Forum Dragon Ball Nao

» Dżem

Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Najpierw małe info.
Dżem – polska grupa muzyczna grająca rocka i blues. Zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej (blues rock). Nazwa zespołu pochodzi od jamu – zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaproponowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka, jak np. Grateful Dead czy The Band. Polski zapis nazwy pojawił się – zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów – w roku 1974.
Zródło Wikipedia.

No wiec fani Dżemu, piszcie co sadzicie o tej grupie, o nowym wokaliście Maćku Balcarze, o starych utworach w nowym wykonaniu, o tym czy ktoś jest w stanie zastąpić świętej pamięci Ryśka Riedela, podawajcie swoje ulubione piosenki, itd czekam :)

Pozdrawiać^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dżemem zainteresowałam się dość dawno temu, głównie przez Morrisona. Ktoś mi tam kiedyś powiedział że Rysiek się na nim przez jakiś czas wzorował, więc postanowiłam się dowiedzieć o nim czegoś więcej.
Uwielbiam piosenki tego zespołu. Każda ma w sobie pewnego rodzaju niepowtarzalna magie. A Riedel miał naprawdę niesamowity głos... Nowy wokalista nie jest zły, ale nigdy nie będzie śpiewał tak dobrze jak Rysiek. Nie powinien zabierać się za jego piosenki...
Do moich ulubionych utworów należą : List Do M., Do Kołyski, Paw, Sen o Wiktorii, Wehikuł Czasu, Dzień w którym pękło niebo, Uśmiech śmierci, Skazany na bluesa, Czerwony jak cegła no i pozytywne Whisky.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Mart napisał(a):
Dżemem zainteresowałam się dość dawno temu, głównie przez Morrisona. Ktoś mi tam kiedyś powiedział że Rysiek się na nim przez jakiś czas wzorował, więc postanowiłam się dowiedzieć o nim czegoś więcej.
Dokładnie tak, była nawet o tym wzmianka w filmie Skazany na Bleusa.
Mart napisał(a):
Uwielbiam piosenki tego zespołu. Każda ma w sobie pewnego rodzaju niepowtarzalna magie.
No bo te wszystkie teksty idą z serca, wiem głupio to brzmi, ale tak jest.
Mart napisał(a):
Nowy wokalista nie jest zły, ale nigdy nie będzie śpiewał tak dobrze jak Rysiek.
Balcar nie jest zły, ale zbliżyć się do legendy Ryśka będzie bardzo trudno, wydaje mi sie, ze troszkę zbliżył sie do tego inny wokalista Dżemu, Jacek Dewódzki, szkoda że już z nimi nie gra, bardzo dobry głos i charyzma.
Mart napisał(a):
Nie powinien zabierać się za jego piosenki...
Mam takie samo odczucie, lepiej sprawdza się w utworach pisanych pod niego.
Mart napisał(a):
Do moich ulubionych utworów należą : List Do M., Do Kołyski, Paw, Sen o Wiktorii, Wehikuł Czasu, Dzień w którym pękło niebo, Uśmiech śmierci, Skazany na bluesa, Czerwony jak cegła no i pozytywne Whisky.
Ze swej strony dodał bym: Naiwne pytania, Autsajdera, Harley Mój.

Mart a znasz Cree, w którym gra syn Ryśka ?

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Piechu napisał(a):
Mart a znasz Cree, w którym gra syn Ryśka ?
Kojarze mniej wiecej, głównie po tym, że jego syn ma tak samo wyjątkowy i piękny głos jak on

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie słucham tego typu muzyki, ale co do zespołu nie mam nic po tym jak obejrzałem film "Skazany na Blusa" czy jak to się tam pisze troche zaciekawiła mnie historia wokalisty. Co o nim sądzicie?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Rysiek miał niesamowity głos, niepowtarzalny, nie sposób go z nikim pomylić. Raz się go usłyszy i do końca się wie, że to jest głoś Ryśka Riedla. Niestety, jak większość wyjątkowo utalentowanych ludzi miał pociąg do używek... Człowiek był z niego dobry, szkoda że zmarł tak młodo, mógł jeszcze trochę potworzyć... No, ale teraz jest legendą polskiej muzyki...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Hako napisał(a):
Co o nim sądzicie?
Rewelacyjny wokalista, poeta, teksty pisane od serca, życiowe, nie to co ta komercyjna papka, jak np Feel czy inne Dody. Ja osobiście muzyki Dżemu nie słucham, ja ją przeżywam całym sobą, może to brzmi ckliwie, ale tak jest.
Mart napisał(a):
No, ale teraz jest legendą polskiej muzyki...
Stał sie nieśmiertelny dzięki swojej muzyce, która łączy coraz to nowe pokolenia.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Dżem pierwszy raz usłyszałem już jakiś czas temu w zbiorach mamy, jednak spodobał mi się jakiś rok temu dzięki koleżance. Puszczała ich piosenki (głównie Autsajdera, Whisky i Czerwonego jak cegła) na okrągło, wspominając czasy, gdy jeszcze była z chłopakiem. Aż w końcu sam ściągnąłem parę piosenek i spodobały mi się.
Wielkim fanem nie jestem, ale posłucham Ryśka od czasu do czasu, żeby odpocząć trochę od ryków metalowców czy przekleństw raperów.
Moje ulubione kawałki to Autsajder, Wehikuł Czasu, Czerwony jak Cegła oraz Whisky.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Dżem
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook