Forum Dragon Ball Nao

» [Rock] Green Day

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Co sądzicie o tym zespole?
Nie chce mi się pisać, więc skopiuje opis:

Green Day - punkrockowy zespół powstały w 1989r. z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billie'ego Joe Armstronga i basisty Mike Dirnta w Rodeo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Na początku działalności grupy perkusistą był Al Sobrante. Po wydaniu płyty "1,039/Smoothed Out Slappy Hours" w 1991r. porzucił zespół na rzecz nauki w college'u. Na jego miejsce przyszedł Tre Cool. W 1994r. zespół wydał album "Dookie", który okazał się wielkim sukcesem (15 milionów sprzedanych płyt na świecie). Już pierwszy singel z tej płyty, "Longview" uzyskał 1. miejsce na liście Billboard Modern Rock Tracks, które później było okupowane przez inne single z tej płyty ("Basket Case" i "When I Come Around" utrzymywały się na nim przez 7 tygodni).

W 2004r. grupa wydałą album nazywany przez krytyków punk-operą - "American Idiot", którego światowa sprzedaż wyniosła 14 milionów płyt, w tym 10 milionów w USA. Płyta powstała przypadkowo, gdyż materiał do następnego krążka Green Day – "Cigarettes and Valentines" – został skradziony ze studia nagraniowego. Trzy spośród pięciu singli z tej płyty uplasowało się na szczycie listy Modern Rock, a najbardziej znany - "Boulevard of Broken Dreams" - znalazł się na 2. miejscu listy Billboard Hot 100. Pod koniec 2006 roku zespół rozpoczął współpracę z NRDC (The Natural Resources Defense Council). Instytucja ta ostrzega ludzi o zbytnim uzależnieniu USA od ropy naftowej i daje rady jak nie przyczyniać się do degradacji środowiska. 27 lipca 2007 w Stanach Zjednoczonych odbyła się premiera kreskówki "The Simpsons" z udziałem Green Day.

Zespół sprzedał jak dotąd 55 milionów płyt na całym świecie. Największą sprzedaż uzyskały albumy "Dookie" (15 milionów) i "American Idiot" (14 milionów).

Opis: wikipedia.pl

Chyba teraz mój ulubiony zespół. Słyszałem co prawda koło 30 piosenek ich, ale płyta International Superhits! jest fantastyczna. Słucham jej na okrągło. Grają ciekawą muzykę, potrafią ładnie zgrać szybki utwór i wolny. Polecam wszystkim fanom Rocka

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Marimo: 13.08.2008, 16:37
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.651
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Primo, aby zżynać z wiki, należy o tym wspomnieć. Łamiesz prawo, wiesz?

Secundo, Green Day to taki zespół którego słuchają 12-13-latkowie aby pokazać że są zajebistymi punkami i móc sobie poprzyszywać znaczek anarchii na czole/dupie. Zważając na jakość, polecałbym na dupie.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Szarak napisał(a):
Primo, aby zżynać z wiki, należy o tym wspomnieć. Łamiesz prawo, wiesz?

Secundo, Green Day to taki zespół którego słuchają 12-13-latkowie aby pokazać że są zajebistymi punkami i móc sobie poprzyszywać znaczek anarchii na czole/dupie. Zważając na jakość, polecałbym na dupie.
Dlaczego tak sądzisz? Niby co w tym takiego jest, skoro mają miliony fanów na całym świecie w wieku 18+?

Dodałem skąd opis, zapomniałem wtedy xD

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.827
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Lubię go nawet. A moim zdaniem najlepsza ich piosenka to American Idiot.
Poza tym ten zespół to legenda. Istnieją od dawna, istnieli jak nawet mnie nie było na świecie. Są fajnym zespołem, mimo tego , że długo istnieją nie stracili fanów. Ich muzyka napawa mnie pozytywną energią. W mojej (byłej klasie) ich uwielbiano.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 18.09.2008, 11:28
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.837
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Szarak napisał(a):
Secundo, Green Day to taki zespół którego słuchają 12-13-latkowie aby pokazać że są zajebistymi punkami i móc sobie poprzyszywać znaczek anarchii na czole/dupie. Zważając na jakość, polecałbym na dupie.
Nie przesadzaj Szaruś. Mam prawie 19 i uwielbiam Green Day. Poza tym piszesz o pozerach, a nie prawdziwych punkach. Co o GD? Potrafią grać i pełne energii kawałki, jak i spokojne ballady. Mają coś do powiedzenia i o tym śpiewają.

Punkowe klimaty są mi bliskie. Od jakiegoś czasu dużo słucham Sex Pistols. To od nich wszystko się zaczęło.

Mój ulubiony kawałek to "Holiday" i długaśny "Jesus of Suburbia". Z tych spokojniejszych to "Time of Your Life".

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.972
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mi ten zespół bardzo się podoba słyszałem 4 piosenki i każda przypadła mi do gustu. Z zespołów rockowych jest dla mnie na drugim miejscu zaraz po Linkin Parku.

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.238
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ambitną muzyką nazwać tego nie można jak i najlepszym zespołem, ale nie zmienia to faktu, że ich słuchać lubię, ot po prostu by się odprężyć czy odpocząć od czegoś cięższego. Brzmi gładko, przyjemnie i harmonijnie. Jeżeli mowa o tekstach jako nieliczne przyciągnęły mą uwagę, gdyż jak to jest wiadome forumowiczom z reguły nie poświęcam im większej uwagi. Ciekawą sprawą jest fakt, że inny obraz przedstawia sama melodia, inny sam tekst. Cóż, jeżeli już mam się poruszać w ponurych i pesymistycznych klimatach te będą najodpowiedniejsze - bez emanowania 'mhrokiem' i zbytnim tragizmem. Dodać pragnę jeszcze, że tak jak Armstrong każdy śpiewający facet powinien brzmieć.. Jego barwa głosu po prostu jest świetna.
Ulubione kawałki? Na pierwszym miejscu posadzę Wake Me up When September Ends. Bezsprzecznie. Dalej w zasadzie jest po równo, choć na czoło wysuwa się płyta American Idiot. Ostatnimi czasy bardzo zainteresował mnie utwór Homecoming.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.528
Posty: 885
Green Dey...Cóż, preferuję raczej MCR, GD jakoś sie przejadło, gdy słyszy się ich na okrągło w szkole, albo u 'koleżanek' w słuchawkach, bądź na przerwach, gdy puszczane są z tak zwanego 'radia' szkolnego, tudzież wspominanie o samym zespole, przez dziewczyny w klasie, bądź noszenie koszulek. Nie mówię, niektóre kawałki lubię i mają swój klimat, ale są zespoły, które biją o głowę ich (oczywiście, z danego gatunku muzyki).
checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.497
Posty: 42
Ja również podpisuję się pod rubryką "fani" ^^ Jest to świetny zespół, cóż, co piosenka to nowy hit, przynajmniej jak na moje gusta muzyczne Klimatycznie, z fajnym tekstem i oto chodzi! No i warto wspomnieć o wiernych fanach, jest naprawdę mało zespołów, które tyle lat byłby na scenie i ich popularność ciagle rosła, a nie odchodziły w zapomnienie. Brawa dla nich!
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.186
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Nawet fajny zespół, lecz jednak nie mój ulubiony. Lubię tylko kilka ich piosenek, najbardziej ''Holiday''. Ogólnie fajnie śpiewają i to mi się podoba.

True Saiyans fight alone
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Rock] Green Day
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook