Forum Dragon Ball Nao

» Seijin shiki - Dzień Dojrzałości

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Japończycy jako naród dobrze zorganizowany niezmiernie lubią wszielkiego rodzaju okazje do świętowania różnych życiowych wydarzeń. Jedną z takich okazji jest świętowanie osiągnięcia pełnoletności, które w Japonii wypada w dwudziestym roku życia. Młodzież, która w dany roku obchodziła dwudzieste urodziny, traci własny status młodzieży i staje się częścią dorosłej społeczności kraju.

Może zatem w końcu pić i palić legalnie, a prawo do głosowania, no i oczywiści musi w pełni odpowiadać za własne poczynania. Ta niezwykle ważna okazja musi być zatem w jakiś sposób zaznaczona w pamięci młodego człowieka i temu celowi służy właśnie Seijin shiki, czyli dzień osiągnięcia pełnoletności. Święto to obchodzone jest w drugi poniedziałek stycznia i jest jednym z niewielu już dni w kalendarzu japońskim, kiedy naraz zobaczyć można tak dużo Japonek ubranych w piękne kimona .

Podsumowując : Nie da się ukryć, że Seijin shiki to jeden z ciekawszych dni w życiu i to zarówno dla nowoprzybyłych do Japonii, jak i dla ludzi "ze stażem". Widok młodej Japonki w przepięknym stroju na ulicach zaganianego Tokyo czy też innego z miast japońskich wywiera niezapomniane wrażenie i ciągle przywodzi na myśl refleksję, jak to miło, gdy nowoczesność przeplata się z tradycją.

Co o tym święcie sądzicie? Następnym razem dopisze parę innych okazji świątecznych w Japonii. Czekajcie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A nawet nie byłem świadom, że tam się taki dzień obchodzi.
Ale to dziwne, że w 20 urodziny... jak czasem zupełnie przypadkowo trafiłem na japońską stronę dla dorosłych, to zawsze było "21 lat", tak mi się wydaje

U nas to jedynie się obchodzi "osiemnastkę", ale to przecież i tak we własnym zakresie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ale to dziwne, że w 20 urodziny... jak czasem zupełnie przypadkowo trafiłem na japońską stronę dla dorosłych, to zawsze było "21 lat", tak mi się wydaje
Raczej w 21 urodziny. Nawet Buck Tick ma piosenkę "21th Cherry Boy"

To dość ciekawe święto. W ogóle mają dużo takich ciekawych okazji do balangowania, np. oglądanie kwiatów wiśni (Hanami), czy kwiatów śliwy, albo księżyca w pełni, albo liści klonu jesienią. Rozmiłowani w przyrodzie, nie ma co. W sumie nie dziwię mi się. Siedź tyle godzin w biurze czy w szkole. Takie chwile na świeżym powietrzu relaksują.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Laru-chan napisał(a):
Raczej w 21 urodziny
No właśnie nie.
"The age of majority in Japan is 20".
Ale widocznie nie tyczy się to tego, co wyżej pisałem.

Laru-chan napisał(a):
oglądanie kwiatów wiśni
Nie na darmo Japonię określa się Krajem Kwitnącej Wiśni i Krajem Wschodzącego Słońca

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Naoista napisał(a):
No właśnie nie.
"The age of majority in Japan is 20".
Ale widocznie nie tyczy się to tego, co wyżej pisałem.
Haha! "Młodzi 15 stycznia wylegają na ulice ubrani w tradycyjne kimona. Obchodzą uroczyście osiągnięcie dojrzałości - wejście w 21 rok życia"

Źródło: "Mitologie świata - Ludy starożytnej Japonii" - seria "Rzeczpospolitej"

Normalnie pełnoletność obchodzą w wieku 18 lat. Jednak to "21" to takie bardziej religijne dojrzewanie. Od 21 roku życia mogą brać ślub bez zgody rodziców

Późno to napisałam, ale tak jakoś sobie o tym przypomniałam

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Naoista napisał(a):
jak czasem zupełnie przypadkowo trafiłem na japońską stronę dla dorosłych,
Ta...przypadkowo... Świntuch!!!


Naoista napisał(a):
to zawsze było "21 lat", tak mi się wydaje
To zle Ci się wydaje.Bo tego typu strony są u nich od osiemnastki,podobnie jak u Nas.Z resztą oznaczone są na ogół (18禁).


Laru napisał(a):
Raczej w 21 urodziny. Nawet Buck Tick ma piosenkę "21th Cherry Boy"
W Japonii pełnoletność osiąga się wraz z ukończeniem 20 roku życia,ni wcześniej,ni pózniej.


Laru napisał(a):
oglądanie kwiatów wiśni (Hanami),
Z tego co wiem,to wiśnie kwitną w Japonii na przełomie marca i kwietnia,a nie w styczniu zimą.


Laru napisał(a):
"Młodzi 15 stycznia wylegają na ulice ubrani w tradycyjne kimona. Obchodzą uroczyście osiągnięcie dojrzałości - wejście w 21 rok życia"
Na tej zasadzie to Ty też skończyłaś 20 lat i weszłaś w 21 rok swego życia Laru.Mówiąc o pełnoletności,bieże się pod uwagę pełny wiek.Ty mimo,że rozpoczełaś 21 rok życia,nadal masz 20 lat.W Japonii działa to tak samo.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Hayato napisał(a):
Laru napisał(a):
oglądanie kwiatów wiśni (Hanami),


Z tego co wiem,to wiśnie kwitną w Japonii na przełomie marca i kwietnia,a nie w styczniu zimą.
O Boże... no to mi pojechałeś. Wiem o tym doskonale. Przeczytaj kontekst wypowiedzi. Pisałam ogólnie o ich świętach, a nie tych styczniowych


Hayato napisał(a):
Na tej zasadzie to Ty też skończyłaś 20 lat i weszłaś w 21 rok swego życia Laru.Mówiąc o pełnoletności,bieże się pod uwagę pełny wiek.Ty mimo,że rozpoczełaś 21 rok życia,nadal masz 20 lat.W Japonii działa to tak samo.
No w sumie pasuje. Masz rację

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru napisał(a):
O Boże... no to mi pojechałeś.
Nie miałem takiego zamiaru.Widocznie cię zle zrozumiałem.

Laru napisał(a):
Pisałam ogólnie o ich świętach, a nie tych styczniowych
No może i tak,ale to jest temat o Seijin no Hi,które odbywa się w styczniu.Widocznie czegoś nie doczytałem.Gomen

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Seijin shiki - Dzień Dojrzałości
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook