Forum Dragon Ball Nao

» Emo ocena: 7,50 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
O emo nie widziałem tu jeszcze tematu.
Piszcie co sądzicie o tej subkulturze, czy znacie jakiegoś prawdziwego emo, albo chociaż takiego, który się za emo uważa?
A może sam jesteście?
Tylko proszę o kulturalne i sensowne posty.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jak można pisać o takich ludziach "kulturalne i sensowne" posty ? Mnie to po prostu przeraża, obrzydza, śmieszy etc. Udawanie wiecznie załamanego światem jest po prostu żałosne. No ale jest jedna cenna rada dla takich "Tnij wzdłuż żyły!"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja znam prawdziwego emo. Który nie nosi obcisłych rureczek, czarnych trampków, torby w kratke ani arafaty. Nie udaje wiecznie załamanego światem.
po prostu [ ort! ] słucha tej muzyki i jest cholernie emocjonalny i wrażliwy. Jak na 17 letniego chłopaka nawet najmniejsze niepowodzenie może doprowadzić go do płaczu. Taki jest i nic go nie zmieni. Nie obnosi sie z tym czego słucha ani jaki to on wrażliwy. Jest po prostu [ ort! ] sobą - emotional boy
Do takich emo nie mam żadnych zastrzeżeń, ale kiedy widze takie zapłakane potwory w rureczkach i arafatkach to aż mi ciśnienie skacze. Zwykła grupa pozerów i tyle.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Sam styl ubioru emo mi nie przeszkadza. Gdybym miała za co, to sama z chęcią bym się tak ubierała. Lubię i czarny i biały, poza tym poluję na czerwone trampki. Jednak dekadentką nie jestem. Nie wiem czemu służy takie użalanie się nad sobą. Gościu żyje 14 lat i już uważa, że wszystko nie ma sensu? Sorry, ale takie coś jest żałosne. Jeszcze do tego ta "kampania propagowania emo" w BRAVO.... doprawdy, żałosne. Rozumiem, ktoś może być wrażliwy (sama taka jestem), może dostrzegać, że wokół niego może sie źle dziać, ale żeby od razu latać z żyletką?? Takie gadanie "popełnię samobójstwo", "idę się zabić"... Jezu, ciekawe ile z tych ludzi faktycznie to robi... Zauważyłam, że to ostatnio robi się modne. Latają panienki ubrane na emo, punk czy rockowo, a gdyby zapytać się ich, czego słuchają, to mówią, że: Tokio Hotel, disco-polo i Dody... Hardrockowy zestaw...

Dekadentyzm był modny w okresie Młodej Polski. Teraz niestety mamy tego nawrót.

Ludzie, trochę optymizmu. Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W życiu przytrafiało mi się wiele złych rzeczy, ale nie latam z żyletką i nie mówię, że nic nie ma sensu. Jestem nieco sfiksowaną dziewczyną, która ma nadzieję, że może kiedyś będzie lepiej.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Oczywiście, że żadne pseudo-emo nigdy sobie nie zrobi krzywdy. To jest po prostu [ ort! ] pozerstwo, ot co. I te opisy na gg "życie jest okrutne, idę się zabić || jutro biba u anusi ***"
Boże, widzisz i nie grzmisz... Emo to po prostu [ ort! ] mrooochnieeejsza wersja barbie i tyle xD

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Od jakiegoś czasu siedzę na pewnym forum emo i muszę stwierdzić, że jest tam parę (mało) wartościowych osób, ale i wiele więcej pozerów.
Ci wartościowi twierdzą, że emo to tylko muzyka, ci drudzy zaś, że subkultura.
Oczywiście, są tam typowe dla tych drugich tematy typu "Daty ostatnich cięć", bądź też zboczone działy, gdzie nie robi się nic innego oprócz emocyberków czy też zawierania związków małżeńskich o.O
Prawdziwie emo, to właśnie takie, jakie opisała Mart.
Mart napisał(a):
Do takich emo nie mam żadnych zastrzeżeń, ale kiedy widze takie zapłakane potwory w rureczkach i arafatkach to aż mi ciśnienie skacze. Zwykła grupa pozerów i tyle.
Właśnie. Takich to tylko siekierką w łeb.
A co do arafatek, to nawet fajne są, ciepło w nich;p

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Daichi napisał(a):
Ci wartościowi twierdzą, że emo to tylko muzyka, ci drudzy zaś, że subkultura.
Bzdura. Emo to nie tylko muzyka. Muzyka to jedno, subkultura drugie. Jeśli ktoś kto tylko słucha muzyki z jakże cudownego gatunku emo, twierdzi, że jest emo, to się myli.
Muzyka jest tylko dodatkiem, jak zresztą w każdym przypadku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
o_OMGotenks napisał(a):
Bzdura. Emo to nie tylko muzyka. Muzyka to jedno, subkultura drugie. Jeśli ktoś kto tylko słucha muzyki z jakże cudownego gatunku emo, twierdzi, że jest emo, to się myli.
Muzyka jest tylko dodatkiem, jak zresztą w każdym przypadku.
Ale oni nie twierdzą, że są emo, bo słuchają emo muzyki.
Oni sądzą, że emo to tylko i wyłącznie muzyka, która za ciągnie sobą pewien określony styl bytu, który oni preferują.

Obraz
PALATIAL REGALIA
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
emu to ładne zwierze. Ma długą szyję , długie nogi i żywi się jedzeniem. Podobno szybko biega , ale z astonem martinem i tak nie wygra , więc nie trzeba brać tego na poważne. Ma skrzydła , ale nie lata. Pewnie nie chce. Swoją drogą jakbym ja miał skrzydła to bym latał . Poza tym wystąpiło chyba w strusiu pędziwiatrze , ale kolega mówil że to była lama. No to mu Gotenksa pokazałem , i powiedział że to jednak nie była lama. Ogólnie lubię emu. To bardzo dobre i łagodne zwierze. Względnie szybkie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jeśli chodzi o subkutlurę emo, to akurat w niej muzyka odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ to podczas jej słuchania stają się bardziej emocjonalni i przeżywają tekst oraz brzmienie..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
o_OMGotenks napisał(a):
O emo nie widziałem tu jeszcze tematu.
Jakby o innych subkulturach było...
Ach EMO... Kto nie widział kto nie słyszał, kto nie przeklinał, kto nie kochał... Heh.
Zacznę może w ten sposób... Podchodzę któregoś pieknego dnia do mojej polonistki z pytaniem "Jak może nazywać się teraz epoka w której żyjemy? Wszak każda miała swoją nazwę.' Usmiechnęła się z zażenowaniem i powiedziała, że nazwy epok powstawały później. Ale co ciekawe aktualne czasy określa się mianem neo romantyzmu...
Dzisiaj stwierdzam, że coś w tym jest. Przykład? EMOOO. Ewidentnie przekonania tej (nazwijmy to tak na uzytwk wspólny) subkultury przywodzą na myśl bohaterów romantycznych, którzy siedzieli bezczynnie na dupach i wzdychali smętnie 'smutno mi Boże', a zły świat ich nie rozumiał, wobec czego należało popełnić samobójstwo. Weltschmerz. Oto czym są EMO. Czysty werteryzm.
Jak to ma się w praktyce? Ano taki ogólnie wykreował się obrazek to biedna młodzież podąża za nim jak stado głupich baranów. Wg mnie subkultura EMO do dobra wymówka dla młodych. Wszak tradycyjne rozchwiania małolatów są teraz modne. Jak nie wykorzystać takiej okazji? Grzech! No i możesz się pochwalić przed znajomymi jaki to nie jesteś mroczny...

Jednak nawet pomimo powyższej wypowiedzi ostatecznie czym są EMO do końca stwierdzić nie można. Powyższy przypadek to EMO wyjaskrawione przez pokemonizm (?), lecz tym których zwie się prawdziwymi 'EMOtional person' także podobnych cech odmówić nie można. Są one po prostu bardziej naturalne (choć jak dla mnie tak samo idiotyczne) i nie tak "restrykcyjne".
Co do otoczenia mam w klasie samca i samicę EMO. Niekiedy widoczek zaiste ciekawy. W przypadku samicy styl pozowany, samiec kiedyś udawał, lecz teraz odszedł od skrajności i popełnił styl naturalny. W całej szkole więcej tego gatunku, ale nie zwracam większej uwagi.

Moja opinia o EMO... Nie przeszkadza mi ich styl bycia, choć uważam go za dziwny, ale różne rzeczy lubią ludzie... Z resztą to nawet pożyteczna grupa. Lubią się czuć niezrozumiani, niekochani, odrzucani, więc można pomóc sobie i im. Na chwilową zabawkę także dobry materiał. Powody takie same jak poprzednio. Ubiór... dobry, acz w niektórych przypadkach mocno przesadzony i powoduje pewien niesmak. I na koniec dla mnie duży pozytyw: samce mają zajebiste fryzury .

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
EMO: fajnie (że się tak wyrażę) "toto" wygląda, póki się nie umaluje.
Ale na poważnie, styl bycia tych ludzi wcale mi nie przeszkadza, bo spotykam się na co dzień z najróżniejszymi ludźmi, od przysłowiowych Barbie, poprzez właśnie EMO, hiphopowców, te 'oryginalnie' ubrane dziewczyny, po "metali". Osobiście znam jednego EMO z widzenia, drugą z klasy. Nie miałam okazji z nim rozmawiać, chociaż przyznaję rację Drakanowi:
Drakan napisał(a):
samce mają zajebiste fryzury
Ciekawie to wygląda. Zauważyłam także, że EMO-faceci to jedni z najbardziej zadbanych. A dziewczyna? Jak na mnie, fajna, miła i (zrywając z naturą prawdziwego EMO) dużo się śmieje. Ale jak zacznie słuchać muzyki.. Ale nie o tym miałam mówić.

Powtórzę pierwsze zdanie: EMO mi nie przeszkadza, dopóki nie ma 1,5 centymetrowej czarnej kredki wokół oka. Tyle.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ja emo hmm może czasami, kiedy mam zły dzień, ale to nie zdarza się zawsze. Ja mam kolege troche w stylu emo. Żeby mu coś pokazać , albo go do czegoś namówić muszę pół godziny mu tłuc do głowym jest zamknięty w sobie i często mu sie nic nie chce xD
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Znam jedną Emo w realu, nie no, nie narzekam [ ort! ] na nią, czasem nawet normalnie się da z Nią pogadać, niestety czasem, bo czesto to raczej jest osobą, tak zwaną "typowy stereotyp Emo". Więc jak dla mnie, Ci ludzie są najwyraz dziwni. kultura wręcz odrażajaca, bo jak tu zrozumieć ludzi i pomóc, skoro oni tego nie chcą? Jedynie coraz głebiej się zapadają w swych nierealnych problemach, poza tym ludzie tego pokroju często kłąmią, a tego nienawidze.
Co do ich ubioru, niektóre elementy sama lubie nosic, bądz chciałabym posiąść, nie mam nic do tego, gorzej z makijażem, bo jak widze takiego, to aż coś mi na żołądku się kręci. Muze lubie, niektóre zespoły grają dobrą muzyke i mimo, iż ich muza jest typowana do tego gatunku, to nie widze, u niektórych, cech jakiegos Emo.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A mnie właśnie denerwuje głównie ubiór... Nie mam nic do czarnego i białego, ale nie w takim zestawie jak noszą go emo - kropeczki, szachownica, czaszki itd.. i do tego te ich kapcie. Aghr... Strasznie mnie to denerwuje. Jak dla mnie to po prostu [ ort! ] mroochna i smutna wersja barbie, bo o wygląd dbają tyle samo i są tak samo puści w środku... I te spineczki z hello kitty ;/

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wszystko rozumiem , ale jak ostatnio przeczytałem w gazenie że zespół The Cure jest emo to mnie !? strzeliła. Kto będzie do !? nędzy następny Cobain czy Jackson?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
+1

franqey napisał(a):
The Cure jest emo
Jeśli uznawać, że każdy zespół, który ma w piosenkach/piosence "emotional" jest emo... to cóż, emo jest wszędzie

A co to za gazeta?
Czytujesz gazetki dla emo? ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ta. Dziennik Polska , europa , świat. Pisali w dodatku kultura tv o ich koncercie i zestawili z jakimś gównem

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Emo emo emo ... żeby rozpatrzyć ich sprawę należy się najpierw zastanowić, które emo mamy opisać. Emo jak wiecie, bądź nie, początkowo oznaczało fanów muzyki, która miała dosyć depresyjne, gotyckie brzmienie. To oni poniekąd zapoczątkowali modę na ciuchy, w których biega teraz 1/5 polskich nastolatków. Do samej muzyki nic nie mam, gdyż każdy ma prawo wyboru i każdy ma swój gust, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Znam kilku emo z codziennego życia. Nie są oni wbrew oczekiwaniom mamisynkami, którzy piszczą, bo ich życie jest zbyt ciężkie, podcinają sobie żyły i myślą samobójczo. Owszem ich psychika jest trochę słabsza, przez co często popadają w różne depresje, doły, lecz są ludźmi bardzo wrażliwymi na to, co dzieje się na świecie. Tej cechy nie potępiam i nigdy potępiać nie będę. Wielu ludziom brakuje wrażliwości i przystopowania, by zobaczyć co się dzieje wokół nich. Jedynie co mnie wnerwia z całego tego towarzystwa, to ten fakt pozorowanych emo, którzy zrobili cały ten odór gnoju wokół subkultury. Nastolatki, które chcąc być fajnym, wyróżniać się w tłumie, tną się, lamentują pod niebiosa jaki to ich los jest ciężki, mając pod nosem wszystko ... To nie jest emo, to zwykłe pieprzone pozerstwo, któremu należałoby dać porządną lekcje życia i odciągnąć ich od mamusinowego cyca i tatusinowego portfela. Może wtedy doceniliby, iż ich życie nie jest do dupy ... Ogólnie podejście pesymistyczne jest mi raczej zgoła obce. Sądzę, że nic nie wnosi, prócz jeszcze większych obaw. Dużo ludzi robi to, szukając u kogoś pomocy ... pragnąc być na siłe zauważony. Nie lubię się afiszować z tym co mnie gryzie, owszem rozumiem, że czasem ktoś potrzebuje pomocy, ale też trzeba umieć odróżnić sytuacje kryzysową od chwilowego niepowodzenia. Podsumowując : Dla muzyki emo oraz emo nie afiszujących się jestem neutralny, pozerom mówię stanowcze nie. Pozdrawiam

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Emo... Jak powiedział pan "Skupiony", pozerzy i prawdziwi... fani muzyki. Jednak dla mnie jest to jeden !?, zawsze subkultura i tyle. Przebywając kilka dni na forum emocjonalnych, zauważyłem między nimi różnice. Głównie jest to czy dane osobniki potrafią same myśleć, ponieważ Ci 'pozerzy' do nich się nie zaliczają. Ale ogółem to tak naprawdę większość osób z tej subkultury może pochwalić się pozerstwem.
Co do samego 'cięcia' się. Tak może i ono występuję, ale ja z tym fenomenem spotkałem się nie tylko u EMO, ponadto z tego co zauważyłem, osobniki tego 'gatunku' bardzo często są uśmiechnięci, przynajmniej takich zgrywają, spotkałem się jedynie z kilkoma niewyraźnymi osobnikami, którzy jakoś tak ciemno buro postrzegali życie. Ponadto znam jednego osobiście i jest to normalny człowiek z którym można się pośmiać i porozmawiać na wszelkie tematy.
Ale co mam do tych kapiszonów? Ano... hmm... zarzucam Im idiotyzm i to całkiem brutalny. Ponadto mają jakiś !? humor [w większości], ich wrażliwość... jak dla mnie jest, aż zbyt wyrazista. No i lubią wykłócać się na tematy, w których mają zerowe pojęcie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Emo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook