Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» śpiewające pindy

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.700
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ostatnio parę razy zetknęłem się z opinią że nie ma dobrych wokalistek. Że laski nie nadają się do rocka, i że zasadniczo macica pszeszkadza w wydobyciu dobrego głosu. Niewątpliewie w stwiedzniu tym jest sporo prawdy, jednaże mimo powalająco żałosnego stosunku dobrych muzyków do "muzyczek" nie zgadzam się z tym twierdzeniem w pełnej rozciągłości. Takie laski jak P.J. Harvey, Jennice Joplin tworzą naprawdę kawał dobrej sztuki. Zespoły pokroju "Pixies" czy "Scnic Youth" są niedoścignione, a perkusistka "White Stripes" też daje radę. Jeśli chodzi o delikatniejszą muzykę "Sheeveree", Nena czy absolutnie cudowna Rickey Lee Joens nie mają sobie równych (w swoich klasach oczywiście). Tak wię reasumując co sądzicie o śpiewających pindach, jakie zespoły/ laski polecacie itd.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.682
Posty: 186
Skąd: West City
Ostatnio ściągnąłem zespół "Arch enemy" zespół rockowy to nie jest, grają melodic death metal i moim skromnym zdaniem wokalistka daje rady, zespół głodny uwagi. Zespół 'Virgin' z crazy, sweet i ogólnie trendi dodą, tez nawet daje sobie rady (mówię o stronie wokalnej ), trzeba przyznać, że wokalistka owego zespołu naprawdę ma mocny głos.

Pozdrawiam,
Zeroth.

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Którą ze "śpiewających pind" mogę polecić?
Kilka na pewno zasługuje na to, aby znaleźć się na liście wokalistek, których słucha się z przyjemnością.
Od razu powiem, że jest to lista bardzo, bardzo subiektywna i skupia się na kobietach, które śpiewają muzykę raczej spokojną, nastrojową. Ale nie tylko. Szerokim łukiem ominę wszechogarniającą tandetę...

Na początek dama rodem ze Zjednoczonego Królestwa, absolutnie wielka Sarah Brightman.
Piękny głos, wyśmienita emisja, cudowna barwa. Podobne epitety można byłoby mnożyć niemal w nieskończoność. Sławę przyniosły jej musicale z "Upiorem w operze" na czele. Jej dorobek muzyczny to ponad 20 albumów i blisko 40 singli. O jednym z najbardziej znanych duetów z Anderą Boccellim wspominać chyba nie trzeba, bo jego jakość doskonale broni się sama. Mówiąc krótko- jest co podziwiać.

Kto jeszcze?
Odkryta przeze mnie dość przypadkowo Regina Spektor. Rosyjska piosenkarka, która mieszka i tworzy w USA. Gdy po raz pierwszy ją usłyszałem, myślałem, że się zakocham. Tak śpiewającej piosenkarki pop, o ile Reginę do tej kategorii w ogóle można zaliczyć, chyba już nie usłyszę. Co mnie w niej urzekło? Hmm.. poza absolutnie genialną altową barwą, emisja głosu. Coś niezwykłego. Chyba żadna inna piosenkarka pop nie może pochwalić się tak doskonałym warsztatem wokalnym.

Następna dziewczyna, to włoska wokalistka Elisa Toffoli. Elisa tworzy na pograniczu rocka i bluesa. W jej twórczości słychać tez elementy soulu. Co ją wyróżnia? Jasna, wysoka barwa głosu. Jej muzyka jest bardzo kobieca i chyba to najbardziej mi się w niej podoba.

Następna wokalistka to kanadyjka Sarah Mclahlan. Podobnie jak Regina jest też kompozytorką i pianistką. Utwory takie jak "A will remember you" czy "Time after time"(w duecie z Cindy Lauper) znają chyba wszyscy, a "Angel" w jej wykonaniu to coś wyjątkowo pięknego.

Nie można oczywiście nie wspomnieć o mega gwieździe- Jenis Joplin. Tej postacie chyba nie trzeba bliżej prezentować nikomu, kto ma choćby cień pojęcia o muzyce. Zatem nie będę reklamować Jenis, bo, jak mówi znane powiedzonko, najlepszych samochodów reklamować nie trzeba. I tak wszyscy wiedzą, które są najlepsze.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 18.07.2008, 22:43
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.223
Posty: 633
Skąd: Kielce
Swój wywód zacznę od tego, że nie słucham muzyki rockowej prawie wcale. Mój odtwarzacz jest wypełniony prawie w całości japońskim popem i kilkoma utworami z poza tego kręgu. Dlatego podam Wam dwa nazwiska, które myślę, że znacie. Te dwie "śpiewające pindy", jak to określił Franqey, zdobyły w kręgach fanów j-popu światową sławę. Ayaka i Utada Hikaru.

Po pierwsze, Ayaka.
No dobra, nie jestem w stanie powiedzieć, o czym śpiewa. Ale robi to tak pięknie, że aż chce się tego słuchać. Mocny, o szerokiej skali, przyjemny dla ucha głos to jej cecha rozpoznawcza. Śpiewa głównie do muzyki lirycznej, o miłości. Tak przynajmniej wynika z tłumaczenia jednego utworu. Tyle udało mi się znaleźć.

Po drugie, Utada Hikaru.
Też nie jestem w stanie powiedzieć, o czym są jej piosenki. Wystarczy je jednak przesłuchać, by się w nich zakochać. Ta wokalistka, w odróżnieniu od Ayaki, używa syntezatora. Słychać także fortepian i gitarę elektryczną.

A z pań bardziej znanych wymienię Jenis Joplin, Mariah Carrey, Christina Augilera, oraz Whitney Houston. Ich muzyki nie lubię, jakoś mi nie "wchodzi", ale głosy pań zasługują na zauważenie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » śpiewające pindy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook