Forum Dragon Ball Nao

» Największy zbrodniarz wszech czasów - Szatan czy Bóg, czyli perły przemyśleń teologicznych ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Przepraszam za oczywiście prowokacyjny temat, ale nie mogę się oprzeć:

Zacznijmy od Szatana:

Na swoim koncie ma kilka morderstw, próbę sabotażu Projektu Zbawienia, a także przeciąganie ludzi na Ciemną Stronę Mocy. Przez jednych uważany za samo wcielenie zła, przez drugich często opisywany jako postać romantyczna i samotnik, indywidualista próbujący się oprzeć jarzmu Boga i jego autorytaryzmowi. Wielu artystów lubi go przedstawiać jako zapłakane emo. Przeważnie ma rogi. W wersjach radykalniejszych jest to satyr z ogonem. Często ubrany w czarny płaszcz. Opcjonalnie z kosą.

Obraz

Bóg:

Jego co sławniejsze dokonania to min: stworzenie świata, nadanie ludziom wolnej woli (po uprzednim wyznaczeniu dobra i zła (witamy w czarno-białym świecie!)), nasłanie wściekłych aniołów na Sodomę i Gomorę i rzeź dzieci w Egipcie. Sławny jest też z wysłania na świat swojego syna, który z możliwości a)zlikwidowania raka, b)zaprzestania wszelkim wojnom, c)zapewnienia wszystkim dobrobytu i d)chodzenia po wodzie i przemienianie wodę w wino, wybrał ostatnie. Ludzie czczą też go za objawienie św. Janowi wizji Apokalipsy, czyli brutalnego wymordowania wszystkich ludzi. Zazwyczaj przedstawiany jako starzec z brodą, innym razem jako palący się krzak. Na przekór wszystkiemu co zrobił, nie wiedzieć czemu, często występuje jako ten zły.

Obraz

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 17.11.2007, 21:20
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Szarak napisał(a):
objawienie św. Janowi wizji Apokalipsy

Brutalnego wymordowania wszystkich ludzi. Tu się myslisz. Nie jest opisane w Apokalipsie , że wszyscy ludzie zostaną wymordowani. Jeśli tak, to przez kogo lub przez co????
Jak już leci temat Apokalipsy.. więc, muszę stwierdzic, ze wielokrotnie czytałem ostatnią księgę N. Testamentu i co nieco z niej wysunąłem. na pewno [ ort! ] nie wszyscy ludzie wykitują . Głównie wszystko zalezy od nas. Na główną próbe zostana wystawieni zapewne grzesznicy , po uprzednim Wniebowstąpieniu tych dobrych - tak to rozumie.

Jeżeli chodzi o śmierc reszty. Tak więc, sądzę, że beda to katastrofy klimatyczne, ajk coraz potezniejsze niz zazwyczaj anomalia pogodowe. Mozliwe, ze wystapia trzesienia ziemi o niespotykanej dotąd skali . Takze ma cos z kosmou wywalic w Ziemię, zapewne szczątki komety czy jakiejs asteroidy...



Jednak wracając do tematu , twierdzę, że niewątpliwie wielkim zbrodniarzem był .. hmm... chyba sam diabeł, gdyz to przez niego ludzie posiadaja zlo, przez które wyrządzają zbyt często krzywdęswym bliźnim... To przez to odwieczne zło gatunek ludzki się wzajemnie morduje doprowadzajac do ruiny...

Tak więc niewątpliwym złem świata pozostanie diabeł. Z ludzi mogę wymienic Saddama Husajna, Hitlera, Lenin .
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Szarak napisał(a):
nadanie ludziom wolnej woli (po uprzednim wyznaczeniu dobra i zła (witamy w czarno-białym świecie!))
Ishido napisał(a):
Jednak wracając do tematu , twierdzę, że niewątpliwie wielkim zbrodniarzem był .. hmm... chyba sam diabeł, gdyz to przez niego ludzie posiadaja zlo
Ludzie posiadają zło przez diabła, ale stworzył je Bóg... Można wywnioskować, że ze sobą współpracują.

Co zaś się tyczy mojego zdania na ten temat, wcześniej pewnie bezdyskusyjnie odpowiedziałbym "Szatan", jednak po argumentach Szaraka stworzył się mały dylemat... :p
Szatan nie zrobił niczego dobrego, Bóg tak, ale przy tym jeszcze masę złego...

Wstrzymam się jeszcze z odpowiedzią, wypadałoby mi się zapoznać ze szczegółami bytu szatana.


Ishido napisał(a):
Z ludzi mogę wymienic Saddama Husajna, Hitlera, Lenin .
To samo, tyle że dodam jeszcze Rydzyka.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak dla mnie, ten temat bardziej do Humoru pasuje
Szatan z kosa? Raczej z widlami.

Daichi napisał(a):
Można wywnioskować, że ze sobą współpracują.
Polecam zapoznac sie z problemem teodycei.

Daichi napisał(a):
To samo, tyle że dodam jeszcze Rydzyka.
Jesli stawiasz Rydzyka obok Hitlera, to coz... no tak, zapomnialem, ze jestes jeszcze dzieckiem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Szatan z kosa? Raczej z widlami.
Cicho tam...

Jak dla mnie, ten temat bardziej do Humoru pasuje
You're breaking my heart!

Brutalnego wymordowania wszystkich ludzi. Tu się myslisz. Nie jest opisane w Apokalipsie , że wszyscy ludzie zostaną wymordowani. Jeśli tak, to przez kogo lub przez co????
Jak już leci temat Apokalipsy.. więc, muszę stwierdzic, ze wielokrotnie czytałem ostatnią księgę N. Testamentu i co nieco z niej wysunąłem. na pewno [ ort! ] nie wszyscy ludzie wykitują . Głównie wszystko zalezy od nas. Na główną próbe zostana wystawieni zapewne grzesznicy , po uprzednim Wniebowstąpieniu tych dobrych - tak to rozumie.
To wiadomo już od dawien dawna <ziew>. Jednak jeśli lubisz seks, zostaniesz zamordowany. Według wielu proroków ST Paruzja ma być dniem straszliwego Gniewu Pańskiego. Przez co, lub przez kogo? Jeźdźcy Apokalipsy nie zostaną wysłani na rekonesans. Na wszystkich grzeszących mają być zesłane plagi i nieszczęścia. Itd.

Jednak wracając do tematu , twierdzę, że niewątpliwie wielkim zbrodniarzem był .. hmm... chyba sam diabeł, gdyz to przez niego ludzie posiadaja zlo, przez które wyrządzają zbyt często krzywdęswym bliźnim... To przez to odwieczne zło gatunek ludzki się wzajemnie morduje doprowadzajac do ruiny...
Jak już napisał Gotenks, teodycea się kłania. Zło pochodzi od diabła? Ciekawe którego, bo było ich troszkę. W każdym razie, jak zło może pochodzić od Szatana (umówmy się, że o niego Ci chodzi), skoro Bóg sam go stworzył? Zresztą, to nie Szatan zasadził Drzewo Poznania Dobra i Zła, ale Bóg. Co znaczy, że zło było wydzielone przez Boga, nie przez Szatana. Co znaczy, że to nie Szatan stworzył zło, ale Bóg.
Inną sprawą jest, że stworzył zło, aby mogło zaistnieć dobro.
Niemniej, rozumowanie że wszelkie zło wyrządzone przez człowieka pochodzi od Szatana, jest błędne. Typowo ślepo-katolickie.

polecam zapoznac sie z problemem teodycei.
A znaleziono Jedyną_Prawdziwą?

Jesli stawiasz Rydzyka obok Hitlera, to coz... no tak, zapomnialem, ze jestes jeszcze dzieckiem.
=*

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Szarak napisał(a):
To wiadomo już od dawien dawna <ziew>. Jednak jeśli lubisz seks, zostaniesz zamordowany. Według wielu proroków ST Paruzja ma być dniem straszliwego Gniewu Pańskiego. Przez co, lub przez kogo? Jeźdźcy Apokalipsy nie zostaną wysłani na rekonesans. Na wszystkich grzeszących mają być zesłane plagi i nieszczęścia. Itd.
Ludzie czczą też go za objawienie św. Janowi wizji Apokalipsy, czyli brutalnego wymordowania wszystkich ludzi.
Wiesz, że wykazujesz się niesamowitą ignorancją ?

Oto słowa Boga, które powiedział zaraz po Wielkim Potopie:
"Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego co żyje, jak to uczyniłem."

Co do samego aktu, jakim jest seks, to nie jest on złem. Skoro Bóg dał go człowiekowi jako, rzecz przyjemną, jest on dobry, i Bóg każe się nim cieszyć. Tak właśnie uczy kościół.

Jego co sławniejsze dokonania to min: stworzenie świata, nadanie ludziom wolnej woli (po uprzednim wyznaczeniu dobra i zła (witamy w czarno-białym świecie!)), nasłanie wściekłych aniołów na Sodomę i Gomorę i rzeź dzieci w Egipcie. Sławny jest też z wysłania na świat swojego syna, który z możliwości a)zlikwidowania raka, b)zaprzestania wszelkim wojnom, c)zapewnienia wszystkim dobrobytu i d)chodzenia po wodzie i przemienianie wodę w wino, wybrał ostatnie.
Bóg stworzył tylko i wyłącznie dobro, a zło będące wszelkim odstępstwem od dobra, musiało zaistnieć, a to i dopiero po interwencji Szatana.
A jeżeli chodzi o Jezusa, to może zadziwi Cię ta wiadomość, ale nie został on zesłany na ziemię w celu eliminowania wad i chorób ludzi...

Na przekór wszystkiemu co zrobił, nie wiedzieć czemu, często występuje jako ten zły.
Pośród satanistów znaczy się ?

A teraz co do samego pytania, to nie bardzo wiem jak wyobrazić sobie Boga jako zbrodniarza. Istotę doskonałą, stwórce człowieka, nauczającego o Dobru i Miłości, działającego dla dobra ludzi.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 17.11.2007, 14:35
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Tak jak Gotenks, radzę zapoznać się z problemem teodycei. Nie wiem dlaczego tak często to Boga oskarża się o te złe rzeczy, bez sensu.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Wiesz, że wykazujesz się niesamowitą ignorancją ?

Oto słowa Boga, które powiedział zaraz po Wielkim Potopie:
"Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego co żyje, jak to uczyniłem."
Ech. Nie czytasz, czy jak?

Pierwszych-lepszych kilka cytatów z Biblii Tysiąclecia, z Apokalipsy św. Jana:

Prorok Miłosiernego Boga napisał(a):
"A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,
lecz by pięć miesięcy cierpieli katusze."
(9,3-5)

Prorok Miłosiernego Boga napisał(a):
"I zostali uwolnieni czterej aniołowie,
gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok,
by pozabijać trzecią część ludzi"
(9,15)

Prorok Miłosiernego Boga napisał(a):
"Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!
Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby",
dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził."
(18,4-8 )

Dałbym jeszcze kilkanaście podobnych, ale mi się naprawdę nie chce. Zresztą, tamte doskonale dowodzą, że Bóg albo jest kłamcą, albo rzuca słowa na wiatr.

Co do samego aktu, jakim jest seks, to nie jest on złem. Skoro Bóg dał go człowiekowi jako, rzecz przyjemną, jest on dobry, i Bóg każe się nim cieszyć. Tak właśnie uczy kościół.
Kościół uczy że seks jest dobry. Ale po małżeństwie. Jeśli nie jesteś po tym akcie, nawet jeśli dziewczynę kochasz, seks jest ZŁY. Aha, twoje słowa nie zostały sformułowane przez Kościół katolicki, ale przez wyznawców pastfarianizmu z woli Jego Doskonałej Makaronowości!

"Gdybym Nie Chciał, Żeby Było Przyjemnie, Gdy To Robisz, Dodałbym Kolce Albo Coś W Tym Stylu."

Dla Twej wiadomości, Bóg stworzył tylko i wyłącznie dobro, a zło będące wszelkim odstępstwem od dobra, musiało zaistnieć, a to i dopiero po interwencji Szatana.
Dla Twej wiadomości, BÓG stworzył SZATANA. BÓG=>SZATAN. Napisać to kursywą? Zresztą całe zło pochodzi od Boga - przecież stworzył świat "na chwałę swoją" - jest bytem doskonałym, ergo wie, co się stanie. Skoro Bóg stworzył Szatana, będącego personifikacją wszelakiego zła, wniosek chyba nasuwa się sam?

A jeżeli chodzi o Jezusa, to może zadziwi Cię ta wiadomość, ale nie został on zesłany na ziemię w celu eliminowania wad i chorób ludzi...
Był synem Bożym? Był. Uzdrawiał? Uzdrawiał? To dlaczego nie zrobił nic więcej? Nie mógł, czy mu się nie chciało? A może zadecydował, że Krzyżowcy powinni gwałcić, rabować, piec żywcem, rozpruwać ciężarne kobiety i wbijać na pal na cześć i chwałę bożą? Ludzie trędowaci też gniją na chwałę bożą? A ludzie z rakiem? Również? Ekstra.

Pośród satanistów znaczy się ?
Nie, chodziło mi o komunistów.

A teraz co do samego pytania, to nie bardzo wiem jak wyobrazić sobie Boga jako zbrodniarza. Istotę doskonałą, stwórce człowieka, nauczającego o Dobru i Miłości, działającego dla dobra ludzi.
Paradoksalnie, Bóg zabił niezliczoną ilość ludzi. Choćby poprzez odebranie ludziom nieśmiertelności, Bóg zabije nas wszystkich =*

PS.Zastanawiam się, czy wrzucić tu obrazek Jezusa, ale mógłby Was urazić

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.024
Posty: 283
Przepraszam za off, ale wydaje mi się że to nie jest zbyt dobry temat, bo w końcu wyjdą z tego żarty i inne w postach a to niezbyt religijne. Tak mi się wydaje, ale zobaczymy, jeszcze raz sorry za off.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Przepraszam za off, ale wydaje mi się że to nie jest zbyt dobry temat, bo w końcu wyjdą z tego żarty i inne w postach a to niezbyt religijne. Tak mi się wydaje, ale zobaczymy, jeszcze raz sorry za off.
Religia sama w sobie jest bardzo śmieszna.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Ludzie trędowaci też gniją na chwałę bożą? A ludzie z rakiem? Również? Ekstra.
Przeanalizuj Ksiege Hioba, tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.

Przy okazji jest tam tez pokazany scisly zwiazek miedzy Szatanem a Bogiem, chyba tam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Przeanalizuj Ksiege Hioba, tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.
Analizowałem. I nie znalazłem w niej nic. Byłbyś łaskaw wyjaśnić? Oprócz tego, że jeśli wytrwasz czeka Cię nagroda itd.?

Co do Boga z Szatanem.
Uprawiali hazard!
To złe!

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jezus umarł na krzyżu za nasze cierpienia. Więc każdy cierpiący oddaje mu tak jakby "hołd", i to jest naprawdę potrzebne. Chyba nie chodzisz na religię, skoro takich rzeczy nie wiesz.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Jezus umarł na krzyżu za nasze cierpienia. Więc każdy cierpiący oddaje mu tak jakby "hołd", i to jest naprawdę potrzebne. Chyba nie chodzisz na religię, skoro takich rzeczy nie wiesz.
Fajno.

Ale Hiob żył kapkę przed Jezusem

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nawiązałem do tego, że choroby są przez Boga, nie do Hioba. Choć skoro nie rozumiesz przesłania Księgi Hioba, to prosta sprawa- nie chcesz jej zrozumieć. Nie dziwne, aby przeciwnicy chrześcijaństwa ją rozumieli.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Religia sama w sobie jest bardzo śmieszna.
A cóż takiego śmiesznego jest w religii?
Liczę na konkretną odpowiedź. Bo to pytanie jest bardzo istotne.

Co do samego tematu wypowiem się nieco później.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A cóż takiego śmiesznego jest w religii?
Liczę na konkretną odpowiedź. Bo to pytanie jest bardzo istotne.
Liczyłem, że kto jak kto, ale akurat Ty zrozumiesz sarkazm.

Nawiązałem do tego, że choroby są przez Boga, nie do Hioba. Choć skoro nie rozumiesz przesłania Księgi Hioba, to prosta sprawa- nie chcesz jej zrozumieć. Nie dziwne, aby przeciwnicy chrześcijaństwa ją rozumieli.
Nie jestem przeciwnikiem chrześcijaństwa. Jest dla mnie religią jak każda inna. Staram się ją pojąć. Ale to prawda, mam do niej żal. O wyprawy krzyżowe, o inkwizycję, o wszelkie wojny.

BTW
która dupa wołowa zmieniła mi nazwę tematu?!

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Szarak napisał(a):
O wyprawy krzyżowe, o inkwizycję

Wyjaśnij m ito, bo niezbyt uwazalem na historii chyba.

Dai Kaiosama napisał(a):
A cóż takiego śmiesznego jest w religii?
Wiara?? Może to , że nie wiadomo, czy warto sie modlic do Boga... ? Jeżeli nie widac Go... Może o to chodzi ..

Jednak było powiedziane: Trwajcie w wierze ..

Szarak napisał(a):
Ale Hiob żył kapkę przed Jezusem

Hiob był jedynym człowiekiem takiej wiary, który mógł klepac takie biedy, a nie przestac wierzyc w Boga. O to się zalozyl Bog z szatanem...

Szarak napisał(a):
Uprawiali hazard!
To złe!
jakie tam złe, mieli przynajmniej co robic. A zadna z tego wygrana nie szla, wiec jaki tam hazard.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Szarak napisał(a):
Ech. Nie czytasz, czy jak?

Pierwszych-lepszych kilka cytatów z Biblii Tysiąclecia, z Apokalipsy św. Jana:

Prorok Miłosiernego Boga napisał(a):
"A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,
lecz by pięć miesięcy cierpieli katusze."
(9,3-5)

Prorok Miłosiernego Boga napisał(a):
"I zostali uwolnieni czterej aniołowie,
gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok,
by pozabijać trzecią część ludzi"
(9,15)

Prorok Miłosiernego Boga napisał(a):
"Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!
Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby",
dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził."
(18,4-8 )

Dałbym jeszcze kilkanaście podobnych, ale mi się naprawdę nie chce. Zresztą, tamte doskonale dowodzą, że Bóg albo jest kłamcą, albo rzuca słowa na wiatr.
Nie jednokrotnie padały zapewne pytania tego typu, w tej chwili nie mam ochoty szukać na nie odpowiedzi, którą zapewne już i tak kiedyś słyszałem. Ale sądzę, że może to być kwestią przymierza i jego zmian.

Kościół uczy że seks jest dobry. Ale po małżeństwie. Jeśli nie jesteś po tym akcie, nawet jeśli dziewczynę kochasz, seks jest ZŁY. Aha, twoje słowa nie zostały sformułowane przez Kościół katolicki, ale przez wyznawców pastfarianizmu z woli Jego Doskonałej Makaronowości!
Niekoniecznie po małżeński !
Ale nie ważne przez kogo zostały sformułowane, skoro przez kościół katolicki również są głoszone.


Dla Twej wiadomości, BÓG stworzył SZATANA. BÓG=>SZATAN. Napisać to kursywą? Zresztą całe zło pochodzi od Boga - przecież stworzył świat "na chwałę swoją" - jest bytem doskonałym, ergo wie, co się stanie. Skoro Bóg stworzył Szatana, będącego personifikacją wszelakiego zła, wniosek chyba nasuwa się sam?
Szatan był Serafinem, a Ci posiadali wolną wolę zupełnie jak ludzie. To nie Bóg stworzył zło, ale Szatan przeciwieństwo dobra.


Był synem Bożym? Był. Uzdrawiał? Uzdrawiał? To dlaczego nie zrobił nic więcej? Nie mógł, czy mu się nie chciało? A może zadecydował, że Krzyżowcy powinni gwałcić, rabować, piec żywcem, rozpruwać ciężarne kobiety i wbijać na pal na cześć i chwałę bożą? Ludzie trędowaci też gniją na chwałę bożą? A ludzie z rakiem? Również? Ekstra.
Jezus został zesłany by leczyć dusze, nie ciała. Przekazywał on słowo Boże, odpuszczał grzechy, nauczał, nie jego misją było uzdrawiać. Choć gdybyś czytał pismo święte jak utrzymujesz wiedziałbyś, że Jezus uzdrawiał napotkanych niepełnosprawnych.

Paradoksalnie, Bóg zabił niezliczoną ilość ludzi. Choćby poprzez odebranie ludziom nieśmiertelności, Bóg zabije nas wszystkich =*
Nie, to ludzie odebrali sobie nieśmiertelność, i po raz kolejny kłania się Pismo Święte, które ponoć czytałeś.

Odsyłam Cię więc do Biblii, jeżeli ją przeczytasz, sam zrozumiesz sporo rzeczy.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
W języku Old Shatterhanda:

"Nie jednokrotnie padały zapewne pytania tego typu, w tej chwili nie mam ochoty szukać na nie odpowiedzi, którą zapewne już i tak kiedyś słyszałem. Ale sądzę, że może to być kwestią przymierza i jego zmian. "

W języku polskim:

"Za ni cholerę nie wiem co odpisać"

Niekoniecznie po małżeński !
A jednak : (


Ale nie ważne przez kogo zostały sformułowane, skoro przez kościół katolicki również są głoszone.
Przypomniał mi się pewien film o Jezusie i religii chrześcijańskiej, który swojego czasu podesłał mi Q'. Zastanawiają się tam, jak to jest, że jedynie ta wiara przeżyła tyle lat. Odpowiedź? - bo to zlepek różnych innych religii, które ktoś połączył w całość.

Szatan był Serafinem, a Ci posiadali wolną wolę zupełnie jak ludzie. To nie Bóg stworzył zło, ale Szatan przeciwieństwo dobra.
Primo, Serafini nijak z kapusty się nie wzięli - pochodzą oni od Boga.
Secundo, nic co ludzkie, Bogu obce nie jest - bo to byt doskonały.
Tertio, bez ingerencji Boga, nie jesteś w stanie niczego stworzyć. Bóg stworzył Szatana, który nosił w sobie zło. Bóg stworzył zło.
Quatro, wszystko dzieje się z woli Boga.

Jezus został zesłany by leczyć dusze, nie ciała. Przekazywał on słowo Boże, odpuszczał grzechy, nauczał, nie jego misją było uzdrawiać. Choć gdybyś czytał pismo święte jak utrzymujesz wiedziałbyś, że Jezus uzdrawiał napotkanych niepełnosprawnych.
To po kiego ich uzdrawiał?
Przeczysz sam sobie.
A Jezus nie został wysłany by nauczać. Przynajmniej nie tylko. Został wysłany żeby zbawić ludzi, czyż nie?

Nie, to ludzie odebrali sobie nieśmiertelność, i po raz kolejny kłania się Pismo Święte, które ponoć czytałeś.
"Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.".

(Rdz 3, 22)

Ha!, i po raz kolejny kłania się Pismo Święte, które ponoć czytałeś.

Odsyłam Cię więc do Biblii, jeżeli ją przeczytasz, sam zrozumiesz sporo rzeczy.
Odsyłam Cię więc do Starego Testamentu - przeczytaj go, a zobaczysz, że krew leje się tam strumieniami. A Bóg nie jest wcale ani dobry, ani miłosierny.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Największy zbrodniarz wszech czasów - Szatan czy Bóg, czyli perły przemyśleń teologicznych
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook