Forum Dragon Ball Nao

» Los bohaterów M&A

Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Zakładam ten temat z myślą o userach, którzy mają zamiar głębiej rozważyć kwestię losów bohaterów M&A, którym ja osobiście zarzucam szablonowość.

Przypominam, nie wnikam w przeszłość bohaterów, w ich cechy charakteru czy opinie przyjaciół i społeczeństwa. Skupiam się jedynie na szablonie życia i drogi jaką idą w anime lub mandze.

Zawsze było tak, że los bohaterów anime był podobny jeden do drugiego niczym odrysowane od szablonu z tekturki. Patrząc ogólnie, moglibyśmy zauważyć 2 szablonowe dzieje losów bohatera anime (być może jest więcej, ale zostawiam to wam, abyście mieli o czym napisać ):

1. bohater, który zawsze wygrywa, lub po przegranej osiąga cel w 2 podejściu.
Przykład takiego bohatera: Naruto z anime o takim samym tytule.
Naruto przez całe anime (jak i mangę - pomimo że się nie skończyła) zwycięża każdą walkę. Jeśli ją przegrywa, podchodzi do niej po raz drugi i wygrywa (nie biorąc pod uwagę walki z Sasuke, gdyż drugiego poważnego starcia nie było). Pomimo że seria się nie skończyła, to jednak możemy poniekąd spodziewać się jak potoczą się ich losy.
Szablon ten postaci można przestawić następująco:

Obraz

2. Bohater, który umiera lecz wraca, toczy wygrane i przegrane walki.
NA 1 myśl od razu przychodzi GOKU z Dragon Balla. Goku to bardzo zrównoważony losowo bohater, wiele razy wygrywa, ale też porażki nie są mu obce. Nie jest postacią, która nie umiera nigdy (jak jest to znane niestety z wielu anime), umiera, lecz wraca do życia by walczyć dalej. Walczy, przegrywa, wstaje, walczy dalej i wygrywa ( o ile nie zwycięża za 1 razem). Porażka staje się powodem walki kolejnej prowadzącej już do zwycięstwa.

Schemat Goku jest już bardziej skomplikowany

Obraz

Mi osobiście w anime brakuje typu bohatera wymiennego. Tzn. przez pewien okres śledzone jest życie jednego bohatera, a po jego śmierci np. ukazuje się życie oczami jego przyjaciela lub bliskiej osoby. Wiem, wiem powiecie że było to już stosowane, ale nigdy na długą metę, zawsze to był typowy krótki epizodzik podczas nieobecności bohatera głównego (np. Dragon Ball). Ja mówię o konkretnym zatarciu śladu i życia 1 bohatera i przedstawienie życia osoby z nią powiązanej.

Chciałbym abyście wyrazili własne zdanie o losach bohaterów lub POPRAWILI moje błędy w rozumowaniu jeśli takie są (a przyznam się do każdego ).

Liczę na mądre, spójne i ciekawe teorie i wypowiedzi

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ze schematem Goku nie można się zgodzić.
Wg niego Goku zawsze odnosił sukces.
Tymczasem nie bardzo, popatrz na walki z Cellem. Poddał się, zginął, praktycznie nie powrócił już w tej sadze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
I dlatego też takie "kruczki" czy "byki" zostawiłem + niedokończone myśli, aby zmusić was do rozmowy i rozmyślań

Właściwie mógłbym walnąć post na 500 słów, który wyczerpałby temat informacjami, schematami itp ale tym samym zabrałbym wam powody do rozmowy

Dlatego czekam, piszcie, poprawiajcie, Myślcie!

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Zgadzam się z Gotenksem jeśli chodzi o dzieje Goku. Z drugim jednak się zgadzam bo historia Naruto była bardzo podobna. Schemat wszystko wyjaśnia. Szczerze mówiąc można podać inne przykłady, ale nad nimi musiałbym się dłużej zastanowić

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Szczerze mówiąc można podać inne przykłady, ale nad nimi musiałbym się dłużej zastanowić
Dlatego właśnie założyłem ten topic - aby pomyśleć i napisać

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Los bohaterów M&A
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook