Forum Dragon Ball Nao

» Elektroniczne uzależnienie

Strony: 1, 2  
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Czy uwazacie ze od gier komputerowych czy play station mozna sie uzaleznic? Jakie sa wasze opinie? A moze i wy jestescie uzaleznieni od tych elektronicznych cudow XXI wieku?
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Ja od gier kiedyś byłam uzalezniona. Po 20 godzin aż miałam zapalnie spojówek. A teraz mam zapalenie spojówek od dłuiego siedzenia przy komie. Jestem na maxa uzalezniona i nic mi nie pomoże

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
A co powiesz o tej sytuacji gdy para mlodego małzenstwa poszla pograc sobie w Warcrafta i zamiast wrocic do domu po godzinie wrocili po 10 chyba . Zostawili kilkumiesieczne dziecko ktore zmarlo pod wplywem upadku. Nikt sie nim nie zajmowal.
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
matko to juz jest przegięcie. Dobrze, ze ja nigd ie będę miała dzieci. Więc taki problem mam z głowy. Ale jestem uzależniona i prawdopodobne umrę kiedyś w biurze z dłonmi na klawiaturze

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Mhmm... Od gier komputerowych sie nie uzależniłam mimo ze je kocham. Od komputera owszem ze wzgledu na gg i muze jaka moge dzięki niemu sciagac:)
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Ja się od komputera nie uzależniłem i nie uzależnię (przynajmniej mam taką nadzieję). Kiedyś, aby udowodnić to kilku osobom, nie włączałem go przez ponad dwa tygodnie (jednak gdy przyznały mi rację, nadrobiłem zaległości ). Niemniej używam go wcale często, czy to do grania, czy pisania. Z dobrodziejstw sieci nie mogę niestety w pełni korzystać – rachunki gnębią .

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
Ja tam sie tez uwazam za uzaleznionego ale jak milo spedzam czas albo jestem poza domem na wakacjach to nic mi sie nie dzieje bez kompa. Ale jak jestem w domu to caly wolny czas przed kompem spedzam

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
yh, Ja sie bawie muzyką [elektroniczną] jestem DJem, bawie sie grafiką, webdesingiem itd ;] ogolnie ostatnio ograniczylem siedzenie przed kompem ale nie mal standard 20h/7d jak to sie mowi, ciekawe wakacje.

END
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Tez ograniczam ilosc godzin przy komputerze. Zwlaszcza gdy matka jest w domu,wtedy wychodze i nie wracam na dluuugo . Ach te sprzeczki rodzinne...
chaz Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.812
Posty: 116
Skąd: Ziggiz
Uzaleznienie od elektroniki jednak istnieje przykladem tego jest moj kolega ktory siedzi chyba 24/h na kompie i gra gra i gra ja az tyle nie gram (nie gram ale siedze na necie)ale on to lekka przesada nonstop nowe gry zamawia i gra
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Są tacy ludzie którzy nie panują nad swoimi nałogami i wychodzą spod ich kontroli. Tracą przez to wszystko!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Od wszystkiego można się uzależnić, wystarczy, że sprawia wam to jakąś radość, w różnej postaci...

A, że z uzależnieniem można przegiąć to też racja.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Gadają, że można... Ale dla mnie to coś kosmicznego. Raczej czy ktoś się od czegoś uzależni czy nie, to kwestia psychiki. są przypadki bezdyskusyjne takie jak, papierosy, alkohol [ ort! ], narkotyki, leki, gdzie nie ma wielu możliwości, z substancjami chemicznymi nie ma żartów. Co zaś do reszty, powtórzę się jeszcze raz, że to kwestia psychiki a konkretniej stosunku do samego siebie. Ludzie zakompleksieni, nieśmiali, i mało pewni siebie z pewnością łatwiej wpadną w jakiś nałóg niż ktoś cieszący się pełnią życia. Nałóg taki jest w początkowej fazie odskocznią od mało satysfakcjonującego życia, staje się atrakcyjny, praktycznie zastępuje rzeczywistośc co w konsekwencji prowadzi do uzależnienia. i to chyba cała filozofia.
A ja chyba jeszcze nie mam uzależnień od niczego, zaś na przyszłośc gwarancji nie dam. Życie potrafi zaskoczyć i dać kopa w dupę.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tara napisał(a):
i prawdopodobne umrę kiedyś w biurze z dłonmi na klawiaturze
Albo w kawiarence, tak jak ten kolega w Chinach pare dni temu.

Ja tam nie wiem. Mam strone, zarabiam na niej (jako tako), wiec musze siedziec na kompie, by wiedziec czy jest z nia wszystko w porzadku itp. itd. Ale czy to mozna nazwac uzaleznieniem od komputera?... raczej praca.
W gry to kiedys gralem calymi dniami, proste durne stare gry, jak mialem starego kompa, bo nic innego robic mi sie nie chcialo, a i na kompie nic innego robic sie prawie nie dalo.

*alkohol

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja nie jestem uzalezniony od niczego co elektryczne...i nigdy nie byłem i mam nafzieję ze nie będę...a co do gier to ja ostatni raz włączyłem kompa żeby sobie pograć...chyba...z 7 albo 8 dni temu a i tak grałem tylko z godzinkę . Śćiśle mówiąc nie jestem uzalezniony od koma ani od innych elektrycznych przyrządów.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja tam jestem od jednej gierki "wciągnięty" - Deluxe Ski Jump 2.1 - czy to lato, jesień, wiosna, ja i tak w to gram Jednak nie mogę nazwać tego w każdym bądź razie od uzależnienia.
Teraz akurat oduzależniam się od wymian anime, jak na razie [ ort! ] dobrze idzie, przetrwałem jakiś miesiąc bez żadnych wymian.
Jedynym uzależnieniem elektronicznym, który owładł mną, jest zasysanie różnego rodzaju plików z neta, najczęściej jest to różnego rodzaju anime Co na to poradzić, przynajmniej kolekcja jest sporawa dosyć.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Od gier komputerowych nie jestem uzależniona, ale od muzyki- jak najbardziej. Nie wyobrażam sobie dnia bez porcji muzyki. W autobusie, przy komputerze, przy lekcjach..
Ale, żeby nie było offtopu:
Myślę, że można się uzależnić od komputera lub PS. Wszystko zależy od woli człowieka. Jeżeli umie sobie powiedzieć: no dobra, styknie jak na dziś, to jest super, uzależnionym się na pewno nie jest. Ale, jeśli przez 10 godzin obiecuje sobie: jeszcze godzinka.. to już jest uzależnienie. Przez 10, 5, 4 godziny, w niektórych przypadkach nawet przez 15.. Osobiście znam uzależnionego od gier chłopaka. Nie gra w piłkę, tyje w oczach, bo całymi dniami siedzi przed monitorem..
Tak czy siak, uzależnienie to stan, który odciska na fizycznej i psychicznej "stronie" człowieka znak. Papierosy pogarszają stan płuc, narkotyki prowadzą do śmierci.. a komputer? Przede wszystkim oddala od ludzi, zabaw( sporty, wycieczki, tudzież inne atrakcje), siedzenie i nicnierobienie przed komputerem prowadzi do otyłości.. Psują się oczy. To każdy z nas zna.
Co do psujących się oczu: mój kolega "wygrał sobie" wadę 11( plus albo minus, nie pamiętam) i teraz każdy większy wysiłek fizyczny może oznaczać odklejenie się siatkówki, krótko mówiąc, ślepotę. Teraz ów chłopak nie może pływać( co było jego pasją) ani ciężko pracować. A to duży ubytek, bo mieszka na wsi i zawsze znajdzie się trochę roboty.
Ok, koniec offtopu.
Wniosek:
HELL YEAH, od gier można się uzależnić.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Wolę pograć w coś online niż wypić browara czy zajarać, to fakt którego sie nie wstydzę. Po pierwsze, pograć mogę zawsze gdy mi sie chce i mam czas, po drugie, gdy według mnie uczą i wyrabiają refleks, po trzecie, jeśli chodzi o gry to uwierzcie, wybór jest setki razy większy niż używek a ponadto do wyboru w proszku i drażetkach

Pozdro
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
jasne ze mozna
i polowa ludzi na swiecie jest uzalezniona
w tym ja
w ameryce naukowcy odkryli ze to podobno choroba ciagla chec grania w kompyter czy play station xD

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
w ameryce naukowcy odkryli ze to podobno choroba ciagla chec grania w kompyter czy play station xD
.... i niedługo odkryją, że to jest genetyczne i można to leczyć chemioterapią Jak ja nie lubię takiego.... ekhm. Przez całe życie myślałem, że jestem uzależniony od gier komputerowych. Od FPS'ów w szczególności. Myślałem, że jak będę miał internet, to tylko UT, albo inny CS. Ale okazało się, że świetnie sobie radzę bez grania w COKOLWIEK! Nawe- tak przeze mnie lubianego- Sapera nie włączam, jak wypalam sobie płytkę (a włączałem ZAWSZE)! Pewnej nocy ok 4.20 zacząłem się zastanawiać co jest tego przyczyną. Doszedłem do wniosku, że nie jestem uzależniony od grania w gry ale od ich fabuły! Wiem- Saper nie posiada żadnej, ale ja o czym innym Otuż, gdybym dostał nagle WSZYSTKIE mangi, jakie tylko bym chciał i wszystkie książki do dyspozycji 24/h już nigdy byście o mnie nie usłyszeli! Moje uzależnienie od komputera, a obecnie od Internetu sprowadza się jedynie do czytania Mangi online i ściągania Anime. Już nie raz myślałem sobie, że jakbym miał taką możliwość, to siedziałbym tylko przed telewizorem i oglądał TV Tokio!

Ok. Podsumowując- nie jestem tak uzależniony od komputera/ Internetu/ gier / elektroniki- jak myślałem, że jestem. Co nie oznacza, że mogę bez problemu przestać jej używać

Wracam do "Naruto". Do zobaczenia!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Elektroniczne uzależnienie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook