Forum Dragon Ball Nao

» Byki, tanie wina, denaturat

Strony: 1, 2  
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.187
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Cześć wam....
Co myślicie o takich trunkach jak : Byk...Nalewka...Denaturat itp.
Ja takich trunków nie pijam ale znam takich co takie trunki piją...
Co o nich myślicie, ja oczywiści nie popieram takich napojów.
są produkowane z byle czego i tanie. Dzięki czemu cieszą się wielką popularnością wśród [ ort! ] pijaków ( żulów) Co o tym myślicie...
suszony_śledź
Ziemianin
Ziemianin
suszony_śledź
Wiek: 31
Dni na forum: 5.855
Posty: 2
Nie pijam takich trunków, ponieważ szanuję własne zdrowie . To jest tylko po to żeby się *. Ohyda bleee

Proszę nie przeklinać.
SoheiMajin Gotenks
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Przepraszam, stawiasz wino i nalewki obok denaturatu?
Najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy, czym one są.
Zobacz w wikipedii.

A następnie zmień nazwę tematu, bo się kupy nie trzyma.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Co myślici o takich trunkach jak : Byk...Nalewka...Denaturat itp.
No ho ho jak dentka to trunek to ja nie wiem chyba mamy inne mniemanie o trunkach , no chyba że mówisz to ironicznie i w sposób prześmiewczy to jeszcze rozumie , wracając do owych zacnych trunków to trzeba rzec że prawie każdy facet kiedyś wypił tanie wino lub nalewkę i nie jest to co prawda powód do dumy ale żadnej ujmy w tym nie widzę, każdemu może się zdarzyć , no bo żeby o czymś coś powiedzieć to trzeba to najpierw spróbować , z tanich win polecam Mazola tani i mocno, wali w głowę że aż miło a tak poważnie uważam takie wina za coś nie wartego miana wina , toć to tanie sikole , rzekłem.

Ps z tym denaturatem to żeś pojechał ziomek

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.652
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
A co jest złego w wiśniówkach? ._.
Niektóre nawet dobre
I właściwie tylko to piłem z podobnych trunków;p

Obraz
PALATIAL REGALIA
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Daichi napisał(a):
A co jest złego w wiśniówkach? ._.
Niektóre nawet dobre :P
I właściwie tylko to piłem z podobnych trunków;p
Ano nic jak Ci smakuję to nade wszystko, lecz nazywanie tego trunkiem uważam za dość
absurdalne.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
nazywanie tego trunkiem uważam za dość
absurdalne.
"Obecnie mówi się o zastrzeżeniu nazwy nalewka dla tradycyjnych trunków"

Może masz na myśli nie te nalewki, które piją normalni ludzie?
Tylko takie, jak tanie wina.

Autor tematu pewnie też.

Hm... naprawdę żule takie piją?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Może masz na myśli nie te nalewki, które piją normalni ludzie?
Tylko takie, jak tanie wina.
Mam na myśli szeroko pojęte tanie wina owocowe które nie mają nic wspólnego z nalewkami wysoko gatunkowymi. Zresztą temat uważam za absurdalny, kto chce niech sobie pije nawet denaturat nie moja sprawa.
Zresztą Gotensk zobacz jak mówisz w naszym kraju wino od razu kojarzy sie z jabolem , a przecież wina te prawdziwe, to napoje szlachetne, wytrawne, półwytrawne, słodkie, półsłodkie itp czasy PRL stworzyły taki obraz wina w naszym kraju i taki schemat pokutuje.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.652
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Pan Admin napisał(a):
Hm... naprawdę żule takie piją?
Naprawdę
Mam paru takich na swoim Ghetto.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
w naszym kraju wino od razu kojarzy sie z jabolem
Pijakom owszem...
Ale chyba nie Tobie?

Założyciel tematu nie napisał, czy chodzi mu o tanie wina, fałszywe nalewki. Być może nie widzi różnicy między nimi, stąd powstało małe zamieszanie.

Piechu napisał(a):
Zresztą temat uważam za absurdalny
To go omiń... nie dla każdego każdy temat jest.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.836
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Jako, że topic traktuje raczej o napojach tanich...

Ostatnio uraczyłem się litrem taniego wina za sześć złotych [zdzierstwo!] i powiadam Wam, jeżeli chcecie zachować resztki mózgu w swym życiu, nie dopalajcie szarych komórek tym gównem. Starczy powiedzieć, że czołgałem się po wypiciu zaledwie połowy, śmiejąc się zarazem z wielkiej "komiczności" dywanu. Dodatkowo noc spędziłem na graniu w piłkę z graniastosłupami. Tak, efekty jak po najlepszym cracku.

Od tej pory słowo "wino" wywołuje jedynie obrzydzenie nie tylko na mej twarzy, ale także na obliczach ówczesnych współbiesiadników.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
To go omiń... nie dla każdego każdy temat jest.
Mówię w sensie że absurdalna jest polemika na temat wina , może się nietrafnie wyraziłem, temat jak temat może być

Nie wydaje mi się, że jeżeli komuś wino kojarzy sie tylko jakoby z jabczakiem, oznaczało ze jest pijakiem czy żulem mówiąc bardziej obrazowo Gotenksie.
A tak propos wyjdz na ulice i spytaj się o wino kogokolwiek każdy powie jabczak , jabol , bełt tak się utrwaliło, tu jest kolego polska i tu sie pije, oczywiście żartuj ,ale taka prawda, to trochę jak z Dorato czy innym winem musującym uważanym u nas za szampana , mówisz Dorato myślisz szampan , analogia jest widoczna gołym okiem nie uważasz Gotenks ?

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Hidden, ja tam znawcą nie jestem, ale przecież nie każde tanie wino jest takie samo...

Piechu napisał(a):
Nie wydaje mi się, że jeżeli komuś wino kojarzy sie tylko jakoby z jabczakiem, oznaczało ze jest pijakiem
Jest jeszcze druga opcja - człowiek nieobyty, niewykształcony, bądź po prostu głupek.

Piechu napisał(a):
A tak propos wyjdz na ulice i spytaj się o wino kogokolwiek każdy powie jabczak , tak się utrwaliło.
Ale nie każdy. To, że wielu tak sądzi, niczego nie dowodzi.
Ja np. nie znam żadnego takiego, który by sądził, iż wino to tylko jabol może być...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Zresztą ty masz swoje zdanie i co prawda nie zgadzam się z nim ale je szanuje ,zresztą ja mówię o ogóle społeczeństwa , statystycznym Kowalskim a ty mości Gotenksie chyba o jednostkach , pojedynczych ludziach i w tym momencie masz trochę racji aczkolwiek nie do końca, bo większości nie całemu ogółowi społeczeństwa co prawda, wino kojarzy się z tanim popularnym siarkowodorem a nie ze szlachetnym trunkiem, tyle z mojej strony polemiki na temat taniego wina , aha jeszcze mała dygresja i znikam

Czytałem w gazecie ( Angorze) artykuł o winie i gościu mówił że trudno przebić się z wysoko gatunkowym winem na polski rynek zbytu , bo pokutuje Tu schemat kojarzenia wina z tanim poślednim trunkiem niewartym zainteresowania i mówił to ekspert obeznany w temacie , coś w tym jest Gotenks nie uważasz?

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Tanie wina owszem , pijam od czasu do czasu , ale raczej rzadko niż często. Raz zdarzyło mi się nawet skosztować owianej legendą "Spermy Szatana" , i muszę stwierdzić że mit ten jest przesadzony tj. trzepie dopiero po trzech. A raczej trzepało jakieś pięć lat temu. Raz po spożyciu owych specjałów dopadły mnie niepoślednie torsje , i doświadczyłem czasowej niechęci , żeby nie powiedzieć odrazy do tego rodzaju specjałów , ale przezwyciężyłem tą trudność za pomocą butelki "Belzebuba". Co zaś się tyczy denaturatu , to uważam go za coś niegodnego uwagi , stworzonego z myślą o plebsie , i nie życzę sobie porównywania go do tak wytwornie salonowego napoju jakim jest choćby czereśniak , jabol , wiśnia czy wino śliwkowe. Wszak wiadomo że fazę jabola przeszło chyba 80% studentów to jest inteligencji naszego wspaniałego kraju.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Frang dobrze mówisz , każdy facet kiedyś wypił jabola taka prawda , a ten co się zarzeka
i ściemnia że nie, nie zasługuje na miano faceta a znasz Mazowieckie u nas w kruszy najpopularniejsze pozdrawiam serdecznie

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 15.04.2008, 0:34
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
trudno przebić się z wysoko gatunkowym winem na polski rynek zbytu , bo pokutuje Tu schemat kojarzenia wina z tanim poślednim trunkiem
Tak.
To, że w Polsce jest dużo pijaków, i że wielu normalnych ludzi nie ma kasy na bardzo drogie wina, to jest wiadome.
Ale na pewno nie jest tak, że większość nie wie, czym wino jest naprawdę.

Np. taki Franek.
Pijak, jak nie patrzeć
Ale przecież zdaje sobie sprawę, że wino to nie tylko jabol jest.

Piechu napisał(a):
każdy facet kiedyś wypił jabola taka prawda
Ja nie wypiłem. I w sumie nie sądzę, bym w najbliższym czasie miał wypić. A zresztą Franek napisał, że 80% studentów :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Ale przecież zdaje sobie sprawę, że wino to nie tylko jabol jest.
No i bardzo dobrze ale społeczeństwo trzeba uświadamiać , stworzyć dobre winiarnie itp itd ogólnie musi wzrosnąć kultura spożywania wina , długa droga przed nami
Drogi Gotenksie jeszcze kiedyś może skosztujesz taniego wina , różnie to bywa masz czas.
80% się na trąbiło studentów, reszta dopiero zbierała na winiacze

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Piechu napisał(a):
a znasz Mazowieckie u nas w kruszy najpopularniejsze pozdrawiam serdecznie
Osobiście nie jestem koneserem tego typu specjałów , tak więc nie kojarzę większości marek. Może kiedyś będzie mi dane.
Pan Admin napisał(a):
Np. taki Franek.
Pijak, jak nie patrzeć
Ale przecież zdaje sobie sprawę, że wino to nie tylko jabol jest.
Ależ Panie Administratorze , proszę nie używać tak pejoratywnych sformułowań przy tak zacnym temacie. Można było to nazwać w bardziej kulturalny sposób jak na przykład "smakosz" , albo "specjalista w dziedzinie napojów wysokoprocentowych".

Piechu napisał(a):
No i bardzo dobrze ale społeczeństwo trzeba uświadamiać , stworzyć dobre winiarnie itp itd ogólnie musi wzrosnąć kultura spożywania wina , długa droga przed nami
Ależ kultura spożycia jabłka jest u nas na wystarczającym poziomie. A raczej byłaby , gdyby nie nieproszeni goście w niebieskich mundurach zakłucający chwile obcowania z butelką. Ale z chamstwem nie wygrasz.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Ależ kultura spożycia jabłka jest u nas na wystarczającym poziomie. A raczej byłaby , gdyby nie nieproszeni goście w niebieskich mundurach zakłucający chwile obcowania z butelką. Ale z chamstwem nie wygrasz.
No dobrze mówisz kultura spożycia jabłka u nas jest , ma wielowiekową tradycję i nigdy nie zginie , ale niebiescy zawsze muszą burzyć chwile konsumpcji i głębokiej kontemplacji pod sklepem U Zygmunta chamstwo trzeba zwalczać a jak nie to tulipanik i po sprawie

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Byki, tanie wina, denaturat
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook