Forum Dragon Ball Nao

» [Komputer] Duży problem z instalacją Widndows XP

Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Witam Serdecznie, mam duży problem z którym sobie nie radzę. No więc:

Chciałbym zainstalować na komputerze Windows XP SP 2. Wkładam dysk do napędu. Naciskam spacje.. sprawdza mi konfiguracje komputera, po kilku minutach pokazuje mi się okno z granatowym tłem w którym wybieram partycje. Wybieram, po czym formatuje , kopiują się pliki windowsowskie i po 15 sekundach restartuje się komputer. Po czym czekam aż włączy się już okno instalacyjne Microsoft Windows XP... Niestety tak się nie dzieje. Pojawia się tylko takowy napis:

NTLDR: nie można odnaleźć multimedia disc (0) disk (0) rdisk (0) partition (1)

Nie wiem co robić.. Systemu "ni ma", nic "ni ma".

Jeżeli ktoś wie, co mogło paść, lub co trzeba zrobić, aby to naprawić, bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc.

P.S. Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nigdy się spotkałem się z podobnym problemem, mam nadzieję, że zrozumiałem go dobrze. Myślę, że najlepiej będzie teraz zainstalować przez BIOSa, do niego na pewno nie utraciłeś dostępu, więc powinno być dobrze. O ile tylko wyskakuje Ci to co na samiuśkim początku powinno to wciskasz Del i jako primary master, o ile dobrze pamiętam wybierasz CD-ROM lub ATAPI(standardowo zawsze tam jest dyskietka), po czym robisz restarta i instalacja powinna przebiegać bezproblemowo.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
eee... Nie wiem czy można zainstalować System operacyjny przez BIOS?

A to co opisałeś to przypadkiem nie jest zmiana bootowania?

Mi płytę czyta.. Mam ustawione CD-Rom, Hard Disk i Floppy Disk (Stacja dyskietek).

Chodzi mi o to , że błąd ten pojawia się tak jakby w połowie instalacji. Po pierwszej fazie odbywającej się na tle tego ciemnego granatowego tła....

Spokojnie się wszystko sformatowało, przekopiowało, zresetowało.... i dupa!

Pozdrawiam
S.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Legolas napisał(a):
eee... Nie wiem czy można zainstalować System operacyjny przez BIOS?
Można, zazwyczaj się tak robi, a metoda prosto z płytki przez windows, której Ty użyłeś(o ile dobrze Cię zrozumiałem ) jest moim zdaniem mniej bezpieczna. Wracając do tematu to musisz ustawić tak jak mówiłem. Komputer przy standardowych ustawieniach w pierwszej kolejności odczytuje dyskietkę, więć musisz ustawić tak, aby czytał z CD-ROMu. Wtedy po opuszczeniu BIOSa powinna się zacząć łatwa i wygodna instalacja poprzez BIOS, w której nie bierzesz zbyt wielkiego udziału. Myślę, że ten błąd wziął się właśnie przez to, że próbowałeś instalować tak jak instalowałeś.(o ile oczywiście wszystko dobrze zrozumiałem )

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja jak Joe Weider instaluje przez BIOSA. Nie miałem nigdy takiego problemu więc to dobry sposób

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_65956.html

18. Brak pliku NTLDR lub NTDETECT.COM
W przypadku wystąpienia takich objawów i korzystania z partycji FAT 32 wystarczy uruchomić komputer z dyskietki startowej Windows 98 i skopiować plik NTLDR lub NTDETECT.COM z folderu i386 dysku instalacyjnego Windows XP do głównego katalogu dysku C:.
Dla partycji NTFS procedura jest podobna, jednakże trzeba uruchomić komputer z płyty instalacyjnej systemu - na dyskietce startowej nie znajdziemy sterowników wspomnianego systemu plików. Po wystartowaniu komputera z krążka CD i uruchomieniu konsoli odzyskiwania systemu wpisujemy następujące polecenia:

COPY X:\i386\NTLDR C\:
COPY X:\i386\NTDETECT.COM C:\
Tyle znalazłem na necie, sam również z podobnym problemem się nie spotkałem. Może masz uszkodzoną strukturę logiczną dysku? Sam kiedyś miałem z tym problemem(strukturą logiczną) i nie nic się nie dało zrobić na dysku - problemy z kopiowianiem, instalacja czegokolwiek nie wchodziła w grę. Pomogła dopiero konsola odzyskiwania.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Komputer] Duży problem z instalacją Widndows XP
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook