Forum Dragon Ball Nao

» Kalendarz Majów

Strony: 1, 2  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Bardzo ciekawy kalendarz cywilizacji Mjaów opisze w tym temacie
Kombinacja trzech kalendarzy
-rytualnego tzolkin liczył 260 dni
-tum podzielony na 18 miesięcy
- słoneczny haab obejmował 365
Z tym kalendarzem łączy się koniec świata w 2012 w wikipedii napisane jest jak to jest liczone na płycie z Palanque jest prawidłowa data
13.0.0.0.0 co oznacza 21 grudnia 2012r n.e co o tym sądzicie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Prawdę mówiąc, nie wiem nic o kalendarzu Majów.
Ale, Twoim zdaniem, skąd oni mieliby posiąść wiedzę tajemną, o tym, kiedy jest koniec świata?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
No mieli oni swoich "naukowców" to wyznaczania czasu
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.990
Plusy: 25
Posty: 2.091
Bajka. Jak każda zapowiedź końca świata. Jedna się nie sprawdzi - wyciągają inną fantazję na wierzch. Ostatnio w księgarni zauważyłem książkę traktującą o końcu świata w 2024 roku. Zobacz opis... Na razie jeszcze o tym cicho, ale jestem pewien, że od 22 grudnia 2012 roku poszukiwacze taniej sensacji i żerujący na ludzkiej ciemnocie będą o tym trąbić, z każdym dniem głośniej.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.110
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Podobnie jak napisał theEND było już wiele przepowiedni końca świata, a wszystkie jak dotąd zakończyły się fiaskiem. Jednakże ta dotycząca 2012, ma niektóre elementy o podłożu czysto astronomiczno-geofizycznym, takie jak przebiegunowywanie Ziemii, a uderzenie planetoidy czy przyjazd jakieś cywilizacji pozaziemskiej to tylko część wierzeń cywilizacji Majów. Aczkolwiek sam jestem wobec tej katastrofy sceptyczny, to jednak w pełni nie można jej lekceważyć. Czas wszystko pokaże...

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pan Admin napisał(a):
Ale, Twoim zdaniem, skąd oni mieliby posiąść wiedzę tajemną, o tym, kiedy jest koniec świata?
Może z tej zasady, co my wiemy o tym, kiedy np. słońce przestanie istnieć? Ja tam mimo co, w ten koniec świata nie wierzę, Życie na Ziemi się bardzo rozwija, więc nie sądzę, aby coś nagle miało w nas uderzyć
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Danevert napisał(a):
Jednakże ta dotycząca 2012, ma niektóre elementy o podłożu czysto astronomiczno-geofizycznym, takie jak przebiegunowywanie Ziemii
Na 100% któraś z poprzednich przepowiedni też miała podobne.

eMate napisał(a):
Może z tej zasady, co my wiemy o tym, kiedy np. słońce przestanie istnieć?
To odkryli najwyższej klasy zaawansowani współcześni naukowcy.
Wtedy chyba tacy nie żyli i nie mieli takich możliwości.
No chyba, że ktoś patrzył cały dzień w kosmos i nagle stwierdził, że akurat w 2012 koniec świata nadejdzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pan Admin napisał(a):
To odkryli najwyższej klasy zaawansowani współcześni naukowcy.
Wtedy chyba tacy nie żyli i nie mieli takich możliwości.
Przykład:
"Atlantyda (gr. Ἀτλαντὶς νῆσος Atlantìs nēsos) - mityczna kraina będąca miejscem istnienia rozwiniętej cywilizacji, która została zniszczona przez serię trzęsień ziemi i zatopiona przez wody morskie."

Ponoć ta cywilizacja już w tamtych czasach potrafiła konstruować latające obiekty i inne bardzo wyspecjalizowane rzeczy, więc dlaczego nie Majowie? Atlantydę dałem tylko jako przykład, bo tak naprawdę nie wiadomo, czy ona istniała, ale z tego co się zapisało, to już w IX tysiącleciu p.n.e., mogły istnieć rzeczy, które my mamy w ówczesnym świecie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
Ponoć ta cywilizacja już w tamtych czasach potrafiła konstruować latające obiekty
Coś jak w Matriksie.
Tylko, że nie ma najmniejszych dowodów na rzeczywiste istnienie żadnej takiej cywilizacji.
Więc jesteśmy w kropce.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Daggeron napisał(a):
Z tym kalendarzem łączy się koniec świata w 2012 w wikipedii napisane jest jak to jest liczone na płycie z Palanque jest prawidłowa data
13.0.0.0.0 co oznacza 21 grudnia 2012r n.e co o tym sądzicie?

O końcu świata wie jedynie sam jeden Bóg, kiedy nastąpi. Więc to raczej bankowo odpada.

Jednak Majowie podobno wiele rzeczy przepowiedzieli na podstawie swoich wyliczeń, więc możliwe jest to, że coś się wydarzy w tym terminie, tzn. 2012 roku, w grudniu, tylko co?

Podobno miały przebiegunować się bieguny magnetyczne na Ziemi, które doprowadziłyby do obsunięcia się na inne miejsca, kontynenty, doprowadzając przy tym do potężnych trzęsięć ziemi, zmiany klimatycznych i ty podobnym wielkich anomalii.. Jeżeli to wydarzyłoby się w owym terminie ( a trwałoby to właśnie owe 3 dni..), Polska znalazłaby się w klimacie gorącym.. ==

Pan Admin napisał(a):
Prawdę mówiąc, nie wiem nic o kalendarzu Majów.
raczej mało kto wiedział, poza samymi Majami ( Czerwcami?)

Ogólnie co będzie w roku 2012 to to, że będa Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. ... A , że ma być jakiś koniec świata? Może koniec świata mrówek, ale ludzi?... =="

Czekajcie se w niepewości, ludzie, wierzący w przesądy ;p
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ishido napisał(a):
Czekajcie se w niepewości, ludzie, wierzący w przesądy ;p
Raczej w kalendarz i teorię Majów o istnieniu świata.

Ishido napisał(a):
Podobno miały przebiegunować się bieguny magnetyczne na Ziemi, które doprowadziłyby do obsunięcia się na inne miejsca
I naukowcy nic takiego nie przewidują?
Z dnia na dzień takie rzeczy się nie dzieją.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Pan Admin napisał(a):
I naukowcy nic takiego nie przewidują?
Kto tam słucha naukowców, ożliwe, że przewidują takie rzeczy i inne, ale po co wzbudzać niepokój u innych ludzi, jak akurat taka teoria jest zbyt kontrowersyjna.

W wielu książkach o czymś takim już piszą, ale to jest zbyt fantastyczne, żeby ktoś zaprzątał sobie głowę takimi "pierdołami".

Podam inny przykład, ale może się wydać głupi. W filmie "Pojutrze" na początku też nikt nie wierzył naukowcom, w tak szybkie zmiany , jednak przekonali się dopiero w trakcie.

Pan Admin napisał(a):
Raczej w kalendarz i teorię Majów o istnieniu świata.
otóż to.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Pierwszy raz z kalendarzem Majów spotkałem się w jakimś naukowym czasopiśmie, zaciekawiło mnie, że była tam wzmianka, o katastrofach, które mają nastąpić w owy 2012r przebiegunowanie ziemi, trzesienia Ziemii, tsunami, pożary , ale najciekawsze jest to, że kontynenty mają zmienić swoje położenie, na potwierdzenie radze sięgnąć do ciekawej lektury Johna Hoghe "Księga Proroctw Tysiąclecia" jest duża wzmianka o owym 2012r. Za przepowiednią Majów przemawiają liczby, ale jednak, czy potrafili wybiec aż tak daleko w przyszłość? To pytanie mnie nurtuje od dłuższego czasu.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Daggeron napisał(a):
że była tam wzmianka, o katastrofach, które mają nastąpić w owy 2012r

Katastrofy już trwają obecnie i są najpotężniejsze od wielu tysięcy lat , więc te z 2012 roku moga yć jedynie ciut większe, jak co roku zwiększa się temp, tak samo zjawiska z tym związane.

Daggeron napisał(a):
trzesienia Ziemii
Jeżeli się Ziemia przebiegunuje to na pewno [ ort! ] nastąpią trzęsienia Ziemi.
Daggeron napisał(a):
pożary
no co Ty ^^? Niby czemu.

Daggeron napisał(a):
kontynenty mają zmienić swoje położenie
trochę to dziwne, zwykle zmieniają widocznie położenie po wielu milionach lat, a tu w ciągu kilku dni...

Daggeron napisał(a):
Za przepowiednią Majów przemawiają liczby, ale jednak, czy potrafili wybiec aż tak daleko w przyszłość? To pytanie mnie nurtuje od dłuższego czasu.
Majowie posiadali swoją kulturę i wiedzę , nikt do końca ich nie odkryje. na pewno [ ort! ] posiadali jakieś tajemnice dotyczące swego narodu. Koniec ich kalendarza możliwe, że wiąże się z czymś niezwykłym, znaczącym dla Ziemi.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.110
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ishido napisał(a):
Daggeron napisał(a):
kontynenty mają zmienić swoje położenie


trochę to dziwne, zwykle zmieniają widocznie położenie po wielu milionach lat, a tu w ciągu kilku dni...
Przebiegunowanie ziemskie jest normalnym zjawiskiem, które raz na kilkadziesiąt tysięcy lat odwiedza naszą planetę (podobno jest związane z aktywnością Słońca). Następuje ono bardzo powolnie, a jego skutki są odczuwalne, ale nie są one ta tyle groźne, aby mogły unicestwić całe pokłady żywej materii (jakoś nasi przodkowie przeżyli). Z tego co przewidują 'naukoffcy' przebiegunowanie w 2012 ma nastąpić w ciągu paru dni, a następstwa tego nietypowego zjawiska są nie do przewidzenia przez nikogo. Jednak przesuwanie kontynentów w tak szybkim tempie raczej zaprzeczałoby prawom fizyki..., chyba, że to będzie apokalipsa ;P

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Z wiki o przebiegunowaniu:

Według naukowców w historii naszej planety zdarza się to od 1 do 5 razy na każdy milion lat.

Według niektórych naukowców proces ten trwa obecnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A może to 2012 ujawni się ten potwór który według Nostradamusa zszedł na Ziemię w 1999 roku? Słyszałam też taka teorie, chociaż szczerze w to wątpie.

Niby Majowie tacy rozwinięci byli i w ogóle [ ort! ]... Więc czemu nie poradzili sobie z kolonizatorami?

Czy będzie koniec świata... Cóż, kiedyś to musi sie stać

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.175
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Mart napisał(a):
Niby Majowie tacy rozwinięci byli i w ogóle [ ort! ]... Więc czemu nie poradzili sobie z kolonizatorami?
To samo chciałem powiedzieć.

W ten koniec świata zbytnio nie wierze, zresztą jak w każdą inną dokładnie określoną datę.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Co do samego kalendarza, to tam on się z tego co wiem kończy, czyli ostatni zaznaczony dzień przypada własnie na 22.12.2012, nie ma wzmianki o tym, że ten dzień ma być dniem końca świata. Z pewnością, żyli wtedy genialni ludzie, ale dzisiejsi naukowcy wraz z najnowocześniejszymi technologiami nie są gorsi.
Jako, że nigdy się czymś takim nie interesowałem przejrzałem sobie artykuł na wiki. Majowie uznali sobie, że ten właśnie dzień będzie ostatnim, kilka innych kultur też obstawiło koniec świata. Jak na razie żadna z teorii się nie potwierdziła. Nie czemu, akurat ta ma się potwierdzić.
Asekuracyjnie jednak sobie wypiję. ;p

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Na wiki jest:

Majowie natomiast uważali, że żyjemy w czwartym świecie. Poprzednie trzy skończyły się kataklizmami i czwarty też to czeka według ich wierzeń, po którym nastąpi piąty i ostatni.

Tylko, nie wiem, czy to ma jakikolwiek związek z tą datą 2012

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Kalendarz Majów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook