurajski, a teraz to.
A kiedyś tak się upierał, że nie będzie nagrywał piosenek specjalnie dla seriali ._.''

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.075
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Mart napisał(a):
Chodzi o Koakuma Heaven? Jeśli tak to muszę przyznać, że brzmi to jak wyjątkowo marne disco polo... Jednak preview Lost Angles przypadł mi do gustu, taka typowa gacktowa ballada x)
Taak, dokładnie o ten mi chodzi. Reszta póki co może być (czekam wciąż na pełną wersję), ale też bez zachwytu. Od czasu "Jesus" jak dla mnie Gackt nie stworzył niczego niezwykłego.
Aha, tak w ogóle jeśli ktoś nie wie, kawałki wszystkich trzech tytułowych singli można usłyszeć na stronie Gackta http://gackt.com/

Hayato napisał(a):
"5 sierpnia ukaże się nowy singiel Gackta, który nie ma jeszcze tytułu. Znajdzie się na nim piosenka nagrana do filmu "Kamen? Rider Decade All Rider VS. Big Shocker". Wydawnictwo to ukaże się w dwóch wersjach: CD i CD+DVD. Dalsze informacje na ten temat nie są jeszcze znane."
Jeszcze jeden? Co tym razem, może w pięciu wersjach, a jedna będzie dodatkowo zawierać papier toaletowy z nowym gacktowym logo V_V?

Hayato napisał(a):
Kolejny singiel.Tych singli wydał ostatnio tyle,że licząc od ostatniego albumu,to jest "Diablos" (2005) można by uzbierać na niezłą single collection. A nowego albumu tak jak nie było,tak nie ma.Hm...
Laru napisał(a):
Ja wiem, zlicz sobie te wszystkie single i wyjdzie setlista płyty jak najbardziej długogrającej...
Na pewno zauważyli to wszyscy fani Gackta. Jasne, cieszę się, że wydaje nowe utwory (pomijając to, że niektóre z nich są po prostu słabe), ale od wydania "Diabolos" miną niedługo 4 lata. Kiedyś Gackt serwował nam nie tylko nowe single, ale także album średnio co roku. Teraz nie wiem o co mu chodzi. Bo przede wszystkim odciążą portfele drogich "Dears"...

Hmm... Gackt zwykle jak wydaje album, to jest on utrzymany w jeden, konkretnej tonacji. Natomiast każdy z jego singli jest całkowicie różny od poprzedniego. Może facet chce sobie po prostu poeksperymentować przez jakiś czas?
Właściwie to ta koncepcja odnosiła się głównie do tekstów, prawda? No i z tego co wiem, "Rebirth" i chyba także "Diabolos" nie były takimi albumami. Tak więc nie byłby to pierwszy album tego rodzaju jeśli chodzi o Gackta.
No i cztery lata to już chyba dosyć czasu na eksperymenty. Przynajmniej ja tak uważam

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kamzo napisał(a):
Teraz nie wiem o co mu chodzi. Bo przede wszystkim odciążą portfele drogich "Dears"...
Może nadal nie może wyjść z pod kreski finansowej przez Diabolos Tour xD Podobno bardzo wtedy przesadził z kosztami xD. Żartuję oczywiście, ale w sumie to kto wie, co mu siedzi w tej łepetynie.
Kamzo napisał(a):
Właściwie to ta koncepcja odnosiła się głównie do tekstów, prawda? No i z tego co wiem, "Rebirth" i chyba także "Diabolos" nie były takimi albumami. Tak więc nie byłby to pierwszy album tego rodzaju jeśli chodzi o Gackta.
Niby głównie do tekstów, ale muzyka na poszczególnych albumach też była do siebie podoba. Wystarczy porównać styl z "Moon" i z "Crescent". Co do "Diabolos" to z tym się wiąże ta słynna "księżycowa opowieść pisana od tyłu", więc w to mu wnikać nie będę....
No i cztery lata to już chyba dosyć czasu na eksperymenty. Przynajmniej ja tak uważam
No tak, cztery lata to faktycznie sporo xD

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.458
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Mart napisał(a):
Koty, jak mnienam
Nie wiem, może zresztą strasznie mi przeszkadzały i w dodatku ta piosenka... może mi się zdawało, ale wyglądało, jakby Gackt trochę przytył może to tylko moje spostrzerzenia, w koncu wyszło, że jestem ślepa

Kamzo napisał(a):
Jasne, cieszę się, że wydaje nowe utwory (pomijając to, że niektóre z nich są po prostu słabe), ale od wydania "Diabolos" miną niedługo 4 lata.
Już wolę poczekać na jego nowy albun jeszcze z rok, byle nagrał coś sensownego. Jak mają byc utwory podobne do jego nowego singla to ja dziękuje disco polo mam pełno na kompie

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.075
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Mart napisał(a):
Może nadal nie może wyjść z pod kreski finansowej przez Diabolos Tour xD Podobno bardzo wtedy przesadził z kosztami xD. Żartuję oczywiście, ale w sumie to kto wie, co mu siedzi w tej łepetynie.
Ja bym na Waszym miejscu zdecydowanie odrzucił możliwość z kłopotami finansowymi. Gackt już dawno zarobił tyle kasy na płytach, reklamach, czy użyczeniu swojej osoby w grze etc., że mógłby w każdej chwili przejść na emeryturę, a do końca życia nie robić nic innego tylko leżeć brzuchem do góry. Całe szczęście taki pomył chyba nie przyszedł mu do głowy

Mart napisał(a):
Niby głównie do tekstów, ale muzyka na poszczególnych albumach też była do siebie podoba.
Nie zawsze bo właśnie wspominane przeze mnie "Rebirth" czy "Diabolos" to mieszanka stylów muzycznych. Ale to tylko tak na marginesie wspominam jako dowód, że mógłby spokojnie wydać już ten nowy album.

natalia0111 napisał(a):
może mi się zdawało, ale wyglądało, jakby Gackt trochę przytył
Tak, i to już jakiś czas temu. Na pewno mu to nie zaszkodzi A nawet wygląda teraz zdrowiej, że tak powiem XD

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.458
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Kamzo napisał(a):
Tak, i to już jakiś czas temu. Na pewno mu to nie zaszkodzi A nawet wygląda teraz zdrowiej, że tak powiem XD
przynajmniej tyle, że nie mam przywidzeń Teraz to na pewno lepiej wygląda, wcześniej wyglądał jak suchy patyk biegający po scenie w kolorowych gatkach xD

Kamzo napisał(a):
Ale to tylko tak na marginesie wspominam jako dowód, że mógłby spokojnie wydać już ten nowy album.
Oj mógłby wydać, tylko coś normalnego. Tyle miał czasu, że po tych 4 latach jego płyta powinna zwalić z nóg, a na razie tak się nie zapowiada. Chyba że to tylko jedna wtopa z tą piosenką w stylu disco polo, mam nadzieję, że więcej takich nie nagra.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kamzo napisał(a):
Ja bym na Waszym miejscu zdecydowanie odrzucił możliwość z kłopotami finansowymi. Gackt już dawno zarobił tyle kasy na płytach, reklamach, czy użyczeniu swojej osoby w grze etc., że mógłby w każdej chwili przejść na emeryturę, a do końca życia nie robić nic innego tylko leżeć brzuchem do góry.
Wiem o tym, to był tylko taki żart x). Jego wypowiedź z którymś z wywiadów, właśnie o tym, że przez trasy koncertowe ląduje pod kreską i musi sobie potem szybko dorabiać, bardzo mi się z niewiadomych przyczyn spodobała i dlatego często ją cytuję xD
Kamzo napisał(a):
Nie zawsze bo właśnie wspominane przeze mnie "Rebirth" czy "Diabolos" to mieszanka stylów muzycznych.
Tak, ale jak już wspomniałam, "Diabolos" ma swoją własną, prywatną historię, którą Gackt chciał opowiedzieć za pomocą piosenek. A przynajmniej tak mówił...
natalia0111 napisał(a):
Teraz to na pewno lepiej wygląda, wcześniej wyglądał jak suchy patyk biegający po scenie w kolorowych gatkach xD
Co 80 kilo Gackta to nie 50 xD teraz jest go więcej *____*. Moja koleżanka oglądając jedne z nowszych zdjęć z jakiegoś magazynu stwierdziła, że Gackt nie ma "sześciopaku" na brzuchu tylko już "ośmiopak" xD

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.458
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Mart napisał(a):
Co 80 kilo Gackta to nie 50 xD teraz jest go więcej *____*. Moja koleżanka oglądając jedne z nowszych zdjęć z jakiegoś magazynu stwierdziła, że Gackt nie ma "sześciopaku" na brzuchu tylko już "ośmiopak" xD
Im więcej tym lepiej, byleby tylko nie przesadził, bo co za dużo to niezdrowo
Kurde, aż muszę obejrzec ten jego "ośmiopak"

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  

Forum DB Nao » » » Gackt
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook