Forum Dragon Ball Nao

» Soundtracki z anime

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Takiego tematu chyba tu nie ma...
Znacie jakieś ciekawe OSTy z anime, których słuchacie dużo i moglibyście polecić?
Jakie są Wasze ulubione i w ogóle.

Mi się podobają Joe Hisaishiego do filmów Miyazakiego (Mononoke hime, hauru no ugoku shiro, Spirited Away, Tonari no Totoro i inne) (...który raz już to piszę?)

Poza tym OST nr 1 z Arjuny Yoko Kanno oraz Takanashiego Yasuharu z Naruto Shippudena.

Proszę nie pisać tutaj o openingach/endingach, od nich jest temat inny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Polecam soundtrack z Hellsinga, Yasushi Ishiiego, bardzo klimatyczna muzyka, warto posłuchać.

Pozdrawiam

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ach soundtracki... Soundtracki jako takie mają w sobie coś wyjątkowego. Czasem mam wrażenie, że z jakim się nie zapoznam, zawsze mi się spodoba...

Jeśli chodzi o anime, to polecam Yoko Kanno i przynajmniej dwa z jej OSTów: Do Macross Plus oraz Vision of Escaflowne. To jest muzyka, która żyje. Masa niesamowitych utworów i po całych latach słuchania wciąż i wciąż znajduję dla siebie jakieś ulubione kawałki.

Jednym z najbardziej niesamowitych ost-ów, jakie kiedykolwiek powstały, jest muza z X:The Movie. Niesamowity - to jest naprawdę dobre określenie. Ktokolwiek oglądał ten film, nigdy nie zapomni muzyki, jaka towarzyszy przedstawionym wydarzeniom. Jak i cały film, tak i muza jest psychodeliczna, dziwna, mroczna... I te tradycyjne japońskie instrumenty, aww. Ciarki przechodzą po plecach.

Lubię muzę z Sailor Moon - pomijając sentyment, jest tam wiele naprawdę świetnych motywów i ślicznych utworów, które zapamiętuje się do końca życia.

Moim ostatnim zaś odkryciem jest wspominany gdzie indziej soundtrack z Naruto Shippuuden - wspaniały pod względem muzycznym, zaskakujący pod względem wykonania i doskonale pasujący do tej serii. Tu także znajdzie się japońskie instrumenty, często w nowoczesnej aranżacji, co robi wrażenie Polecam!!!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.616
Posty: 105
zdecydowanie cała ścieżka dżwiękowa do Wolf's Rain.
do ulubionych moich utworów należą:
Stray
Could You Bite The Hand?
Gravity
Run, Wolf Warrior, Run
Heaven's Not Enough
Cloud 9
Tell Me What The Rain Knows

całkiem niezła była też ścieżka do Fullmetal Alchemist - moje ulubione:
Brothers
Melissa

aha i dodałabym jeszcze opening z Blood+

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.719
Posty: 10
Skąd: Chełmno
Osobiście polecam Soundtrack z Devil May Cry oczywiście Anime oraz jak kto woli z gry również, dodatkowo również polecam z Code Geass oraz Black Blood Brother.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zdecydowanie OST z Death Note jest jednym z najlepszych, jakie miałem okazję poznać, co więcej muzykę tę naprawdę słychać w anime.
Ot pierwszy lepszy kawałek
-> http://www.youtube.com/watch?v=_uUVX376U4M

Wyżej wspomniany OST z Devil May Cry też jest bardzo fajny, ale inny typ.

Swoją drogą, po popularności tematu widzę, że niewielu z Was obchodzi muzyka w anime, a szkoda, nie wiecie ile tracicie.

Poza tym ostatnio zauważyłem, że soundtracku dobrze jest posłuchać przed włączeniem serii, wtedy podczas oglądania ma się więcej przyjemności z muzyki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
OSTów słuchałem zaledwie trzech, mianowicie: K-ON!, Death Note, i Natsume Yuujinchou.
W porównaniu z Gotem mnie OST DN się nie spodobał- zbyt ponury. Przeciwieństwem do niego jest właśnie soundtrack z K-ON!, bardzo fajny, przyjemnie się słucha. W tym ostatnim znajdują się zabawne i ciekawe utwory, przykładowo: http://www.youtube.com/watch?v=jFTFJnmw0gc&f ... playnext=1
Soundtracków słucham zazwyczaj podczas czytania mangi.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przesłuchałem kilkadziesiąt utworów soundtracka Rozen Maiden. Wg mnie świetna muzyka.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Wydawało mi się, że Rozen Maiden to jakiś shounen-ai czy inny yaoiec, ale chyba źle mi się wydawało...

Od tygodnia zachwycam się soundtrackiem do "Jigoku Shoujo" czyli "Hell Girl". Trzy serie TV po 26 odcinków, sześć albumów. (A teraz to wydają jeden album na sto odcinków tasiemca, co za niesprawiedliwość... Kiedy wreszcie będzie trzeci ost do Shippuudena???) Autorzy: Hiromi Mizutani i Yasuharu Takanashi. I wszystko jasne. Takanashi awansował na szczyt mojej listy ulubionych kompozytorów muzyki z anime, a pierwszy zwłaszcza ost do Shippu jest według mnie porywającym arcydziełem. Na oście do "Jigoku Shoujo" mamy tego najlepszego Takanashiego. Osobiście jestem w pełni zauroczona. Klimat utworów jest niesamowity. Kompozycje są piękne, tajemnicze, niepokojące, liryczne i spokojne także. Siłą rzeczy człowiek zaczyna się zastanawiać, o czym może opowiadać anime z taką ścieżką dźwiękową. Uważam, że współpraca z drugim kompozytorem była świetnym wyborem, a po późniejszych kawałkach można poznać, że Takanashi przejął co najlepsze od pani Mizutani i poduczył się nieco.

Na oście znajdzie się także kilka piosenek w wykonaniu seiyuu głównej bohaterki, Mamiko Noto, którą znam jako Oichi z Sengoku Basara. Ciekawie będzie ją usłyszeć w innej postaci, ha...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yasuharu chyba mnie coś prześladuje
Słuchałem OST-a Jigoku Shojo i przy którymś utworze przyszło mi na myśl anime Shiki (też horror), to ściągnąłem soundtracka i się okazało, że też robił Yasuharu Takanashi. W sumie momentami podobne. Możesz posłuchać, jak nie znasz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Za Shiki to się wzięłam już jakieś dwa miesiące temu. Całkiem przyjemnie się słucha, ale całościowo nie robi takiego wrażenia jak choćby Jigoku Shoujo, które wciąż jest na tapecie - na przemian z (ostatnio) szeroką gamą ostów z Shippuudena.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Yuki-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.167
Posty: 5
Na pewno pierwsze miejsce na mojej liście zajmą soundtracki z Ghost in the Shell. Każdy ma to coś w sobie. Cóż... tak samo jak anime.
Na pewno za każdym razem będę wracać do muzyki z Samurai Champloo. Za niesamowitą oryginalność. To całe zestawienie samurajów i hip-hopu
Paprika również zasługuje na umieszczenie na tej półeczce perełek. Mmm... Susumu Hirasawa.
Na koniec pozwolę sobie „wcisnąć” jeszcze dwa tytuły. Muzyka z Wolf’s Rain za wspaniały klimat i utrzymanie piękna, a także Dragon Ball, która zmusza mnie do zatrzymania się na chwilę i powrotu do smarkatych lat.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Cóż Wolf's rain bez wątpliwości niemal każdy soundtrack stąd uwielbiam, ale nbr z wszystkich to te ze Slayersów:
Theme of Zelgadis(uwielbiam go ) taki nastrojowy
Rezo the red priest- taki tajemniczy, budujący nastrój grozy
Dorzuciłabym jeszcze Loneliness, bo po prostu mi się podoba.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.768
Plusy: 1
Posty: 219
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
OST z Tiger and Bunny - zdecydowanie rządzi. Samo anime takie cokolwiek przeciętne, ale ost rzuca na kolana. Soundtrack jest bardzo dynamiczny i symfoniczny: a więc smyczki i dęte - jak dla mnie rewelacja. Tego poziomu epickości nie słyszałam od czasów Magic Knight Rayearth... i Star Wars

Wklejam dwa moje ulubione kawałki:
Heroes N.C. 1987: https://www.youtube.com/watch?v=Xf8ncVcXXDM
The Red Moon: https://www.youtube.com/watch?v=WhPAkrdk7yE

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ost do szóstego filmu Shippuudena - świetny. Najbardziej ze wszystkich w klimacie serii, ale to nic dziwnego, skoro sam film ze wszystkich sześciu najbardziej przypomina oryginał. Naprawdę przyjemnie się słucha, a/bo dużo kawałków nasuwa skojarzenia z pierwszym ostem Shippu

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Soundtracki z anime
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook