Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Nieśmiertelność Kame Sennina

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
jak wygląda sprawa nieśmiertelności Kame Senina??
Zapewniał przecież że jest nieśmiertelny, a jego wiek mógł to poświadczyć... Ale z drugiej strony zginął w walce z Piccolo Daimao...
zatem?
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
No to może ja się wypowiem w sprawie Kame Sennina - czyli Żółwiego Pustelnika. Często słychać pogłoski o wypitej przez niego "Wodzie Nieśmiertelności", przez co otrzymał wieczne życie (on sam taką pogłoskę rozpowiadał). Niestety była to farsa. Sam to potwierdził.

<Tom13 str 17>
Genialny Żółw (Wciska Kit Ten'owi): "-Śmierć mnie nie spotka... Wypiłem onegdaj wodę nieśmiertelności..."

Chwilę później:
<Tom13 str 18>
Żółwi Pustelnik: "-Woda nieśmiertelności nie istnieje... to bajka...>

Zatem trzeba się przypatrzeć bliżej tej sprawie, bo nie jest ona taka prosta, jak się wydaje. Popatrzmy na szczegóły. Dla przykladu, fragment mangi <Tom1 str 65>
Bulma: "-Nieśmiertelny Ptak... Zdechł?"
K.S.: "- Hm... Chciałem, żebyś dostał od nieśmiertelnego ptaka wieczne życie...>

Wiemy ,że Żółwi Pustelnik był kiedyś w posiadaniu "Nieśmiertelnego Ptaka". Oczywiście był to wyłącznie motyw humorystyczny nadany przez Akirę, ale wnosi wiele do fabuły. Na "upartego" można by [ ort! ] to w całość powiązać. Może dzieki niemu żył jeszcze w tak pokaźnym wieku i trzymał się świetnie (chyba ponad 300 lat...). Ale to był tylko dowcip, więc ptaka nie bieżmy za aż tak mocne fakty...

Zauważcie ,że Pustelnicy to istoty dożywające bardzo pokaźnego wieku. Zdrowy tryb życia, przepływ Ki i te sprawy. Myślę ,że Żółwi Pustelnik to zdecydowanie osoba wybitna z tej grupy. Przecież to najsłynniejszy mistrz o którym słyszało bardzo wiele ludzi na dragonbolowym świecie. Koci Pustelnik, jakim był Karrin żył przecież ponad 800 lat! Może "pustelniczy" tryb życia, i wielka moc KI może przedłużać życie, działać kojąco na ciało, a kondycja fiz. i psych. przedłuża życie o spore lata.
W każdym razie rozpocząłem polemikę.

Pozdrawiam
Serdecznie

--------------- EDIT-----------------

Kakarotto91, Kuririn nie był oczywiście pustelnikiem! A to z energią Chi napisałem tak, dla zasady. Gdyby było tak ,że najsilniejszy żyje najdłużej - byłoby to śmieszne, przeciwko logice. W każdym razie Kuririn to ni pustelnik. It's all.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 07.04.2006, 22:46
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
Kto wie, może świat w którym zyli bohaterowie Db to nie była nasza ziemia. Może to był świat równoległy, w którym pewne rzeczy sa takie same a pewne inne. . .
Może ten świat nie jest światem równoległym, ale w moim przekonaniu stanowi zupełnie odmienna od naszej rzeczywiustośc czasoprzestrzenną. Mówiąc inaczej- wszechswiat w DB nie jest naszym wszechświatem a czas w Db nie jest naszym czasem:)
Fakt, że plameta nazywa się Ziemia niczego nie dowodzi:) Ale za to bardzo dużo rzeczy potwierdza teorie innego wszechświata:) Sa to argumenty tak oczywiste, że nie będe ich wyliczać
I naturalnie- jak tez wczesniej myslałem, księzyce mogły być dwa:)
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Może "pustelniczy" tryb życia, i wielka moc KI może przedłużać życie, działać kojąco na ciało, a kondycja fiz. i psych. przedłuża życie o spore lata.
A wezmy pod uwage Kuririna. Na poczatku sagi GT mial 57 lat, a na koncu GT prawdopodobnie nie zyl. Kuririn jak na Ziemianina mial ogromna moc, jednak ona nie przedluzyla mu zycia. Nasuwa sie pytanie: "jaki jest sekret dlugowiecznego zycia?". Tego mozemy sie tylko domyslac co wlasnie teraz czynimy

Ja mysle ze z tym Niesmiertelnym Ptakiem to byl tylko taki blef humorystyczny. Dreczy mnie jedno jak juz wspomnial Mistrzu: Zolwi Pustelnik najpierw sie przyznaje do wypicia eliksiru niesmiertelnosci, a potem mowi ze to byla sciema. Jednak dozywa wieku ktorego zwykly czlowiek nie da rady dozyc. Reszta pustelnikow takze dozywa takich lat. Moze jest jakis "nadpustelnik" ktory obdarowuje darem niesmiertelnosci znaczacych pustelnikow? Tego nie wiemy i prawdopodobnie sie nie dowiemy

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
Moze jest jakis "nadpustelnik" ktory obdarowuje darem niesmiertelnosci znaczacych pustelnikow? Tego nie wiemy i prawdopodobnie sie nie dowiemy
Szczerze mówiąc- watpie...
i to bardzo
Dlaczego? Ponieważ jedynym mistrzem obu pustelników był Mutarito. A on zginął w walce z Piccolo.
Przyznając rację argumentom Mistrza należy odrzucić mit nieśmiertelności Kamesenina. Rodzi się ednak słuszne pytanie- czym spowodowana była jego długowieczność?
Bo jak słusznie zauważył Kakarotto
A wezmy pod uwage Kuririna. Na poczatku sagi GT mial 57 lat, a na koncu GT prawdopodobnie nie zyl. Kuririn jak na Ziemianina mial ogromna moc, jednak ona nie przedluzyla mu zycia
Poza tym Master Roshi zył "tylko" 300 lat. Karin ponad 800!!!
Co więc czyni niektórych ludzi lub zwierzaki tak wyjatkowymi pod względem długości życia??
ja nie wiem..
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.366
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Co do długowiecznosci to moze z nim było tak jak z Elfami u Tolkiena. Ten cały ptak moze dał mu długowiecznosć, ale to go chroni tylko przed chorobami czyli śmiercią naturalną. To logiczne ze jak sie mu uwali głowe to nie będzie zył bez niej. Sprawa ksiezyców też jest wyjaśniopna. Był jeden, zniszczył go Kamesenin a potem Bóg go przywrócił. A co sie z nim potem stało to niepamiętam. A co do tych wszechswiatów to to jest fikcja i niema co porównywać świata DB do prawdziwej ziemi. Gdyby Akira chciał zeby to było realne to bys czytał o przygodach Jakiego Chana nie Goku i jedyna jego super umiejetność to było by zrobienie salta.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Gdyby Akira chciał zeby to było realne to bys czytał o przygodach Jakiego Chana nie Goku i jedyna jego super umiejetność to było by zrobienie salta.
Tu się zgodzę. Moim zdaniem to tzw. pustelniczy tryb życia mógł przedłużać życie. Dlaczego w naszym świecie ludzie żyją coraz krócej? Nałogi, zanieczyszczone powietrze, stres. Taki Kame-sennin nie musiał się tym przejmować. Dodatkowo treningi dawały "końskie zdrowie", więc poziom energii Ki też miał na to wpływ.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Już tłumaczę. Genialny Żółw w przeszłości wypił taki napój,co sprawił, że nie umrze śmiercią naturalną.
Ale ten napój nie sprawił, że nie umrze inną śmiercią.
A to, że Tenshinowi powiedział, iż ten napój chroni go przed śmiercią w ogóle to kłamał.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 16.09.2008, 18:16
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.175
Posty: 123
Skąd: Z Komina
A ja bym na to spojzal z innej strony ..
Żółw pochodzil z bardzo dziwnej rodziny. Przeciez jego siestrą była ta Babcia na kryształowej kuli (nie pamiętam imienia).
A to ze wypil wode byczusia moze miec rraczje
to tyle
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.695
Posty: 128
Skąd: Polska
A wezmy pod uwage Kuririna. Na poczatku sagi GT mial 57 lat, a na koncu GT prawdopodobnie nie zyl.
Moim zdaniem to błąd GT, Krilan powinien się trzymać całkiem dobrze pod koniec GT. Taki sam błąd jak Ubub doskonalący swoje sztuki walki w... JAPONII!!

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Dai Kaiosama napisał(a):
jak wygląda sprawa nieśmiertelności Kame Senina??
Zapewniał przecież że jest nieśmiertelny, a jego wiek mógł to poświadczyć... Ale z drugiej strony zginął w walce z Piccolo Daimao...
zatem?
Długowieczny człowiek ;] Nie zapominajmy że to jest bajka.
Przykładem takich anomalii jest Nieśmiertelny Ptak który sobie po prostu zdechł xD


Zakładając, że Kame Senin jest nieśmiertelny a atak który wykonał WYMAGAŁ oddania życia. To po jego wskrzeszeniu powinien być nadal nieśmiertelny a jednak zginął z rąk Buu. (no może nie z rąk xD )
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Nieśmiertelność? Nie miał żadnej. Jedynie nie mógł umrzeć ze starości, dzięki wypiciu Eliksiru Nieśmiertelności. Zapewne ta cudna woda zatrzymywała rozkład komórek i proces tracenia przez nie energii, więc jedynie Żółwi Pustelnik mógł zginąć tragicznie, w walce, czy przez chorobę. To, że zginął przez użycie Mafuby jest oczywiste: do ataku włożył całą swoją życiową energię, Ki, i gdy się skończył nie miał żadnej, więc nie miał wyjścia jak zginąć. Tenshinhanowi udało się przeżyć, gdyż miał jej więcej niż potrzeba na użycia ataku (tak samo jak do Kikoho).
Kiedy mówił Tenowi, że nie zginie, zwyczajnie kłamał, żeby go uspokoić, czy odwrócić uwagę, sam chwilę po tym przyznał, że kłamał i wiedział, że zginie.
A jeśli chodzi o GT. Po pierwsze: potrzeby filmu, żeby on żył, a po drugie: możliwe, że nawet po 2-krotnej śmierci woda dalej działała.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Właśnie
sam przyznaje, że kłamał a jego długowieczność to nie to samo co nieśmiertelność - tzn mógł zginąć tylko "z czyjejś ręki".
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Nieśmiertelność Kame Sennina
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook