Forum Dragon Ball Nao

» Studia - kompendium

Strony: 1, 2  
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
W tym temacie zadajecie wszystkie pytania odnośnie studiów. Pozwólcie że zacznę : co to znaczy że studia są I, II albo III stopnia?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Z tego co wiem:
I stopień: licencjackie bądź inżynierskie, dalej magisterskie i doktoranckie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Studia I stopnia - studia w którym możesz zdobyć licencjat, bądź tytuł inżyniera. Trwają zazwyczaj 3-3.5 roku.

Studia II stopnia - są to studia w których jakby to ująć "dokańczasz" I stopień, zdobywając tytuł magisterski, przez napisanie i obronę pracy magisterskiej. Czas trwania - zazwyczaj 2 lata

Studia III stopnia - kolejny stopień studiów, w którym można zdobyć tytuł doktora danych nauk. Oczywiście wchodzi tutaj w gre napisanie pracy doktoranckiej.

Kiedyś istniał tak zwany system boloński, w którym miałeś możliwość studiów jednolitych. Polegały one na tym, że nie musiałeś iść na drugi stopień, gdyż w ciągu pięciu, pięciu i pół roku studiów miałeś od razu tytuł magisterski. Dziś tego już nie ma, więc zostały stworzone różne stopnie.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Wielkie dzięki. Ale mam jeszcze jedno pytanko. Z tego ci się nieoficjalnie dowiedziałem, studia dzienne są bezpłatne, czy to prawda? A jeśli nie, to ile tak mniej więcej płaci sie za semestr?
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ja mam pewne pytanie: Na jaki kierunek studiów aktualnie opłaca się wybrać?, bo jak wiemy w dziesiejszych czasach ciężko dostać dobrą pracę nawet po studiach.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Studia dzienne są studiami państwowymi - innymi słowy są bezpłatne. Opłaty są ponoszone jedynie za index, legitymacje oraz za wszelkie poprawki, o ile nie zdaliśmy w 1 terminie oraz w sesji poprawkowej. Jeżeli mówimy o studiach zaocznych (raz na 2 tyg i zazwyczaj w weekendy), to ceny są różne.


Ja mam pewne pytanie: Na jaki kierunek studiów aktualnie opłaca się wybrać?, bo jak wiemy w dziesiejszych czasach ciężko dostać dobrą pracę nawet po studiach.
W dzisiejszych czasach nie ma gwarancji, iż dane studia zapewnią Ci godziwe życie. Jeżeli już miałbym coś polecać, to z pewnością standardowo jest to prawo i medycyna, po których ma się największe możliwości. Po nich królują studia inżynierskie, gdyż inżynierów w Polsce jest teraz bardzo mało i istnieje wielkie zapotrzebowanie na nich, które zapewne nie zmieni się przez najbliższe lata. Z branży inżynierskiej warto spojrzeć na dział budowlany - budowlaniec, architekt - to zawody z przyszłością. Istnieje także zapotrzebowanie na informatyków, gdyż z obecnych statystyk wynika, iż wciąż istnieje silny ich niedobór - ponad 12000 w naszym kraju i średnio 8 tys w krajach UE.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Powiem tak. Inżynier będzie potrzebny zawsze, zawsze, zawsze. Bo na dobrą sprawę niemożliwe jest by całe społeczeństwo zinteligentniało do tego stopnia, by inżynierów był nadmiar Z takim stopniem (o ile sumiennie wypracowanym) dostaniesz godną pracę. Osobiście mam znajomą inż. która uczyła w szkole. Pewnego dnia dostała list z prośbą (!) o to by przyjęła stanowiska kierownika działu
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
oraz za wszelkie poprawki, o ile nie zdaliśmy w 1 terminie oraz w sesji poprawkowej
Nie.
Przynajmniej u mnie na PG za powtarzanie przedmiotów (ale tylko przez jeden rok) się nie płaci.

Co do tego wyżej, to medycyny nie warto, o ile ktoś ma zamiar w Polsce pracować. Uczysz się tyle lat, a zarobków i tak wysokich do tego stopnia nie ma.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Naowicz napisał(a):
Co do tego wyżej, to medycyny nie warto, o ile ktoś ma zamiar w Polsce pracować. Uczysz się tyle lat, a zarobków i tak wysokich do tego stopnia nie ma.
I posądzają dodatkowo o branie łapówki. |Zastanawiam się, czy nie bardziej opłaca się wyjechać na studia za granicę i tam szukać pracy.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Opłaca ... jeżeli się zdaje mature miedzynarodową, ma się bardzo wysokie wyniki i umie się język na poziomie zaawansowanym. Jezeli spełniasz te warunki to pomyśl nad tym, jeżeli nie ... to zapomnij:)

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Focus napisał(a):
Opłaca ... jeżeli się zdaje mature miedzynarodową
Gdzie się podchodzi do takiej matury międzynarodowej?

Focus napisał(a):
ma się bardzo wysokie wyniki
To znaczy na jakim poziomie (same 5-tki)?

Focus napisał(a):
język na poziomie zaawansowanym
Z tym nie byłoby problemu

Focus napisał(a):
Jezeli spełniasz te warunki to pomyśl nad tym, jeżeli nie ... to zapomnij:)
Własnie rozmyślam
Pozdrawiam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dark Sky napisał(a):
Gdzie się podchodzi do takiej matury międzynarodowej?
W normalnych liceach, w których można ją zdawać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Calibra napisał(a):
Z tego ci się nieoficjalnie dowiedziałem, studia dzienne są bezpłatne, czy to prawda?
To co wspomniał Focus jest prawdą. Od siebie dorzucę jeszcze opłatę wstępną, niezależnie od tego czy się dostanie na studia czy też nie.

Dark Sky napisał(a):
To znaczy na jakim poziomie (same 5-tki)?
Same oceny nic nie dają. Mowa raczej o osiągnięciach pozaszkolnych, konkursach, olimpiadach etc. etc. Radzę także pomyśleć o certyfikatach z języków, gdyż to jest szczególnie opłacalne.

Dark Sky napisał(a):
Z tym nie byłoby problemu
Jesteś tego zupełnie pewien? Już teraz musiałbyś władać językiem niemalże perfekcyjnie, bez pomocy słowników, translatorów i innych o każdej porze dnia i nocy w każdych warunkach. Znam osoby co spełniały te kryteria, ale to jednak nadal jest za mało... Oraz znów certyfikaty. Jeżeli jesteś w stanie spokojnie taki zdać (a jest trudniejszy od matury rozszerzonej z języka) nie masz się czym martwić. Patrząc na Twoje wypowiedzi w Forum Romanum mam poważne podstawy by w to powątpiewać.

Calibra napisał(a):
A jeśli nie, to ile tak mniej więcej płaci sie za semestr?
To istnieje tylko w przypadku studiów zaocznych i bywa z tym różnie. Przykładowo na UMK wołają 7 tys. za rok, zaś u mnie w mieście 4 tys. na rok. Patrząc na niektóre opłaty zdecydowanie opłaca się iść na dzienne, bo wyjdzie mimo wszystko taniej.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Drakan napisał(a):
Jesteś tego zupełnie pewien?
Jeżeli trema podczas egzaminu mnie nie zje to powinno być ok .

Drakan napisał(a):
Same oceny nic nie dają. Mowa raczej o osiągnięciach pozaszkolnych, konkursach, olimpiadach etc. etc. Radzę także pomyśleć o certyfikatach z języków, gdyż to jest szczególnie opłacalne.
Często biorę udział w konkursach recytatorkich i to nawet z dobrymi wynikami .

Drakan napisał(a):
władać językiem niemalże perfekcyjnie
W szkolę uczą dobrze języka, więc nie mam się co martwić a do tego
dochodzą rozmaite kursy językowe powinno być dobrze.

Drakan napisał(a):
Jeżeli jesteś w stanie spokojnie taki zdać (a jest trudniejszy od matury rozszerzonej z języka) nie masz się czym martwić. Patrząc na Twoje wypowiedzi w Forum Romanum mam poważne podstawy by w to powątpiewać
Wypowiedź z forum romanum może nie była fascynująca, bo Wszyscy wcześniej objaśniliście wszystko po Angielsku, więc wypadało mi się tylko przywitać. Nie bój żaby będzie git .
Pozdrawiam
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
System boloński tak do końca nie został zniesiony, tzn. nie na wszystkich kierunkach, bo u mnie w Białymstoku nadal jest np. prawo 5 lat, studia magisterskie i zapewne są też inne kierunki, oczywiście ten system jest w mniejszości

Sam wybieram się, tzn. staram się dostać na Prawo bądź Stosunki Międzynarodowe, mój ostatni wybór to Historia.

Najgorsza jest opłata, ponieważ dużo sobie cenią za jeden kierunek...
No, ale cóż jak trzeba, to trzeba ;p

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę dostania się na studia ^^

GL HF ;p

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ktoś filologię angielską studiował/studiuje?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lol, nie.
Studiuje ktoś fizykę kwantową, astronomię, automatykę i robotykę lub coś takiego?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Studiuje ktoś alkohole? (z chemii chociażby albo te powszechne)
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale wam się od studiów w głowie miesza. Bez wyższej edukacji nie potraficie "studiowac" alkoholi?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.799
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Shiro napisał(a):
Sam wybieram się, tzn. staram się dostać na Prawo bądź Stosunki Międzynarodowe, mój ostatni wybór to Historia.
I na co się w końcu dostałeś? Mógłbyś coś powiedzieć o Stosunkach Międzynarodowych, co o tym kierunku sądzisz. I przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy prawdą jest (bo gdzieś tak słyszałem), że na tym kierunku uczysz się dwóch języków, zachodnioeuropejskiego i wschodnioeuropejskiego?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Studia - kompendium
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook