Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Zmiana kanonu lektur

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Na pewno słyszeliście, że Hall chce zmieniać kanon lektur szkolnych.
M.in. usunąć Sienkiewiecza, Gombrowicza "Ferdydurke", Dostojewskiego "Zbrodnię i karę", Kafki "Proces", Goethego Wertera przygody, ponoć też "Kamienie na szaniec". IMO jedne z najciekawszych lektur, jakie obecnie tam są, niektóre.

Jak nie słyszeliście, to trudno, ale w necie coś nie mogę znaleźć odpowiednich artykułów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 19.04.2008, 15:28
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Lubie czytać, więc dla mnie nie ma to wielkiego wpływu ważne, ażeby nowe lektury przekazywały jakąś wartość, najlepszą jaką przeczytałem lekture z Polskiego na początku z wymuszeniem, potem z ciekawością były "Kamienie na Szaniec", ale tu nie o tym, dla mnie nie ma znaczenia zmiana kanonu lektur.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie lubię czytać lektur. Jednak prawda jest taka, że te które mają zamiar usunąć są najciekawsze. "Kamienie na Szaniec" przeczytałam z wielką przyjemnością, "Ferdydurke" też. Jeśli chodzi o "Zbrodnie i Kare" to zaczęłam czytać, ale nie skończyłam bo nie miałam wystarczającej ilości czasu, ale też przyjemnie się czytało. Powinni raczej wywalić "Syzyfowe Prace" bo tego i tak nie da się przeczytać i komedie Moliera które nie nosią za sobą żadnego przesłania..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
Książki, które napisał Żeromski, a które są lekturami, to jedne z najciekawszych. Te, które wymienił Gotenks również powinny zostać. Tak naprawdę obecny kanon jest dobry, a z lektur, które czytałem (a czytałem wszystkie) najmniej podchodziły mi "Nad Niemnem" i "Chłopi". Co nie znaczy, że usunąłbym je z listy lektur. Natomiast usunięcie z tejże Sienkiewicza uważam za... świętokradztwo?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.052
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nie czytam lektur, więc mi to tam bez różnicy. Ale co do tych książek- jak ktoś lubi czytać, to sam z siebie sięgnie do tych tytułów, więc nie ma co płakać nad ich usunięciem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
jak ktoś lubi czytać, to sam z siebie sięgnie do tych tytułów
Nie zawsze jest czas, żeby przeczytać wszystko co się chce.
A jak ktoś czyta lektury, to chcąc nie chcąc, tamte przeczyta.

Innymi słowy - bardzo ważnych zmian w polskiej edukacji część druga.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Im nowszy minister tym p[omysły lepsze. Aktualna babka chce wywalić najciekawsze lektury (wyjąwszy Wertera) święcie przekonana, że tak jest najlepiej. I tak aktualny kanon jest do dupy, ale teraz prawdopodobnie stanie się jeszcze bardziej pociongający, interęsujony i zahencajoncy. A podono chcą zachęcać ludzi do czytania... Cóż, powodzenia życzę.

jak ktoś lubi czytać, to sam z siebie sięgnie do tych tytułów, więc nie ma co płakać nad ich usunięciem
Niestety gówniane i tak zostaną, a niektórzy nauczyciele i otoczenie potrafią tak skutecznie dupę truć, że nawet najskuteczniejsze olewanie nie pomoże i w obawie przed skrzywieniem swojej psychiki zaczyna się czytać, co i tak w konsekwencji doprowadza do tego samego.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja już skończyłem szkołę,więc mało mnie to interesuje.W szkole nie lubiłem czytać lektur.Zawsze preferowałem książki,które sam sobie wybrałem,a nie te które narzucał mi system.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Polska] Zmiana kanonu lektur
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook