Forum Dragon Ball Nao

» Emo ocena: 7,50 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
franqey napisał(a):
Wszystko rozumiem , ale jak ostatnio przeczytałem w gazenie że zespół The Cure jest emo to mnie * [ nie przeklinaj! ] strzeliła. Kto będzie do * [ nie przeklinaj! ] nędzy następny Cobain czy Jackson?

A ja gdzieś słyszałam że Morrison był emo bo ciąge porównywał siebie do autostopowicza bez przyszłości a swoje dzieciństwo do otwartej rany ;] aż mi się niedobrze zrobiło, że tak obrażają mojego idola
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
ciąge porównywał siebie do autostopowicza bez przyszłości a swoje dzieciństwo do otwartej rany
Ta
Tylko, że emo to jest subkultura, nic innego.
To, że ktoś jest wiecznie smutny, bardziej emocjonalny, wrażliwszy od innych, bądź "lubi" popadać w depresję nie ma nic do tego. Emo (przynajmniej to obecne) to sztuczny twór. A to, co seji pisała, że romantycy to emo - skandal jakiś ;p
Tak, emo to sztuczny twór (potwór? ), dlatego nie da się nawet jednoznacznie stwierdzić, kto jest emo, a kto nie jest. Chyba że na podstawie opinii samego zainteresowanego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Wiem o tym, ale po prostu [ ort! ] teraz jest moda na to, że wszystko jest "emowate" i starają się przyłączyć do tej subkultury każdego kto tylko powie, że jest smutny. Może i twórczość Morrisona nie należała do najweselszych, ale była cholernie głęboka, poruszała sens istnienia człowieka, śmierci itd. A tutaj sobie ktoś napisze, że był emo i już go będą kojarzyć z pozerem. A on nie dość, że był smutny to jeszcze nosił skórzane rurki, od razu [ ort! ] jest skazany na tytuł emowca ;]

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.181
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
HM...^^ . Niedawno dowiedziałem się dopiero kto to jest emo i teraz szpanuje , ale tak na serio : znam paru gości którzy się użalają jaki to jutro ciężki dzień , jakie to życie okrutne , jacy oni w tym życiu poszkodowani , ale to nie jest tak , ze cały czas [ ^.^ ] , poza tym ubierają się normalnie i są w miare dobrymi kumplami wiec chyba nie można zaliczać ich do emo , nie ?

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Jeszcze kwestia czy był wegetarianinem, abstynentem i nie palił, bo o tym się chyba zapomina, a to przecież ich cechy (z polskiej wiki wziąłem).
To do posta Mart.

Mart napisał(a):
twórczość Morrisona nie należała do najweselszych
Jak bardzo dużej ilości bardzo dobrych zespołów/wykonawców.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.530
Posty: 885
To już zależy, niektórzy niezbytnio przyznają się do tego, kim są, wiec styl ich, nie jest tak mocno... hmm... wyłaniany, każdy ma zły dzień i zły humor, ja też niekiedy często narzekam na kolejne dni. jeśli chodzi o Emo, to już westia wielu rzeczy, nie tylko ubioru, czy narzekań na życie etc.
Po Twoim opisie Filipku, sądze, że nie są to ludzie pokroju Emo i życz im, by nie byli.

P.S - Świat zwariował, moja koleżanka ze szkoły ma na aparacie tyle swoich fot w stylu Emo, że aż mnie powaliła, pomijajac już to, że robiłam dziś w szatni foty, jak niby się wiesza na apaszce.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A kogo to teraz obchodzi że zapił się na śmierć, jego płuca były praktycznie dziurawa a wątroba otłuszczona od nadmiaru wołowiny. Chodził w rurkach i był smutny, tylko to sie liczy.

Ciekawe kto następny zostanie pokarany takim określeniem...
Chociaż w sumie to każda subkultura ma w sobie coś irytującego.. Każdy kto chce przynależeć do subkultury chce być oryginalny a tym samym staje się taki sam jak reszta subkulturowych kumpli... Ehhh...

Przepraszam za powtorzenie wyrazu ^^"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
o_OMGotenks napisał(a):
. A to, co seji pisała, że romantycy to emo - skandal jakiś ;p
Widzisz... zasadnicza różnica polega na tym, że ty przyrównujesz emo do romantyków a ja romantyków do emo. I w ten sposób punkt widzenia zmienia się diametralnie, bo co innego jest odniesieniem. Tak czy siak nie widzę różnicy między jednym i drugim, tyle że romantycy mają już taką idealną renomę, że niemalże świecą...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.230
Posty: 633
Skąd: Kielce
Na informatyce wzięła mnie chęć dopisania czegoś, ale nie chcę edytować tamtego posta, nie bijcie więc ;p

Po dosyć długim procesie tentegowania w głowie, oraz przeczytaniu Waszych postów, dochodzę do wniosku, iż EMO jako subkultura nie będzie miało długiego życia. Owszem, ubrania są w większości przypadków ładne(tylko te czaszki... błee), ale nie rozumiem postawy wiecznego smucenia się. Człowiek jest istotą stworzoną po to, aby mieć pieczę nad światem. Spod płaszczyka łez nie można niczego opiekować, nie mówiąc już o odczuwaniu uczuć pozytywnych, nadziei, miłości. A jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia.
Zauważyliście pewnie, że ci EMO z grupy "tnących się" śmieją się i żartują, robią biby u Anusi. Jak każdy normalny człowiek. Do momentu, w którym włączą muzykę. Muzyka EMO jest z natury dołująca, wokaliści i zespoły dają z siebie co najgorsze, zapominając o dobrych strefach życia- o ludziach, których kochamy i o tych, którzy chcą dla nas dobrze. Porzucone uczucia kiedyś muszą się odezwać. "I think"...
Myślenie w negatywach nie niesie ze sobą żadnej wymiernej korzyści. Przenosi jedynie w jeszcze większy dół. A kiedy sięgnie się dna, jedyna droga prowadzi w górę. Do wyciągniętej dłoni, albo do św. Piotra. To zależy od człowieka. Nie mówię, że EMO sami się usuną, może się to tak skończyć dla wielu osób, popadających w coraz większą depresję.

A co do tych wartościowych EMO? To przede wszystkim osoby, które wiedzą, czego chcą, są owszem wrażliwe, przejmują się otaczającym ich światem. W granichach rozsądku. Osobiście nie znam człowieka, który by nie spał, czy się ciął, bo w Korei je się psy(jakkolwiek by to nie było dla nas dziwne i odrażające), a jakiś doktorek pstryka palcami odliczając, ile osób umiera na gruźlicę w Afryce(sory, "Doktor House" się odzywa).. Trzeba żyć swoim życiem, pomagając innym, na tyle, na ile można. A muzyka? Hah, w większości przypadków, pewnie po prostu im się podoba, więc słuchają. Ja osobiście słucham popu, reggae, trochę rapu i nu-metalu, bo piosenki mi się spodobały.
Tyle..
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.653
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Kyasarin napisał(a):
ale nie rozumiem postawy wiecznego smucenia się.
Wydaje mi się, że EMO traktują to jako ucieczkę od codziennych problemów czy też chwilę, w której mogą wyżalić się i wyrzucić z siebie to, co ich gryzie. To, że plączą zamiast walczyć jest dużym błędem i właśnie tym problemem, nad którym powinno się płakać.
Tyle, co do tych 'prawdziwszych' EMO, czas na pozerów.
Tu sprawa jest o wiele prostsza. Rozwydrzone nastolatki dorastają, co zazwyczaj jest związane z wieloma nowymi problemami, kłopotami, jednak na tyle błahymi, że wszyscy 'normalni' myślimy 'o, Boże!', gdy spotykamy się z wyjaśnieniami biedactwa... Szczególnie, że przeważnie chodzi o kwestie takie jak nauka, częstsze braki wolnego czasu, sprzeciwy rodziców czy też kłótnia z 'przyjaciółką/przyjacielem'. Dlatego w większości EMO, są to bogate, rozwydrzone dzieci, którym w końcu ktoś powiedział 'Nie', z czym nie potrafią się pogodzić, a tu, jak na zawołanie, styl EMO się rozprzestrzenia, więc: "Ja też będę EMO! Będę płakać i pokażę wszystkim, jak zycie dało mi w dupę!"
Według mnie, stąd to wszystko wynika.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
I żadne emo nigdy nie zrozumie, że to co ludzie nazywają losem jest ich własną głupotą ;].
Taka ciekawostka... Gdy emo się tnie, zawsze obok żyły, nigdy na żyle. Tak na wszelki wypadek, żeby nie zrobić sobie krzywdy, ale żeby wszyscy zobaczyli blizny i zrozumieli jak to ta osoba ma przesrane. Jednak problem w tym jest taki, że samookaleczanie uzależnia i to dużo silniej niż papierosy czy alkohol. I przeciętna dziewczyna która kupiła sobie nowe rurki i arafatkę bieże żyletkę i robi parę cięć żeby fajnie wyglądało, nie zastanawiajac się jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości.
Samookaleczenia to jest straszny problem, a pozerzy zrobili z tego jakiś lans ;/

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Emo? Hmm co by tu powiedzieć.... No dobra, niech Angel coś się o tym wypowie.
Jeśli chodzi o styl ubierania się... każdy ma swój i tyle i nie powinno się czepiać, że ma się inny. Sama kiedyś miałam kapcie czarne z trupimi czaszkami. Na czarno często się ubierałam, kiedyś miałam nawet taką fazę że codziennie: czarne spodnie, czarna bluzka, czarne buty...itd. Osobiście mam zmienny styl ubierania: przeważnie spodnie i zwykły T-shirt(do szkoły czy na co dzień, ale raz na rok założę jakąś bluzeczkę z dekoltem czy sukienkę)
No cóż mam parę koleżanek emo. Z Kilkoma z nich uczyłam się w podstawówce. Co mogę o nich powiedzieć? Że one są(na ogół) radosnymi, pełnymi życia osobami z którymi zawsze mogę pogadać na różne tematy,powygłupiać się spędzić miło czas. Co do muzyki... o gustach się nie dyskutuje i kropka. Ja sama słucham różnej muzyki(nie mam ulubionych zespołów, stylu ani piosenek).
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
mnie bardziej rozbawiło to

Angel of Destiny napisał(a):
No cóż mam parę koleżanek emo. Z Kilkoma z nich uczyłam się w podstawówce. Co mogę o nich powiedzieć? Że one są(na ogół) radosnymi, pełnymi życia osobami


to raczej 16-stki emo, które mysla, że sa "Imoł' jak te z blog27


emowcy jak to emowcy, przez jednych lubiani, przez innych nienawidzeni. Cóz ja moge na to poradzić, że taką sobie obrali jeżeli czują się przy tym "szczęśliwi" to niech tak zostanie.

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
olivierofm Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
olivierofm
Wiek: 37
Dni na forum: 5.247
Posty: 16
Skąd: Z głębi Duszy...
Emo mnie przeraża...to zazwyczaj są dzieci z brakiem miłości i akceptacji ze strony bliskich

Poza tym wkurzam się...jak ktoś nazywa Emo kogoś...kto słucha Metalu...nosi czarne ciuchy i ogólnie jego styl jest w tym pokroju...


Wiem jedno jak widzę szanownych Emo to mnie skręca... Jeśli kogoś obraziłem to sorki

Mt 28, 20 †
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mart napisał(a):
Gdy emo się tnie, zawsze obok żyły, nigdy na żyle. Tak na wszelki wypadek, żeby nie zrobić sobie krzywdy, ale żeby wszyscy zobaczyli blizny i zrozumieli jak to ta osoba ma przesrane. Jednak problem w tym jest taki, że samookaleczanie uzależnia i to dużo silniej niż papierosy czy alkohol.
Z tym cięciem to głupota. ŻadenPRAWDZIWY Emo się nie tnie. Takie "szpanerskie" cięcia robią sobie tylko nasze kochane pokemony. Czemu? Bo to modne.

Zauważcie, że większość tych, co podają się za Emo, to tylko banda gówniarzy, którzy chcą się pokazać, wtopić w tłum, bo to obciach się wyróżniać.

Dla takich dzieciaków Emo to tylko wygląd i pozerskie zachowanie.

W tych prawdziwych, z przekonania, a nie z mody, nie widzę nic złego. Myślę, że w dzisiejszych czasach wrażliwość jest szczerozłotą cechą.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.775
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że emo to gatunek muzyczny, a coś co nazywa się "subkulturą" emo nie istnieje. Charakterystyczny zaś wygląd nosi nazwę scene. I zazwyczaj osoby, ktore słuchają emo, screamo itd (swoją dorga okropna muzyka jak dla mnie) nie ubierają się w stylu scene.

Wszelkie poglądy dotyczące "subkultury" emo wywodzą się z niewiedzy i z Bravo, ktore pisze o czyms, o czym nie ma pojecia.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Kolega. Powiedział mi. że emo. To muzyka o/dla emocji. Dla mnie emo to bitnicy (za dychę). Bo są tak samo uduchowieni (wrażliwi). Cisi.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Emo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook