Forum Dragon Ball Nao

» Uchu densetsu Ulysses 31 - anime w klimatach "Odysei" Homera ocena: 10,00 (głosy: 2)110

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Anime w klimatach "Odysei" Homera... którego tytułu nie mogę sobie za nic przypomnieć!
Fabuła w zasadzie polega się do tego, co było w "odyseji"- jest sobie Odyseusz, tu zwany Ulissesem, który jest kapitanem kosmicznego (!!!) okrętu o nazwie "Odyseja" (. W pewnych okolicznościach, których nie będę podawał, bo może ktoś też by chciał oglądnąć to Anime, oślepia on olbrzyma Polifema, czym ściąga na siebie gniew bogów kosmosu. Bogowie skazują Ulissesa na wieczną tułaczkę po wszechświecie, a członków załogi "Odyseji" wprowadzają w coś w rodzaju śpiączki. Oprócz kapitana przy zmysłach zostaje jego syn (jak widać małe odstępstwo od książkowego pierwowzoru...) i dziewczynka- kosmitka, która miała być.... to się wyjaśnia w fabule .
Serial jest bardzo stary- oglądałem go w zerówce ale bardzo mi się podobało przerobienie mitu na sci-fi i starożytny satelita bojowy "Cerber", strzegący... nieważne. W każdym razie klimaty są niezłe Coś jak "Homeworld"...

Jeśli ktoś pamięta tytuł tej produkcji, albo zna bezpośrednie linki, to bardzo proszę o informacje!

EDIT

Właśnie mi się jeszcze jeden szczegół przypomniał- jedną z postaci był również robot, jedzący śrubki, ale nie pamiętam jego imienia i to, że Ulisses miał broń podobną do miecza świetlnego, skrzyżowanego z laserowym blasterem i tarczę energetyczną.
Ponadto dziewczynka miała na imię Jumi, a syn Ulissesa- Telemach.
ps.: Ile się może człowiekowi przypomnieć po 14 latach.... Po prostu świetny serial był!

EDIT

ZNALAZŁEM!!!

Anime nazywa się "Uchu densetsu Ulysses 31" i pochodzi z 1988 roku. Znalazłem wszystkie odcinki, których jest 31 w jednej ścieżce torrenta. Sam torrentów nie trawię, ale jak na razie popiernicza sobie w najlepsze prędkością 133KB/s !!!! Tak więc ze ściągnięciem problemów najmniejszych nie ma. Podaję link, z którego możecie pobrać sobie kawałek mojego dzieciństwa :

http://www.torrentreactor.net/torrents/13349 ... eted.Serie

A! Byłbym zapomniał- każdy z 31 odcinków jest zakodowany dość nietypowym kodekiem o nazwie ".mkv". Potrafi on pomieścić naprawdę fajne bajery (np. kilka ścieżek dźwiękowych do wyboru i kilka wersji napisów. Niestety wersja, którą udało mi się znaleźć posiada tylko wersję ang dubb+ angielskie napisy. Więcej napiszę jak będę miał czas...
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
bardzo fajne, ciekawe i wciągające anime - oglądaliśmy je z bratem (nie tym, tym starszym - otooto miał wtedy jakiś rok czy dwa) namiętnie w poranki. (Jak tak sobie teraz myślę, to jedynie jakiś serial był w stanie zmusić mnie do wstania wcześniej, niż bym chciała.) Fascynująca opowieść o Ulissesie, który na pokładzie swojego statku przemierza galaktyki w poszukiwaniu drogi do domu. Niektóre odcinki zapadły mi mocno w pamięć, na przykład spotkanie z Syzyfem. I doskonale pamiętam wygląd postaci. Naprawdę świetne anime.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
star22
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.699
Posty: 2
Cześć,

poszukuję od dłuższego czasu polskiej wersji językowej Ulissesa. Może komuś z Was wpadła w ręce kaseta/kasety z polskim dubbingiem i chce się podzielić? Jeśli ktoś odkupił za duże pieniądze i nie chce dzielić się za darmo to mogę partycypować w kosztach - na pewno sie dogadamy

Mi do tej pory udało się dokopać do ok 10 odcinków. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na YT:
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

i gryzonia:
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Wszystkie odcinki mają zgrany dubbing z kaset VHS i podłączony do porządnej jakości pliku video. Kilka odcinków znalazłem na sieci, ale większość to moja praca wykonana społecznie Jeśli ktoś ma jakikolwiek odcinek, do którego nie dotarłem - czy to zgrany, czy też na kasecie VHS proszę o info.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.141
Plusy: 12
Posty: 663
Fakt, serial bardzo fajny, oglądałem kilka lat temu. Odcinki w większości od siebie niezależne fabularnie, poza 1 i ostatnim, więc śmiało można oglądać to co jest na youtube. Polecam serdecznie.

Nowości od grupy DBmangi
star22
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.699
Posty: 2
Cześć, dorzucilłem kilka odcinków na YT, poniżej link do zagubionej planety:

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Nadal poszukuję poniższych 7 odcinków z polskim dubbingiem. Jak jakaś dobra dusza coś z tego znajdzie, to proszę o kontakt:

11 Fotel zapomnienia (SD/ND)
12 Między ogniem a lodem (SD/ND)
14 Niebezpieczna piosenka (SD/ND)
15 Przed potopem
16 Wielkie marzenie Kirke
19 Ukryta prawda
20 Czarodziej w czerni
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Uchu densetsu Ulysses 31 - anime w klimatach "Odysei" Homera
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook