Forum Dragon Ball Nao

» Elektroniczne uzależnienie

Strony:   1, 2
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Uzależnić się od GIER?
To już dla mnie abstrakcja. Nie jestem w stanie nawet wyobrazić sobie siebie, jak gram dłużej niż godzinę? dwie? Pewnie nawet nie.
Skromna część ludzkości, która ma lepsze rzeczy do roboty niż tłuc w gry, raczej się nie uzależni. Niestety, ludzie mogą często narzekać na nadmiar wolnego czasu... <jednocześnie narzekając, że pracują tak dużo, że nie mają czasu spędzić godziny z rodziną/przyjaciółmi>

Uzależnienie to kwestia chemii mózgu. W sumie od wszystkiego, co przyjemne można się uzależnić. Kwestia osoby. Jeden gra prze miesiąc po 20 h i się nie uzależni, a drugi stopniowo zacznie od godzinki.,, dwóch ...i po ptakach.

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Mi się tam zdarzało grać 12h z przerwami na żarcie albo picie, ale czy jestem uzależniony od GIER? Hmmm sam nie wiem, ale raz chce mi się grać, a raz nie, w każdym razie, bez żadnych gier to na pewno było by mi jakoś dziwnie i nie byłoby łatwo, ale chyba bym przeżył
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Uuu a mam takie pytanie:
Można się uzależnic od dziewczyn? Bo nie mogę się od nich odgonic
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
To wygląda tak jakby one Ciebie ganiały, ale to już nie jest Twoje uzależnienie tylko ich...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Tatsumaru napisał(a):
nie mogę się od nich odgonic
..
Drakan napisał(a):
To wygląda tak jakby one Ciebie ganiały, ale to już nie jest Twoje uzależnienie tylko ich...
Może Tatsumoro chodzi o to , że On się goni, i nie może przez to wzroku od dziewczyn odgonić .. ?

Ale jeżeli dziewczyny gonią Tatsu, a On nie toleruje tego, to raczej nieciekawa sprawa ^^"

Moim ciąglbym uzaleznieniem jest żądza anime ^ ^" To juz mnie przerasta .. "
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja na PlayStation prawie w ogóle nie gram. A na komputerze jakieś 3godz na dobę. U mnie w szkole to taki kolo co na kolko informatyczne chodzi żeby sobie lvl ponabijać w jakiejś grze (nie w Tibi) bo nie chce tracić czasu .

Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jestem w pewien sposób uzależniony od komputera... Przebywam na nim większość wolnego czasu. Jednak składa się na to również słuchanie muzyki, oraz surfowanie po internecie. Tak więc sam komputer jako komputer chyba mnie nie uzależnia... Bardziej internet. Co do konsol, to potrafiłem spędzać przy PlayStation wiele, wiele godzin, często grając też po nocach... Elektronika na pewno uzależnia, wystarczy wspomnieć też o komórkach, które chyba ma każdy i często kto się z nimi rozstaje... Każdy nałóg jest zły, taka prawda.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Elektroniczne uzależnienie.
Oczywiście, że jestem uzależniony. W największej mierze od komputera, przy którym spędzam wolny czas, teraz gdy muszę się uczyć mało go poświęcam, lecz jeszcze parę miesięcy temu to było moje główne źródło rozrywki. Lecz nie chodzi tutaj o gry, w które praktycznie nie grałem. Raczej o Internet. Fora, YT, GG i inne mocno wciągają. Do tego dochodzi jeszcze pasja do robienia AMV i filmików, które biorą dużo tego czasu. Teraz mam PS2 i choć gram tylko 1-2h dziennie, to i tak jestem uzależniony - bo muszę grać, albo nie będę sobą.
komórki - nie, bo nie używam ich. Mam swoją, ale praktycznie służy tylko temu, żeby była jak ktoś czego chce ode mnie.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Oj jestem uzależniony. Praktycznie cały dzień jestem na kompie, trochę gram, gadam ze znajomymi, pisze na forach itd. Komp jest bardzo długo online, wiec chyba powoduje ostre rachunki. W tej chwili to jedyne uzależnienie elektroniczne.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Uzależnić się od kompa można i to bardzo łatwo.Słyszy się o tym raporty, syn znajomych rodziców się uzależnił i siedzi w psychiatryku. Był jeszcze przypadek z mężczyzną uzależnionym od kompa i on spędził 2 dni(wcześniej zrezygnował z pracy), robił przerwy jedynie na wyjście do toalety i zmarł.Trzeba uważać by nie przesiedzieć przed kompem całego dnia bo to nie jest zbyt zdrowe. Piekące oczy, bóle pleców, problemy z koncentracją, nudności... No cóż... Ja miałam kiedyś taki okres, że potrafiłam całe dnie przesiadywać przed kompem czy to słuchać muzyki, czy robić filmiki, oglądać je, śpiewać karaoke, etc.Teraz to rzadko siedzę całymi dniami, wolę porobić coś innego, np. poczytać książki, ale czasem jak mam wyjątkowo nudny dzień to się zdarzy, ale na co dzień się tego wystrzegam(i czasem zapominam się wylogować z nao na przykład). Teraz to już tak nie mam. Za to jestem uzależniona od komórki. Ciągle na nią coś ściągam, słucham se radia, filmuję czy robię zdjęcia, czasem z nudów pogram w coś(chociaż i tak nie lubię gier na komórki), lub się tak nią pobawię. Bez niej nie wyobrażam sobie życia.Wszędzie ją ze sobą noszę, tylko jak jestem np.na lekcji,czy w kinie wyciszam ją i nastawiam na wibracje. Potrafię też godzinami słuchać radia czy płyt. Więc u mnie radio gra niemalże cały czas .
Co do playstation nie mam go w domu i tylko kilka razy go użyłam jak byłam u znajomych, którzy je mieli.
Pozdrawiam

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Nail
Nail


NA dzień dzisiejszy to nie mam pojęcia, czy jestem od czegoś uzależniony. Play Station to nie zwłaszcza, że jedynie czasami pożyczałem. Od kompa to też nie. Często go wyłączam po upływie 1,5 h. Internet to na pewno mniej niż kiedyś. W sumie to ostatnio nie mam za bardzo pomysłu na przesiadywanie przed netem. Rzadko kiedy wykorzystuję neta do ponadprzeciętnych celów. Komórkę mam tylko po to, by sprawdzic godzinę
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Elektroniczne uzależnienie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook