Forum Dragon Ball Nao

» Ryszard Nowak i 'czarna lista zespołów propagujących satanizm'

Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Pewnie słyszeliście.

Behemoth. Marylin Manson. KAT. O tak. Zło w najczystszym wydaniu.

Ale mało tego. Internauci są przeciwni tej liście?
Wyciągamy ich adresy IP.
Dajemy do rejestru.
Bo to sataniści.

Chcą przeciwstawić się liście, która nie dość że jest publicznym zamachem na wolność słowa, to na dodatek może przynieść opłakane skutki, na czele z blokowaniem koncertów tych kapel w Polsce. A wszystko dlatego, że jednego idiotę (który uważa Owsiaka za satanistę (sic!), wzięło na przyczynienie się do zmniejszenia satanizmu.

Co o tym sądzicie?

-------

Cóż, jak już napisałem, ta lista, to najzwyklejszy zamach na wolność słowa. Bo nawet jeśli Nergal jest satanistą, to * mnie to obchodzi. Podarcie Biblii - trzeba było podrzeć Koran. Katolicy by mu wręcz pogratulowali. A ludzie pokroju Nowaka przynieśli kwiaty.
A nazwanie Kościoła "najbardziej zbrodniczą organizacją w dziejach historii"(or sth like that)? Cóż, dużo z prawdą się nie minął. Wszak tylko Kościół razem z Iranem jest jedyną organizacją do dzisiaj zwalczającą Żydów.

Ta lista to zwykły skandal, a ja nie znam słów dobrze oddających mojej pogardy dla Ryszarda Nowaka. Facet jest nawiedzony.

zdravim.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Podarcie Biblii - trzeba było podrzeć Koran.
Oj, źle by skończył... nie no, nie wiem co by sama Unia mu zrobiła, wolę o tym nie myśleć. Ale na pewno byłoby to tragiczniejsze w skutkach.

Widzisz, tak to jest akurat w UE, że jakiekolwiek obrażanie Chrześcijaństwa jest w porządku, natomiast Islam i Judaizm są święte, i jak tylko ktoś powie o nich coś odbiegającego od normy, to zaraz jest uznawany za antysemitę. Nie zauważyłeś?

Gdyby tak nie było, tacy ludzie jak ww. Nowak nie mieliby wiele do powiedzenia. Ale jest jak jest i będzie tylko gorzej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Nie zauważyłeś?
Naturalnie, Gotenksku, masz rację. Tyle że to akurat Islam i Judaizm są w UE mniejszościami religijnymi, a nie chrześcijaństwo. (dzięki Bogu, a wbrew niektórym czarnym wizjom). Unia tak ma, że woli chronić mniejszości niż większości.
Ale to ma się nijak do tego, że Kościół gwiżdże na Unię i dalej sieje nienawiść. I do mniejszości religijnych, i do black/death/unholy (skreślić niepotrzebne) metalowców.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Kościół gwiżdże na Unię
Czasem się temu nie ma co dziwić.

Szarak napisał(a):
i dalej sieje nienawiść.
Nie zaobserwowałem. Kto sieje nienawiść? Np. ksiądz w Twojej parafii? Tylko nie mów o jakimś tam Rydzyku. Poza tym i to tylko w połowie prawda.

Szarak napisał(a):
do black/death/unholy (skreślić niepotrzebne) metalowców.
"Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" ^^
Kościół zawsze walczył i walczyć będzie z satanizmem, przecież wiadomo.
Tylko, że nijak do tego ma kwestia Nowaka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Np. ksiądz w Twojej parafii?
Si, señor. Zresztą, może i nie, zależy, co rozumiemy pod pojęciem "odrzucenia innych, głupich praktyk i wierzeń i poświęcenia się Bogu".

"Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" ^^
O ile mam świeże informacje, to Kościół nakazuje przebaczać, nie metalowcy.

Tylko, że nijak do tego ma kwestia Nowaka.
Ano nijak. Ale jest toto powiązane, primo, a secundo, dobry offtopic jeszcze nikomu nie zaszkodził

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Nie słucham tego typu zespołów. I śmieję się jak ktoś mówi, że mój Hyde jest satanistą. Ciekawa jestem, na jakiej podstawie oceniają, który zespół propaguje satanizm. Bo są osoby, które prawie wszędzie widzą treści satanistyczne. Samo nawiązywanie do religijnych motywów czy choćby imienia szatana nie jest niczym złym. Jednak muszę przyznać, że nie bawi mnie słuchanie klasycznych satanistycznych treści. Satanistów mam za świrów i tyle. Nie to, że każdy powinien być wierzący, ale fascynacja tym co jest związane ze złem i chorymi zwyczajami typu czarne msze, zwyczajnie mnie odrzuca.

Jak już wspomniałam, nie słucham tego typu muzyki, więc uważam, że to problem fanów tych zespołów.

Szarak napisał(a):
Cóż, jak już napisałem, ta lista, to najzwyklejszy zamach na wolność słowa. Bo nawet jeśli Nergal jest satanistą, to * mnie to obchodzi.
Podpisuję się pod tym. Jak kogoś to bawi, niech się tym jara. Mi to wisi.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Primo - koleś ma nasrane.
Secundo - ocenianie działań pojedyńczych księży ma się tak do kościoła jak pojedyńczy socjolog do całej socjologii. Jasne że każdy z nich może pieprzyć od rzeczy , ale co z tego skoro ni jak to się ma do faktów / oficjalnego stanowiska w danej sprawie?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Secundo - ocenianie działań pojedyńczych księży ma się tak do kościoła jak pojedyńczy socjolog do całej socjologii. Jasne że każdy z nich może pieprzyć od rzeczy , ale co z tego skoro ni jak to się ma do faktów / oficjalnego stanowiska w danej sprawie?
Franek, na litość Eris, kogo Ty oszukujesz?
OFICJALNIE, to ja jestem katolikiem. A nie jestem.
A fakty są takie, że Kościół, w zdecydowanej większości, był/jest/będzie antysemicki, jakby nie patrzeć. A Żydzi będą negatywnie nastawieni do KK. I wszyscy dalej się będą nawzajem oszukiwać.

Ciekawa jestem, na jakiej podstawie oceniają, który zespół propaguje satanizm.
Proste równanie:

Nie-katolik = Satanista.

Jak z 1 klasy gimnazjum na fizyce

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Szarak napisał(a):
Franek, na litość Eris, kogo Ty oszukujesz?
OFICJALNIE, to ja jestem katolikiem. A nie jestem.
A fakty są takie, że Kościół, w zdecydowanej większości, był/jest/będzie antysemicki, jakby nie patrzeć. A Żydzi będą negatywnie nastawieni do KK. I wszyscy dalej się będą nawzajem oszukiwać.
Nie wiem z kąd bierzesz statystyki. Poza tym nie rozumiem , masz na myśli kościuł z zdecydowanej większości wliczając ciebie i podobnych do kościoła czy wyłanczając? Poza tym nie należy mylić kościoła z odłamami pokroju lefebrystów i innych przedsoborowych gówien. Poza tym myślę że ( mimo iż też nie prowadzę statystyk ) jestem trochę bardziej kompetentny w ocenianiu antysemityzmu w kościele , gdyż należę do niego nie tylko oficjalnie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Proste równanie:
Nie-katolik = Satanista.
Mi tam się wydaje, że "darcie Biblii" i obrażanie Kościoła Katolickiego jest tutaj wystarczającym dowodem. Bądź wychwalanie Szatana w tekstach utworu. Zresztą samo "black metal" mówi samo za siebie.

Szarak napisał(a):
A fakty są takie, że Kościół, w zdecydowanej większości, był/jest/będzie antysemicki, jakby nie patrzeć.
Wcale nie. I nie mam pojęcia po czym to wnioskujesz. Chyba nie po krucjatach?... i dosłownie paru wypowiedziach ojca Rydzyka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
franqey napisał(a):
Secundo - ocenianie działań pojedyńczych księży ma się tak do kościoła jak pojedyńczy socjolog do całej socjologii. Jasne że każdy z nich może pieprzyć od rzeczy , ale co z tego skoro ni jak to się ma do faktów / oficjalnego stanowiska w danej sprawie?
Obawiam się, że ci pojedynczy księża stanowią większą część katolickiego kleru.

Przyznaję, że stanowisko KK jest odmienne od tego, co głoszą powyżsi. Muszę jednak także przyznać, iż KK nie robi nic, by ukrócić ich samowolę.

Co gorsza, problem nie leży tylko w "satanizmie". Znam księży prowokujących ludzi przeciw "schizmatykom" i "heretykom", jak określają prawosławnych i protestantów. Świadków to by najchętniej spalili na stosach.

Jeżeli KK chce dalej propagować ekumenizm, powinien coś z tym zrobić.

A się boi.

Gotenkskun napisał(a):
Mi tam się wydaje, że "darcie Biblii" i obrażanie Kościoła Katolickiego jest tutaj wystarczającym dowodem. Bądź wychwalanie Szatana w tekstach utworu. Zresztą samo "black metal" mówi samo za siebie.
Źle Ci się wydaje.

Przyjrzyj się zespołom z listy. Sam np. znam bardzo dobrze twórczość Mansona i nie mogę zarzucić mu satanizmu. Sprzeciwianie się chrześcijaństwu i antyklerykalizm to niekoniecznie satanizm. Zresztą, M.M. w wywiadzie zaprzeczył, jakoby miał być satanistą.

Inna sprawa to definicja satanizmu.

Przedstawiciel bodajże Kościoła Szatana wypowiedział się niegdyś – słusznie moim zdaniem – iż osoby czczące chrześcijańskiego Szatana jako Boga to nie sataniści, ale heretycy.

Religioznawstwo się kłania.

Gotenkskun napisał(a):
Kościół zawsze walczył i walczyć będzie z satanizmem, przecież wiadomo.
W takim razie powinien zostać zdelegalizowany (KK, nie KS).

Satanizm (KS) jest legalnym związkiem wyznaniowym sprzeciwiającym się chrześcijaństwu i nie tylko, ale nie czyniącym nic ponad to.

Z tego co wiem, sataniści – nie mylić z pseudo-okulto-satanistami – nigdy np. nie niszczyli kościołów. Mój znajomy satanista wypowiedział się negatywnie o takim akcie, nazywając go niszczeniem cennego dobra kultury.

Sataniści tworzą spokojne ugrupowanie, owiane jednak złą sławą. Pogłębianą przez ludzi, którzy mylą niebo z gwiazdami odbitymi w studni i ich demonizują.

Vide Nowak.


Pozdrawiam serdecznie.
A.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
jestem trochę bardziej kompetentny w ocenianiu antysemityzmu w kościele , gdyż należę do niego nie tylko oficjalnie.
Jasne, tyle że o byciu obiektywnym możesz pomarzyć.

Mi tam się wydaje, że "darcie Biblii"
Jasne, mógł podrzeć Wyborczą.

i obrażanie Kościoła Katolickiego
Mi też się zdarzało obrażać KK. Ale, cholera, nie jestem żadnym pieprzonym satanistą. Nie jem kotów, nie chodzę w płaszczach a'la Neo i nie śmierdzę zakrzepłą krwią, spermą i Eris jedna wie czym jeszcze.

Bądź wychwalanie Szatana w tekstach utworu.
Ano, tu racji odmówić Ci nie można, Behemoth akurat jest satanistyczny. Tylko co z tego?

Wcale nie. I nie mam pojęcia po czym to wnioskujesz. Chyba nie po krucjatach?... i dosłownie paru wypowiedziach ojca Rydzyka.
Kościół Katolicki to nie tylko księża. To przede wszystkim ludzie. A głównym mottem Polaka-katolika jest "* pedałowi, Żydowi i innemu, *, komuniście". Co z tego, że to się z Credo KK nie zgadza?
Spójrzcie prawdzie w oczy. 3/4 (jeśli nie więcej) katolików nie ma zielonego pojęcia o swojej wierze. A ludzie, którzy budują pomniki i nazywają ulice imieniem Jana Pawła II (precz z "JPII". Brzmi jak nazwa drugiej poprawki do programu graficznego)nie mają pojęcia o jego poglądach/nie przeczytali ani jednej jego książki.*

A wiecie co jest śmieszne? Że Chrystus był Żydem, ba, był z tego dumny. Ale dziś się o tym nie mówi. Co najwyżej o tym, że to Żydzi ukrzyżowali Chrystusa.
Tragedia.

Naturalnie, to wszystko sytuacja mocno przejaskrawiona. Ale prawdziwa.

zdravim.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Przyjrzyj się zespołom z listy.
Nawet nie wiem co to za lista ;]
Szarak nie dał żadnego linka.

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Przedstawiciel bodajże Kościoła Szatana wypowiedział się niegdyś – słusznie moim zdaniem – iż osoby czczące chrześcijańskiego Szatana jako Boga to nie sataniści, ale heretycy.
Oczywiście. Przecież sataniści w Boga też wierzą, tylko go nie lubią.

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
W takim razie powinien zostać zdelegalizowany (KK, nie KS).
Źle zrozumiałeś.

Szarak napisał(a):
A głównym mottem Polaka-katolika jest "* pedałowi, Żydowi i innemu, *, komuniście".
To już jest mentalność Polaków, która nie ma związku bezpośrednio z Kościołem. Zresztą mówimy o chrześcijanach na całym świecie, więc nie pisz tylko o Polakach, którzy dopiero co obalili PRL (w którym religia była nieudolnie zwalczana. Jak myślisz - czemu?) i zobaczyli, jak wygląda świat.

Szarak napisał(a):
Ano, tu racji odmówić Ci nie można, Behemoth akurat jest satanistyczny. Tylko co z tego?
Nic, oprócz tego, że jest. A podarcie Wyborczej nie miałoby sensu.

Szarak napisał(a):
Że Chrystus był Żydem, ba, był z tego dumny. Ale dziś się o tym nie mówi.
Kto o tym nie mówi? Chodzisz na Msze św.? Nie? To nie kłam, bo inaczej tego nazwać nie można. Wierz mi, że mówią.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Gotenkskun napisał(a):
Szarak nie dał żadnego linka.
Jedzie, jedzie wyszukiwareczka...

Gotenkskun napisał(a):
Oczywiście. Przecież sataniści w Boga też wierzą, tylko go nie lubią.
Patrz wyżej.

Nie dyskutuję z ignorantami.

Gotenkskun napisał(a):
To już jest mentalność Polaków, która nie ma związku bezpośrednio z Kościołem.
Ma bezpośredni związek, bo jest w jakimś stopniu przez KK napędzana.

Nie należy całej winy zwalać na KK, ale nie można też go uniewinniać.

Gotenkskun napisał(a):
Zresztą mówimy o chrześcijanach na całym świecie, więc nie pisz tylko o Polakach, którzy dopiero co obalili PRL (w którym religia była nieudolnie zwalczana. Jak myślisz - czemu?) i zobaczyli, jak wygląda świat.
Jestem głupi. Nie rozumiem. Usprawiedliwiasz katogłupotę Polaków PRL-em?

Jakoś część inteligencji zdołała wyrwać się z objęć KK.

Gotenkskun napisał(a):
Nic, oprócz tego, że jest.
I niech sobie będzie. To jego święte prawo.

Jeśli KK przeszkadza, że wyznawcy słuchają Behemotha, to niech kontroluje wyznawców, a nie stara się ograniczać wolność całego społeczeństwa.

(zresztą, uznawanie religii satanistycznych za sekty to jakiś absurd)

Gotenkskun napisał(a):
A podarcie Wyborczej nie miałoby sensu.
A mitologii sumeryjskiej? Zgodność treści z Genesis powyżej 90%.

Gotenkskun napisał(a):
Kto o tym nie mówi? Chodzisz na Msze św.? Nie? To nie kłam, bo inaczej tego nazwać nie można. Wierz mi, że mówią.
Obaj popełniacie błędy, uogólniając.

Faktem jest jednak, że wypadałoby lepiej zadbać o wiedzę wiernych.

Nie mówiąc o lepszym rozumieniu kazań.

Wniosek: niech KK wyleczy się od środka, a potem bierze za satanizm.


Pozdrawiam serdecznie.
A.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Szarak napisał(a):
Jasne, tyle że o byciu obiektywnym możesz pomarzyć.
Ty również
Szarak napisał(a):
Kościół Katolicki to nie tylko księża. To przede wszystkim ludzie. A głównym mottem Polaka-katolika jest "* pedałowi, Żydowi i innemu, *, komuniście". Co z tego, że to się z Credo KK nie zgadza?
Spójrzcie prawdzie w oczy. 3/4 (jeśli nie więcej) katolików nie ma zielonego pojęcia o swojej wierze. A ludzie, którzy budują pomniki i nazywają ulice imieniem Jana Pawła II (precz z "JPII". Brzmi jak nazwa drugiej poprawki do programu graficznego)nie mają pojęcia o jego poglądach/nie przeczytali ani jednej jego książki.*
Sorry , nieporozumienie natury lingwistycznej. Ja mówiłem o kościele , a nie
organizacji.
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Obawiam się, że ci pojedynczy księża stanowią większą część katolickiego kleru.
Być może w Polsce , choć nie wiem czym się kierujesz .

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Przyznaję, że stanowisko KK jest odmienne od tego, co głoszą powyżsi. Muszę jednak także przyznać, iż KK nie robi nic, by ukrócić ich samowolę.
Organizacyjnie pewnie tak , jednak wynika to z jak dla mnie fajnych powodów. Po pierwsze obwoływanie każdego księdza odbiegającego w jakimś aspekcie od nauki Chrystusa heretykiem nie było by mądre zwłaszcze jeśli kościół dąży do jedności chrześcijan . Po drugie jeśli kościuł ma kierować się miłosierdziem , to powinien dawać drugą , trzecią i 77 szanse .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
franqey napisał(a):
Ty również
Tak jak każdy.

Ale punkt widzenia osoby trzeciej jest chyba mniej subiektywny, nieprawdaż?

Mówię, rzecz jasna, o sobie

franqey napisał(a):
Być może w Polsce , choć nie wiem czym się kierujesz .
Owszem, w Polsce. Rozmawiamy o sytuacji w Polsce. Nowak też mieszka i działa w Polsce.

Kieruję się obszernym wywiadem środowiskowym (czyli doświadczeniami moimi i moich znajomych) oraz własnym pesymizmem, który każe mi zakładać, iż gdzie indziej nie jest wcale lepiej.

Oczywiście, dowód wątlutki, ale nawet jeśli nie jest to większa część – to przynajmniej spora.

franqey napisał(a):
Organizacyjnie pewnie tak , jednak wynika to z jak dla mnie fajnych powodów. Po pierwsze obwoływanie każdego księdza odbiegającego w jakimś aspekcie od nauki Chrystusa heretykiem nie było by mądre zwłaszcze jeśli kościół dąży do jedności chrześcijan . Po drugie jeśli kościuł ma kierować się miłosierdziem , to powinien dawać drugą , trzecią i 77 szanse .
Mateusz napisał:

Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! (Mt 18, 15-17)

A także:

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. (Mt 7, 15-20)

Jak również:

Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. (Mt 5, 29-30)

Z kolei Łukasz, cytując Pawła:

Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. (Dz 20, 29-30)


Pozdrawiam serdecznie.
A.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Tak jak każdy.

Ale punkt widzenia osoby trzeciej jest chyba mniej subiektywny, nieprawdaż?

Mówię, rzecz jasna, o sobie
W kolejności wypowiadania się osobą 3 była Laru-chan. A tak na poważne , to zależy co przyjmiesz jako ekstremum. Przy pewnych założeniach osobą trzecią może się okazać Ryszard Nowak. Jeśli o mnie chodzi to przestałem się silić na obiektywizm , aczkolwiek staram się nie robić prawdy obiawionej z mojego zdania


Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Oczywiście, dowód wątlutki, ale nawet jeśli nie jest to większa część – to przynajmniej spora.
Zgadzam się. Dowud wątlutki , a część spora.


Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! (Mt 18, 15-17)
Sroro jednak jak zauważyłeś kościuł nie reaguje , to argument jest nieadekwatny do tego co napisałem wyżej


Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. (Mt 7, 15-20)
Kto inny się strzeże , a kto inny wrzuca w ogień. Ja staram się nie robić tego drugiego , i Kościół dzięki Bogu też raczej nie.

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. (Mt 5, 29-30)
Czyli jak sądzisz Rydzyka za to co mówi to zwyczajnie nie słuchaj "Radia Maryja"

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. (Dz 20, 29-30)
I pociągnęli. A im bardziej Kościół się dzielił , tym więcej ludzi poszło na pastwę wilków.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Ryszard Nowak i 'czarna lista zespołów propagujących satanizm'
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook