Forum Dragon Ball Nao

» Fairy Tail

Strony: 1, 2, 3  
Gilgamesh Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gilgamesh
Wiek: 36
Dni na forum: 5.760
Posty: 77
Skąd: Z odchłani
Fairy Tail

Obraz

Manga w skrócie opowiada o magach, którzy mają różne zdolności magiczne. Żyją oni w tzw. Fairy tale, która jest gildią skupiającą właśnie takich ludzi. Możemy tutaj znaleźć przeróżnych osobników, którzy różnią się charakterem, wyglądem. Gildią "dowodzi" sędziwy (ale na pewno nie słaby) Makarov.

Od siebie dodam, że manga ma świetny humor. Który dorównuje One Piece. Jest również dość oryginalna. Przyjemna kreska.

Polecam.
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.719
Posty: 10
Skąd: Chełmno
Ooo coś ciekawego się zapowiada XD
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gilgamesh napisał(a):
Od siebie dodam, że manga ma świetny humor. Który dorównuje One Piece.
Już mnie zniechęciłeś...
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Seria, ktora mi ostatnio bardzo entuzjastycznie polecono, wiec wzielam sie za jej ogladanie z zapalem. Mowie tutaj o anime, poniewaz z manga w najblizszym czasie nie planuje sie zapoznawac. Anime liczy w tej chwili dokladnie 9 odcinkow, a wiec jako seria jest zupelnie swieze. Manga doszla do rozdzialu okolo 160-go i chyba zapowiada sie na kolejnego tasiemca

Fairy Tail dzieje sie w swiecie fantasy i opowiada o magach. Tytul jest jednoczesnie nazwa jednej z gildii magow, notabene cieszacej sie najwieksza estyma, zas sama seria opowiada (jak na razie) o przygodach czworki mlodocianych czarodziejow (z dodatkami towarzyszacymi).

Historia rozpoczyna sie przypadkowym spotkaniem Lucy i Natsu. Lucy, domorosla magiczka w wieku lat nascie, marzy o wstapieniu do Fairy Tail, gdzie moglaby swoje talenty rozwijac glebiej. Natsu okazuje sie pozniej byc jednym z najpotezniejszych przedstawicieli tejze gildii - mimo mlodego wieku i nieszczegolnej postury. Kiedy Lucy znajdzie sie w niebezpieczenstwie, Natsu udzieli jej pomocy - i porowadzi za soba do wymarzonego przez nia swiata.

Wystarczy obejrzec jeden odcinek, zeby przekonac sie, ze celowo uzyty przeze mnie w powyzszym akapicie pompatyczny styl ma sie nijak do tej historii. Fairy Tail to z odcinka na odcinek anime coraz bardziej glupawkowe - pelne gagow sytuacyjnych, wyolbrzymionych sytuacji, zaskoczen i najbardziej chamskich oczywistych zagran. Dawno nie widzialam serii, przy ktorej smialabym sie z odcinka na odcinek coraz bardziej i coraz wiecej - nasuwa sie porownanie ze Slayersami, i chyba cos jest na rzeczy.

Bohaterowie rozmilowani sa w jedzeniu i destrukcji - czy nie przypomina Wam to Liny Inverse? Sa profesjonalistami w swoim fachu, jednak rachunek za wyrzadzone przy okazji szkody zwykle przewyzsza zyski z zadania. Jedna gora w te czy we wte - co za roznica? Pol miasta rozwalone? Truuudno... I tak dalej. A wszystko zawsze skrupia sie na mistrzu gildii, Makarovie, glowa siegajacym ponizej stolu...

Magowie Fairy Tail, ktorych okazje poznac mamy juz w drugim odcinku, to niezwykle barwna zbieranina oryginalow. W dodatku do Natsu, ktory zostal wychowany przez smoka i smoczy temperament zaiste posiada, mamy cala galerie dziwakow. "Odwieczny rywal" Natsu, niejaki Gray, cierpi na odziezowstret i kiedy tylko moze, chodzi w stroju Adama. Piekna Erza o charakterze wojowniczki cieszy sie zasluzona slawa, ale budzi tez postrach u wszystkich towarzyszy. W gildii mamy takze uwodziciela, alkoholiczke i mase innych im podobnych. Albo i nie. Warto dodac, ze powitania w Fairy Tail sa bardziej niz gorace.

Jesli zaczyna sie Wam powoli krystalizowac klimat tej serii, jestescie na dobrej drodze. Humor, parodia, groteska. Bohaterskie czyny i ratowanie swiata w wersji absolutnie glupawkowej. Duzo wybuchow, magicznych mocy, hokus-pokus - a gdzies przy tym wszystkim relacje miedzyludzkie, pragnienia, marzenia i wiezi. Sama ciekawa jestem, czy seria ta przerodzi sie pozniej w epos - jak na razie zadowolona jestem z obecnej atmosfery. Niezywkle przyjemnie jest raz w tygodniu obejrzec sobie cos tak radosnego.

Na koniec nie moge nie wspomniec o sciezce dzwiekowej, ktora wydana zostanie za miesiac, 10.1.10 - i jestem na liscie do wysylki w japonskim sklepie Czemu? Powod jest prosty: Yasuharu Takanashi. Jesli nic nigdzie nie dzwoni, od razu dodaje: Naruto Shippuuden. Muzyka FT zachwyca coraz bardziej z kazdym odcinkiem. Nie brak tutaj wesolych melodyjek, ale nie brak tez tesknych folkowych kawalkow, operowego rocka i przejmujacych chorow. Muzyka po prostu wbija w fotel i nie moge sie doczekac, kiedy bede mogla zapoznac sie z calym ostem.

Co powiedziec na koniec? Goraco polecam. Mysle, ze zaden fan anime nie rozczaruje sie ta seria - jest dynamiczna, swietna graficznie i nie nudzi pod zadnym wzgledem.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Manga jest bardzo dobra, anime to porażka. Jedyny pozytywny aspekt, to muzyka. Resztę można pominąć smutnym milczeniem. Postacie praktycznie się nie ruszają, animacja jest tak uboga, że anime bardziej przypomina pokaz slajdów. Rozciąganie wątków do granic możliwości też nie wychodzi serii na korzyść. Ale co jest najlepsze - w każdym odcinku mamy akcję rodem z Pokemonów, gdzie główny bohater wypowiada swoją formułkę, za każdym razem z tą samą animacją, efektami dźwiękowymi. Od siebie animatorzy dorzucili jeszcze irytujące kręgi magiczne, których w mandze nie ma, a które wyglądają obrzydliwie. Co jeszcze? Dziewiąty odcinek anime opartego na mandze liczącej 163 chaptery to filler. Żenua.
Manga do przeczytania, anime do pominięcia; tyle w temacie FT.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Od siebie animatorzy dorzucili jeszcze irytujące kręgi magiczne, których w mandze nie ma, a które wyglądają obrzydliwie.
No popatrz, a ja mialam napisac, ze wygladaja swietnie
No ale kto co lubi.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pardon, ale nijak nie pasuje mi marne CG w anime, gdzie kreska jest, jakby to nazwać, "dość tradycyjna"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Muszę powiedzieć, że odcinki ogląda mi się nad wyraz przyjemnie, może dlatego, że powaga i humor są dobrze zrównoważone, nie wiem, ale od jakiegoś czasu sięgam po nowe odcinki bardzo chętnie
Fabuła skomplikowana nie jest i praktycznie ciągle coś nowego, a nie jeden długi wątek, przynajmniej póki co, co też mi odpowiada.

A kręgi magiczne mnie też się podobają, szczególnie u Natsu, bo niektóre są zbyt na siłę.

Skleiłem tematy, nie miałem pojęcia, że już jeden był w 2008 :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
TaiKun Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
TaiKun
Dni na forum: 5.536
Posty: 33
Cukierkowe i schematyczne anime, ale... całkiem przyjemnie spędza się przy nim czas, dlatego będę je pewnie oglądał do końca. Jest to typowy szonen, który niczym nie zaskakuje, ale z biegiem czasu się do niego przemogłem, bo wciąga. Bohaterowie to głównie kopia tych z Naruto czy DB (Grey, Natsu, Makarov). Fabuła wyszukana też nie jest (ktoś dostaje bęcki, a Natsu lub ktoś z ekipy go ratuje), ale chyba nikt się wiele w tym aspekcie nie spodziewał. Grafika jest jak dla mnie zbyt słodziachna, dziecinna, choć technicznie jest dobra. Walki to na początku był raczej pokaz slajdów, ale na szczęście z biegiem czasu się to zmieniło na niezłą, dynamiczną nawalankę. FT to średniak, który dostarcza sporo rozrywki, ale jeśli spodziewamy się czegoś bardzo różnego od DB, Naruto czy One Piece, to tego nie dostaniemy. Ocena: 6/10, na chwilę obecną.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z mangą i anime jestem na bieżąco. Na moje oko za szybko historia Mystogana została przestawiona i rozwiązana. Teraz żadnych tajemniczych gości nie ma ;p Smoki co najwyżej.
Nie podoba mi się, że nowi magowie mają co raz to inne moce magiczne, jak np. Midnight jakieś moce odbijania/skręcania oO

TaiKun napisał(a):
Bohaterowie to głównie kopia tych z Naruto czy DB (Grey, Natsu, Makarov).
A tam, pieprzenie, raz w jakimś śmiesznym temacie na innym forum czytałem, że Gajeel to kopia Vegety. Jak ktoś chce, to zawsze znajdzie powiązania, ja w przypadku tej serii niespecjalnie widzę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja widzę, zwłaszcza w wyglądzie niektórych postaci, nawiązania do One Piece:
Lucy - Nami
Gray - Ace
Gildartz - Shanks
Cana - Robin
Miałem jeszcze jakieś, ale już nie pamiętam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo ma podobną kreskę do Ody i tyle w tym temacie. Wygląd to rzecz drugorzędna (temu w cytacie na pewno nie chodziło o wygląd), a Lucy jest ładniejsza. Poza tym im dalej wgłąb serii, tym te podobieństwa są mniejsze. Jeszcze Natsu do Luffy'ego może być podobny, ale przecież tylko w niektórych ujęciach - szukanych na siłę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Tak, na początku było to najbardziej widoczne, zwłaszcza tu:
Obraz
A czy Lucy ładniejsza, kwestia dyskusyjna ;p Ale typ na pewno bardziej pod fanserwis rysuje, niż Oda.
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Manga jest naprawdę ciekawa i warta do przeczytania, ale z anime już trochę gorzej. Podstawione bardziej dla młodszych osób lub dla ludzi o delikatnym zabarwieniu.

Anime zwłaszcza na początku straszliwie nudzi. Powtarzające się teksty, te same ataki i co najgorsze wstępy do tych ataków, coś ala Power Ranger ... Z odcinka na odcinek zaczyna się to zmieniać. Postacie są jakby odważniejsze w tym co mówią i robią, a przy okazji bywają dojrzalsze.

Ciekawe jest to że postacie, które wkraczają do tego świata w noszą zawsze coś unikalnego i wartego do poznania. Dlatego chce się zostać z nimi jak najdłużej. Wiążął ich wspaniałe uczucie, które już od początku możemy dostrzec.

Po za tym ciekawe i zacięte walki, które nie są monotonne, a bywają nawet fascynujące ^^

Bardzo polecam mangę, ale nie opuszczajcie również anime
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
A ja powiem coś, czego zwykle nie mówię, przeciwnie. Trochę mnie Fairy Tail rozczarowuje. Zapowiadało się na zwariowaną i absurdalną komedię, a zrobił się kolejny epicki utwór. Ja lubię epickie utwory, ale to się robi nudne, kiedy każdy tytuł w coś takiego się przeradza. Miałabym ochotę równolegle z Naruto i Bleachem pooglądać sobie coś szalonego i groteskowego, a na to się właśnie zapowiadało FT. Tymczasem klimaty poważniejsze, humoru coraz mniej, za to z każdą częścią pojawiają się nowe postacie.

Innymi słowy, oczekiwałam czegoś innego po tej serii...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
75 najśmieszniejszy odcinek serii

Oczywiście filler, ale co z tego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
xxKassi92xx Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
xxKassi92xx
Wiek: 31
Dni na forum: 4.706
Posty: 52
Skąd: Poznań
Niestety nie miałam jeszcze okazji "zagłębić się" w to anime, jednak duużo znajomych mi je polecało i jak tak przeglądam czy jakieś amv na YT czy też czytam o nim-zapowiada się ciekawie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W tym roku ukazały się dwa OVA, typowo komediowe. W sumie nic specjalnego, tylko w pierwszej trochę golizny jest, a w drugim Lucy trafia do Akademii Wróżek, a nie gildii, poza tym w obu jest główną bohaterką.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Oglądam tym razem arca z drugim światem (chyba z nudów i że mózgu mi brakuje do czegoś bardziej angażującego myślenie...) i mam tylko trzy komentarze.

Żeby wymyślić gościa ze strzałkami zamiast brwi, to trzeba mieć fantazję. Co to za palant był...

Gajeel absolutnie rządzi. "Postanowiłem: zostaniesz moim kotem" Uroooocze.

Poza tym chyba ze mną jest naprawdę bardzo źle, skoro doszło do tego, że płaczę na Fairy Tail. Fabularnie przeciętnie, postacie (poza Erzą) takie sobie, ale ta epicka emocjonalność... No, mają rozmach, sk****syny.

Dodam jeszcze, że Wendy w tym arcu była świetna i szalenie podobała mi się jej - jak również kolegów - postawa w walce z Faustem.

Tymczasem zaczęłam kolejny arc i jak na razie moim faworytem pozostaje Gajeel ze słabością do Levi oraz uwielbieniem dla swojego kota

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja zawiedziony nie jestem, nie podoba mi się tylko, że ponad połowa walk rozwiązywana jest "mocą miłości". W ostatnich rozdziałach jest przeniesienie w czasie, bo autorowi pewnie brakuje pomysłów na dalszą fabułę, a może chciał po prostu zatrollować W każdym razie myślę, że to ciekawe rozwiązanie, bo trochę odświeży serię, której klimat zrobił się ostatnio dość gęsty.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Fairy Tail
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook