Forum Dragon Ball Nao

» [Osoba] Takeshi Kitano

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Znacie pana?
Świetny aktor i reżyser.

Jego filmy, które ostatnimi czasy w kinach leciały to "Lalki" i "Zatōichi", był jeszcze "Takeshis'" ale w kinach ciężko było trafić i do tej pory nie oglądałem, chociaż już na dysku siedzi.

Poza ww. bardzo znany jest "Hana-bi". Swego czasu na ale kino emitowano "Scena nad morzem" i "Kikujiro".

Piękne filmy z piękną muzyką Joe Hisaishiego, ale o nim jest inny temat. Jam ktoś nie zna, to bardzo polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 20.12.2008, 14:39
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
Noo, znam, znam...

I muszę powiedzieć jedno, choruję na "Lalki"
Jest to film, na którego obejrzeniu zależy mi chyba najbardziej (mówiąc ogólnie o azjatyckich produkcjach). No niestety do tej pory nie było mi to dane.

Swego czasu w Krakowie można było obejrzeć "Lalki" na dużym ekranie - niestety dowiedziałam się po fakcie Teraz w Bydgoszczy szykują się "Dni Kultury Japońskiej", gdzie puszczą produkcję Pana Kitano (gezz, czemu tak daleko??) -____-'
No cóż, Dvd kosztuje - jednakże prędzej czy później to obejrzę (niewątpliwym plusem jest znakomity kompozytor, jak zobaczyłam kto napisał do filmu muzykę, to wiedziałam, że nie odpuszczę póki nie zobaczę).

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Chciałabym obejrzeć "Gohatto" (pol. "Tabu"), który opowiada o pojawieniu się w osadzie szkoleniowej samurajów nowego adepta (w tej roli mój ukochany Ryuhei Matsuda). Jest bardzo młody, lubi widok krwi i ma tajemnicze spojrzenie. Oprócz tego jest wręcz przepiękny i to powoduje, że w wśród wszystkich wojowników roztacza się atmosfera erotyzmu. To jest właśnie tytułowe "Tabu". Związki homoseksualne samurajów.

Zainteresowałam się owym filmem, bo jestem fanką Ryhei Matsudy, a to perwszy film, w którym wystąpił. Miał wtedy niecałe 16 lat (jeśli się nie mylę). To tego nietypowy temat filmu.

Oglądał ktoś? Z tego co wyczytałam, to faceci trzymają się od tej produkcji z daleka właśnie ze względu na te gejowskie motywy. Mnie jednak ciekawi.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru-chan napisał(a):
Chciałabym obejrzeć "Gohatto" (pol. "Tabu"), który opowiada o pojawieniu się w osadzie szkoleniowej samurajów nowego adepta (w tej roli mój ukochany Ryuhei Matsuda). Jest bardzo młody, lubi widok krwi i ma tajemnicze spojrzenie. Oprócz tego jest wręcz przepiękny i to powoduje, że w wśród wszystkich wojowników roztacza się atmosfera erotyzmu. To jest właśnie tytułowe "Tabu". Związki homoseksualne samurajów.
Sorry, że się przyczepiam Laru-chan, ale "Gohatto" reżyserował Nagisa Oshima, a nie Takeshi Kitano.


Laru-chan napisał(a):
Oglądał ktoś?
Niestety nie. Kiedyś film ten leciał w TVP , ale pózno w nocy i zasnąłem przed telewizorem,zanim film się zaczął...


Laru-chan napisał(a):
Z tego co wyczytałam, to faceci trzymają się od tej produkcji z daleka właśnie ze względu na te gejowskie motywy.
Mam to gdzieś. Staram się być tolerancyjny...


Laru-chan napisał(a):
Mnie jednak ciekawi.
Mnie też. Lubię filmy Oshimy.

Pozdrawiam.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Ujio napisał(a):
Sorry, że się przyczepiam Laru-chan, ale "Gohatto" reżyserował Nagisa Oshima, a nie Takeshi Kitano.
Przecież ona nigdzie nie pisała o reżyserze.
Kitano jest w obsadzie, zresztą na pierwszym miejscu ;]
Filmu nie oglądałem, nawet nie słyszałem, ale spróbuję.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Naoista napisał(a):
Przecież ona nigdzie nie pisała o reżyserze.
Kitano jest w obsadzie, zresztą na pierwszym miejscu ;]
Sorry,ale nie widziałem filmu i nie wiem kto jest w obsadzie, a ponieważ Kitano jest również reżyserem, to wynikło chyba małe nieporozumienie. Dzięki za oświecenie w tej kwestii. Temat brzmi jednak "Filmy Takeshiego Kitano",więc założyłem,że chodzi o te przez niego reżyserowane.Hm...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Miałam to z edytować już dawno, ale wypadło mi z głowy Film polecam tolerancyjnym, wszak traktuje o gejach. Nie zapomnę sceny erotycznej z udziałem mojego Ryu... biedaczek, 16 lat na karku i już takie rzeczy musiał grać No ale dostał za tę rolę sporo nagród.

Często spotykam się określeniem "Beat Takeshi". Zbieram filmografię Matsudy i trafiłam na film, gdzie gra i on i pan Takeshi. Zamierzam go niedługo ściągnąć.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
http://www.japonia-online.pl/news/2229

Jak się okazuje, Kitano nie lubi (nienawidzi) anime i Miyazakiego, choć przypuszczam, że chodzi raczej o ogół filmów animowanych.

Najbardziej mnie tu bawi, że w pytaniu było o "emocjonalnej muzyce", gdy obaj reżyserzy namiętnie korzystali w tych samych latach z soundtracków Joe Hisaishiego, ale to taki szczegół.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Osoba] Takeshi Kitano
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook