Forum Dragon Ball Nao

» Satanizm

Strony: 1, 2  
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Jestem ciekaw, co myślicie o satanizmie ? jaki jest wasz stosunek do tego zagadnienia.
Co sądzicie o pseudo satanistach ? Jeżeli temat, się rozwinie, przedstawię swoje zdanie.
Pozdrawiam.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Satanizm jak satanizm...
Zależy o którym mówimy.
Szatan dobry nie był i w podążaniu jego drogą nie widzę niczego "ciekawego".

A co do satanistów ateistów... to IMO nie powinni się określać satanistami, skoro go nie uznają. Filozofię mają w miarę dobrą.
Ale jak tak właśnie czytam jedenaście przykazań satanizmu i dziewięć twierdzeń satanizmu, to mi się trochę na śmiech zbiera.... Nie no, jakieś kiepskie są.

Jedenaście przykazań satanizmu

  1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.
  2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba ze jesteś pewien, ze chcą o nich słuchać.
  3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaz mu respekt lub jeżeli nie potrafisz nie chodź tam.
  4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.
  5. Nie rob seksualnych "postępów" dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.
  6. Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba ze jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta "płacze" by być uwolniona.
  7. Potwierdź moc magii jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko co w ten sposób uzyskałeś.
  8. Nie narzekaj na cos co nie dotyczy ciebie.
  9. Nie krzywdź małych dzieci.
  10. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba ze zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.
  11. Kiedy chodzisz w "otwartym" terenie nie zaczepiaj nikogo. Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie zniszcz go.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Ja głównie patrzę, na Satanizm z takiej perspektywy, obecnie na świecie wyróżnia się cztery odmiany satanizmu, no właściwie pięć.

satanizm racjonalistyczny, w którym Szatan nie jest postacią realną, ale symbolem swobody i wolności.

satanizm okultystyczny, będący kultem realnie istniejącego Szatana, w tym wypadku, praktykuje się okultyzm, magię, spirytyzm i inne pierdoły

lucyferianizm, głoszący, że Lucyfer nie jest upadłym aniołem, ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga i Biblii z woli Pana.

satanizm tzw.kwaśny, który jest odbiciem poglądów Mansona i jego fascynacji przemocą.

oraz pseudo satanizm, często mylony z prawdziwym satanizmem, czyli mówiąc ogólnikowo, banda młodzianów, ubranych na czarno, odprawiająca czarne msze, picie krwi etc.

Semantycznie słowo Szatan to, przeciwniki, sprzeciw lub oskarżyciel.
Moim zdaniem satanizm, jest właśnie, sprzeciwem przeciw religii , przeciw normą, które narzuca religia. Co do satanizmu, żeby nie było , nie praktykuję

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 25.04.2008, 20:38
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
oraz pseudo satanizm, często mylony z prawdziwym satanizmem, czyli mówiąc ogólnikowo, banda młodzianów, ubranych na czarno, odprawiająca czarne msze, picie krwi etc.
A jaki to w końcu ten "prawdziwy" satanizm? Nie ma czegoś takiego, są 2, które wymieniłeś, jako pierwsze.
Co do czarnych mszy. To ci od teistycznego ich nie odprawiają? Chyba jednak.
Picie krwi? Wampiryzm

Piechu napisał(a):
lucyferianizm, głoszący, że Lucyfer nie jest upadłym duchem, ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga i Biblii z jego woli.
Mylisz, ewentualnie źle napisałeś.
"Pod pojęciem lucyferyzmu kryje się wiara w Lucyfera jako prawdziwego boga, który ma posiadać zdolność pokonania Boga chrześcijan."
"Szatan, jako bóg/posłaniec prawdziwego boga występujący przeciw biblijnemu uzurpatorowi"

A teorie, że Szatan jest "na usługach" naszego Boga, to można znaleźć bezpośrednio w chrześcijaństwie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
A jaki to w końcu ten "prawdziwy" satanizm? Nie ma czegoś takiego, są 2, które wymieniłeś, jako pierwsze.
Co najmniej pięć, racjonalistyczny, kwaśny, lucyferianizm, okultystyczny i pseudo satanizm, który jest pewno formą satanizmu, chcesz czy nie, taki jest podział, a co uznasz, za prawdziwy satanizm, to już twoja spraw.

Piechu napisał(a):
"Pod pojęciem lucyferyzmu kryje się wiara w Lucyfera jako prawdziwego boga, który ma posiadać zdolność pokonania Boga chrześcijan."
Nie ma błędu, Lucyfer nie jest upadłym aniołem, ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga, chce go zastąpić i stać się nowym Bogiem, ale to chyba wiadomo no nie? to jest twierdzenie Lucyferian, jeżeli chodzi o ścisłość.

[ Dodano: 25.04.2008, 20:45 (po 9 minutach) ]
Pan Admin napisał(a):
Picie krwi? Wampiryzm
Tak picie, bo w krwi jest życie, a w chrześcijaństwie, spożywa się ciało i krew Chrystusa, więc nie widzę w tym nic zaskakującego, co do pseudo satanistów, krew, wampiryzm itp podobne pierdoły, są powiązane

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 25.04.2008, 20:49
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga
Ale wysłańcem innego boga, niechrześcijańskiego, przeciwko chrześcijańskiemu.
Nie napisałeś tego.
Bez sensu by było, żeby Bóg sam sobie wroga "tworzył", który miałby go pokonać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
Bez sensu by było, żeby Bóg sam sobie wroga "tworzył", który miałby go pokonać.
Bóg jako istota wszechmocna, musiał stworzyć Lucyfera, żeby, była równowaga miedzy dobrem i złem, niebem a piekłem, czyli myśląc logicznie, stworzył sobie posłańca, a zarazem wroga, który nie może go pokonać, będąc istotą, stworzoną przez Boga. Lucyfer, jest mimo wszystko dzieckiem Boga, cząstkom Boga i częścią boskiego planu. Więc spokojnie Got, Bóg jest niepokonany, żaden Lucek mu nie podskoczy

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Bardzo ciekawa religia, a w zasadzie sekta. Fascynacja wolnością, śmiercią, ogniem, wybuchem, wizjami, krwią... Troche jak Morrison.
Moj znajomy jest stanista, ale dowiedziałam się o tym dopiero po paru miesiącach znajomości. Nie chwali się tym, ani tego nie ukrywa. Jest to dla niego tak oczywiste jak dla większości Polaków chrześcijaństwo. Chłopak normalny, bardzo oczytany, kulturalny. Pokazywał mi kiedyś Biblię Szatana. Po przeczytaniu paru pierwszych stron stwierdziłam, że w życiu nie czytałam czegoś tak skomplikowanego.
Co do czarnych mszy... Znajomy opowiadał mi jak to naprawdę wygląda i bardzo różni się od publicznego wyobrażenia. Wierni po prostu [ ort! ] siadają w kółku, zapalają świeczki i kadzidła, czytają na głos Biblie i się modlą. Żadnego palenia kotów i picia krwi kozła.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Czy przeczytałeś pierwsze zdanie?

Piechu napisał(a):
Lucyfer, jest mimo wszystko dzieckiem Boga, cząstkom Boga i jego jest częścią boskiego planu
Informacje o tym znajdziesz także, jak już pisałem, w chrześcijaństwie.
Innymi słowy - to to jest chrześcijaństwo.
Mylisz.

Piechu napisał(a):
który nie może go tknąć
No i właśnie, a lucyferianizm zakłada, że Szatan jest zdolny pokonać Boga chrześcijańskiego.

Mart.
Ale on wierzy w Szatana i Boga, czy nie?
Skoro msze, to chyba wierzy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Tak, wierzy w Szatana i Boga. W sumie to tak jak chrześcijanie, tylko że on wyznaje tego "złego" i tyle

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Piechu napisał(a):
Bez sensu by było, żeby Bóg sam sobie wroga "tworzył", który miałby go pokonać.
Odpowiedziałem Ci na pytanie, jeno, co prawda wykraczające po za ramy tematu, w którym się poruszamy, że chrześcijaństwo to wiem, i moja odpowiedz, była konsekwencją twojego pytania. Mylisz

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 25.04.2008, 21:35
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
W sumie to tak jak chrześcijanie, tylko że on wyznaje tego "złego" i tyle
A może wiesz, co "fajnego" w nim widzi?
Chyba że o to chodzi, że człowiek został odtrącony przez Boga, jak Szatan, i dlatego może się z nim utożsamiać.

Pan Admin napisał(a):
Bez sensu by było, żeby Bóg sam sobie wroga "tworzył", który miałby go pokonać.
Piechu napisał(a):
Bóg jest niepokonany, żaden Lucek mu nie podskoczy
Widocznie źle je odczytałeś.
I nie napisałeś tego, co wyznają lucyferianie, tylko chrześcijanie...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
Widocznie źle je odczytałeś.
I nie napisałeś tego, co wyznają lucyferianie, tylko chrześcijanie...
Nie wydaję mi się, żeby zrozumieć pewien problem, trzeba poznać całokształt, wiadomo że w takim temacie, zahaczy się o religię chrześcijańską.

[ Dodano: 25.04.2008, 21:25 (po 5 minutach) ]
Pan Admin napisał(a):
Bóg jest niepokonany, żaden Lucek mu nie podskoczy
To był żart, no nie mów że nie skapowałeś.

[ Dodano: 25.04.2008, 21:31 (po 11 minutach) ]
Jeżeli chodzi o Lucyferian, oni myślą że Szatan pokona Boga, że może ubiegać się o tron ja, przedstawiłem to ze strony chrześcijańskiej, bo tam kryła się odpowiedz, co było odpowiedzią na twoje pytanie, odnośnie, dlaczego stworzył posłannika i wroga. Lucyferianie odwracają kota ogonem, od bidy, godzą się z tym posłannikiem, ale sadzą że Szatan, ma moc prawie równą Bogu.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 25.04.2008, 21:54
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Pan Admin napisał(a):
Mart napisał(a):
W sumie to tak jak chrześcijanie, tylko że on wyznaje tego "złego" i tyle
A może wiesz, co "fajnego" w nim widzi?
Chyba że o to chodzi, że człowiek został odtrącony przez Boga, jak Szatan, i dlatego może się z nim utożsamiać.
Z tego co wiem to fascynuje go wolność, system "zysków i strat", zaspakajanie pragnień zamiast wyrzekania się ich, zasada "czyń drugiemu to co on tobie" zamiast "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe". Ogólnie to jeśli by tak sobie z nim pogadać o jego poglądach i życiu, to wszystko sie takie piękne i kolorowe wydaje, heh

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
To był żart, no nie mów że nie skapowałeś.
To może następnym razem napisz <żart>treść żartu</żart>

Piechu napisał(a):
co było odpowiedzią na twoje pytanie, odnośnie, dlaczego stworzył posłannika i wroga
Ale ja o nic nie pytałem.
Nie jestem znawcą satanizmu, ale z tego co czytam - w lucyferianiźmie, Lucyfer jest bogiem/posłańcem boga, ale nie tego chrześcijańskiego, tylko został powołany by go pokonać.

Mart napisał(a):
Ogólnie to jeśli by tak sobie z nim pogadać o jego poglądach i życiu, to wszystko sie takie piękne i kolorowe wydaje, heh
Tak. Zobacz mój pierwszy post w temacie. Pewnie te same zasady.
Może żyć wg nich, tylko po co mu do tego wierzyć w Szatana?
Myśli, że w Piekle jest fajnie?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Sataniści nie wierzą w niebo i piekło. Uważają też, że nie ma zbawienia

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
Ale ja o nic nie pytałem.
Nie jestem znawcą satanizmu, ale z tego co czytam - w lucyferianiźmie, Lucyfer jest bogiem/posłańcem boga, ale nie tego chrześcijańskiego, tylko został powołany by go pokonać.
No ja też nie, no może są różne interpretacje lucyferianizmu, czy co, zresztą, po co nam jakieś kłótnie, o przysłowiową pietruszkę, peace and love.

Co do pytanie, to może to było, twierdzenie, ale mimo wszystko odpowiedziałem

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
Sataniści nie wierzą w niebo i piekło
Czyli, że nie został strącony z Nieba do Piekła...
Więc w czym Szatan ma problem?
Wg nich, gdzie w świecie jest położony Szatan?
Bo Boga z tego co mi wiadomo, chyba jeszcze nie pokonał, więc rządzić w Zaświatach nie może. Chyba że coś mnie ominęło.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Piekło, to po prostu brak słowa Bożego, a gdzie przebywa Szatan, któż to wie ? a gdzie Bóg ? Tego dowiemy się po śmierci.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie wiem dokladnie, w srode jezdzimy o tej samej porze autobusem to go spytam xd
Jednak z tego co pamietam to Szatan nie jest wcielonym zlem ani zadnym demonem, tylko symbolem wolnosci i dazenia do spelniania swoich marzen, celow, wyrzeczenia sie glupoty i zdobywania coraz wiekszej wiedzy.

PS. ciekawe czy wyznawcy satanizmu kwasnego tez sluchaja The Beatles

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Satanizm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook