Forum Dragon Ball Nao

» Nowe RAMy

ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.051
Posty: 283
Potrzebuję rady, mam obecnie 512 MB RAM DDR1 SDRAM. Chcę ZAMIAST tej kości wstawić kość 1GB DDR1 SDRAM. I teraz pytanie, czy przy zmianie RAM na większe, muszę brać pod uwagę inne komponenty komputera?

Mam kartę graficzną NVidia GeForce 6600 128MB i procesor Intel Inside Celeron D 3 GHz. Czy mogę mieć problemy z prawidłowym działaniem nowej kości? Podkreślam, że to też będzie DDR1 SDRAM i w tym samym slocie. Pomocy!
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie powinieneś mieć problemów. Jeśli kupujesz ten sam rodzaj pamięci, to żaden problem. A jeśli chcesz mieć absolutną pewność, to sprawdź w necie specyfikacje swojej płyty głównej - może się zdarzyć tak(aczkolwiek jest to bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobne), że twoja płyta nie będzie obsługiwać kości o takiej wielkości.
Swoją drogą - DDR1 SDRAM trochę dziwnie brzmi ;p
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.051
Posty: 283
Właściwości modułu pamięci
Nazwa modułu GR400D64L3/512
Numer seryjny Brak
Rozmiar modułu 512 MB (2 rows, 4 banks)
Typ modułu Unbuffered
Typ pamięci DDR SDRAM
Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)
Szerokość modułu 64 bit
Napięcie modułu SSTL 2.5
Metoda detekcji błędów Brak
Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh
Najwyższe opóźnienie CAS 3.0 (5.0 ns @ 200 MHz)
Następne najwyższe opóźnienie CAS 2.5 (6.0 ns @ 166 MHz)

Kompa mam tak sprzed roku z kawałkiem, kumpel ma starszego i u niego płyta główna przyjmuje max 1GB, więc u mnie mam nadzieję tym bardziej. Wielkie dzięki za pomoc.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.416
Posty: 1.031
theEND napisał(a):
sprawdź w necie specyfikacje swojej płyty głównej
Albo zajrzyj do dokumentacji płytki- na pewno dostałeś w zestawie podręcznik użytkownika.
Ze swojej strony dodam tylko, że dobrze by było gdybyś sprawdził jeszcze, jaką maxymalną częstotliwość dla RAMu może obsłużyć twoja płyta główna. Jeśli RAM będzie wyżej taktowany od niej, to nie ma problemu- płytka sama sobie dopasuje. Gorzej, jeśli kupisz wolny RAM a na płycjie będzie jeszcze zapas... O ile pamiętam to częstotliwość max dla kości DDR1 wynosi 400MHz i takie radzę kupić.
No i warto by sprawdzić, czy twoja płyta obsługuje opcję Dual in Line- wtedy lepiej byłoby kupić 2x 512, będzie szybciej działać...
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.051
Posty: 283
O ile pamiętam to częstotliwość max dla kości DDR1 wynosi 400MHz i takie radzę kupić.
Wypis z faktury: Moduł pamięci DDRAM 1024MB 400MHz KINGSTON CL3

Wielkie dzięki wam za pomoc, trochę nie w czasie to napisałem, bo już zamówienie było złożone, ale teraz wiem że powinno być wszystko gites
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.051
Posty: 283
Sorry z góry za podwójny post, ale nikt by tu nie zajrzał (jeśli mod chce, to może połączyć w jeden ).
Mam nową kość i działa gites i tak się zastanawiam czy mogę dołożyć tą co miałem: 512 DDR1 do drugiego slota obok tej nówki: 1024 DDR1?? Co prawda są innej firmy ale nie wiem czy to ma znaczenie?
I czy nie będzie mi odczytywać naprzemiennie, raz 512, a raz 1024.
Jeśli chodzi o Dual-in-line to jak to sprawdzić czy moja płyta gł. ją posiada? Bo mam program diagnostyczny Aida32 ale tam nic takiego nie ma,
za to jest szybkość nowej kości podana jako 200 MHz, a wcześniej pisałem że ta kość to 400 Mhz, więc czemu tak jest?

EDIT
theEND napisał(a):
Jak podepniesz tą 512 to będzie ci działać. Nie widzę problemów. Ale dual - channela tak czy owak na takich dwóch nie odpalisz, bo musiałyby mieć tyle samo pamięci
Więc jak będę miał ten 1GB RAM i do tego dołożę tamte 512, to będzie mi czytać 1536 RAM??? Czy nie???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez ZameR: 30.01.2008, 19:13
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jak podepniesz tą 512 to będzie ci działać. Nie widzę problemów. Ale dual - channela tak czy owak na takich dwóch nie odpalisz, bo musiałyby mieć tyle samo pamięci (częstotliwości i timingi też, ale w tym przypadku to drugoplanowa rzecz). A te 200 MHz... Nie znam wymienionego przez ciebie programu, ale niektóre przekłamują parametry, inne coś dzielą itp. Chcesz mieć 100% pewności - zajrzyj do BIOS - u. Jednak myślę, że nie masz się czym martwić. Ja na kompie miałem program, który przy procu pokazywał 2 razy większe FSB, a 2 razy mniejszy mnożnik xD
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.416
Posty: 1.031
RemaZ napisał(a):
mam program diagnostyczny Aida32 ale tam nic takiego nie ma,
Jak tam nie znalazłeś, to widzę dwie możliwości: pierwsza to taka, że nie wiedziałeś gdzie szukać
Druga natomiast możliwość, to to, że nie masz Duala.
Aidę znam i lubię, choć aktualnie nie posiadam (trzeba by ściągnąć...). Jeśli tam ci pisze, że masz 200Mhz, a powinieneś mieć 400, to sprawa jest co najmniej dziwna... Zaraz wrzucę Aidę i przypomnę sobie co i jak- potem zedytuję.

ps.:
theEND napisał(a):
Jak podepniesz tą 512 to będzie ci działać. Nie widzę problemów. Ale dual - channela tak czy owak na takich dwóch nie odpalisz, bo musiałyby mieć tyle samo pamięci (częstotliwości i timingi też, ale w tym przypadku to drugoplanowa rzecz).
Święta prawda
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.051
Posty: 283
Więc jak będę miał ten 1GB RAM i do tego dołożę tamte 512, to będzie mi czytać 1536 RAM??? Czy nie???
Co do tych MHz, to chyba te 400 co mam w obecnej kości, to jest podawana maksymalna wydajność, ale może też Aida robi mnie w ciula . Tylko proszę o odpowiedź czy te 2 kości będą ze sobą współpracować . Bo mam możliwość albo kumplowi sprzedać 512, za 50 zeta, albo sobie dołożyć .
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
RemaZ napisał(a):
Więc jak będę miał ten 1GB RAM i do tego dołożę tamte 512, to będzie mi czytać 1536 RAM??? Czy nie???
Tak

RemaZ napisał(a):
Tylko proszę o odpowiedź czy te 2 kości będą ze sobą współpracować
Będą.
RemaZ napisał(a):
Bo mam możliwość albo kumplowi sprzedać 512, za 50 zeta, albo sobie dołożyć
Ja bym opchnął (:
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Nowe RAMy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook