Forum Dragon Ball Nao

» [Akcja] Rambo

Która część?

Która część?
Rambo: Pierwsza krew [1982] 88,89% 8 88,89%
Rambo 2 [1985] 0,00% 0 0,00%
Rambo 3 [1988] 0,00% 0 0,00%
John Rambo [2008] 11,11% 1 11,11%
Wszystkich głosów: 9
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Kolejna seria obok Rocky'ego, z której znany na całym świecie jest Sylvester Stallone. Historii chyba nie muszę opowiadać, no bo kto nie zna Rambo? . Krótka piłka, którą część najbardziej lubicie i dlaczego? Ja do swego czasu najbardziej lubiłem jedynkę, w której mordował złych policjantów . Jednak niedawno zmieniłem swe zdanie diametralnie. Kilka tygodni temu obejrzałem "John Rambo", i napiszę wam, że ten film to petarda niesamowita. Dawno nie widziałem tak zajebistego filmu . W końcu prawdziwy Rambo, pełno brutalności, krwi, przemocy, po prostu ukazana jest cała prawda jaka panuje w dzisiejszym świecie. Tak mi się spodobał, że w przeciągu dwóch dni, oglądnąłem go 2 razy . Na filmwebie zostawiłem ocenę 10/10.
To tyle.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Seria Rambo znam a jak , chyba każdy facet ją zna , jestem dzieckiem wychowanym na Rambo ,Rockym,Terminatorze i innych filmach z lat osiemdziesiątych. Serie Rambo bardzo lubię, bo to solidne męskie kino , które nie próbuje na sile udawać że jest czymś innym.
Jeżeli chodzi o cześć którą najbardziej lubię to nie będę zbyt odkrywczy i powiem że pierwsza wymiata wszystko , świetna fabuła , niezłe aktorstwo, klimatyczna muzyka , kontynuacje jak to zwykle bywa są gorszę ale trzymają dość wysoki poziom, jednym słowem dobre kino rozrywkowe nie pozbawione wartości,głownie mówię o pierwszej części.

A propos mogę swoje zdanie zmienić bo w sumie jeszcze nie widziałem Johna Rambo ale w tym momencie i w tej chwili stawiam na pierwszą cześć przygód Johna Rambo.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie się Rambo podoba, chociaż przez wielu uważany jest za film denny, wiecie dlaczego.
Która część mi się najbardziej podoba, nie powiem, bo nie wiem, nie pamiętam aż tak dokładnie żadnej. Ostatni raz widziałem pewnie z ponad 5 lat temu...

Czwartej jeszcze nie oglądałem, ale to kwestia czasu

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Piechu napisał(a):
Seria Rambo znam a jak , chyba każdy facet ją zna ,
Też tak myśle ale najlepsza z nich była pierwsz część chociaż każdą z nich pamiętam lecz pierwsza najlepiej przypadła mi do gustu....
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Nie oglądałem części 4 , ale te 3 i owszem. Najbardziej spodobała mi się część pierwsza, to polowanie w lesie, jednak sądzę ,że wszystkie te części godne są polecenia, ale po co polecać jak prawie kazdy to widział .Krótko i zwięźle: częśc 1 najlepsza a wszystkie inne [ prócz 4 bo nie oglądałem] równiez dobre chociaż troszkę słabsze

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
chociaż przez wielu uważany jest za film denny, wiecie dlaczego.
No ja nie wiem uświadom mnie , bo nie wiem czy mówisz o całej serii czy konkretnie o pierwszej części.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
No ja nie wiem uświadom mnie , bo nie wiem czy mówisz o całej serii czy konkretnie o pierwszej części.
o_O

Oczywiście, że o każdej.
Film akcji, jak to film akcji, m.in. motyw "zabili go i uciekł".
Jeden wszystkich zabija, super hiper, i w ogóle.

Nawet można ich zrozumieć, ale mi takie motywy nie przeszkadzają.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jest tak jak mówi Gotenks, filmy takie jak Rocky, Rambo czy chociażby Terminator krytycy zaliczają do beznadziejnych... Pewnie nie mogą uwierzyć w to, że John Rambo potrafi wybić pół amerykańskiej floty w pojedynkę . Ale jako, że ja nie jestem żadnym krytykiem, miło mi się patrzy na filmy w których się coś dzieje, bez zbędnej gadaniny . Zresztą do dziś Stallone uważany jest za aktora który wybił się po prostu za "facjatę', a nie za grę aktorską, bo ją akurat uważają za marną .
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Terminatora 1, 2 bym zaliczył do górnej półki ,zwłaszcza dwójkę która jest jednym z najlepszych filmów akcji w historii kina, ale wracając do Rambo o ile pamiętam Gotenks pierwsza cześć zebrała wysokie opinie zarówno widzów i krytyków , nawet Stallone został potraktowany pobłażliwie więc szanowni krytycy mogą mieć obiekcie co najwyżej do drugiej , trzeciej , czwartej części, które powstały na fali popularności jedynki.
Co do Stallona to się zgadzam że Pacino to nie jest, ale zobaczcie próbował odejść od wizerunku twardziela w filmach Mali Agenci czy Cop Land , gdzie pokazał ze nie jest takim drewnem aktorski jak niektórzy myślą.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Racja, Terminatora nie należy w to mieszać, poza tym to s-f, a Rambo real

Piechu napisał(a):
więc szanowni krytycy mogą mieć obiekcie co najwyżej do drugiej , trzeciej , czwartej części które powstały na fali popularności jedynki.
Jeden pies.
Mówię ogólnie o tej serii
Ale to, że Rambo rozwalał wszystkich i jeszcze więcej, obecne było w każdym filmie. To jest ten główny minus.

A Stallone rulez.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
Ale to, że Rambo rozwalał wszystkich i jeszcze więcej, obecne było w każdym filmie. To jest ten główny minus.
No ale toć to kino akcji które nie aspiruje do miana sztuk a krytycy to szukają dziury w całym,co prawda nie oglądałem jeszcze Johna Rambo ale opinie krytyków są porażające, gdybym miał sie kierować opiniami krytyków to bym wcale nie chodził do kina

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jeżeli mówiąc "krytyk" macie na myśli tłustego dziada z gazety wyborczej , który cierpi na cukszycę , zasypia na każdym filmie , a recenzje pisze na podstawie recenzji chudej feministki z "Dziennika" która z koleji wzorowała się na pedale z "New York Times" , bo jest taki wrażliwy to faktycznie trzeba go uznać zaq autorytet w dziedzinie kina.Co zaś się tyczy sieczki , to nie można jej oceniać w żadnej innej kategorii , jak w kategorii sieczki , a tam Rambo zawsze był i będzie w czołówce , i kropka. Porównywanie Rambo do np. "Zaginionej Autostrady" , to tak jak porównanie "Pana Tadeusza" do "Książki telefonicznej". I jestem skłonny powiedzieć że w swojej kategorii dobrze wykonana książka telefoniczna wygrywa z Tadkiem w cuglach. Czy to znaczy że ogólnie jest lepsza? Nie. Z części "Rambo które widziałem na pierwszym miejscu stawiam 1 , choć 2 jest niewiele gorsza.I tyle.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Rambo to ikona kina. Zacznę może od tego, że niedawno obejrzałem dokładnie wszystkie serie. I jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się pierwsza seria. Stallone zagrał w niej kapitalnie, a ostatnia scena, gdy rozmawia z Trautmanem miażdży. Uwielbiam klimat tej części, scenerię, muzykę. Wszystko wydaje się być idealne. Przy okazji Pułkownik, obok głównego bohatera to moja ulubiona postać, bardzo ją cenię. Oczywiście przymrużam oko na rzeczy, które w realnym świecie są niemożliwe, ale w pierwszym rozdziale historii to tak nie razi. Gorzej z następnymi. Generalnie Dwójkę oceniam też bardzo wysoko. Najbardziej podobała mi się z niej dżungla, w której odbywała się akcja. Postać zagrana przez Stallone'a wyszła w niej idealnie. Trójka chyba najgorsza. Misja w Afganistanie jest aż za bardzo przesadzona, bo akurat tutaj to razi straszliwie. Niemniej nadal jest to dobry i godny polecenia film. Szczerze mówiąc po IV spodziewałem się klapy na całej linii, ale było bardzo dobrze. Rambo nie ma litości, zabija w pięknym stylu, pokazuje swoje prawdziwe oblicze. To mi się podoba, ale Sylwek już trochę podstarzały i image o klasę słabszy. Brzuszek.

Czekam na V.

Swoją drogą, wystarczyłoby jeszcze takich ze dwóch i Amerykanie wygraliby wszystkie wojny w przeszłości i w przyszłości, nie uważacie?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Akcja] Rambo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook