Forum Dragon Ball Nao

» MONORAL japoński zespół z tekstami tylko po angielsku ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3  
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Witam.

Już od miesiąca zabierałam się do założenia tego tematu. W końcu sie udało.


Obraz
Monoralem zainteresowałam się właściwie niedawno. Przeglądałam sobie różne info o Hyde i ciągle trafiałam na imię Anis, bądź nazwę zespołu Monoral. Jak później się okazało, Hyde kumpluje się z Anisem (wokalistą Monorala), nawet wydają w jednej wytwórni.

Bardzo dobre info o Monoralu znajdziecie tutaj: http://www.lastfm.pl/music/Monoral

Zespół jest interesujący z kilku powodów:
1. Wszystkie ich piosenki są po angielsku. W dodatku nie usłyszymy w nich typowego dla Japończyków "Ingrisza" (czyli łamanego angielskiego z dziwaczną wymową). Jest to spowodowane tym, że Anis i Ali (basista) sporo czasu spędzają w USA i ich angielski jest miodzio. Dlatego jest to dobry zespół dla początkujących z j-rockiem.

2. Głos Anisa. Anis wygląda jak kobieta nawet bez make-upu. Hyde myślał, że to ładna babka Jednak posiada bardzo męski i niski głos. Śpiewa genialnie.

Ich sztandarowym kawałkiem jest "Kiri", które możemy usłyszeć w emitowanym na Canal+ anime "Ergo Proxy".

Ich najnowszy album to "Turbulence". Właśnie tę płytę chciałabym Wam zaprezentować. I gorąco polecam każdemu.

LINK: http://www.mediafire.com/?dwdun0par7j

Pozdrawiam. (trochę chaotyczny ten post )

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Laru-chan napisał(a):
Wszystkie ich piosenki są po angielsku. W dodatku nie usłyszymy w nich typowego dla Japończyków "Ingrisza" (czyli łamanego angielskiego z dziwaczną wymową).
Dla mnie to nie jest plusem
I jaką dziwaczną wymową, prawie dobrą. Nie mają w alfabecie takich sylab, to co się dziwić ;p

Ściągnąłem płytkę, ale bardzo mi się nie podoba. W sumie nigdy bym nie poznał, że to japoński zespół... taki jakiś byle jaki, jak dla mnie. Jak wiele tych amerykańskich z tego gatunku. Nie to co Hyde :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.230
Posty: 633
Skąd: Kielce
Wiesz, co robią krówki?? Krówki robią muu i dają mleko, a z mleka jest śmietanka, a ze śmietanki..
No właśnie. "Kiri" to jedyna piosenka tego zespołu, jaką udało mi się ostatnio usłyszeć. I jest ona świetna. Ale od początku..
Na początku był Internet. Potem nastąpiło GG, a jeszcze później, rozmowa z Bad Girl. I owa zła dziewczyna poleciła mi tę piosenkę, której to ponoć słuchała od pół roku. Piosenka, jak już wspomniała Autorka tematu, pochodzi z anime "Ergo Proxy", a jej tytuł przynosi na myśl serek, który to nota bene jest ohydny.. Piosenka natomiast spodobała mi się, i słucham jej do znudzenia, nawet po 2-3 h non stop..
Przyłączam się do apelu i póki co, polecam "Kiri".

Płytę właśnie 'zasysam', jak już się skończy ściągać, coś o niej wspomnę.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kyasarin napisał(a):
", a jej tytuł przynosi na myśl serek, który to nota bene jest ohydny..
"Kiri" po japońsku to "mgła". Ale faktycznie, z serkiem się kojarzy.


Gotenkskun napisał(a):
Ściągnąłem płytkę, ale bardzo mi się nie podoba. W sumie nigdy bym nie poznał, że to japoński zespół... taki jakiś byle jaki, jak dla mnie. Jak wiele tych amerykańskich z tego gatunku. Nie to co Hyde :p
Na prawdę absolutnie nic Ci się nie spodobało??

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
W sumie, jak drugi raz przesłuchałem, to nie jest takie okropne. Widocznie za pierwszym razem byłem nie w formie, że tak mocno mi się nie spodobali

Ale tak czy siak, wg mnie nie wyróżniają się za bardzo od tych wielu amerykańskich zespołów popularnych wśród młodzieży... to ja już wolę te typowe japońskie niekiedy mocno chaotyczne brzmienia z łamliwym angielskim ^^

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.928
Posty: 88
Jak na chwilę obecną slyszałam 3 piosenki Monoral (Kiri, Visions in my head, Sparta) i muszę przyznać, że całkiem fajne są

W sumie nigdy bym nie poznał, że to japoński zespół...
Ja też bym nie kapnęła się, że to japoński zespół... Brzmi raczej jak amerykański To pewnie dlatego, że jeden z nich jest pół- Amerykaninem

Ps: link nie działa...

^___^
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ps: link nie działa...
To strasznie stary link. Postaram się poszukać nowego, a póki co sprezentuję Wam link to najnowszej płyty Monorala:

http://www.blog.j-rock4u.com/2008/11/monoral ... a/#respond

Każdą piosenkę ściąga się oddzielnie. Mam nadzieję, że to nie problem. Najbardziej z tego albumu przypadł mi do gustu "You".

Tutaj "Turbulence": http://www.mediafire.com/file/omvzrd45dit/Yn ... oSekai.rar


Madlen napisał(a):
Jak na chwilę obecną slyszałam 3 piosenki Monoral (Kiri, Visions in my head, Sparta) i muszę przyznać, że całkiem fajne są
"Kiri" i "Sparta" to moje ulubione

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.928
Posty: 88
"Kiri" i "Sparta" to moje ulubione
Jak na razie moje też

^___^
korronka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.609
Posty: 14
Skąd: Sokółka
Osobiście bardzo podoba mi sie ta płyta
I mam wrażenie że już gdzieś słyszałam piosenkę Perfect gold.
Jak na razie moim faworytem z płyty Turbulence jest Vision in my head xD
Jednak jeśli chodzi o całą twórczość zespołu to zdecydowanie "goodbye"- ma świetny początek.
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.541
Posty: 27
Skąd: Warszawa
No to dzień dobry! XD
Ja słucham dość długo MONORALA, więc mogę się poudzielać XP

Laru-chan napisał(a):
Jak później się okazało, Hyde kumpluje się z Anisem (wokalistą Monorala), nawet wydają w jednej wytwórni.
Pseudonim Anis chyba się raczej nie odmienia xD tak mi sie wydaje ^^.
Co do wytwórni. To Hyde bodajże wypromował MONORAL. A kiedy przeszli na major to do Hajdzika do Haunted Records xD Pamiętam jeszcze jak swego czasu na oficjalnej stronie Hyde'a na dole był obrazkowy link do nich. I jeszcze reklama Turbulene nawet... XD

No więc, osobiście nie mam ulubionej piosenki, bo kocham wszytskie. Jednakże ostatnio, kiedy ściągnęłam sobie najnowszy ich album 'Via' to upodobałam sobie 'Safirę' *Q*. Na koncercie Vampów Hyde i Anis śpiewali tą pisoenke razem.... >3>

Zaczęłam od 'Ammonite' i zakochałam sie w angielskim wokalisty. Zupełna odskocznia od codzienności przepełnionej j-rockiem. Potem 'In Stereo', 'Petrol' i 'Turbulence'. Zawładnęli moim mózgiem xD.

Ogółem. Kocham 'Tangled' 'Perfect Gold' 'Garden' 'Let me in' i parę innych xD

Serdecznie polecam ^^

Obraz
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.561
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
Aaa... jak to się wydarzyło, że jeszcze sie tu nie wypowiedziałam?! XDDDD (oo taaak... to moje zboczenie do Anis i jego głosu, którego Mika-sama jest świadkiem non stop)

Przede wszystkim kocham sie w Tuesday, Via, Visions in my head, Perfect Gold (nie Miczka? >3) i Sparta.

Laru-chan napisał(a):
W dodatku nie usłyszymy w nich typowego dla Japończyków "Ingrisza" (czyli łamanego angielskiego z dziwaczną wymową). Jest to spowodowane tym, że Anis i Ali (basista) sporo czasu spędzają w USA i ich angielski jest miodzio.
Moim zdaniem raczej małojapoński wydźwiek piosenek oraz dobry angielski Anis jest spowodowany tym, że jest pół marokańczykiem (co mi moja Miczka właśnie przypomniała, dzieki semiaczku )

Mika-sama napisał(a):
Na koncercie Vampów Hyde i Anis śpiewali tą pisoenke razem.... >3>
I ten uciety buziak na koniec~! (Yumikowi yaoizm sie sfrustrował >3)


Jeżeli ktoś będzie chciał to mogę zarzucić linkami do innych płyt Monorala.

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.541
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Yum-kun napisał(a):
Perfect Gold (nie Miczka? >3)
Buyahahahahah >D Tak. Ta nasza faza . Zwłaszza jak tam Anis tak zarąbiście mruczy, czy się drze XD nie wiem ale jest MEGA! i jeszcze te gitary! *Q* że tak powiem.. SEX xD

Yum-kun napisał(a):
I ten uciety buziak na koniec~!
Tak. Moja frustracja tez była nieskończona. A było to takie urocze *.*

Ogółem. Niepozorne z nich dzieci. Aż się zdziwiłam widząc... niektóre foty z ich bloga...

Obraz
Ren Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.541
Ostrzeżenia: 1
Posty: 53
Skąd: Osaka xD
Ogółem. Niepozorne z nich dzieci. Aż się zdziwiłam widząc... niektóre foty z ich bloga...
Hm... zainteresowało mnie to zdanie...

Monoral pokochałem przez... tego pana w rudych włosach [aktualne kłaczki hadio] i przez to ich wspólne śpiewanie... a wcześniej to sie zainteresowałem "A co to za zespół co tak głośnio w okół HYDE z nim?" i zacząłem ^^

I tak Ren pokochał Safira *Q* i to bez pamięci

Why can't we just live AS ONE?!
Obraz
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.561
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
Ren napisał(a):
Hm... zainteresowało mnie to zdanie...
A oto odpowiedź dla Twego zainteresowania:
http://image.blog.livedoor.jp/monoral/imgs/6/4/647ea504.jpg
Zdjęcie dodane do wpisu z wrzesnia 2005. Wpis dawał Anis, a to jego słowa: "Tongue out, tongue in!! TANGELING IS THROUGH Dear God, why, whY??? "

Poległam XDDDD

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Ren Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.541
Ostrzeżenia: 1
Posty: 53
Skąd: Osaka xD
...
...
Ja też...

xDDDD

Why can't we just live AS ONE?!
Obraz
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.561
Posty: 97
Skąd: Nibylandia

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Ren Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.541
Ostrzeżenia: 1
Posty: 53
Skąd: Osaka xD
Myślisz, ze to cola? *zmysł małego alkoholika*

Why can't we just live AS ONE?!
Obraz
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.561
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
Myślisz, ze to cola? *zmysł małego alkoholika*
Buahahhaa XDDD Nie wiesz do kogo mówisz Ren >P To tylko wygląda jak cola... A tak naprawdę jest pewnie poslkim drinem (czyt. 3/4 wódki 1/4 coli), albo prawdziwym jabolem kategorii XYZ, skoro jest w plstikowej butelce XDDD

EDIT: Tak sie teraz na te foty patrze i na ta butelkę... I hmmm... Czy on aprzypadkiem nie jest szklana o krztałcie butelki wina? XDDD Po co im ta folia? Bez nie byłoby wszytsko jasne XDDD

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Ren Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.541
Ostrzeżenia: 1
Posty: 53
Skąd: Osaka xD
Po co im ta folia? Bez nie byłoby wszytsko jasne XDDD
Moze to... CENZURA

EDIT: Mnie to wygląda na tanie wino.

Why can't we just live AS ONE?!
Obraz
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.561
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
Ren napisał(a):
Moze to... CENZURA
A czort z taką cenzura~! Ja chce wiedziec co chalali, ze doszli do stopnia zabawiania fanek yaoistek/ów!

EDIT: Mnie to wygląda na tanie wino.
Pewnie jakies owoce lasu, wisienka, czy inna sperma sztana XDDDDD

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » MONORAL japoński zespół z tekstami tylko po angielsku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook