Forum Dragon Ball Nao

» Odcinki DB oszuszt

wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
Witam .
Kupiłem od jednego kolesia odcinki db/dbz/gt i ten pajac wyslal mi tylko gt ... i nie chce [ ort! ] doslac reszty ...
i tu moje pytanie czy moge nooba udupić ?
sprzedawanie odcinkow db to piractwo ?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nawet jeśli, to Ty też brałeś w tym udział.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Jeśli mamy rozpatrywać to w formie oszustwa i łamania polskiego prawa, to są takie kwestie:
Jeśli koleś przysłał Ci te płyty na zwykłych Cd'kach przegrywane z jakiejś stronki to popełnił przetępstwo i Ty prawdopodobnie też kupując je. Lecz jeśli masz je w oryginalnych DVD i w ogóle [ ort! ] to nie, a jeśli chodzi o oszusta, możesz założyć mu sprawe sądową.
Pozdr
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
wp4pl napisał(a):
sprzedawanie odcinkow db to piractwo ?
I to jeszcze jakie. Myślę, że na pare/kilkadziesiąt tysięcy złotych grzywny się załapie. Serio mówię. Zastrasz go, to powinien dosłać resztę, jeszcze z nawiązką najlepiej

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
Tatsumaru napisał(a):
Jeśli mamy rozpatrywać to w formie oszustwa i łamania polskiego prawa, to są takie kwestie:
Jeśli koleś przysłał Ci te płyty na zwykłych Cd'kach przegrywane z jakiejś stronki to popełnił przetępstwo i Ty prawdopodobnie też kupując je. Lecz jeśli masz je w oryginalnych DVD i w ogóle [ ort! ] to nie, a jeśli chodzi o oszusta, możesz założyć mu sprawe sądową.
Pozdr
to są piraty czyli chyba sprawa sądowa odpada ?

a i czy moge wrazie czego dać na niego jakis anonimowy cynk ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
wp4pl napisał(a):
to są piraty czyli chyba sprawa sądowa odpada ?
Nie odpada. Tylko najwyżej Was obu zgarną.
I jeszcze kwestia, co to za odcinki? Te lamerskie z TV czy japońskie ripy DVD? Jeśli te drugie, to gorzej dla niego. Bo one są warte około 10 tysięcy złotych, a rozprowadzanie ich za kasę jest bardzo nielegalne zwłaszcza za kasę.

wp4pl napisał(a):
a i czy moge wrazie czego dać na niego jakis anonimowy cynk ?
Być może możesz. Tylko komu?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
Nie odpada. Tylko najwyżej Was obu zgarną.
I jeszcze kwestia, co to za odcinki? Te lamerskie z TV czy japońskie ripy DVD? Jeśli te drugie, to gorzej dla niego. Bo one są warte około 10 tysięcy złotych, a rozprowadzanie ich za kasę jest bardzo nielegalne zwłaszcza za kasę.
- te lamerskie


Być może możesz. Tylko komu?
-zawsze mozna isc do kawiarenki internetowiej wejsc na www.policja.pl i napisac im emaila podając w nim jego dane itp


ps. skad mozna pobrac te dvd ripy ?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
ekhm..
Jeśli sytuacja nie miała miejsca na portalu aukcyjnym, to... mówiąc krótko nic nie poradzisz.
Bo nie wydajme mi się, abyś zawarł ze sprzedającym umowę kupna-sprzedaży.

Jeśli chodzi o udupienie kogokolwiek, to chyba nie ma szans...
Dlaczego?
Bo jesli dałej komuś zrobić z samego siebie idiotę, to już za późno...I to w gruncie rzeczy tylko twój problem.
Tym bardziej, jeśłi mialeś wiedzę o tym, że proponowany towar pochodzi ze źródeł pozostających w sprzeczności z obowiązującymi przepisami prawa autorksiego.
A według nmie wiedizałaeś o tym doskonale. I raczej nikt nie będzie w stanie uwierzyć, że takiej wiedzy nie posiadałeś i że działałeś w dobrej wierze.
Cóz.. za głupotę i naiwność się płaci...

Poza tym nie będac osobą pełnoletnią, nie posiadasz pełnej zdolności do czynnościo prawnych. Jeśli chciałbyś komukolwiek założyć sprawę z oskarżenia prywatnego, to w twoim imieniu musiałby to zrobić twój opiekun prawny, a zatem rodzice lub, w przypadku ich braku, ustalony sądopwnie opiekun.

Anonimowy cynk?
No nie rozśmieszaj mnie...
I co powiesz?
"Dzień dobry. Uprzejmie donoszę, że ten i ten sprzedaje pirackie filmy. Skąd wiem?
Bo sam kuiłem a na dodatek ten ... mnie wyrolował."

Co zatem możesz zrobić?
Wlaściwie jedyne, co Ci pozostaje, to przełknąć gorzką lekcję, a w przyszłości chętniej używać rozumu.
Możesz tez podac do pyublicznej wiadomości, takż za pomoca tego forum, dane(oczywiście nie personalne) osoby, która oszukuje kupuijących. W ten sposób możesz zapobiec podobnym przypadką w przyszłości.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
co do anonimowego cynku to widac ze mało o zyciu wiesz z tego co ja wiem to większosc ludzi własnie wpadaprzez takie cynki ;] ... poza tym moge np wysłać im link jak on daje ogłoszenie ze chce je sprzedac
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
nie radziłbym, ponieważ Ty również możesz na tym stracić jedyne co Ci radzę osobiście między sobą załatwić tę sprawę.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Dai Kaiosama napisał(a):
Jeśli chodzi o udupienie kogokolwiek, to chyba nie ma szans...
Jeżeli znasz jego adres to możesz przejechac sie tam z ekipa, lub do jego rodzicow.

Dai Kaiosama napisał(a):
Cóz.. za głupotę i naiwność się płaci...
racja ^ ^

Nie lepiej kupowac , pozyczac od ludzi godnych uwagi ?

Dai Kaiosama napisał(a):
Dzień dobry. Uprzejmie donoszę, że ten i ten sprzedaje pirackie filmy. Skąd wiem?
Bo sam kuiłem a na dodatek ten ... mnie wyrolował."
Wlasnie kolego , i Ty bys dostal mocno po dupie, gdybys to zglosil do ekhm.. władz..

EDit: w ogóle [ ort! ] temat nie w tym dziale chyba ^^"?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
wp4pl napisał(a):
tego co ja wiem
Ja też wiele rzeczy wiem i dużo mi się obijało o uszy, a póki nie przedstawisz cienia dowodu, by policja uznała to za sensowną robotę to wiele nie zdziałasz. Nawet, jeśłi będziesz incognito.
Najlepiej będzie jeśli przyjmiesz do wiadomości to co powiedział Dai, bo więcej się raczej zrobić nie da.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
ok podam tutaj namiary na noobka zeby juz nikt od niego nie kupował
http://dragonbalki.blogspot.com/ <--- tu sie ogłasza ale jego numer gg wziołem z innej stronki juz nie moge jej znalesc

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez wp4pl: 30.01.2008, 17:15
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
wp4pl napisał(a):
podam tez jego dane ;]
To jest sprzeczne z prawem chyba, takie oglaszanie wszem i wobec danych osobowych innego obywatela, nie majac przy tym jego zgody. Mam troche mi o tym mowila ( adwokat z niej jest ;p ), wiec lepiej gdybys je zakreskowal, czy cos ..
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
wp4pl napisał(a):
Witam .
Kupiłem od jednego kolesia odcinki db/dbz/gt i ten pajac wyslal mi tylko gt ... i nie chce [ ort! ] doslac reszty ...
i tu moje pytanie czy moge nooba udupić ?
sprzedawanie odcinkow db to piractwo ?
Wkopałeś się i tyle, trudno mi tu cokolwiek doradzić. Mogłeś się dogadać w kwestii odcinków tu na forum , a nie ufać kolesiowi, który pisze z błędami, do tego cenę na różowo, pisze że DB to bajka i do tego wszystkiego pisze "Songowi"...
EDIT
Nie no kapuję, tylko ten kolo mnie irytuje, przez... "styl jego pisania" że tak powiem... Miałeś pecha ziom i tyle, współczuję...[/b]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez ZameR: 30.01.2008, 17:22
wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
no moglem ;] ale nie myslalem ze jeden fan db oszuka drugiego fana ;]
wiesz taka moja teoria xD
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Zapchaj mu mail'a , wypisuj cały czas so niego na gg i postrasz , że jak nie dosle to pójdziesz na policje , wątpie żeby typek znał prawo;p

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
wp4pl
Saiyanin
Saiyanin
wp4pl
Wiek: 33
Dni na forum: 6.095
Plusy: 3
Posty: 160
Skąd: Wejherowo
ok done .. wyslalem mu kilka cytatów i zmienił zdanie ;]
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Odcinki DB oszuszt
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook