Forum Dragon Ball Nao

» Wzrost ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3, 4  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak to w innym temacie napisałem...
Nigdy nie zrozumiem ludzi chcących być wyższymi. To jakaś choroba. Coś jak z anoreksją, gdzie taka delikwentka myśli, że jest za gruba, tak tutaj ktoś myśli, że jest za niski.
Średni wzrost jest najodpowiedniejszy, ewentualnie jeszcze niższy, ale po cholerę wysoki o_O ni to zdrowe, ni to ładne, ni to fajne.

Jakieś pomysły?
A Wy jaki macie stosunek do swojego wzrostu?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Mam 167 cm jestem w tej chwili najwyższy w rodzinie i jakoś nie mam nic do tego, ale chętnie miałbym 175. To jest jak dla mnie najlepszy wzrost, nie wielkie i nie mały. Może jeszcze urosnę trochę

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Biedny Gotuś wszystkich beszta, że narzekają na stan swej wysokości, to i ja musze Go posmucić, aktualnie, mam 165 i pragnę urosnąć do 170, co raczej mi sie 'uda', gdyż jako tako rosne, a wszyscy mi mówią, że będe kiedys duuuża, bo mój ojczul jest...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Stosunek pozytywny. Moje 192 cm nie przeszkadzają mi w życiu codziennym. Nawet w maluchu mogę siedzieć prosto, więc wszystko cacy. Cóż, uważam, że lepiej być wyższym niż niższym, ale czy to aż takie ważne? Co jest niezdrowego w wysokim wzroście? "Ładniość" też tu wielkiego znaczenia nie ma, bo wszystko jest kwestią indywidualną.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ostatnio nie miałem okazjii się mierzyć, ale mniemam , że mój wzrost wynosi 170cm. I choć nie jestem człowiekiem wysokim uważam, że wzrost wyższy, czy niższy nie ma znaczenia oba wzrosty mają swoje "+" i "-" dajmy na to siatkarze: najlepiej jest, gdy siatkarz ma ponad 200cm, wtedy łatwo jest mu co kolwiek zdziałać na boisku. Zaś niski zwrost pomaga często piłkarzom, stają się szybcy i zwinniejsi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
theEND napisał(a):
Co jest niezdrowego w wysokim wzroście?
Zwykle ludzie wysocy nie są zbyt umięśnieni, co powoduje, że kości mają zbyt duże obciążenie, mogą wystąpić np. problemy z kręgosłupem, ale to też dlatego, iż wysoki musi się częściej schylać.

Tenshi napisał(a):
pragnę urosnąć do 170
Wierz mi, naprawdę rosnąć się nie kończy na 16 roku życia, jak to niektórzy twierdzą

Ja nie mam pojęcia ile mam wzrostu, ale myślę, że coś koło 180 cm. Odpowiedni.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Naowicz napisał(a):
Nigdy nie zrozumiem ludzi chcących być wyższymi.
A tych którzy chcą być niżsi? I czy gdybyś miał 150cm wzrostu (albo mniej) to byłbyś z tym w pełni szczęśliwy i nie miałbyś kompleksów niższości? Bo jak dla mnie to trochę za mało jak na dorosłego człowieka...
Nawet ostatnio słyszałam (jakieś dwa dni temu), że pewna kobitka mając ledwie ponad metr pięćdziesiąt nie mogła pracować w przedszkolu z dziećmi właśnie ze względu na wzrost - chodziło o autorytet i inne rzeczy, które mogły wpłynąć niekorzystnie na współpracę z dziećmi.
A więc jak widać wzrost w pewnym sensie odgrywa rolę w życiu człowieka - oczywiście jeśli chodzi o tak skrajne przypadki - czyli okropnie zauważalna nadwyżka i niedomiar wzrostu. Bo przecież jeśli ktoś ma np. 168 cm i okropnie narzeka na to, że jest niski to po prostu paranoja i ostra przesada...
Naowicz napisał(a):
To jakaś choroba. Coś jak z anoreksją, gdzie taka delikwentka myśli, że jest za gruba, tak tutaj ktoś myśli, że jest za niski.
Ja bym tego raczej nie porównywała w taki sposób z anoreksją, bo przecież, żeby być chudym ludzie robią przeróżne rzeczy, żeby zrzucić kilogramy, natomiast w związku z wzrostem nie ma żadnych radykalnych sposobów, aby na niego wpłynąć.
Naowicz napisał(a):
ale po cholerę wysoki o_O
Żeby lepiej grać w kosza/siatkę, aby rzucać się w oczy... dla mnie to zbędne, bo i bez tego można być cenionym i poważanym w różnych dziedzinach.
Naowicz napisał(a):
A Wy jaki macie stosunek do swojego wzrostu?
Ja mam 172 cm i uważam, że jest akurat, choć czasami wolałabym być niższa - o tym, żeby być wyższa nigdy nie pomyślałam... nawet jak jeszcze rosłam miałam cichą nadzieję, że nie urosnę 'aż ponadto', bo w rodzinie miałam przypadki nadmiernego wzrostu, np. ciocia - 189cm (jak dla kobiety to za dużo).

A co sądzicie na temat wzrostu w związkach damsko-męskich? Czy to dopuszczalne, aby kobieta była wyższa od mężczyzny? Jaki jest Wasz stosunek do tego?


Pozdrawiam^^

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Naowicz napisał(a):
Zwykle ludzie wysocy nie są zbyt umięśnieni, co powoduje, że kości mają zbyt duże obciążenie, mogą wystąpić np. problemy z kręgosłupem, ale to też dlatego, iż wysoki musi się częściej schylać.
1. rzecz jest przede wszystkim zależna od przemiany materii i diety. Wzrost nie jest czynnikiem dominującym. Poza tym nie zauważyłem jakiejś dominacji chudzielców pośród ludzi ze wzrostem większym niż 190 cm.
2. sprawa - schylanie. Jak ktoś nie wie jak się schylać, to może mieć 150 i będzie miał problemy z kręgosłupem.
Naowicz napisał(a):
Ja nie mam pojęcia ile mam wzrostu, ale myślę, że coś koło 180 cm.
A w dowodzie na pałę wstawiłeś?
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Naowicz napisał(a):
Wierz mi, naprawdę rosnąć się nie kończy na 16 roku życia, jak to niektórzy twierdzą
Co ty nie powiesz?!
Ja tam nie narzekam, ale żadne z was nie czuje się dziwnie jak stoi obok was znajomy o głowe wyższy?.. bo mnie zdarza się, iż czuje sie... niedowartościowanaxD... A jak chce natychmiast urosnąć, zakładam szpile^^
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Tenshi napisał(a):
Ja tam nie narzekam, ale żadne z was nie czuje się dziwnie jak stoi obok was znajomy o głowe wyższy?.. bo mnie zdarza [ ort! ] się, iż czuje sie... niedowartościowanaxD... A jak chce natychmiast urosnąć, zakładam szpile^^
Kierownik u mnie w pracy ma 216. Nie jestem przyzwyczajony zadzierać aż tak głowę. Za to w grupie mam kumpla 156. Gdy idziemy we dwóch, robi wrażenie.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja miałem w wieku 7 lat kości czterolatka, które w dodatku się nie rozrastały, przez co musiałem przez następne 10 lat (do 16 roku życia) brać zastrzyki hormonalne. Dało mi to wiele, bo średnio 6cm na pół roku. Jestem zadowolony, że mam teraz 171 cm, bo bez pomocy (którą dostałem od NFZ za darmo), może miałbym dziś ze 140cm, jak nie mniej? Tak więc mój wzrost mi odpowiada. Ostatnio gram dużo w kosza, więc np. rozumiem ludzi, którzy chcieliby być wyżsi z powodu uprawiania danej dyscypliny. Ale dam przykład - Spud Webb wygrał konkurs wsadów mając niecałe 170 cm !! Jak wiemy, kosz zawieszony jest na 3,05 m... Zresztą jak ktoś chce być wyższy, to przecież może się rozciągać, a na pewno to pomoże. Taki Michael Jordan urósł w niecały rok ponad 15 cm, właśnie intensywnie się rozciągając.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
villarica napisał(a):
A tych którzy chcą być niżsi?
Szczerze, nie znam ani jednego takiego.

villarica napisał(a):
Bo przecież jeśli ktoś ma np. 168 cm i okropnie narzeka na to, że jest niski to po prostu paranoja i ostra przesada...
O tym mówię.

villarica napisał(a):
natomiast w związku z wzrostem nie ma żadnych radykalnych sposobów, aby na niego wpłynąć.
Ale gdyby były, to by je wykorzystywali. Zresztą są - trzeba jeść Danonki

villarica napisał(a):
Żeby lepiej grać w kosza/siatkę
Ale ja nie mam na myśli takich. Tylko takich, co chcieliby być wyżsi, tylko po to, by nie być rzekomo niskimi.

villarica napisał(a):
aby rzucać się w oczy...
Taa. W klasie gimnazjalnej i licealnej miałem jednego, który miał ponad 2 metry (też mangi lubi). No i idą takie tłumy, a jeden wyższy o głowę od reszty, nie wiem czy fajne

theEND napisał(a):
A w dowodzie na pałę wstawiłeś?
Zgadłeś, cholera. Na dowodzie widzę, że mam 182. Ale nie mierzyłem się wtedy.

Przyznaję, jest jeden pozytyw - na wszystkich spogląda się z góry

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Tenshi napisał(a):
ale żadne z was nie czuje się dziwnie jak stoi obok was znajomy o głowe wyższy?
Ja czuję się wręcz wspaniale jak ktoś taki się znajdzie - brakuje mi takich ludzi
Naowicz napisał(a):
dlatego, iż wysoki musi się częściej schylać.
<lol2> schylać dlatego, że zachacza o futryny w drzwiach, czy 'bardziej' schylać, żeby podnieść coś z ziemi? - jak dla mnie to Twoje stwierdzenie jest zabawne, żeby 'schylanie' się było problemem i na taką skalę porównywalne u niskich i wysokich...
Naowicz napisał(a):
problemy z kręgosłupem, ale to też dlatego, iż wysoki musi się częściej schylać.
Owszem znacznie większe jest prawdopodobieństwo na bóle kręgosłupa i choroby z tym związane u wysokich, lecz z pewnością 'schylaniem' to nie jest bynajmniej spowodowane.
Got napisał(a):
Ale gdyby były, to by je wykorzystywali. Zresztą są - trzeba jeść Danonki
Tia... i pić mleko xD

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
No cóż, czasem wzrost się przydaje. Zawsze uważałem, że lepiej być wyższym, a niżeli niższym. Mój wzrost to 187 cm i całkowicie mi odpowiada.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ja mam 183 cm jak się wyprostuję, i jest akurat.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ja mam 182cm i jest to wzrost akuratny.
I sentencja, a jak:
"Nikt nie jest doskonały -
Powiedział gruby, łysy i mały."
Nie macie co się żalić, wzrost nie jest najważniejszy.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Na dzień dzisiejszy mam 168 cm i raczej już nie urosnę. Nienawidzę obcasów, więc nie mam możliwości podwyższania się. Nie narzekam. Mam średni wzrost i to mi pasuje. Jeśli chodzi o długość, to wolałabym mieć dłuższe nogi. Moja siora ma 15 lat i już jest równa ze mną, a nogi ma z 5 cm dłuższe. Gdzie tu sprawiedliwość??

Co do kompleksów. Moja koleżanka ma o kilka centymetrów niższego od siebie chłopaka i wcale jej to nie przeszkadza. Akceptuje go takim jaki jest. Jeśli chodzi o mój typ, to też nie preferuję dryblasów (zadzieraj głowę, żeby pogadać). Gdyby w moim życiu już kiedyś miałby się ktoś pojawić, to 175cm to góra.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
A ja mam 160 cm i mi taki wzrost pasuje , nie patrzę na moich rówieśników z góry jak i z dołu.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Wyżsi są po to aby ułatwiać życie niższym I przeważnie to ci niscy zapisywali się na trwałe w historii... ot chociażby Napoleon czy Hitler.

Teraz na serio. Niski czy wysoki, gruby czy chudy - wszystko kwestia akceptacji siebie ( wyżej poruszona przydatność kwestią jest inną). Mam 1,63m i świetnie się czuję. A jak gdzieś nie sięgam... od czego wysocy znajomi? Może jedyny minus to fakt, że gdy chcę ludziom w oczy spojrzeć muszę na stołek wchodzić (co jest męczące a i nie zawsze ma się stołek pod ręką : ) )... To taki zabawniejszy aspekt. Wzrost wpływa też na pierwsze wrażenie, ogółem biorą Cię za coś nieszkodliwego i niekiedy traktują pobłażliwie. Po jakimś czasie to mija, u niektórych nigdy. Wszystko zależy od charakteru tego mniejszego.

Tak więc mali nie martwić się. Pomyślcie jakich rozmiarów były kiedyś komputery i co potrafiły wtedy, a jakie są teraz i czego mogą dokonać...

Co się tyczy wysokich znajomych. nie przeszkadza mi to (a znam takich całkiem sporo). Nierzadko robimy sobie z tego faktu żarty. a jak się idzie ulicą to jest dopiero widoczek... szczególnie jak to najniższe przewodzi.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.140
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
ja ma 160cm na moj wiek to całkiem całkie
mój kolega który chodzi do klasy 6 ma 176 i wyglada jak wyrostek zuca sie w oczy

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.^ ^
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Wzrost
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook