Forum Dragon Ball Nao

» Wydarzenia z lat 1939-1945

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.147
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Każdy wie, co w owych latach miało miejsce, otóż miała miejsce II wojna światowa, najwieksza rzeź ludności w dziejach ludzkości. Agresorami głownie byli Niemcy pod dowództwem Adolfa Hitlera, chodziło mu o to, aby Niemcy przez siłę militarno- wojskową stały się najpotężniejszym państwem na świecie, ja uważam, że jego idea była błędna największą rzezią były niewątpliwie TZW. Obozy Zagłady Auschwitz i Birkenau ( nie wiem, czy dobrze napisałem nazwy), gdzie zamykano Żydów w obozach koncentaracyjnych, co sądzicie o wydarzeniach z tamtego okresu? A może macie jakieś spostrzeżenia i nowe ciekawostki na temat owego okresu? Czekam na odpowiedźi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Wazon napisał(a):
największą rzezią były niewątpliwie TZW. Obozy Zagłady Auschwitz i Birkenau
Dla mnie, mimo wszystko, większą były sowieckie Gułagi, o których się prawie nie mówi.

Wazon napisał(a):
Agresorami głownie byli Niemcy pod dowództwem Adolfa Hitlera
Głównie... nam i tak więcej "szkód" wyrządzili sowieci. W dodatku w jaki sposób. Ubolewam, że nikt ich za to nie osądził.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.648
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Zarówno gułagi jak i obozy koncentracyjne Rzeszy były straszne, aczkolwiek na marginesie chciałem tylko dodać, że warunki w Auschwitz nie były takie straszne. Była to fabryka śmierci, owszem, jednak warunki egzystencji więźnów w porównaniu np. do Gusen czy Mauthausen były o niebo lepsze. Po prostu kupa ludzi w Oświęcimiu prosto z pociągu szła "pod prysznic" a stamtąd - kominem na wolność...

Głównie... nam i tak więcej "szkód" wyrządzili sowieci. W dodatku w jaki sposób. Ubolewam, że nikt ich za to nie osądził.
Widziałeś flagę na poprzednim mundialu? W meczu przeciwko Niemcom: "Jak nie przyjdzie wam z pomocą w 17 minucie Rosja - przegracie!"

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.112
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Wazon napisał(a):
Obozy Zagłady Auschwitz i Birkenau ( nie wiem, czy dobrze napisałem nazwy), gdzie zamykano Żydów w obozach koncentaracyjnych, co sądzicie o wydarzeniach z tamtego okresu?
Jeśli już ktoś zamierza podejmować się podobnych tematów, to dobrze byłoby wyrażać się nieco wyraźniej. Pojęcie obozu Auschwitz stosuje się do określenia obozu koncentracyjnego powstałego na terenie dawnych koszar wojskowych w Oświęcimiu, a Birkenau był obozem zagłady, gdzie na masową skalę zabijano ludzi, głównie Żydów.
Obóz zagłady to nie jest to samo co obóz koncentracyjny, a twierdzenie, że w Auschwitz zginęło milion Żydów jest nieprecyzyjne.
Auschwitz - o. koncentracyjny
Birkenau - o. zagłady
Szarak napisał(a):
Była to fabryka śmierci, owszem, jednak warunki egzystencji więźnów w porównaniu np. do Gusen czy Mauthausen były o niebo lepsze
Jest taki fragment chyba w książce Grzesiuka, że więźniowie, którzy zostali przetransportowali z Auschwitz do Mathausen, twierdzili, że warunki są tak tragiczne, że woleliby na kolanach do Oświęcimia wracać...straszne

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.225
Posty: 633
Skąd: Kielce
Może to zabrzmieć oschle, jakby dotknęła mnie ogólna znieczulica, więc jakby co, przepraszam.
Cóż można sądzić o zbiorowym(ba, masowym) zabijaniu? To samo, co o wszystkich brutalnych morderstwach, tylko na większą skalę. Większą skalę gniewu, nienawiści, obrzydzenia. Jak na mój skromny rozum, nawet antysemici(chociaż sama nią nie jestem) czują obrzydzenie i żal, słuchając o Auschwitz, Mathausen, Majdanku..
Nazizm był ideologią straszną, szaloną. Adolfowi Hitlerowi te same cechy można przypisać. Człowiek ten jednak umiał wpoić całe to szaleństwo narodowi niemieckiemu, jakby składał się on z samych skończonych idiotów, nie ubliżając. Więc oprócz psychopaty Hitler był.. geniuszem?.. Tylko dlaczego wykorzystał swój geniusz do TAKICH celów?
Co do obozów. Nie były to tylko miejsca przymusowej pracy, głodzenia i bestialskiego zabijania. Prężnie działały w nich placówki naukowe, gdzie na ciałach martwych i żywych, bez najmniejszego szacunku przeprowadzano brutalne eksperymenty. Jeżeli więzień miał ładny tatuaż, jego skóra mogła.. stać się abażurem. Powszechnie wiadomo, że w obozach robiono mydło z tłuszczu ludzkiego.
Co sądzę o okresie? To chyba nie wymaga komentarza.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kyasarin napisał(a):
Człowiek ten jednak umiał wpoić całe to szaleństwo narodowi niemieckiemu, jakby składał się on z samych skończonych idiotów, nie ubliżając.
Hitler obiecywał wyjście z wielkiego kryzysu. I mu się to udało.
Chciał poszerzyć terytorium kraju, stworzyć tysiącletnią Rzeszę. Całkiem przyjemna perspektywa.
Jednakże machnął się w obliczeniach.

Stalin robił to samo, tylko ciszej i wolniej, jednak znacznie dłużej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.648
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Nazizm był ideologią straszną, szaloną. Adolfowi Hitlerowi te same cechy można przypisać. Człowiek ten jednak umiał wpoić całe to szaleństwo narodowi niemieckiemu, jakby składał się on z samych skończonych idiotów, nie ubliżając. Więc oprócz psychopaty Hitler był.. geniuszem?.. Tylko dlaczego wykorzystał swój geniusz do TAKICH celów?
Hitler był najwyżej dosyć inteligentnym szczęściarzem, demagogiem i mówcą. Geniuszem go nie nazwę. Trafił na dobry czas i nic więcej. Pod jego rządami cała nazistowska kampania wschodnia upadła.

A Stalin był takim samym !?, Gotti, i nie musisz nikomu o tym uświadamiać, a przynajmniej taką mam nadzieję.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
A Stalin był takim samym !?, Gotti, i nie musisz nikomu o tym uświadamiać, a przynajmniej taką mam nadzieję.
Hitler był ideowcem, a Stalin pragmatykiem. Skutki oczywiście równie posrane, ale jeśli poddać ocenie sprawcę a nie czyn, to Stalin wychodzi na większą gnidę.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.763
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Aż mnie ciśnie, a do ubikacji mam daleko więc sie nie powstrzymam.

Ostatnimi czasy zakupiłem sobie żydowski "Przekrój" i znalazłem tam wspaniały artykuł, który nauczy nas wszystkich jak rozumować przeszłość. Oczywiście po rosyjsku. Nr 35, 28 sierpnia:
"Czytanki o dobrym Stalinie
Wielki terror to teraz "racjonalny instrument kraju".
Rosyjscy nauczyciele zapoznali się z nową wykładnią dziejów.

Podręcznik "Historia Rosji 1900-1945" jest w przygotowywaniu, a z jego koncepcją i fragmentami zapoznali się na zjeździe w Moskwie nauczyciele historii z całej Rosji. Pierwszy tom dzieła, "Historia 1945-2007", jest obowiązkowym podręcznikiem od zeszłej jesieni. Dzięki niemu uczniowie wiedzą już, że Józej Wissarionowicz Stalin był "skutecznym menedżerem". O ile przez podobne stwierdzenia poprzedni podręcznik wzbudzał kontrowersje, o tyle przygotowywany tom (też obowiązkowy) może wywołać burzę. Oto jego tezy:
--- wielki terror w latach 30. w ZSRR był stosowanym przez Stalina "racjonalnym instrumentem rozwoju kraju",
--- Biali w rewolucji październikowej "stanowili profaszystowską alternatywę, która mogła się rozwinąć w nacjonalistyczny model państwa",
--- rozstrzelanie oficerów w Katyniu to "sprawiedliwy odwet za zabicie tysięcy jeńców Czerwonej Armii" wziętych do niewoli po wywołanej przez Polskę wojnie 1920 roku.
Polsko-rosyjska komisja do spraw trudnych będzie teraz miała jeszcze trudniej."
Jak widać, wszyscy musimy pojechać do Moskwy historii się nauczyć!
Bo my się nie znajet, a wszystkiego trzeba pozmieniajet!
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nic nowego. Na wschodzie siedziałem 5 miechów ( Karaganda, Kazachstan), i pomniki Lenina/Stalina można było znaleźć praktycznie w każdym większym mieście. Ludzie są przekonani że Sowieci pomogli nam pokonać szkiebrów pod Warszawą, i są oburzeni czemu Polacy nie są im wdzięczni. Poza tym prezydentem Kazachstanu jest były I sekretarz tamtej republiki, a KGB działa w pełni legalnie. Jeśli pogadasz z przeciętnym ruskiem to ci powie że "Polska i Rosja eto bratnie narody" oraz że " on nie panimaju paczemu Polska teraz w Unii Europejskiej. Przecież oni by się nami zaopiekowali". Cały czas są nadawane filmy propagandowe mające udowodnić że amerykanie jednak nie wylądowali na księżyca przed i po wyjeździe z miasta trzeba iść na rutynową kontrolę wykonywaną przez 2 kolesi z kałachami oskarżającymi cię o terroryzm za noszenie brody. Słowem Iwan już się podniósł z kolan po zimnej wojnie, i dopomina się o swoje które stracił przez tego zdrajcę Gorbaczowa.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.394
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
A najzabawniejsze jest to, że Ruscy w to wierzą...

Ps. Panowie, źle odmieniacie czasowniki po rosyjsku.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dziś w szkole oglądałem atlas historyczny. Gdy doszedłem do Hitlera na zdjęciu jego włosy były uczesane na lewą stronę. Mój mózg odreagował emo. Z emo jakoś do anime, a z anime do Code Geass. Do rzeczy:
chodziło mu o to, aby Niemcy przez siłę militarno- wojskową stały się najpotężniejszym państwem na świecie
Myślę, że Hitler wyrządził ogromne krzywdy Polsce innym krają świata. Ale mógłbym go porównać do Lelouch(postaci z Code Geass). Lelouch jak i Hitler dożyli do władzy. Zabijali nie winnych ludzi itp. W tych wielu negatywach znalazł się jeden wielki pozytyw. Otóż(wątpię, by Hitlerowi o to chodziło, ale z jego działań to wynikło) przez ich złe uczynki świat przestał ze sobą walczyć, a przynajmniej zmniejszył walkę ze sobą. Dlaczego? Według mnie świat boi się 3 takiej wojny. My teraz tutaj możemy być szczęśliwi, że Hitler wtedy zaatakował świat, bo gdyby nie on, myślę że, toczyły by się małe wojenki, bitwy, w których ginęli by ludzie(w tej chwili też toczą się jakieś wojny, ale wtedy było by ich znacznie więcej). Świat dowiedział się do czego prowadzi użycie broni w nadmiernych ilościach. Hitler jak i Lelouch z własnej woli stracili swoje życie(to najprawdopodobniej wersja). Po ty jak umarli świat zaczął zmieniać się na lepsze....
Po tym wypowiedzeniu ktoś może stwierdzić, że Hitler postąpił dobrze. Otóż nie dla mnie Hitler postąpił źle, ale jego złe postępowanie miało jeden pozytywny skutek.

Obraz
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.533
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ja myślę że :
Hitler wyrządził największe krzywdy Polsce,ponieważ bez wypowiedzenia wojny i bez żadnego ostrzeżenia zaatakował nic niespodziewających się polaków,
Stalin natomiast wykorzystał zaufanie polaków do swoich niecnych planów , po rozpoczęciu przez Niemcy operacji "Blizkierg"(czy jakoś tak ) przekroczył granice Polski. Polacy w nadziei że Stalin pomoże im pokonać Niemcy, nie atakowali jego wojsk, natomiast on bezczelnie zaatakował Warszawę .

Nic do dodania nie mam ponieważ wy już dużo napisaliscie .
Chociaż mogę napisać jeszcze małą ciekawostkę o Józefie Stalinie, a mianowicie Stalin za młodu miał zostać opatem , poszedł do seminarium , lecz po dwóch latach zrezygnował

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lukasz SSJ2 napisał(a):
Hitler wyrządził największe krzywdy Polsce,ponieważ bez wypowiedzenia wojny i bez żadnego ostrzeżenia zaatakował nic niespodziewających się polaków,
Polacy spodziewali sie wojny, wojna wisiala w powietrzu, dlatego tez przeprowadzili mobilizacje, niepelna.

Lukasz SSJ2 napisał(a):
Stalin natomiast wykorzystał zaufanie polaków do swoich niecnych planów , po rozpoczęciu przez Niemcy operacji "Blizkierg"(czy jakoś tak ) przekroczył granice Polski. Polacy w nadziei że Stalin pomoże im pokonać Niemcy, nie atakowali jego wojsk, natomiast on bezczelnie zaatakował Warszawę .
Nie zaden "Blitzkrieg", tylko "Fall Weiß". I Stalin nie zaatakowal Warszawy tylko zajal Litwe, Bialorus i zachodnia Ukraine.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.533
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Nie zaden "Blitzkrieg", tylko "Fall Weiß"
Mi chodziło o operacje Blitzkrieg - tzw. Wojnę błyskawiczną , Niemcy chcieli W bardzo szybkim czasie podporządkować sobie Polskę i wysłali na nią armię liczącą blisko 2mln. żołnierzy . Tak zaczęła się 2 WŚ.

Masz tu część opisu Fall Weiß(z Wikipedii)
Fall Weiss (z niem. Wariant Biały) to nazwa strategicznego planu wojny z Polską, przygotowanego przez sztab niemieckiej armii (Wehrmacht) przed rokiem 1939.
Zakładał on rozpoczęcie działań wojennych bez aktu wypowiedzenia wojny i prowadzenie jej według doktryny Blitzkriegu (niem. wojna błyskawiczna)

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
I Stalin nie zaatakował Warszawy tylko zajal Litwe, Bialorus i zachodnia Ukraine.
Rozpędziłem się z pisaniem i nie przemyślałem tego co napisałem Sorry za błąd.

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Postępowanie Niemiec i Sowietów było moim zdaniem porównywalne. I w łagrach i w lagrach ginęli ludzie. Po prostu inaczej ich mordowali.

Zaczynając od początku. Do łagru i lagru można było trafić w taki sam sposób. Za coś głupiego i bezpodstawnego. Do niemieckiego łagru można było trafić za sam wygląd. Przewalone mili nie tylko Żydzi i Rumuni, ale także ludzie, którzy wyglądali "egzotycznie", tzn. ciemne włosy i oczy. Blondynów obozach było albo mało albo w ogóle.
Do sowieckiego lagru można było trafić w równie głupi sposób. Np. śp. Gustaw Herling-Grudziński trafił do lagru za:
1. Posiadanie oficerskich butów
2. Za niemiecko brzmiące "Herling".
Inne zatrważające powody można znaleźć w jego książce "Inny Świat". Lektura? Ale za to dobra lektura.

Sposób zabijania. I tu i tu podobne racje żywieniowe. Zupa z pokrzywy czy łyżka rozwodnionej kaszy? Jeden upsiasia.

Więźniowie lagrów sowieckich mieli znacznie gorzej jeżeli chodzi o pracę. -40 stopni, cienkie porwane ciuchy i cały dzień na rąbaniu drzewa. Przy złych racjach żywieniowych to była powolna i brutalna śmierć.

Natomiast w łagrach śmierć była stosunkowo szybka. Do gazu i dymem w powietrze.

Reasumując, obie zbrodnie są dla mnie czymś strasznym, aczkolwiek bardziej przerażają mnie relacje ludzi z obozów niemieckich.

Nie rozumiem natomiast tego faktu. Roześmiany kolega z klasy opowiada żart:
"Ile zmieści się Żydów w maluchu? Pięciu na siedzeniach i ośmiu w popielniczce."

Po prostu nie rozumiem i przeraża mnie fakt, że ktoś, kto nigdy Żyda na oczy nie widział opowiada tego typu żarty. Nie rozumiem, dlaczego odnoszą się do nich z taką nienawiścią, mimo, że nawet nie zamienili słowa z przedstawicielem tego narodu. Aż drgawki mnie łapią, gdy polonista czyta fragment "Proszę Państwa do gazu" Borowskiego, gdzie więzień Tadeusz wyciąga z wagonu zwłoki poduszonych noworodków, a ci z tyłu się śmieją.
Skąd ta nieuzasadniona nienawiść?

Mistrzu napisał(a):
--- wielki terror w latach 30. w ZSRR był stosowanym przez Stalina "racjonalnym instrumentem rozwoju kraju",
--- Biali w rewolucji październikowej "stanowili profaszystowską alternatywę, która mogła się rozwinąć w nacjonalistyczny model państwa",
--- rozstrzelanie oficerów w Katyniu to "sprawiedliwy odwet za zabicie tysięcy jeńców Czerwonej Armii" wziętych do niewoli po wywołanej przez Polskę wojnie 1920 roku.
Polsko-rosyjska komisja do spraw trudnych będzie teraz miała jeszcze trudniej."
Jak widać, wszyscy musimy pojechać do Moskwy historii się nauczyć!
Bo my się nie znajet, a wszystkiego trzeba pozmieniajet!
Heh, jak ktoś jest zaślepiony i uparcie trzyma się swego, to nie przekona się go.

Rosjanie nam już wystarczająco "napomagali". Resztę niech sobie wsadzą w głębokie poważanie.

W politykę nie wnikam, bo nie kręci mnie to.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Wydarzenia z lat 1939-1945
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook