Forum Dragon Ball Nao

» Niepełnosprawni ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jeżeli tak właśnie chciałaś to zapisać to oznacza, że:
niepełnosprawni są pełnosprawni
nie powinni dostawać jakiś tam dofinansować, czy rent
nie powinni mieć specjalnych miejsc parkingowych
itp.,itp.,itp.

Obraz
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.541
Posty: 63
Najlepiej to wiem ja, co miałam na myśli. Poprzez traktowanie na równi mniemałam, że nie będą traktowani jako ci gorsi, głównie przez szarych obywateli.
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Len aktywny user napisał(a):
Co o nich myślicie... Ja do nich nic nie mam ale denerwuje mnie jak ktoś się z nich śmieje itp. Niektórzy są tacy od urodzenia.... Piszcie co o tym myślicie.... i co myślicie o tych co się śmieją z niepełnosprawnuch, dla mnie to śmiecie co nigdy w życiu chyba bulu nie zaznali. Nie cierpię takich typów co się śmieja z czyjegoś nieszczęścia...

Mam autystyczną siostrę. Nie raz miałam takie akcje że dawałam komuś ,z liścia' za to że bawiło go że ona czegoś nie umie, za to że swoim durnym śmiechem robi jej naprawdę poważną krzywdę, bo ludzie to istoty społeczne, a jak kogoś się wyklucza ze ,stada' to skazuje się go na ciężkie, bolesne życie.

Dzisiaj już jest lepiej. Kasia <bo tak ma na imię> w tym roku pisze test gimnazjalny. Ma najlepszą średnią w swojej klasie. Nauczyciele nie wiedzą że ma autyzm - dzięki ciężkiej pracy sztabu terapeutów i moich rodziców, po prostu tego nie widać.

Miała szczęście, bo jak zapewne wiecie autyzm jest nieuleczalny. Ale da się go zamaskować

Tak więc całym sercem popieram słowa że z czyjegoś cierpienia śmiać się nie wolno!

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.511
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Niepełnosprawnych powinno traktować się jak normalnych ludzi , nie raz widziałem jak inni smieją się z niepełnosprawnych fizycznie czy umysłowo, Wkurza mnie też ja niektórzy ludzie zajmują miejsca parkingowe dla ludzi niepełnosprawnych, jakby nie mogli sobie poszukać innych wolnych miejsc.

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ja nie wiem, gdzież tutaj sens i logika? Chyba zostały zjedzone przez notorycznego gwałciciela racjonalności, jakim jest poprawność polityczna, która to stała się epidemią dzisiejszych czasów, zagarniającą coraz większe żniwa. Efekt porównywalny do wirusa-T. Oznaki podobnych zachowań również się ukazują u wielce "tolerancyjnych".

.:LuKasz:. napisał(a):
Niepełnosprawnych powinno traktować się jak normalnych ludzi , nie raz widziałem jak inni smieją się z niepełnosprawnych fizycznie czy umysłowo,
Jeżeli pełnosprawny będzie wykonywał ruchy jak jakieś, kuraw, nie wiem jak to określić, to można się śmiać? Jeżeli tak, to z kaleki również można, w końcu mamy traktować ich tak samo, czyż nie?
Co za tym idzie, zero pomocy od strony państwa takich jak wywłaszczenia na zdrowo funkcjonujących obywatelach, w imię pomocy tym "bezradnym?".
Jeżeli osoba niepełnosprawna jest rozgarnięta i akceptuje swoje kalectwo, to raczej nie będzie robić szopki czy też odczuwać jakiejś specjalnej przykrości, gdy inni będą się nabijać z jej "nienaturalnych" ruchów, gestykulacji czy innego gówna. Oczywiście wszystko z umiarem, przecież bez niego, raczej odczują zażenowanie, niżeli smutek, czy też złość.

Tak czy siak, nic nie usprawiedliwia narzucania swojego, że się tak *** wyrażę, spojrzenia na świat jak i zachowania. Brońcie kalek przed agresją, nie bawcie się w Boga.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Niepełnosprawni to też ludzie i chcą aby ich traktowano tak jak każdego człowieka. Żadnej litości, żadnego udawania. Wiadomo, ze potrzebują pomocy ale nie należy być zbyt nachalnym. Jak niewidoma osoba mówi, że nie potrzebuje pomocy a ktoś na siłę wpycha ją do autobusu "w ramach pomocy" to aż śmiać się chce. Wystarczy się tylko zapytać, czy jej potrzebują, bo jednak niepełnosprawni wolą coś zrobić sami a nie żeby ktoś ich wyręczył. Ale nie należy się na nich gapić tak, jakby byli z innej planety.

Przede wszystkim wiele takich ludzi przebywa w różnych domach opieki i jak zauważyłam, każda nowa osoba, która z nimi posiedzi, pogada czy przyjdzie na jakąś zabawę i pokręci jej wózkiem symulując taniec wnosi do ich życia jakąś radość i powiew nowości. Szkoda tylko, że tak mało jest ludzi, którzy się tym przejmują. Można się nad nimi litować, żalić nad ich losem ale żeby pójść jako wolontariusz gdziekolwiek to nie, lepiej bronić ich nie mając z nimi styczności.

I jedynie co należy zapamiętać: pomagać im ale z głową a nie tak by się lepiej poczuć i chwalić się, ze zrobiło się coś dobrego mimo że nie było to dobre dla osoby niepełnosprawnej.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Niepełnosprawni
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook