Forum Dragon Ball Nao

» Bezsenność

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No więc... cierpicie na bezsenność?
Ja, możliwe, że tak. Mógłbym iść spać o 22, zasnąłbym co prawda w czasie niedługim, ale mimo to, wstałbym najwcześniej o 12. A i tak bym się nie wyspał. Bez sensu. Aktualnie praktycznie nigdy nie czuję się wyspany.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Naowicz napisał(a):
No więc... cierpicie na bezsenność?

Nie, ponieważ co noc mam długie, wspaniałe sny, często zakrapiane lekkim erotyzmem, więc nie mogę narzekać na bezsenność, polecam każdemu moje sny. Zgłaszać się do mnie do domu po kapsulki z moimi snami.

Naowicz napisał(a):
Aktualnie praktycznie nigdy nie czuję się wyspany.
dziwny typ człowieka. Chodzi spać rano, wstaje w południe i jak ma sie czuć wyspany, nie, ludzie? Takiego admina nie chcemy...
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Niestety cierpię na coś takiego... Kładę się spać zazwyczaj o 24, zasypiam najwcześniej o 1-2 w nocy. Kładę sie o 22 - to i tak zasypiam o 1 w nocy. Po prostu nie mogę wcześniej zasnąć. Wiercę się na łóżku, przewracam z boku na bok i nic... Mówię wam, koszmar. Później wstaję o 7 niewyspany, no ale jakoś daję radę. Z tego właśnie powodu lubię weekendy, bo mogę sobie pospać spokojnie do 13-14 po południu. Odpowiedź dlaczego tak jest, również tkwi w naszym wieku, udowodnione naukowo jest to, że nastolatkowie czyt. od 14 do ok. 19 roku życia, mogą sobie pracować do późnej nocy i nie czują się zmęczeni, natomiast rano już nie mogą wstać, bo są bardzo niewyspani . Właśnie w tym przedziale wiekowym w naszym organizmie wytwarza się masowo taki hormon jak melatonina i to właśnie dlatego jest tak, a nie inaczej. Dodam, że z tego powodu właśnie szkoły w Anglii są na 9 rano, a nie jak u nas na 8, a czasami nawet na 7... Nieporozumienie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
U mnie to jest już chyba chorobowe. Jeszcze parę lat temu zasypiałem kulturalnie o 1-2, teraz jak zdarzy się o 2.30 to jest wielkie święto. Ostatnio średnia zasypiania przesunęła mi się nawet z 3.00-3.30 na 4.00-4.30. Jeszcze jak się porządnie napiję to zdarza się zasnąć ok.2.00, ale bez tego nie ma szans. Wiercę się w łóżku, pocę, !?, co pół godziny wychodzę na fajka ale to gówno daje. Oczywiście żadnych tabletek ani innego gówna do ust bym nie wziął, przez co codziennie chodzię niewyspany, dni zlewają mi się w jedno jak podczas ciągu alkoholowego. Tyle na temat.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Wydaje mi się iż nie cierpię na bezsenność, ale wnioskując z postu Gota zaczynam się nad tym zastanawiać. Nieważne kiedy spać pójdę, ważne kiedy wstanę. Optymalnie jest to godz. 9 rano, gdyż wtedy nie występują żadne efekty uboczne w postaci bólu głowy czy ciągłego zmęczenia. Powrót do życia godzinę później już sprawia, że cały dzień jest inny. Oczywiście można ten efekt pominąć, wystarczy tak wstawać przez parę dni a organizm się przyzwyczai. A najlepsze wyjście? Spać jak najkrócej, najlepiej 4 - 5 godz. na dobę. Na następny dzień iść normalne i tak razem to powtarzać. Stan jest wtedy przyzwoity, przynajmniej w moim przypadku. Co do uczucia pełnego wypoczynku... praktycznie wcale. Po paru godzinach od wstania znów czuję senność, wpierw lekką dalej mocniejszą. Dopiero całkowicie świeżo zaczynam się czuć po 21.
Jedyna rzecz co mnie ciekawi i zastanawia zarazem (podobnież jest to zjawisko często wystepujące) to fakt, że od godz. 17 do 20 podwyższa mi się temperatura, umysł zaczyna się mulić a spać się chce niemiłosiernie. Do tego jest mi zimno. Nie wiem czy jest to w jakiś sposób powiązane z bezsennością czy też przylazło z głupia frant, wystarczy, że mi przeszkadza.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Mam podobnie, potrafię się położyć spać koło godziny 22 albo 23 czy nawet o 24 a w dni wolne będe spał jak mnie nikt nie zbudzi nawet do 13. Nie ma znaczenia kiedy pójdę spać, bo zawsze efekt jest ten sam... Jednak zawsze czuje się taki powolny i mam niedobór snu, nie wiem dlaczego się tak ze mną dzieje...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Naprawdę współczuję tym co mają takie problemy - muszą być okropnie meczące i wnerwiające takie problemy ze snem. Jednak wydaje mi się, że to nie jest zależne od konkretnej osoby tylko od przyzwyczajeń, aktywności fizycznej i umysłowej w ciągu dnia, pogody i nastroju. Myślę, że gdyby ktoś codziennie wstawał np. o szóstej, a później bardzo aktywnie spędzał dzień to nie ma bata - na pewno w nocy spałby jak zabity co najmniej 7-8h.

Ja na szczęście problemów ze snem nie mam. A nawet wręcz przeciwnie - ostatnio miewam skłonność do usypiania wszędzie, gdzie jest chwila spokoju xD To wczesne wstawanie do szkoły po prostu mnie zbyt męczy... a później nie ma co się dziwić, że zasypiam na historii xP Co prawda nie miewam tak wspaniałych snów jak Ishido <chętnie skorzystałabym z tej kapsułki > lub ich po prostu po obudzeniu nie pamiętam (przeważnie), jednak śpię zazwyczaj 'twardym snem' i na ogół nie słyszę nawet deszczu, burzy i innych głośnych nocnych zjawisk xD

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Bezsenność jest ostatnio w modzie - kto ostatni zaśnie jest najbardziej cool. Żałosne.

Potrafię chodzić spać o 20, zasnąć o 21 i obudzić się o 7:30 wypoczęty. Tyle w temacie.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Na bezsenność cierpię od dawna. Nie ważne o której położę się spać i tak zasnę dopiero około 1-2. Nie wiem dlaczego, po prostu tak jest. Nie ważne, jak aktywnie spędzam dany dzień i jak wcześnie wstaję.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Naowicz napisał(a):
No więc... cierpicie na bezsenność?
Kiedyś tak. Czasem zdarza się, że idę do łóżka podniecona (bez skojarzeń) lub wzburzona. np. po kłótni z rodzicami. Wtedy potrzebuję prawie dwóch godzin, by ochłonąć i zasnąć. W zimie, gdy rodzice za mocno dają do pieca, jest mi zwyczajnie za gorąco i zamiast zasypiać zastanawiam się, jak sie nie pocić.

Teraz, gdy mam dużo zajęć, kładę się do łóżka najwcześniej o 23.00, a dziś np. o 01:30 w nocy. Wtedy zasypiam od razu.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Od kiedy sięgam pamięcią cierpię na tę 'ułomność'. Gdy byłem dzieckiem potrafiła mnie nawet doprowadzać do łez. Dlaczego? Aby to zrozumieć należy wyjaśnić w jaki sposób to się u mnie objawia.
Otóż położyć się mogę o każdej godzinie (najczęściej jednak jest to 23, 23:30), będąc nawet skrajnie wyczerpany i ledwo patrząc na oczy. To zupełnie obojętne, bo nim zasnę upłynąć musi długi czas, i nawet mimo usilnych pragnień nie zasnę nim nie minię co najmniej godzina.
Jako dziecko przeżywałem prawdziwy koszmar, nie śpiąc nie raz i do drugiej (a położywszy się o 22.). Po pewnym czasie przyzwyczaiłem się, i tak zostało mi do dzisiaj.
Obecnie próbuję koncentracji i rozluźniania mięśni, i muszę stwierdzić, że to naprawdę pomaga.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ja zasypiam najczęściej w ciągu 15-40 min. od momentu pójścia do łóżka, czyli raczej wszystko jest w normie. Bezsenne noce na ogół zdarzają się bardzo rzadko. Kiedyś miałem taki okres w dzieciństwie podobnie jak Old, że chcąc nie chcąc nie dało się zasnąć do 2 w nocy. Wówczas zaczynało się przewracać poduszkę na drugą, chłodniejszą stronę, wychodzić do łazienki się trochę "ochłodzić" i najczęściej takie zabiegi pomagały mi szybciej usnąć .

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Eee... w dzieciństwie... to i ja miałem tak, że mogłem nie zasnąć nawet przez kilka godzin. Pamiętam. Ale to raczej nie była bezsenność, tylko skutki wykorzystania dnia poprzedzającego...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jeśli wam się tak często źle spi, to radze wam coś przed snem zjeść małego ^^. Ja raz tak zrobiłem i po godzinie męczarni od razu [ ort! ] zasnąłem...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.140
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
cierpiec nie cierpie ale czasami nie moge zasnac i ''mecze'' sie czasem nawet pół godziny ale to jest wtedy gdy wczesnie ide spac

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.^ ^
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Hm, na wakacjach cierpię, cholera. Spać nie mogę, bo nie jestem zmęczony. Żeby zasnąć od razu muszę się położyć koło 4-5, goddamnit...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Naowicz napisał(a):
Eee... w dzieciństwie... to i ja miałem tak, że mogłem nie zasnąć nawet przez kilka godzin.
Ja to dalej mam... złości mnie to że leże kilka godzin i spać nie mogę , czasami potrafie o 1 w nocy włączyć kompa i grać aż pzdnę i usnę , mam nadzieję że z tego wyrosnę
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja od kilku dni biorę tabletki "Melatoniny" i mam nadzieję, że pomogą mi, ponieważ już mam dość chodzenia spać o 4 rano.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nigdy nie miałem.
Spanie to w moim przypadku buła z masłem, gratis dżem. Mogę zasnąć w jadącym pociągu, tramwaju, w szkole na ławie, domu, na leżaku, sofie, w fotelu... i można by tak wymieniać. Kwestia relaksu, wyciszenia i koncentracji. Im bardziej ciężki fizycznie bądź psychicznie dzionek, tym łatwiej odlatuję.
Trochę szkoda mi ludzi zmuszonych do łykania tablet, wiercenia się w łóżkach*, pocenia jak świnie i "szarpania się" ze snem. Co więcej problematyka tego zagadnienia jest szersza. Im mniej ludziska śpią, tym statystycznie liczba osób otyłych rośnie. Jeszcze w latach 60. przeciętny Amerykanin kimał 8-9h, obecnie niecałe 7. Konkluzja jak w mordę strzelił- żadna sensacja: odpowiednio długi sen to elementarny składnik zdrowego życia.
Koniec, po co przynudzać.
Więc do łóżek rodacy!
Pozdrawiać.
*samotnie, oczywiście.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Oj tak racja. Bezsenność. Czy cierpię? Stanowczo. Zawsze(prawie) jak wchodzę do łóżka, nieważne jak wcześnie wstaję to się bardzo długo kręcę. Przykład? Wchodzę do łóżka o (np. 22) zasypiam o 24 z minutami, czy o 1. Uciążliwe to jest. Zawsze ciężko mi znaleźć wygodną pozycję- próbuję niemalże wszystkiego. Potem z wyczerpania zasypiam(hmm jakim cudem, to sama nie wiem). Ale i tak przeważnie się nie umiem dobudzić. Jak wstanę to tak jakby znowu mam ochotę się położyć do łóżka, nieważne czy to 7 8 czy 10 godzina.
Tabletek nie biorę, bo mówi się, że nie powinno i to jest bardziej szkodliwe. Raz tylko wzięłam 1 tabletkę- rok temu.
Co do zaśnięcia w pociągu czy autobusie- nie umiem tam zasnąć.
No cóż Angel of Destiny to ma.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Bezsenność
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook