Forum Dragon Ball Nao

» Dążenia autonomiczne mniejszości narodowych

Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Joe w temacie o Gruzji wspomniał o konsekwencjach Wolnego Kosowa. Konsekwencje mogą, ba, konsekwencje będą poważne. Po raz pierwszy zignorowano zasadę o nietykalności granic po drugiej wojnie światowej. Co to być może oznacza?

Niepodległą Osetię. Niepodległy Kraj Basków, niepodległą Andaluzję, niepodległą Katalonię, Sycylię... i Śląsk.

Wasza reakcja? Sprzeciw? A może owe dążenia są podobne jak dążenia autonomiczne Polski w XIXw.?

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jak dla mnie mogą się rozdzielać, skoro jest im źle niech budują swoje nowe państwo, swoją władzę. Kosowo jak dla mnie nie robi dużego wrażenia, bo skoro stały się wolnym państwem to wcześniej musieli być źle traktowani w Serbi czy gdzieś tam.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Taaa, a niby państwa dążą do tego, abyśmy wszyscy żyli w wielkiej wspólnocie Europejskiej... Niby jak, skoro nawet takie małe Kosowo odłącza się od Serbii? Całe to gadanie o zanikaniu zjawisk nacjonalizmu i ksenofobii... Taaa, jasne. Ludzie powinni łączyć się w większe grupy i akceptować siebie nawzajem, a nie starać się być samotnymi wyspami. W końcu wszyscy mieszkamy w tej Europie. Jesteśmy Europejczykami. I tak samo jesteśmy ludźmi. A w kupie siła, kupy nikt nie ruszy.

Jeszcze dojdzie do tego, że Koszalin odłączy się od Zachodniopomorskiego województwa.. O zgrozo.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lepiej zachować rozum(niestety w Europie już od dobrych 100 lat go nie ma) i działać w pojedynkę(oczywiście z rozumem, ale jego też nie ma, a jak jest to ludzie muszą uciekać) niż w ramach UE. Coś tu jest nie tak, skoro tak potężna organizacja (27 państw, 500 mln ludzi, bodajże 2 PKB świata) robi w majty przed Liechtensteinem, że o Azji nie wspomnę.

Co do samej zasady samostanowiena narodów to niestety okaże się ona w końcu bolesnym cierniem. Oczywiście rozumiem dążenia niepodległościowe państw, które utraciły swoją niezależność. Kosowarzy (Albańczycy) takim narodem nie są, a i do Kosowa weszli na zbrodni.
Osetia? Ciemiężonym narodem nie są, co najwyżej panienką szukającą sponsora. Kaukaz pewnie się poważnie zagotuje. Być może powstanie kilka kolejnych Wolnych Państw, zginą tysiące ludzi w wyniku zbrodni jak i sprzeciwu wobec nich. Kto wie, może nawet w Europie się zagotuje, Baskowie, Bretończycy, Katalończycy są uciskani, a Serbia nadal okupuje bezprawnie na pół węgierską Wojwodinę tak jak Rumunia Siedmiogród.
Najlepiej będzie jak się zachowa naturalny porządek i pogodzi z obecną sytuacją. Samostanowienie Narodów prowadzi tylko do kolejnych fal przemocy. Najlepiej byłoby gdyby do Europy wrócił rozum.
I oczywiście zasada ta sama w sobie jest wysoce niesprawiedliwa i zbrodnicza, żeby dać jednym kawałek ziemi trzeba innym go wpierw wykraść. A potem podstępnie wyciągnąć do niego rękę. Ale cóż, taka jest Europa.

P.S.
Właśnie mnie zemdliło, zobaczyłem kolejną patetyczną przemowę naszego Rycerza Miłości.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 13.08.2008, 1:45
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.090
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Jeszcze dojdzie do tego, że Koszalin odłączy się od Zachodniopomorskiego województwa.. O zgrozo.
Co najwyżej dojdzie do utworzenia woj. Środkowopomorskiego, którego stolicą miałby być Koszalin (choć i tak jest to mało prawdopodobne). Przy tworzeniu obecnego podziału administracyjnego poniekąd wzorowano się na tym z lat 1957-75 (kiedy miało miejsce 17 województw), tylko z pominięciem ówczesnego koszalińskiego. Takie rozwiązanie było lekko krzywdzące dla koszalinian, dla których pozycja miasta wojewódzkiego mogłaby dać wiele korzyści.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Dążenia autonomiczne mniejszości narodowych
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook