Forum Dragon Ball Nao

» PC czy konsole?

PC czy konsole?

PC czy konsole?
PC 64,29% 9 64,29%
Konsole 35,71% 5 35,71%
Wszystkich głosów: 14
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Ostatnio w SB o tym pisali, a że mają blokadę przed zakładaniem tematów, ja to zrobię.

Piszcie, co preferujecie, i dlaczego, uwzględniając wszystkie czynniki.
Ja za wiele tutaj do powiedzenia nie mam, bo nawet nigdy w żadną lepszą grę nie grałem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.051
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ale nie napisałeś, czy tutaj mamy wybierać w kwestii gier, czy ogólnie. Jeżeli chodzi o gry to na konsoli się gra o 1000 razy lepiej. Natomiast PC + internet = najprzydatniejsza rzecz na świecie .
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.180
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hmm... jestem raczej za PC , gdyż częściej korzystam z Internetu niż z gier , gdyż każda gra się kiedyś znudzi ,a internet zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania. Więc jestem za PC , poza tym dziko sie gra w FPSy na konsoli..., myszka jednak się do tego bardziej nadaje.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Generalnie ejstem konserwatystą i preferuję PC. Szczególnie jak gram w moje ukochane paradoxy. Nie wiem nawet czy wyszły dla nich wersje na konsole. Co do konsoli to trochę ostatnio grałem na PS2 i Wii. Wii nie lubię, jak dla mnie przekombinowane pady. w PS2 zajebiście gra się w FIFĘ, lepiej niż na PC, więc w PESa pewnie jeszcze lepiej. I boks jest fajny, szczególnie wstawanie z desek. Mnieman, że dla wielu gier konsola jest lepszą platformą, aczkolwiek dla mnie góruje pecet, bo nigdy nawet nie grałem na konsoli w strategię, nawet nie widziałem.

P.S.
PSP jest fajne. Choć grałem tylko w FIFĘ (lepiej jednak sterować na PS2), snookera i jakąś strzelankę. Na oglądanie 100 najlepszych bramek w Premiership się jednak nadaje. ;p

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.504
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Tak szczerze mówiąc,to nie grałem jeszcze nigdy poważnie na żadnej konsoli oprócz Pegasusa ;d Nawet w Media Marktcie nigdy się nie dopchałem do PS2...Z 5 min może w Medala na PS2 pograłem,ale jak dla mnie pad nie nadaje się do takich gier.Poza tym uważam,że klawiaturą łatwiej się gra w większość gier,grałem na PC na padzie i nie za bardzo mi się spodobało.A tradycyjny keyboard ma dużo więcej przycisków,myszka jest na plus,no i TV kojarzy mi się raczej z filmami niż z grami.

Trudno jednak wybrać "tą lepszą maszynę",bez bliskiej znajomości jednej z nich,tak więc na razie nie daję ostatecznej odpowiedzi.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.996
Plusy: 25
Posty: 2.091
Podział jest prosty.
Na PeCetach najlepiej gra się we wszelkiego rodzaju shootery, RTSy i eRPeGi, na konsolach w całą resztę - od ścigałek, poprzez platformówki, a na skradankach kończąc.
W ankiecie wybrałem PC, ze względu na MMO.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Rivion napisał(a):
Poza tym uważam,że klawiaturą łatwiej się gra w większość gier,grałem na PC na padzie i nie za bardzo mi się spodobało
Zależy o jakich grach mówimy, bo na przykład w fightery, najlepiej gra sie na padzie, lub arcad sticku, przygodówki i zręcznościowe, moim zdaniem, tez lepiej się sprawują na padzie.

Rivion napisał(a):
TV kojarzy mi się raczej z filmami niż z grami.
Nie widzę problemu, możesz sobie podpiąć monitor i sprawa załatwiona

Jeżeli chodzi o gry, to zdecydowanie wybieram konsole, łatwość, funkcjonalność, dużo świetnych gier, wrzucasz płytkę i grasz, żadnych pierdół z instalacją, ustawianiem rozdzielczości, itd jak na piecu.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.187
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Moim zdaniem konsole są lepsze,,,
Ale jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do Pc to woli Pc....
Ja osobiście konsoli nie mam ale troche grałem na tym i bardziej mi się podoba...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Niestety nie potrafie jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie w temacie... Obie rzeczy wyżej wymienione mają swoje plusy i minusy. Na konsole wychodzą takie tytuły, których nie ma na PC przykład: Tekken. Zaś na PC'tach najlepiej gra się w gry sieciowe, w których wg. mnie rządzą Herosi. Owszem wiele tytułów wychodzi i na PC i na konsolę dlatego wtedy wybieram konsolę.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.652
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Nie oszukujmy się. Konsole są tworzone jako odpowiedź na piractwo komputerowe. Owszem, da się spiracić gry na konsole, aczkolwiek jest to zjawisko nieporównanie mniejsze niż piractwo na piecach. Inna sprawa, że konsole wyraźnie hamują rozwój gier i grafiki. Jeśli chodzi o gry, obecnie wybieram pieca, gdyż kupiłem nowy i mogę na nim grać w dobre, nowe gry (w końcu!), a także w moje ukochane klasyki jak StarCraft czy WarCraft. Generalnie jednak rzecz biorąc, do gier o wiele lepiej nadają się konsole. I krzywdzące są twierdzenia jakoby źle się na nich grało w shootery czy RPGi. To ostatnie jest wręcz śmieszne. Shootery - Hm. Najsłynniejszego i chyba najlepszego shootera - Call of Duty, na piece można dostać w trzech częściach a na konsole (choć fakt, że różne)... wszystkie, 1-4. A RPGi? God. Final Fantasy! Z dwunastu części wydanych trzy można znaleźć na komputery. W RTSy faktycznie się nie gra na konsolach. MMO też oczywiście nie... ale stanie się to realne prędzej czy później (Xbox Live).

zdravim.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nawet skupiając się tylko na grach wygrywa piec za stare rpgi Black Isle i SAPERA

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Szarak napisał(a):
Inna sprawa, że konsole wyraźnie hamują rozwój gier i grafiki.
Tu sie mylisz, właśnie konsole sprawiaj że mamy taka grafę, i taki jej poziom, gdyby nie pojawienie sie Saturna czy Psx, nadal pewnie byśmy grali w 2D, popatrz na pierwsze gry na Psxa, a na rynek Pecetowy w ówczesnym czasie, no różnice widać gołym okiem, blaszak był mocno w tyle, co do hamowania rozwoju gier, to uświadom sobie że rynek konsolowy jest o wiele większy niż Pecetowy, wiec o jakim my mówimy hamowaniu rozwoju gier ?
franqey napisał(a):
Nawet skupiając się tylko na grach wygrywa piec za stare rpgi Black Isle i SAPERA
Takie gadanie to można między wiersze se wsadzić, argument dosłownie masakryczny.

Pozdrawiam.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.652
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Tu sie mylisz, właśnie konsole sprawiaj że mamy taka grafę, i taki jej poziom, gdyby nie pojawienie sie Saturna czy Psx, nadal pewnie byśmy grali w 2D, popatrz na pierwsze gry na Psxa, a na rynek Pecetowy w ówczesnym czasie, no różnice widać gołym okiem, blaszak był mocno w tyle, co do hamowania rozwoju gier, to uświadom sobie że rynek konsolowy jest o wiele większy niż Pecetowy, wiec o jakim my mówimy hamowaniu rozwoju gier ?
Nie bulwersuj się. Kropek trochę powstawiaj...

Oczywiście że rynek konsolowy jest większy. Dlatego nie wydadzą nic co przerasta możliwości Xboxa360 i PlayStation3. I tylko o to mi chodziło. BTW, jakie gry-legendy najpierw wyszły na konsole?... Mario, Contra...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Nie bulwersuj się. Kropek trochę powstawiaj...
Kto sie bulwersuje , stwierdzam tylko fakt, co do kropek, wole przecinki, to se wstawiam nie bulwersuj się tak.
Szarak napisał(a):
jakie gry-legendy najpierw wyszły na konsole?... Mario, Contra...
Mario to pierwszy przedstawiciel 3D platformówek, a i owszem legenda, co do Contry, też niczego sobie. Mówisz o legendach tak, pierwszy fighter 3D, Virtua Fighter, co prawda najpierw na automaty, ale później na Saturna, Resident Evil na Psx, Final Fantasy 7, Metal Gear Solid itd, przykładów można mnożyć do bólu.

Pozdrawiam .

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » PC czy konsole?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook