Forum Dragon Ball Nao

» uTorrent- właściwa konfiguracja

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tak jak w temacie, czyli jak skonfigurować odpowiednio uTorrenta, by ten pracował jak najwydajniej? Za wszystkie porady z góry dziękuję.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.045
Posty: 283
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.991
Plusy: 25
Posty: 2.091
Po pierwsze, należy zaopatrzyć się w odpowiednią wersję uTorrenta. Osobiście polecam 1.6.1 lub 1.7.6 - różnice są kosmetyczne i zauważą je tylko "wyjadacze" ;p Osobiście używam tej nowszej i z niej właśnie pochodzą screeny.
Screen I
W tym okienku ważny jest port, wybieramy dowolny z zakresu 40000 - 64000. Port jest o tyle ważny, że przez niego nawiązujemy połączenia. Wyżej wymienione porty są zazwyczaj otwarte. Jeśli trafimy na zamknięty port - nie nawiążemy połączenia.
Opcje poniżej należy zaznaczyć jak na screenie.
Screen II
W miejsce Maksymalna liczba całkowitych połączeń należy wpisać 9 bądź 10. Ja mam wpisane 50, ponieważ odblokowałem tę ilość połączeń programem XP - antispy. Domyślnie Windows XP może dokonać 10 połączeń naraz. Ustawienie większej wartości nic nie da(chyba, że mamy je odblokowane), a może utrudnić korzystanie z internetu podczas pracy programu. Pozostałe dwie wartości mają mniejszą wagę i "zwykłemu" torrenciarzowi nie sprawią różnicy. Wszystkie ptaszki zaznaczcie jak na screenie - nic nie kosztują, a znacząco zwiększają bezpieczeństwo. Szyfrowanie polecam włączyć.
Screen III
Tutaj liczy się zdrowy rozsądek użytkownika. Ważne, żeby pierwsza wartość nie przekraczała liczby połączeń ustawionej wcześniej. Aktywne pobierania - tu chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Reszty opcji lepiej nie dotykać, chyba że dysponujemy potężnym łączem, liczonym w dziesiątkach megabitów (: Osobiście na takich ustawieniach wykorzystuje swoje łącze w pełni - zarówno download, jak i upload.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.409
Posty: 1.031
Bardzo na czasie te porady- sam korzystam właśnie z uTorrenta i również nie mogłem się po orientować co i jak. Wrzucałem wszystko na intuicję, parę elementów miałem jak u ciebie, kilka dostosowanych do mojego łącza.
Dzięki za mini tutorial- transfery faktycznie wzrosły o kilkanaście kB/s!

EDIT

A czy mógłbyś jeszcze wyjaśnić, czym jest ten "status DHT"? Przedtem miałem to włączone, ty masz wyłączone... Co to jest i do czego służy?
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
paintball_0 napisał(a):
"status DHT"?
Myślę, że to niczemu nie służy, jak sadze.. Mam to samo w BitComecie i tez mam wylaczone. na pewno [ ort! ] nie przeszkadza to w sciaganiu plikow z torrenta. Ogolnie sadze, ze kazdy program torrentowy jest bardzo do siebie pdoobny, tylko z tym, ze rozni sie oprawą graficzną

Tak na marginesie, sciagacie jakies animce ;p ?

Dodam od siebie taka poradę, maksymalne wysylanie wcale nie rowna sie wolniejszemu pobieraniu plikow. Dzieki temu mozna w sumie u siebie przyspieszyc ich pobieranie. Ale glownie transfer zalezy od ilosci seedow, a takze i peerow.

Im wiecej seedow, tym transfer większy. Kiedys, jak pamiętam, mało kto wiedzial o torrentach ,a teraz jest jednym z najlpeszych programow sieci p2p
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.991
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie zauważyłem edita paintball'a ;p
DHT to taki pikuś, że znajduje połączenia spoza trackera, z którego ściągamy. Wystarczy, że plik torrent ma taką samą nazwę i możliwe jest podłączenie się większej ilości userów. Niby dobra rzecz, ale ma pewne minusy, zwłaszcza, gdy korzystamy z trackerów prywatnych. Otóż, nasze dane (przede wszystkim IP) są widoczne dla ludzi, spoza trackera, a to jest raczej niepożądane, prawda (:
Ishido:
To, co ściągam to w 80% animce (ale nie hentai ;p), reszta to muzyka. Co do wpływu wysyłania na ściąganie - niektóre klienty mają wbudowany bajer, że ograniczając wysyłanie automatycznie ograniczają ściąganie (i na odwrót). A klienty sieci BitTorrent różnią się nie tylko oprawą wizualną, wierz mi ;p
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
theEND napisał(a):
To, co ściągam to w 80% animce
Gitara chłopie, napisz swój spis anime w odpowiednim temacie , a jezeli masz co nieco, na pewno [ ort! ] wyjdziesz na plus ^ ^"

theEND napisał(a):
(ale nie hentai ;p)
styknie mi to, co mam swojego z hentai ^ _ '

theEND napisał(a):
że ograniczając wysyłanie automatycznie ograniczają ściąganie (i na odwrót).
I tak niesteety zrobili ze slynnym BitCometem ! Teraz minimalna predoscia sciagania, jest zarazem maksymalna... Tak wiec ratio sie wyrownuje w ten oto sposob... heh , tez taki pikus, ale w tym przypadku nie zwalnia downloadu ^ ^

theEND napisał(a):
nasze dane (przede wszystkim IP) są widoczne dla ludzi, spoza trackera, a to jest raczej niepożądane, prawda (:
w rzeczy samej Dzieki za info co to te DHT
. Widzę, że sporą wiedze na temat torrentow posiadasz- theEND Wiesz moze , ze pierwszym programem torrentowym byl niejaki torrentExperimental.. ^ ^
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.991
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ishido napisał(a):
Widzę, że sporą wiedze na temat torrentow posiadasz- theEND Wiesz moze , ze pierwszym programem torrentowym byl niejaki torrentExperimental.. ^ ^
Przyjaciół nie mam, to musiałem sobie jakąś pasję znaleźć ;p A nie samym anime człowiek żyje (:
A moja wiedza historyczna na temat torrentów aż tak daleko nie sięga ;p
Ishido napisał(a):
theEND napisał(a):
To, co ściągam to w 80% animce


Gitara chłopie, napisz swój spis anime w odpowiednim temacie , a jezeli masz co nieco, na pewno [ ort! ] wyjdziesz na plus ^ ^"
Już kiedyś tam postowałem. Od tego czasu trochę się powiększył, a nie chce mi się płytek odkopywać (: Ale, jakby nie patrzeć, do twojego podlotu nie mam ;p
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ja zaś z kolei z uTorrentem mam zgoła inny problem. Dziad wcale nie chce się uruchomić.
Nie wiem co może być tego przyczyną. Wszystko było dobrze, aż do pewnego momentu kiedy to program nagle odmówił posłuszeństwa. Nadmienić należy, iż w komputerze żadne ustawienia nie uległy zmiane, nie doszedł nowy sprzęt, żadne specjalne nowe oprogramowanie, po prostu brak rewolucji. Co prawda uTorrent uruchamia się jeżeli nanieść jedną instalację na drugą, lecz nie pomaga to na dłużej niż 10 min a i transfer nie przekracza 0,4 kB/s. Po wyłączeniu włączyć się nie ma zamiaru.
Czy byłby ktoś uprzejmy doradzić coś w tej kwestii, ewentualnie polecić inny dobry program?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.991
Plusy: 25
Posty: 2.091
Z takim problemem się nie spotkałem. Spróbuj znaleźć taki folder:
C:>Documents and Settings>user>Dane aplikacji>uTorrent i usunąć wszystkie pliki. Pliki tymczasowe z systemu też możesz usunąć. Inne wersje klientów, hmmm...
- Azureus 3.0.4 - jeśli nie zależy ci na oszczędnośc zasobów systemu
- BitComet 0.98 - osobiście nie próbowałem, ale ci co używają, nie narzekają.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Jak na razie pomogło i dzięki Ci wielkie Bracie ().
Zobaczymy co dalej.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.409
Posty: 1.031
Właśnie odkryłem ciekawą rzecz. Nie wiem, czy to tylko chwilowo, czy może na stałe, w każdym razie- ustalenie limitu downloadu w uTorrencie zwiększa realny transfer! Do tej pory moja średnia ściągania FMA nie przekraczała 40kB/s dla 10 godzinnej sesji. Teraz od dobrej godziny transfer utrzymuje się na ok 64kB/s.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » uTorrent- właściwa konfiguracja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook