Forum Dragon Ball Nao

» [Deutsch] Hausaufgaben

Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Guten Abend!

(Zlinczują mnie, zlicznują, że piszę po polsku, ale trudno.) *Czy, drodzy państwo, moglibyście sprawdzić czy owe Hausaufgaben nie zawiera bardzo rażącej ilości błędów, i wytknąć mi je? Tak jeszcze dzisiaj? Będę wdzieczna*

Mein Meinung nach Siegen ist klein aber fein.
Siegen liegt in Nordrhein-Westfalen, hat Berge und in es ist etwa 110 000 Einwohner.
Siegen ist Stadt mit Atmosphäre und jeder findet etwas fur sich. In Siegen ist viele Kaufhäuser, Spezial-Geschäfte, Boutiquen im Stadtzentrum und Schickimicki-Geschäfte.
In Siegen befindet sich die Schwimmhalle, viele Schulen, sechs Gymnasien, Berufsschulen.
Fur kultivieren Person ist viele Museen, z.B. das Siegerlandmuseum mit 8 Bildern von Rubens, das Kongresszentrum Siegerlandhalle mit 11 Sälen und 3 Restaurants in der Koblenzerstraßen und das Parkhotel Siegen am Kongresszentrum Siegerlandhalle mit 91 Zimmern.
Oh! Ich *zapomniałam* in Siegen ist nur ein Theater : Buhne der Stadt Siegen in der Spandauer Straße

*Czy Siegen nie jest ciekawym miastem?*
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
O mondie mondie, sorry za off, jakby co to dałby mi ktoś korki z niemca jak bym potrzebował? możecie odpowiedzieć po niemiecku (mam na myśli "ja" albo "nein"). Sorry
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Wiesz, ogólnie poważniejszych błędów nie zauważam, choć to powinna ocenić Joanna, która lepiej zna gramatykę.
Mam tylko jedną uwagę, przestań pisać cały czas "Siegen(...). Siegen ist... Siegen(...) itp. zastąp to np. "Es" "Stadt" etc.

Również wybaczcie, że piszę po Polsku, ale sądzę, że uwagi w sprawie słów i gramatyki powinny przebiegać w języku ojczystym (łatwiej zrozumieć)
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Roza, staraj sie unikać struktur typu 'in es'. To jest troche niepoprawnie językowo.
A tak w ogóle [ ort! ] to Meinung ma rodzajnik żeński, czyli będzie meine, nie mein. Używaj też ogólnie częściej rodzajników ('ist die Stadt'), a także przysłówków (zamiast Siegen użyj 'dort').
Zamiast czasownika sein próbuj używać innych wyrażeń jak: es gibt, stehen, liegen...
Ale ogólnie praca nie jest zła.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
danevert napisał(a):
A tak w ogóle [ ort! ] to Meinung ma rodzajnik żeński, czyli będzie meine, nie mein.
Raczej "meiner", należy Dativ zastosować.

Rozarossa napisał(a):
hat Berge und in es ist etwa 110 000 Einwohner.
Tu mi coś nie gra. Zdanie napisane po niemieckiemu, zbyt wprost przetłumaczone z Polskiego. Głównie dziwnie brzmi to "ma góry"... Aczkkolwiek nie wiem jak to inaczej ująć. Można ale wtedy tym bardziej trudno będzie przetłumaczyć, a lepiej stosować proste i sprawdzone konstrukcje. Co do mieszkań ców może lep"iej napisać "Es hat xxxxx Einwohner" lub "Dort ist xxxxx Einwohner", choć co do tego nie mam pewności czy jest poprawnie.

Rozarossa napisał(a):
Ich *zapomniałam*
Ich habe vergessen (Partizip II Perfekt)/ Ich vergaß (Präteritum)
zapominać - vergessen

*Czy Siegen nie jest ciekawym miastem?*
Ist Siegen eine interessante Stadt? (nie mam pewności co do końcówki przymiotnika, po prostu nie pamiętam czy powinien byc Dativ czy Akkusativ).

Więcej nie powiem, na oko wygląda dobrze.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Dziękuje Wam bardzo, wprawdzie już mi panna K, oceniła owe zadanko i nie chwaląc się dostałam bdb, ale zdziwiło mnie lenistwo mojej klasy, (Ci co oczywiście to zadanie mieli) pisali od kresek "Siegen hat [to, to i to]"
zdanie "Fur kultivieren Person" zostało podkreślone, coś w nim nie gra, a także zrobiłam jeszcze dwa błędy, mianowicie nie odmieniłam 'vergessen' () i przed 'interessante' nie dałam 'eine'. Ogólnie się wszystko inne zgadzało.
Dziękuje, będę się stosować do Waszych zaleceń

btw; dzisiaj pisałam podobne zadanko, ale o Nowym Sączu, teraz idę z tym na żywioł, bo zmaga mnie sen i nie mam siły przepisywać i sprawdzać, (:
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Rozarossa napisał(a):
zdanie "Fur kultivieren Person" zostało podkreślone, coś w nim nie gra
Być może dlatego, że "kultivieren" to znaczy "kultywować", a nie "kulturalny"?
No, a "Fur" powinno być z umlautem, ale to chyba oczywiste.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » » [Deutsch] Hausaufgaben
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook