Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Choinka

Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.188
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Cześć

Mam pytanko jak ubieracie choinkę...
U mnie choinka w tym roku jest żywa jak zawsze i ubrana w srebrne i złote łańcuchy. No i w złote i srebrne bombki. a na samym czubku jest duża złota gwiazda.
Jak u was wyglądaj choinki...
Są żywe czy sztuczne...
Piszcie...
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja mam sztuczną choinkę, bo z żywej sypią się igły
Teraz już nie chce mi się jej ubierać i robi to mama (oczywiście narzekając, że jej nie pomagam). Przywiesza wszystkie zbędne pierdoły, jakie tylko może. Na samą górę wstawia tradycyjną srebrną gwiazdę z brokatowymi gówienkami ;p
Lampki, bombki, mikołajki, łańcuszki, ozdoby i pierdoły - uogólniając.

Tyle

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.551
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
U mnie jak zawsze jest tzw. żywa choinka, która zrzuca po 2-3 tygodniach igiełki. Zwykle kupujemy ją z ojcem jakiś tydzień przed świętami ( akurat dziś trzyma ją sąsiadka i czeka tylko żeby ją wziąśc;p ). Jedziemy do leśniczówki i rąbiemy ją stamtąd

A stroi się jak normalna choinkę, w różne pierdoły- bombki i inne tym podobne. Zwykle choinka stoi tak hmm do połowy stycznia a potem gdy zaczynają igły spadać, wywalamy ją. I tak kończy nasza choineczka ;p
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.181
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja mam , jak Ave , sztuczną cjoinke , a to za sprawą tego , że rok temu miałem choinkę "zywą" i niestety wystarczyło lekko o gałąź zawadzić to juz leciało morze igieł . "Ubieram" ją jak zawsze z mamą i tatą . U mnie na choince muszą się znaleźć tzw. "łańcuchy" w kulorze srebrnym i czerwonym ; do tego wiele czerwonych i bordowych bombek + jeszcze takie figurki [ np. aniołów ] z plastiku ; oczywiście jest również taki szpikulec na czubku mojej choinki . Chybo opisałem wszystko co chciałem .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.052
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja mam żywą odkąd sięgam pamięcią A te spadające igły przecież można posprzątać, co w tym takiego wymagającego? U mnie zazwyczaj choinkę ubieram ja z moją siostrą. Co roku wygląda praktycznie tak samo, ale nie nudzi mnie zakładanie bombek. W końcu to tylko raz na rok się robi.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.653
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
U mnie są dwie choinki, to znaczy: u dziadków, u których zawsze święta spędzam i u mnie, którą ubiera moja siostra przed wyjazdem.
Dziadkową zazwyczaj ubieram ja z siostrą, lub sam ja, to zależy. Zawsze pada na mnie, a raczej robię tak, by na mnie padło, bo nie wiem czemu, ale od zawsze lubiłem ubierać choinkę, przynosić pudła z ozdobami z piwnicy, podpinać lampki, a na koniec być dumnym z efektu:) Ozdabiam ją przeważnie w stare bombki, czasem nowe, jeśli tamte nie będą zdatne do użytku, łańcuchy, mikołaje, tysiące lampek... Czyli wszystko, w co ubiera się choinkę Czubek ozdobiony jest czerwonym lub niebieskim szpicem.
Pod nią kładziemy świeże gałęzie z żywej choinki, a wieczorem dziadek kładzie tam również prezenty.

Co zaś się tyczy choinki drugiej, jak już wspomniałem, ubiera ją siostra (tylko dlatego że jest mała i nie ma wysiłku przy zdobieniu -.-). Drzewko oczywiście sztuczne, ubierane w kolorowe lampki i brokatowe, małe bombki. Na czubku przyczepiana jest pozłacana, drewniana gwiazda. I to w zasadzie wszystko, nie licząc pierdółek, które moja siostra do niej przyczepia (tj. jakieś małe ludziki stworzone ze wstążki).

Jak dla mnie może być

Obraz
PALATIAL REGALIA
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
eMate napisał(a):
A te spadające igły przecież można posprzątać, co w tym takiego wymagającego?
Zależy gdzie choinka stoi. Zbierając igłu z dywanu można najzwyczajniej oszaleć. Jeszcze gorzej wyciagać ze sprzętu elektronicznego (moja choinka własnie obok podobnych urządzeń stoi).

Święta bez choinki to nie zabawa. Jak było się małym dzieciakiem rodzice dla świetego spokoju z moją pomocą, która bardziej przeszkadzała niż pomagała, musieli ubierać drzewko już na poczatku listopada. Potem musieli czynić tak dla siostry, bo z kolei ta była w podobnym wieku. Teraz na szczęście wszytsko odbywa sie tak jak powinno czyli na kila dni przed świętami. Zazwyczaj ubierają wszyscy, nawet koty, ale tych się lepiej wystrzegać, bo lubią obgryzać gałązki (choinka sztuczna, więc to tym bardziej dziwne ^^), podbierac bombki, najlepiej zawieszone na choince przy okazji wspinając sie na najwyższe gałęzie. Przynajmniej jest wesoło. Ozdoby choinkowe najrózniejsze, praktycznie wszytsko i nic, ale na koniec i tak to zawsze ładnie wygląda. Potem kilka kompletów lampek i można siedziec w pokoju godzinami i gapić się na przystrojone drzewko. Ewentualnie jeszcze w swoim pokoju przyozdabiam wlasną choinkę. Jest o tyle ciekawa, gdyż ma wmontowane światłowody w gałązki, więc nie potrzeba lampek. No, może parę bombek. Wyglada bodajże jeszcze lepiej niz ta tradycyjna, a to ze względu własnie na te migoczace i zmieniające kolor światełka.
Dodatkowa tradycja w moim domu, wprowadzona stosunkowo niedawno to przyozdabianie innych pomieszczen w domu na światecznie. I tym sposobem najbardziej klimatycznym i świątecznym miejscem jest przedpokój (muszę się kiedyś pochwalić zdjęciem ). Girlandy i ozdoby na nich zawieszone wspaniale komponują się z wystrojem. Lustro tam zawieszone odbija światło od lampek, więc ma się wrażenie że przedpokój jest pełen. Bardzo, ale bardzo dobrze to wygląda. Ozdabiane jest jeszcze okno w kuchni, żeby ci co przechodza ulicą mogli chociaz trochę popatrzeć i podziwiać. Resza pokoi jest ozdobiona w zalezności jakie ozdoby uda sie nam wygrzebać ze schowka.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.543
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Drakan napisał(a):
Zależy gdzie choinka stoi. Zbierając igłu z dywanu można najzwyczajniej oszaleć. Jeszcze gorzej wyciagać ze sprzętu elektronicznego (moja choinka własnie obok podobnych urządzeń stoi).
Istnieje takie coś jak odkurzacz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Odkurzacz

Choinka? Zawszę żywa! Co to za święta z plastikiem w kącie zamiast prawdziwego drzewka.
Ubieram? Troszeczkę pomagam, a tak to rodzinka cała się z nią zmaga.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Cyceron napisał(a):
Istnieje takie coś jak odkurzacz.
Gdyby taka możliwość istniała, nie uważasz, że tamta wypowiedź w ogóle by się nie pojawiła?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Odkąd tylko pamiętam zawsze miałem w domu żywą, ale jak 2 lata temu się przeprowadziłem tak do dziś muszę zadowolić się sztuczną, gdyż mieszkam nad kotłownią, więc choinka by tego nie przeżyła. Co do wystroju to tradycyjny. Jakiś wężyk, lampki, bombki i drewniane zabaweczki. Ubieramy zazwyczaj ja i braciszek, a jak jeszcze nie było brata to ja z mamą.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.505
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Ja choinką u siebie w domu przestałem się interesować jakieś dwa,trzy lata temu.Do tamtej pory ubierałem ja razem z rodzicami i siorami,jednak gdy już wyrosłem z tego,to podczas,gdy oni ją ubierają ja siedzę na necie,słucham muzyki albo w coś gram.I taki układ mi odpowiada A choinka sztuczna - ta sama od jakichś 5 lat,dość gęsta.Dużo bombek,łańcuchy naokoło,na górze brokatowa,złota gwiazda,kolorowe lampki z melodyjkami w formacie .midi
U siebie w pokoju też mam jedną malutką,stoi na jednostce centralnej w czerwonej,wiklinowej doniczce,ma na sobie czerwone małe bombki i złote prezenciki na gałązkach.

Drakan napisał(a):
Ozdabiane jest jeszcze okno w kuchni, żeby ci co przechodza ulicą mogli chociaz trochę popatrzeć i podziwiać.
Taaaa...typowe święta w polskiej rodzinie - na pokaz...Żeby wszystkim pokazać jak to jest u siebie i żeby sąsiadzi sobie włosy wyrywali z zazdrości...Szczerze mówiąc denerwuje mnie takie podejście.Jak widzę,ile ludzie kupują mięsa przed świętami,to mi się chce śmiać.Żeby się nażreć,nachlać i wyżygać.A w wielu domach jest tak,że o udanych świętach świadczy ilość gości i samochodów na podwórku.To jakieś duże nieporozumienie...

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Choinkę u mnie w domu ubieramy ja i moja domowa szefowa alias mama. <jest to o tyle ciekawe, ze cały proces przebiega mniej więcej tak: T otrzymuje rozkaz ubrania choinki. Kiedy jest mnie j więcej w połowie, wchodzi szefowa, stwierdza, że T nie umie, zdejmuje ozdoby, zakłada inne, wychodzi. T stwierdza, że się nie podoba, zdejmuje ozdoby, zakłada poprzednie. Wchodzi szefowa, ochrzania T, zmienia wystrój choinki. Kiedy nie patrzy, T znów podmienia ozdoby... itd, itd...>
Taki pokojowy challenge.
Poza tym choinka jest zawsze żywa, jedna z tych "super trwałych", które najpierw wspaniale nie więdną i nie sypią igłami, a potem uporczywie nie chcą odejść z tego łez padołu aż do Wielkanocy...

Innych dekoracji raczej nie ma, czasami jakiś stroik na stole postawią i fest...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Kamiru napisał(a):
Taaaa...typowe święta w polskiej rodzinie - na pokaz...
Nie o to mi chodziło, więc drobne sprostowanie. Ogólem bardzo lubię kolorowe światełka w ciemności i lubię patrzeć na przyozdobione okna innych, więc i także swoje dekoruję. Dodatkowo dochodzą tutaj takie moje wariacje związane ze światłami nocnymi . Uchowaj Panie na pokaz!

Ale jednak masz cholernie dużo racji pisząc, że święta wyprawia się dla innych, nie dla siebie. Niestety nie tylko w święta, ale w wielu dziedzinach życia. Prawda jest zazwyczaj taka, że ten kto nie ma odpowiednio wysokich środków finansowych, ze wszystkich sił stara się pokazać, że jednak ma, drugi mu zazdrości i stara się wypaść jeszcze lepiej. Błędne koło toczy się dalej.

Tyle g'woli offtopu.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.518
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
To tak :

- Dużo czerwonych i niebieskich bombek
- Ciemnoniebieski czubek
- srebrno-złote łańcuchy
- czerwone lampki, w tym roku takie..hmm... bordowe, rumowe ( nie wiem [ ort! ] xD )
- U góry takie inne fajne bombki jak małe sztyleciki

No i prezenty pod choinkąąąą ! Muszą być . !
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
U mnie zawsze jest choinka żywa, aczkolwiek nie wiem, czy w tym miesiącu, nie będę miała sztucznej. Prawdziwa się mocno sypie, wystarczy niewiele by się posypał stos igieł, a jestem alergiczką, w ostatnie święta kichałam i miałam objawy alergiczne(nie mam pewności czy one były spowodowane choinką).
A jeśli chodzi o jej przystrajanie... Ja i mój brat ją najczęściej dekorujemy. Tylko trochę nam wujek pomaga i czasem kuzyni. Bardzo lubię dekorować choinkę, to jest mój ulubiony element. Najpierw mój brat rozwiesza lampki i je podłącza do prądu. Zawsze też kładzie gwiazdę na sam jej czubek/ Ja bym sobie nie dała rady, gdyż mam problemy z sięganiem w najwyższe miejsca choinki(niestety jestem drobna i niska). Ja zaś wieszam łańcuchy i bombki. Dużo też wieszam aniołków, jabłek i takich mikołajów zrobionych z rolki toaletowej(tłów), a głowę, ręce i nogi są z papieru. Dodam, że te ozdoby robiłam jak byłam w przedszkolu. Najwięcej jest białych, czerwonych i niebieskich bombek. Jest też 3 złote, kilka srebrnych i 2 zielone łańcuchy. Są one długie i większość jest bardzo miękka.
Pod nią są zawsze prezenty.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam.
Angel.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.426
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
U mnie jest zawsze niebiesko-złota.
I co roku coraz większa xD
A taka zwykła choineczka

Anime na zawsze !!!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Choinka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook