Forum Dragon Ball Nao

» Najstarszy człowiek świata

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ciekawy jestem ile ma lat najstarszy człowiek świata. I Waszym zdaniem jaka jest recepta na tak długie życie
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hmmm niedawno w TV pokazywali człowieka, którego nazywali najstarszym człowiekiem świata , miał jakieś 120 lat lub lekko powyżej. Stary , ale jary.

Moze recepta na długowiecznosc jest życie spedzone bez zbednego stresu ( mnisi i buddysci ), albo ogladanie hentajow ;p

Ale na serio, czytalem niedawno w jakiejs ksiazce, ze przyczyna tak dlugiego zycia ludzi moga byc ich uwarunkowania genetyczne. Są to tak zwane "lepsze geny" , dzieki ktorym czlowiekm potrafi dozyc tak dlugiego wieku.
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.559
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Ishido napisał(a):
Moze recepta na długowiecznosc jest życie spedzone bez zbednego stresu ( mnisi i buddysci ), albo ogladanie hentajow ;p
Nie będę podważał Twojej recepty, jednakże moim zdaniem jest ona tym bardziej dziwna. Po pierwsze stres w większości przyczynia się do starzenia ciała a nie organizmu. Po drugie, czy byłby to mnich, buddysta, zakonnik, czy też zwykły mieszczanin byle jakie chorubsko może i tak go złapać. Więc jako takiej recepty na długowieczność po prostu nie ma! Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Ishido napisał(a):
miał jakieś 120 lat lub lekko powyżej.
Najdłużej żyjącą osobą na świecie była Francuzka Jeanne Calment (1875-1997), która przeżyła 122 lata i 164 dni. Obecnie nie wiem kto jest najstarszym człowiekiem świata.

Pozdrawiam Serdecznie
S.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Recepty na długowieczność nie ma, ale można na pewno [ ort! ] zmniejszyć ryzyko występowania różnych chorób, które przyczyniają się do wcześniejszej śmierci.
Ishido napisał(a):
Ale na serio, czytalem niedawno w jakiejs ksiazce, ze przyczyna tak dlugiego zycia ludzi moga byc ich uwarunkowania genetyczne
Był chyba program w TV na ten temat. Niektórzy ludzie posiadają tzw 'gen długowieczności', ale tylko od nich samych zależy, czy dadzą radę go w pełni 'wykorzystać'. Inni tego genu po prostu [ ort! ] nie posiadają i jakkolwiek by o siebie dbali i tak nie dożyją setki....Oczywiście ten gen jest dziedziczny.
Legolas napisał(a):
Obecnie nie wiem kto jest najstarszym człowiekiem świata.
Obecnie najdłużej żyjącą osobą na świecie jest Amerykanka Edna Parker (ur. 1893). Jednak przekazywanie tego tytułu następuje dość szybko, w samym 2007 roku aż 3 razy.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.563
Posty: 63
Ostatnio na onecie był artykuł o rzekomo najstarszej osobie na świecie. Jest nią niejaka mieszkanka Uzbekistanu, która ma 128 lat . Jednak są pewne zastrzeżenia co do wiarygodności, więc chyba nie jest brana pod uwagę.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.597
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ja nie wiem czy chciałbym tak długo żyć. Myślę, że szczególnie w XXIw. wykańcza nas stres. I tak jak pisał Ish to zależy od genetyki. Znalazłem w necie pewną receptę na długowieczność. http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,4 ... 55659.html
Jakoś nie chcę mi się do niej stosować.

Ps. Słyszałem kiedyś w radiu wywiad z jakąś 101-letnią babcią i mówiła ona, że nie przejmuje się aż tak życiem i kiedy umrze, je i pije na to co ma ochotę i codzienne rano i wieczorem spożywa 25ml miodu na spirytusie.
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.512
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Właśnie twórcy naszych ulubionych Anime, a mianowicie Japończycy żyją średnio najdłużej na świecie. Ja chyba wiem , a nawet jestem przekonany dlaczego tak się dzieje. Wiecie sami mam nadzieję jaki Japonia to piękny kraj, kraj kwitnącej wiśni, górzysty, spokojny, gdzie na porządku wieków ukształtowało się zdrowe hartowanie ciała i dusze, wschodnie sztuki walk, medytacja. W dodatku klimat jest niezwykle korzystny , a podobno także jedząc duże ilości ryb , zawierają one bardzo odpowiednie wartości, które też pozwalają nam się dłużej utrzymać w dobrej formie. Japończycy dbają także odpowiednio o higienę i pielęgnacje ciała. Jednym słowem, to pomaga im, ponieważ żyją tak jak się żyć powinno i jest to kraj stwarzający do tego odpowiednie warunki , bo jest bardzo bogaty i świetnie rozwinięty, najlepiej z krajów Azjatyckich.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.224
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ishido napisał(a):
albo ogladanie hentajow ;p
pewni ludzie się nie zmieniają. To było w 2007, a nadal ślepi w nie jak w święty obrazek, choć porównanie nie do końca pasuje do osoby

ale koniec offtopu.
Kudłaczek napisał(a):
codzienne rano i wieczorem spożywa 25ml miodu na spirytusie.
hmm pycha.

Dobra już naprawdę kończę.
D_Corleone^^ napisał(a):
podobno także jedząc duże ilości ryb
oprócz tego, że "jakaś tam duża część" Japończyków choruje na żołądek (sushi- pasożytów w surowym mięsie gołym okiem nie widać) to się zgadzam z całym postem. Aha i dodam, że Japończycy nie opychają się fast foodami- na pewno nie w takim stopniu, co Europejczycy- i dlatego żyją dłużej. Dieta moi drodzy, dieta! I geny.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Najstarszy człowiek świata? Hmm... Dla wielu osób stanowi to wielkie pole do wyobraźni. Nikt nie wie ile lat ma najstarszy człowiek na świecie. Nawet jak media rozgłoszą, to po chwili pokaże się jeszcze starszy. Nauka i postęp technologiczny i medyczny rozwijają się bardzo szybko. Za paręnaście lat może ludzie będą żyli do 200 lat? Kto wie.
Słyszałam o pewnej kobiecie która dożyła 130 lat. Zmarła 3 lata temu.Podobno zdrowo się odżywiała i miała aktywny tryb życia. Rzadko się kiedykolwiek stresowała. I coś tam też z genami. Nie wiem czy to prawda, czy może plotka.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Najstarszy człowiek świata
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook