Forum Dragon Ball Nao

» Kalendarz Majów

Strony:   1, 2
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.051
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pan Admin napisał(a):
Na wiki jest:

Majowie natomiast uważali, że żyjemy w czwartym świecie. Poprzednie trzy skończyły się kataklizmami i czwarty też to czeka według ich wierzeń, po którym nastąpi piąty i ostatni.

Tylko, nie wiem, czy to ma jakikolwiek związek z tą datą 2012
Tak, ma związek. Właśnie w 2012 ma umrzeć nasza cywilizacja i na jej miejsce ma się pojawić nowa. Taka która ponoć będzie mogła żyć również pod wodą. Czytałem gdzieś kiedyś właśnie o tym.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.744
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
eMate napisał(a):
Czytałem gdzieś kiedyś właśnie o tym.
Pewnie w fantastyce A tak na serio. Myślę że nie warto sobie tym zawracać łba. Dorosły odpowiedzialny człowiek ma inne zmartwienia. Pracę, rodzinę, ambicje. W końcu każdy dednie i dla niego świat sie skończy. Ot co. A co do 2012 to gdzieś czytałem że ma się rozpocząć program Moonlite, czyli pierwsza kosmiczna sieć gsm

pozdr.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.996
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pseudonaukowy bełkot podszyty populizmem, a zwieńczony opowiadaniem sci-fi. Ten, który to pisał jest tak niekonsekwentny, że tylko ciemnogród takie coś łyknie...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ten naukowy beukot jak to nazwałeś jest oparty o wielotysięczne obliczenia Majów, którzy byli bardzo mądrą cywilizacją. Przerażająca zagłada, która nas czeka jest opisana w wielu książkach o końcu świata, do teraz w to nie wierzyłem póki nie przeczytałem książki Patricka Geryla o roku 2012. Czeka nas przebiegunowanie Ziemi bądź globalna zagłada nuklearna. Podobnie stało się z Atlantydą wiele milionów lat temu. I teraz czeka to nas. Niestety.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.652
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
A może by pan wazon przytoczył jakieś dowody?

Obraz
PALATIAL REGALIA
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Proszę bardzo... cytat z książki : W obliczeniu przewidującym następny kataklizm na rok 2012 znalazłem ciąg liczbowy 2,66666. Postanowiłem wypróbować szereg liczb 0, 66666 starożytni używali tej liczby jako obliczenie Obiegu Ziemi wokół Słońca. Majowie posługiwali się trzema różnymi kalendarzami , w których rok liczył 360, 365 i 365,25 dnia. Oto pierwsze obliczenia:
365,25 x 0,66666= 243, 499999
365x 0, 66666= 243, 33333
360 x 0, 66666= 240
Liczba 240 zawierała 24 h tworząc dobę, lecz liczba 243 nie dawała żadnych wskazówek szuakałem odpowiedzi w różnych książkach . Powiedziałem w myślach : Wenus! To jest to! Wenus potrzebuje 243,01 dnia by okrążyć Słońce. Liczba 243 dotyczy Wenus. Niech każdy sprawdzi sam 243, 4999 x 0, 66666= 162, 33333.
To jest część cytatu może nie do końca zrozumiałe bo trzeba doczytać książkę. reszte dodam później.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.996
Plusy: 25
Posty: 2.091
@Dark Sky
Oto post człowieka, który wie o czym mówi! Gdzie ja, prosty chłopina z podlaskiego, mogę nawiązać dysputę z tak wybitnym i wiarygodnym intelektualistą?
Dark Sky napisał(a):
Ten naukowy beukot jak to nazwałeś jest oparty o wielotysięczne obliczenia Majów, którzy byli bardzo mądrą cywilizacją.
Ta, "beukot". Te wielotysięczne obliczenia Majów to czego dotyczyły? Spożycia ziaren kukurydzy w tygodniu? Tacy mądrzy byli, a konkwistadorzy przejechali po nich jak ich potomkowie na Euro 2008 po Rosji.
Dark Sky napisał(a):
Przerażająca zagłada, która nas czeka jest opisana w wielu książkach o końcu świata, do teraz w to nie wierzyłem póki nie przeczytałem książki Patricka Geryla o roku 2012.
Ta, a w wielu mądrych książkach jest napisane, że ropa skończy się za maksymalnie 50 lat. STak... Geolodzy mająkoro cywilizacji nie będzie to co? Pingwiny lodówki będą nią napędzać? Ech, komu tu wierzyć.
Dark Sky napisał(a):
Czeka nas przebiegunowanie Ziemi bądź globalna zagłada nuklearna.
No tak, słoneczko spuści na nas 50 miliardów bomb wodorowych ^^
Dark Sky napisał(a):
Podobnie stało się z Atlantydą wiele milionów lat temu.
Milionów...
Dark Sky napisał(a):
I teraz czeka to nas. Niestety.
Ach ten stoicyzm.

Wiedziałem, że będę musiał czytać to jeszcze raz...
Całą gadkę o Słońcu pominę, bo tu trzeba mieć trochę pojęcia o astronomii. A jeśli ktoś takowe ma, to w te głupoty nie wierzy, więc tłumaczenie mija się z celem. Idźmy dalej - skupmy się na tym, dlaczego ten bełkot jest pseudonaukowy.
Cotterell w swojej książce Prorocza wiedza Majów opisuje te teorie, przedstawiając obliczenia Majów dotyczące zmian pola magnetycznego Słońca.
Ach, te tajemnicze obliczenia - dostępne tylko w książce!
To jest doprawdy coś nadzwyczajnego. Kiedy to się dzieje, ogromne rozbłyski słoneczne sięgają biegunów Ziemi. I wtedy – bum ! Pole magnetyczne Ziemi również się odwraca i zaczyna ona krążyć w odwrotnym kierunku. Biegun północny staje się południowym i na odwrót ! Rozumiecie ? Ziemia rusza w przeciwnym kierunku, a bieguny się odwracają !
Rzeczywiście. Wystarczy poczytać Świat Nauki czy innego Focusa, żeby dowiedzieć się, że zmiana biegunów Ziemi to proces długotrwały, trwający tysiące, jeśli nie więcej lat. I nie ma mowy o zmianie kierunku obrotu Ziemi.
The Path of the Pole profesor Charles Hapgood pisze: Znalazłem dowód na trzy rozmaite pozycje bieguna północnego w niedawnym okresie. Podczas ostatniego zlodowacenia Ameryki Północnej biegun wydawał się znajdować w Zatoce Hudsona, (...). Przesunął się na swoje obecne miejsce pośrodku Oceanu Arktycznego jakieś 12000 lat temu.
ON znalazł dowód. Ale my go nie znamy

W sumie to można zacytować cały tekst, ale o co chodzi tak naprawdę:
- co chwilę są odwołania do książki, żadnych konkretów. Żadnych wzorów, wykresów, wyliczeń, whatever. Morał - prowokacja do zakupu książki, nabicia kabzy autora.
- populizm - "Po przeczytaniu tych zapisków ogarnął mnie strach. To jasne, że czeka nas światowa katastrofa o nieznanych rozmiarach. Niemal cała ludzkość zniknie z powierzchni Ziemi."
- mieszanie wątków - od geologii, poprzez astronomię, do historii i archeologii. Nie ma ludzi biegłych w każdej dziedzinie i dlatego to coś może wydawać się wiarygodne.
Oczywiście mogę jeszcze o tym podyskutować, ale konkretnie, bo ogółu nie chce mi się ogarniać...

[ Dodano: 17.06.2008, 16:07 (po 2 minutach) ]
Dark Sky napisał(a):
Proszę bardzo... cytat z książki : W obliczeniu przewidującym następny kataklizm na rok 2012 znalazłem ciąg liczbowy 2,66666. Postanowiłem wypróbować szereg liczb 0, 66666 starożytni używali tej liczby jako obliczenie Obiegu Ziemi wokół Słońca. Majowie posługiwali się trzema różnymi kalendarzami , w których rok liczył 360, 365 i 365,25 dnia. Oto pierwsze obliczenia:
365,25 x 0,66666= 243, 499999
365x 0, 66666= 243, 33333
360 x 0, 66666= 240
Liczba 240 zawierała 24 h tworząc dobę, lecz liczba 243 nie dawała żadnych wskazówek szuakałem odpowiedzi w różnych książkach . Powiedziałem w myślach : Wenus! To jest to! Wenus potrzebuje 243,01 dnia by okrążyć Słońce. Liczba 243 dotyczy Wenus. Niech każdy sprawdzi sam 243, 4999 x 0, 66666= 162, 33333.
To jest część cytatu może nie do końca zrozumiałe bo trzeba doczytać książkę. reszte dodam później.
Ośmielę się zapytać: co to wnosi do problemu? Co ma Wenus do Ziemi, skoro to podobno Słońce ma nas "przebiegunować"? I aż dziw bierze, że Majowie znali i posługiwali się kalendarzem zarówno juliańskim, jak i gregoriańskim...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
theEnd może i masz racje. Musiałem kilka razy dokładnie przeczytać książke, aby te nauki, które są pomieszane po prostu zrozumieć. Zgadzam się również z tym, że po przeczytaniu owej książki poczułem ogarniający mnie strach. No, ale cóż pożyjemy zobaczymy ;p do 21.12 2012r.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Kalendarz Majów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook