Forum Dragon Ball Nao

» Manga Carta

Michu
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.741
Posty: 4
Tytuł: Manga Carta
Rodzaj: karcianka, freeware
Data premiery: 4.07.2008
Silnik: RPG Maker 2000 (nie trzeba instalować żadnego softu, żeby zagrać)
Strona projektu: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

Wstęp

Jakiś czas temu ukazała się w Polsce mangowa karcianka stworzona w RPG Makerze 2000. Z założenia gra miała być lekka, niezbyt skomplikowana i, co najważniejsze, przyjemna. Mam nadzieję, że przynajmniej ten ostatni punkt udało mi się z sukcesem zrealizować.

Konwencja, mechanika

Gra opiera się na zredukowaniu punktów życia przeciwnika do zera. By tego dokonać, trzeba wystawiać do gry bohaterów, którzy będą atakować wojowników przeciwnika (w wypadku ich braku - zabierają bezpośrednio HP komputera). Różnica powstała po ich wyeliminowaniu jest odejmowana od głównego HP wroga.

W grze występują trzy rodzaje kart:

1) Karty wojowników (wystawia się je na trzech polach po lewej, to one zadają obrażenia przeciwnikowi)
2) Karty wspomagające (karty tego samego koloru co leżący na stole wojownik zwiększają jego HP o początkową wartość. Maksymalnie można dołożyć dwie takie karty do każdego wojownika.) Karty wspomagające czerwonego i żółtego koloru dodatkowo można położyć na wolnym polu jako obronę, dzięki czemu obrażenia z jednego ataku przeciwnika można zredukować o połowę.
3) Karty przemiany (każda z trzech rodzajów kart przemiany kolejno ewoluuje kartę leżącego na stole wojownika w ->zieloną->czerwoną->żółtą.)

Szczegółową instrukcję oraz opis mechaniki znajdziecie w pliku PDF dołączonym do gry (na stronie projektu znajduje się również wersja online).

W zasadzie nie miałem wątpliwości co do tego, że karcianka będzie osadzona w mangowej konwencji. To wariant najmilszy dla oka i serca, a grafiki miałem już przygotowane ~~. W produkcji występują bohaterowie między innymi takich anime jak: Naruto, Dragon Ball, Bleach, Death Note, Captain Tsubasa, One Piece, Yu-Gi-Oh! oraz kilku innych.

Screeny
Obraz

Obraz

Obraz

Przykładowe karty:

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mam dwa pytania dot. gry, czy grając w nią nie płacimy żadnych dodatkowych abonamentów, czy coś w tym stylu? Jak to jest w Plemionach np. no i drugie. Czy rozgrywki toczone są w szybkim tempie?.
Michu
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.741
Posty: 4
Hmmm, chyba sie nie zrozumielismy =] To jest gra karciana na kompa, ale nie gra online. U gory tematu jest napisane, ze to produkcja freeware, a wiec calkowicie darmowa, bez zadnych abonamentow. Wystarczy sciagnac i grac. Co do tempa rozgrywki - zalezy kto na to patrzy. Wedlug ludzi ktorzy w to grali, tempo jest w sam raz.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Sprawdzę to jeszcze dzisiaj
Chyba.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Michu napisał(a):
Hmmm, chyba sie nie zrozumielismy =] To jest gra karciana na kompa, ale nie gra online.
Aha, no to fajno Dzięki za wyjaśnienie,
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ta gra jest suuuper Bardzo wciaga i ma ten swój klimacik jak z automatów ^^. Pomysł kupowania róze rzeczy za wygrane równiez jest trafiony, tylko szkoda ,ze jest mało mapek i malo piosenek , ale za całkoształt dalbym oskara ^^, POlecam.

PS: mam problemik mały , nie moge jakoś zmienić ilości HP , bo chciałem zwiększyć , ze się dłużej walczyło

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Michu
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.741
Posty: 4
Odpowiedz na to pytanie znajduje sie w instrukcji =] Po 'najechaniu' na opcje HP gracza lub przeciwnika wciskamy ENTER/Specje, a nastepnie:
strzalkami lewo/prawo poruszamy sie po poszczegolnych cyfrach liczby, a strzalkami gora/dol wybieramy konkretna wartosc.

I dzieki za slowa uznania ~~
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Zastanawia mnie jedno.
Czemu, gdy komputer używa karty przemiany, to odejmuje mu tylko połowę HP? Np. 25

I jeden minus - nie ma w grze możliwości zupełnego wyłączenia muzyki.
Musiałem skasować te midy z katalogu ;p

Reszta raczej w porządku. No może prócz tego, że Vegeta i Goku mają za mało HP.
Ale Aralka przynajmniej ma przyzwoicie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Michu
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.741
Posty: 4
No podczas przemiany komp traci tylko polowe zycia, bo inaczej za latwo byloby go pokonac. Co do midow - zawsze mozna wylaczyc glosniki, w drugiej czesci bedzie duzo wiecej midow do wyboru i mozliwosc ich calkowitego wylaczenia.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Michu napisał(a):
Co do midow - zawsze mozna wylaczyc glosniki
Ale ja chcę słuchać muzyki, tylko że swojej, normalnej

Michu napisał(a):
No podczas przemiany komp traci tylko polowe zycia, bo inaczej za latwo byloby go pokonac.
E tam, za łatwo. Wymyśl lepszy algorytm
A o tym, to mimo wszystko w instrukcji wypadałoby wspomnieć, bo chyba nie ma.

I jeszcze coś. Bardzo ciężko dojść do żółtej przemiany. Ustawiłem komputerowi 9999 HP, a i tak miałem tylko 2 czerwone i 1 żółtą.

Poza tym, co mi nie pasuje, to to, że w trakcie pojedynku HP tylko spada, i nie ma możliwości jakiegokolwiek jego podnoszenia. Albo kasowania kart już wyłożonych.

Oraz - nie mam pojęcia jak działa jakiś sklepik, który tam jest. Niby raz mi coś się pojawiło, ale nic z tego nie wynikło. I jest, jak było na początku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Manga Carta
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook