Forum Dragon Ball Nao

» [Rock/Metal] Bon Jovi

Strony: 1, 2  
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Prawdopodobnie każdy słyszał o tym zespole, jeśli nie, jego strata. Początkowa twórczość Bon Jovi wiązała się z glam metalem, by potem nabrać tradycyjnego hard rockowego brzmienia. W latach 80 i 90 byli na ustach milionów, dziś są już tylko cieniem samych siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że grupa stała się już legendą rocka. Zespół cechują ciekawe teksty, świetny wokal Jona oraz bardzo dobra gitara Richiego Sambory.
Co o Nich sądzicie?

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
W sumie to kojarzę tą nazwę tylko z jednego utworu: "It's My Live". Kilka lat temu latał klip ciągle w TV, więc się słuchało .
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pierwszą piosenką Bon Joviego jaką usłyszałem, było It's my life. Dzięki niej zainteresowałem się tym zespołem. Po prawdzie, jest to pierwsza kapela, której dyskografię załatwiłem/przesłuchałem/whatever w czasie, gdy o necie w domu jeszcze nie marzyłem. Podoba mi się muzyka, jaką tworzyli w latach 80. i 90. Żywe melodie, wspomniany wcześniej Richie Sambora, który jest niezgorszym śpiewakiem (słychać to w akustycznych wersjach, o solowych płytach nie wspominając). Co mogę jeszcze powiedzieć? Polecam.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
eMate napisał(a):
W sumie to kojarzę tą nazwę tylko z jednego utworu: "It's My Live".
theEND napisał(a):
Pierwszą piosenką Bon Joviego jaką usłyszałem, było It's my life.
W moim przypadku także dzięki "It's my life" zacząłem się interesować tym zespołem. Po przesłuchaniu większej części dyskografii zdałem sobie jednak sprawę, że na jej tle ten "hicior" wypada słabiutko. Bon Jovi nagrało dużo lepszych, czy pod względem instrumentalnym czy wokalnym kawałków.
Dlatego na początku przygody z Bon Jovi proponowałbym zapoznać się z takimi albumami jak "Slippery when wet", "New Jersey", "Keep the faith" i "These days".

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Cóż mogę powiedzieć. Jeśli to jest zespół rockowy, to czemu można go usłyszeć w mtv, vivie, rmffm czy radiu zet? Nigdy się jakoś tym nie interesowałem, ale jeśli ( o ile) kiedyś robili coś na kształt [ ort! ] dobrej muzyki, to upadli bardziej niż Lucyfer po strąceniu na ziemię. Tyle ode mnie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Oczywiście, że It's my life wypada blado : ]
Płyty, które wymieniłeś, są pozycją obowiązkową. Ze swojej strony dodam także, że naprawdę godne polecenia są wydania z akustycznymi wersjami, covery, a także utwory, które na żadnym wydawnictwie nie ujrzały światła dziennego.
A do posta franka - jedyna stacja muzyczna, na której widziałem teledyski Bon Joviego, to VH1. Programy typu Legends, Rock Show. Radia nie słucham, więc tam go nie słyszałem.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Nie pamiętam tytułu piosenki, ale refren leciał tak: "And I will love You, baby, always..." coś takiego. Śliczna ballada, którą lubię, aczkolwiek nie posiadam jej na chwilę obecną. "It's my life" oczywiście też znam. Siorka bardzo lubi. Podejrzewam, że znalazłoby się jeszcze sporo ich utworów, ale w tej chwili nic mi do głowy nie przychodzi. Zespół znam głównie w opowiadań mamy: "Ładne z nich chłopaki były, sporo dziewczyn ich słuchało"
Głos wokalisty mi podchodzi. Więc, gdybym miała więcej czasu, to i utworów więcej by się znało.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 03.05.2008, 14:34 (po 1 minucie) ]
theEND napisał(a):
A do posta franka - jedyna stacja muzyczna, na której widziałem teledyski Bon Joviego, to VH1. Programy typu Legends, Rock Show. Radia nie słucham, więc tam go nie słyszałem.
Genialny kanał. Jak ktoś lubi rocka, to zapraszam tam. Jest sporo rockowego grania. Często oglądam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
theEND napisał(a):
A do posta franka - jedyna stacja muzyczna, na której widziałem teledyski Bon Joviego, to VH1.
Nie mów, że taki młodziak jesteś, że nie pamiętasz tych czasów, w których każda muzyczna stacja emitowała "It's My Life"?

Natomiast moim pierwszym ich utworem, jaki poznałem, tutaj Was zaskoczę, było "It's My Life". Ostatnim również było "It's My Life". Miły kawałek, ale tylko tyle. Toteż ich za bardzo nie znam, ale i mnie nie ciągnie.

Daj linka do YouTube.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
theEND napisał(a):
A do posta franka - jedyna stacja muzyczna, na której widziałem teledyski Bon Joviego, to VH1. Programy typu Legends, Rock Show. Radia nie słucham, więc tam go nie słyszałem.
Raczej śmiem wontpić że kierowca w autobusie, robole na budowie, pan w golfie 4 z otwartą szybą, sklepikarka, McDonalds, telewizory w Carefurze, taksiarz, szatniarka z podstawówki i szef mojego szfagra - wszyscy mieli włączone VH1 , ale skoro tak uważasz to pewnie masz rację.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
It's my life, Everyday - emitowane 8 lat temu. Niczego więcej na Vivie, MTV co oni stworzyli nie widziałem. A jak leci w radiu - niech leci. Jeśli słuchanie tego sprowokuje do sięgnięcia po inne, lepsze płyty, to czemu nie? Zresztą, to nie miejsce do rozmowy na temat mojego rozeznania w stacjach telewizyjnych, tudzież rozgłośniach radiowych.

Laru-chan napisał(a):
Nie pamiętam tytułu piosenki, ale refren leciał tak: "And I will love You, baby, always..." coś takiego.
Bon Jovi - Always
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
franqey napisał(a):
Nigdy się jakoś tym nie interesowałem, ale jeśli ( o ile) kiedyś robili coś na kształt [ ort! ] dobrej muzyki, to upadli bardziej niż Lucyfer po strąceniu na ziemię.
Nie chciałbym się powtarzać, ale zaznaczam, że Bon Jovi istnieje od 1983 roku. Biorąc pod uwagę tylko ten okres twórczości, który masz na myśli i który ja nazywam wielkim downfallem miano legend rocka oraz powszechny szacunek obecnie nie miałby miejsca.
Z tego co zauważyłem cenisz sobie twórczość Guns' N Roses. Przez wielu krytyków muzycznych Bon Jovi są stawiani na równi z nimi. Ba, w obu zespołach można doszukać sie podobnych rytmów. Dziwi mnie, że słuchając Guns'ów nigdy nie natknąłeś się na się na twórczość chłopaków z Bon Jovi z tego okresu.
Jeszcze raz powtarzam, to wszytko co powstało po It's my life to nawet mi jest ciężko strawić, więc jeśli ktoś chce posłuchać dobrego hard-rocka niech cofnie się do wcześniejszych okresów twórczości chłopaków z New Jersey.
Pozdrawiam

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
franqey napisał(a):
Cóż mogę powiedzieć. Jeśli to jest zespół rockowy, to czemu można go usłyszeć w mtv, vivie, rmffm czy radiu zet?
Dziwne stwierdzenie Franek, naprawdę, i nie mające racji bytu, przykładowo, Queen puszczają czasem w radiu, i co to nie jest zespół rockowy ? naprawdę dziwaczne podejście do tematu, bo że It's My Life czy inny utwór Bon Jovi, były puszczane w radiu, od razu nie znaczy i nie jest żadnym wykładnikiem, że nie są zespołem rockowym. Co prawda, to co powstało po It's My Life, jest takie sobie, ale jak słusznie zauważył Dan, zespół istnieję od 1983 roku, więc można sobie posłuchać starszych płyt, i wtedy się wypowiadać, jaki to gatunek muzyczny.
Pozdrawiam

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 03.05.2008, 19:37
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Osobiście nie słucham Bon Jovi'ego, aczkolwiek kojarzę kilka utworów i powiem więcej, są nawet spoko. 'It's my life' jest oczywiście najbardziej znanym kawałkiem - również dla mnie. Jednak brzmienie tegoż wokalisty/zespołu, jego głos i sposób wykonania bardzo mi pasuje i kto wie może kiedyś bardziej zainteresuje się tymże typem muzyki...

Pozdrawiam^^

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jak napisałem nie znam ich wcześniejszej twórczości, więc na ten temat się wypowiadać nie bendę. Co się zaś tyczy puszczania w radiu Queen, to po pierwsze większość ich piosenek jest popowa, a po drugie [ ort! ] trzeba odróżnić radio od radia Zet, gdzie potrafią przez dwa miesiące puszczać tylko trzy "piosenki". Potem wydają płytę z tymi trzema !? "piosenkami", i lansują kolejne trzy. Wiem bo pracowałem na budowie przez około pół roku, i miałem to !? na co dzień.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
franqey napisał(a):
Co się zaś tyczy puszczania w radiu Queen, to po pierwsze większość ich piosenek jest popowa,
Co ty gadasz, Franek daj jakieś tytułu co ? to może się zgodzę z twoim stwierdzeniem.

Nie róbmy offtopu.
Ale co do Queena, to np. A Kind Of Magic.
SoheiMajin Gotenks


no raczej Kind of Magic, to nie pop, ale stwierdzenie że jak coś puszczają w radiu, to nie jest rock, w tym wypadku Bon Jovi, uważam za absurdalne gadanie gościa,który myśli, że jego zdanie, jest jedynym słusznym.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
w radiu zet i rmf to już nie rock i basta. Bo w trójce na przykład można połuchać rocka, i to wybitnego czasami

Nie róbcie offtopu.
Metallica w rmf fm też czasem jest, a to rockowe kawałki mimo wszystko.
SoheiMajin Gotenks

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Ta polemika nie ma sensu, fakt, w trójce puszczą coś rockowego, ale nawet w takich komercyjnych stacjach, jak Zetka czy Rmf fm, puszczą jakiś kawałek rockowy, na przykład Bon Jovi więc twierdzenie, że jeżeli leci w radiu, w tym wypadku Bon Jovi, nie jest rockiem, uważam za stwierdzenie błędne, ok, większość, to komercyjne ścierwo, ale kwalifikuje się do szeroko pojętego rocka, chcesz czy nie, takie * życie.
Pozdrawiam ^^

A nu metal do metalu o_o
SoheiMajin Gotenks

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Kojarzę ich utwór: ,,It's my life". Umiałam go na pamięć, nieustannie słuchałam.
poza tym [ ort! ] ten utwór z Db się bardzo kojarzy(mi).
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hmm..pierwszy kontakt miałem z jakąś ich piosenką bo w radiu puszczali ,a le niestety tytułu nie pamiętam. Drugi kontakt nastąpił, gdy ktoś w temacie " Oceń piosenkę" zarzucił tytuł "Wanted,Dead or Alive" , dzięki tej piosence postanowiłem wysłuchać innych i tak jakoś mnie wciągnęło.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Do tej pory przesłuchałem jedną płytę, na dodatek składankę i część dwóch innych. Jutro zamierzam ściągnąć dyskografię. Dlaczego? Bo Bon Jovi wymiata. Pierwszy raz ich usłyszałem pod kawałkiem It's my life, leciało wówczas bardzo często w radiu, dodam, że byłem głupim dzieciakiem, więc po za rytmicznym refrenem nic nie zauważałem. Ostatnio jednak coś mnie wzięło i jestem pod ogromnym wrażeniem. Wspaniały wręcz wokal, bardzo żywe piosenki, ale także spokojne. Wszystko pięknie, i bardzo zawodowo. Gorąco polecam. Z kawałków najciekawszych dla mnie wymienię Livin' On A Prayer, Always, Someday I'll Be Saturday Night i Hardest Part Is The Night.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Rock/Metal] Bon Jovi
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook