Forum Dragon Ball Nao

» Biblia a homoseksualizm

Strony: 1, 2  
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.271
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Krótko: mam dość mieszania Biblii do dyskusji o homoseksualizmie. Zrozumiałbym coś takiego na forum wyznaniowym, ale na takowym się w tej chwili nie wypowiadam. Dlatego zakładam ten temat. Wszystkich uczonych w Piśmie i innych znawców Biblii zapraszam tutaj, niech do woli przedstawiają perły swoich przemyśleń i, bardzo proszę, trzymają się z dala od tematu ogólnego. Dziękuję i życzę dobrej zabawy.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.728
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
W Biblii jest jasno napisane,że kobieta powinna mieć faceta
i już !! Nie pamiętam który to fragment.Jednakże niektóre zasady ciężko jest wprowadzić wżycie w 21 wieku.Zwłaszcza homoseksualizm.Temat szeroki.Nie wszyscy uznają Biblię za coś świętego i ważnego.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
To jest chyba tak, że osoba wierząca będzie broniła tego co jest napisane w Bibili a przeciętny ateista będzie miał swoje zdanie i nic go nie obchodzą treści zawarte w księdze dla chrześcijan świętej...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Hako napisał(a):
To jest chyba tak, że osoba wierząca będzie broniła tego co jest napisane w Bibili a przeciętny ateista będzie miał swoje zdanie i nic go nie obchodzą treści zawarte w księdze dla chrześcijan świętej...
Taa... wypadałoby jeszcze wiedzieć co jest w tej księdze zapisane, a że większość gówno się zna...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.728
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Hako napisał(a):
To jest chyba tak, że osoba wierząca będzie broniła tego co jest napisane w Bibili a przeciętny ateista będzie miał swoje zdanie i nic go nie obchodzą treści zawarte w księdze dla chrześcijan świętej...

Hako no i masz rację to dokładnie tak działa
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.271
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Hako napisał(a):
To jest chyba tak, że osoba wierząca będzie broniła tego co jest napisane w Bibili a przeciętny ateista będzie miał swoje zdanie i nic go nie obchodzą treści zawarte w księdze dla chrześcijan świętej...
Obraz

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Hako napisał(a):
To jest chyba tak, że osoba wierząca będzie broniła tego co jest napisane w Bibili a przeciętny ateista będzie miał swoje zdanie i nic go nie obchodzą treści zawarte w księdze dla chrześcijan świętej...
Jestem chrześcijanin i katolik, z pewnością lepszy od większości się za takowych podających. Nowe testament to dla mnie świętość, stary jest gówno wart.

Jezus ani razu nie zganił homoseksualizmu, a tylko jego słowom ufam, tyle w tym temacie.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.524
Posty: 885
Hmm... a mnie interesuję, co by było, gdyby prawdziwość biblii okazała się jednym wielkim gównem? (za przeproszeniem). A sam fakt jej prawdziwości, został obalony i okazało się, iż została napisana przez heretyka? (pomijając fakt ostrego "załamania" się wiary). Nie zmieniłoby to żadnego nastawienia ludzi do homoseksualistów. Tak samo to, iż jestem wierząca, a do samych homo, bi, czy co tam jeszcze się w przyszłości natworzy, nie mam i mieć nie będę.

Więc:
Hako napisał(a):
To jest chyba tak, że osoba wierząca będzie broniła tego co jest napisane w Bibili a przeciętny ateista będzie miał swoje zdanie i nic go nie obchodzą treści zawarte w księdze dla chrześcijan świętej...
Gówno prawda!


Pozdrawiam^^.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Lilu napisał(a):
Hmm... a mnie interesuję, co by było, gdyby prawdziwość biblii okazała się jednym wielkim gównem? (za przeproszeniem). A sam fakt jej prawdziwości, został obalony i okazało się, iż została napisana przez heretyka? (pomijając fakt ostrego "załamania" się wiary). Nie zmieniłoby to żadnego nastawienia ludzi do homoseksualistów. Tak samo to, iż jestem wierząca, a do samych homo, bi, czy co tam jeszcze się w przyszłości natworzy, nie mam i mieć nie będę.
Po przeczytaniu tego fragmentu zaczynam wątpić w to czy wierzysz, czy starasz się wierzyć i chodzisz do kościoła bo ci rodzice każą. Sam kiedyś tak myślałem, ale ostatnio zmieniłem zdanie o Biblii.

Możesz także mi mówić, że gadam "gówno prawdy", ale ja tylko wypowiadam swoje zdanie, z którym jak widzisz 2 osoby się już zgodziły.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.728
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Również jestem wierząca.Do homo,trans i takie tam nic a nic nie mam.Jestem za utworzeniem tradycyjnego modelu rodziny.Tego się będę trzymać! Mnie osobiście żaden homo nie skrzywdził.Wręcz odwrotnie.Mam kolegę który lubi chłopców,ale jest bardzo fajny.Da się z nim pogadać na różne tematy.Pamiętajmy czasami taki homo może okazać się lepszym przyjacielem niż nie jeden hetero. Ważne jest żeby ocenić człowieka po tym jakie am serce,charakter niż po tym kim jest i jak wygląda !

to by było na tyle
KONIEC !

To chyba do tematu głownie o Homoseksualiźmie?
Hako
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.524
Posty: 885
Hako napisał(a):
Po przeczytaniu tego fragmentu zaczynam wątpić w to czy wierzysz, czy starasz się wierzyć i chodzisz do kościoła bo ci rodzice każą. Sam kiedyś tak myślałem, ale ostatnio zmieniłem zdanie o Biblii.
OMG.. Takimi właśnie gardzę, który wierzą, bo ich tak nauczono, ale traktuję wiarę z dystansu, rozumiem, biblia, rzecz święta, dla większości chrześcijan (tych 'prawdziwych'). Wierzę w istnienie Boga, ale nie traktuję każdej rzeczy, słowa, przykazania (matko.. ) jak relikwii, czysta hipokryzja...

Hako napisał(a):
Możesz także mi mówić, że gadam "gówno prawdy", ale ja tylko wypowiadam swoje zdanie, z którym jak widzisz 2 osoby się już zgodziły.
Oraz zaprzeczyły. I jak widzisz, ja też wyrażam własne zdanie.

Mnie osobiście żaden homo nie skrzywdził.
A potem sie dziwią, czemu brak tolerancji dla homoseksualistów...
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.271
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Hako, wiara nie musi być ślepa, by była prawdziwa Prawda nigdy nie boi się szczerych wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Wiara nie musi być ślepa, by była prawdziwa
Gdyby jeszcze tylko księża w to uwierzyli...

Nie ma to jak ślepo wierzyć w Biblię... Jeśli ktoś cię uderzy, nadstaw drugi policzek, pamiętaj Hako. I jeśli ręka jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij rękę. Jeśli jest nią język, obetnij go itd itp.

Proszę się nie poczuwać. Jak to już stwierdziła katechetka, mam oczy antychrysta a swoimi poglądami utwierdzam ją w przekonaniu, że jest ze mną coś nie tak.

I na zakończenie... Bóg dał człowiekowi wolną wolę, no nie? Gdyby aż tak mu zależało, żeby osoby tej samej płci nie odbywały ze sobą stosunków płciowych, zapewne widząc ich poczynania, zrobiłby z tym coś, w końcu jest wszechmogący...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nareszcie zapraszają do wspólnej zabawy!
Chyba termin "Wchodzę w to" jest nieadekwatny?

Nie chcę robić z siebie świętoszka, zapewne bilet do piekła mam już zarezerwowany i to w strefie vip-owskiej, ale troszkę swojego wprowadzę.
Wasz ból.
Old Shatterhand napisał(a):
Jezus ani razu nie zganił homoseksualizmu, a tylko jego słowom ufam, tyle w tym temacie.
Trudno mi nie zareagować.
Dawniej Twoje zdanie było bardziej krytyczne jeżeli chodzi o homoseksualistów. Widzę zmiany! Rewolucję! Czyżby wiaterek inaczej zawiał i chorągiewka się zwinęła?
"Nowy testament to dla Ciebie świętość"?
http://homoseksualizm.chrzescijanin.pl/modul ... le&artid=7
Niektórzy ludzie z kościoła dla homoseksualistów (którym się zajmiemy w innym rozdziale) chcieliby nas przekonać, że potępienia zawarte w Starym Testamencie zostały podważone przez Chrystusa — nie jesteśmy już pod Prawem. Z pewnością nie są oni świadomi jasnego nauczania Nowego Testamentu w tej sprawie, ponieważ jedyną rzeczą, która się zmieniła, to kara śmierci. Nowy Testament potępia homoseksualizm jeszcze surowiej, gdyż przedstawia jego koniec jako śmierć duchową, a nie fizyczną. W 1 Liście do Koryntian 6,9–10 czytamy: „(...) Ani rozpustnicy, (...) ani mężczyźni współżyjący z sobą (...) nie odziedziczą królestwa Bożego”. Według uczonych występujące tu greckie słowa „malakoi” i „arsenokoitai” określają „delikatne, zniewieściałe osoby, (...) takie jak bierni homoseksualiści, mężczyźni i chłopcy, którzy pozwalają, by wykorzystywać ich do celów homoseksualnych” oraz „homoseksualistów, pederastów i mężczyzn współżyjących ze sobą”. Żaden kompetentny znawca greki nie zaprzeczyłby, że słowa te oznaczają współczesnych homoseksualistów.

W 1 Liście do Tymoteusza apostoł Paweł stwierdził, że Prawo zostało ustanowione nie dla ludzi sprawiedliwych, „ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwców i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla arsenokoitai [homoseksualistów] (...). Wszystko to jest sprzeczne ze zdrową nauką” (1 Tm 1,9–10).

Najbardziej znienawidzoną przez homoseksualistów księgą Nowego Testamentu, tą, której nieustannie unikają, jest List do Rzymian. W pierwszym rozdziale jasno potępione są ich seksualne upodobania. Mówiąc o ludziach, którzy odwrócili się od Boga, by czcić bożki, apostoł Paweł stwierdza: „Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał” (Rz 1,24; zob. 1,27).
Nie pamiętam aby ani w Starym, ani w Nowym Testamencie bili brawo homosiom. Chyba miałem kontakt z inną Biblią. Może miałem wersję dla ułomnych?

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
wiara nie musi być ślepa, by była prawdziwa Prawda nigdy nie boi się szczerych wątpliwości.
Dobrze powiedziane, całkowicie zgadzam sie z Tobą.
"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" - Jezus Chrystus.

Ciekawie o prawdzie powiadał Arystoteles: Prawda polega na zgodności UMYSŁU Z RZECZYWISTOŚCIĄ, do której się odnosi.
Innymi słowy: myśl jest prawdziwa wtedy i tylko wtedy gdy myśl owa stwierdza, że jest tak, a tak i tak, a tak, a tak jest właśnie.
Czy coś takiego.

Mart napisał(a):
Nie ma to jak ślepo wierzyć w Biblię... Jeśli ktoś cię uderzy, nadstaw drugi policzek, pamiętaj Hako. I jeśli ręka jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij rękę. Jeśli jest nią język, obetnij go itd itp.
Nie ma to jak recytować i rozumieć Biblię słowo po słowie.
Wy naprawdę w dobie XXI wieku wierzycie w Adama i Ewę? Biblia pełna jest metafor, symboli, ma fascynujące cechy. Prostota i skomplikowanie w jednym. Nie próbujcie odnosić jej całkowicie dosłownie, toćka w toćkę.
Jej właściwość to WSZECHSTRONNOŚĆ , spełnia swoje zadanie teraz jak i wiele wieków temu.
To co napisałaś odczytuję inaczej:
Jeśli ktoś cię uderzy, nadstaw drugi policzek- Nie gnój ludzi, nie atakuj, bądź pasywny, przyjmuj wszystko z pokorą - "Bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza giną" (Chrystus do ucznia, Mt 26,52). Nawet Ci chwytający w obronie.
I jeśli ręka jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij rękę. Jeśli jest nią język, obetnij go - Pozbądź się przyczyny swojego złego postępowania, walcz sam ze sobą, czyń wiele wyrzeczeń, jeżeli alkohol jest twoim problemem, pozbądź sie go. Nie odczytuję tego bezpośrednio - jako "okaleczaj własne ciało, bo to oczyści Cię ze grzechu".
"Nie daj sie zwyciężać złu, lecz zło DOBREM zwyciężaj" - św. Paweł, Rz 12,21. Nie odcinaj sobie ręki bo ponownie pobiłeś swojego kolegę, a napraw swoje błędy - zadośćuczynienie, pomoc, czyń dobro, współczuj, weź swoje ręce i dodaj wsparcia poszkodowanemu. Szukaj jego przebaczenia.

A teraz podwójny lewy i podbródkowy, który rozłożył mnie na łopatki:
Mart napisał(a):
Bóg dał człowiekowi wolną wolę, no nie? Gdyby aż tak mu zależało, żeby osoby tej samej płci nie odbywały ze sobą stosunków płciowych, zapewne widząc ich poczynania, zrobiłby z tym coś, w końcu jest wszechmogący...
Pewnie. Bóg stworzył też kleptomanów - a niech kradną, przecież Bóg ich takimi stworzył, co poradzić. Bóg stworzył też pedofila, przecież jest wszechmogący, gdyby nie chciał by nie stworzył. Niech więc rucha na lewo te małoletnie dzierlatki, przecież to zapewne 'boski-tfu!' plan. Pan Kowalski jest zoofilem, właśnie stuka swoją kobyłę w oborze w intymnym miejscu - przecież Bóg jest wszechmogący, gdyby nie chciał stworzyć takiego Kowalskiego - taki by chłop nie był.
Bóg powiedział nam jak i co czynić.
Czasem zbaczamy sami z drogi, czasem rodzimy się inni.
A kto wie, może ta "inność" (począwszy od okaleczeń, niedorozwinięć, chorób psychicznych, po odmienności typu homoseksualizm) to tylko próba? Może to taki osobisty Krzyż, który mamy nieść na własnych barkach, test na ową wolną wolę?
Interpretujcie to jak chcecie.
Ale nie tłumaczcie zła, głupoty ludzkiej, walniętych sadystów, zboczeń, istoty chorób czy skrzywień -samym Bogiem.Teorie typu "Mógł tego nie stwarzać, byłoby lepiej. Skoro stworzył - miał w tym plan" przyprawiają mnie o skurcz mięśni gładkich i to podwójny.

Nie czytajcie Pisma św. słowo po słowie. To nie w tym sens.
Wiara rodzi się ze słuchania, martwa jest kiedy nie potwierdzamy jej życiem.

Zakończę słowami Człowieka, Wielkiego Człowieka, którego do niedawna wszyscy słuchali, a z biegiem czasu, Jego "świeże, młode pokolenie" zaczyna blednąć.
"Wierzę abym zrozumiał"
"Poznaję aby uwierzyć".
Jan Paweł II.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Mistrzu napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
Jezus ani razu nie zganił homoseksualizmu, a tylko jego słowom ufam, tyle w tym temacie.
Trudno mi nie zareagować.
Dawniej Twoje zdanie było bardziej krytyczne jeżeli chodzi o homoseksualistów. Widzę zmiany! Rewolucję! Czyżby wiaterek inaczej zawiał i chorągiewka się zwinęła?
Poglądy zmieniają się całe życie. Na sposób myślenia wpływa wiele rzeczy, w tym i doświadczenie.

"Nowy testament to dla Ciebie świętość"?
Ze względu na słowa Chrystusa.

Niektórzy ludzie z kościoła dla homoseksualistów (którym się zajmiemy w innym rozdziale) chcieliby nas przekonać, że potępienia zawarte w Starym Testamencie zostały podważone przez Chrystusa — nie jesteśmy już pod Prawem. Z pewnością nie są oni świadomi jasnego nauczania Nowego Testamentu w tej sprawie, ponieważ jedyną rzeczą, która się zmieniła, to kara śmierci. Nowy Testament potępia homoseksualizm jeszcze surowiej, gdyż przedstawia jego koniec jako śmierć duchową, a nie fizyczną. W 1 Liście do Koryntian 6,9–10 czytamy: „(...) Ani rozpustnicy, (...) ani mężczyźni współżyjący z sobą (...) nie odziedziczą królestwa Bożego”. Według uczonych występujące tu greckie słowa „malakoi” i „arsenokoitai” określają „delikatne, zniewieściałe osoby, (...) takie jak bierni homoseksualiści, mężczyźni i chłopcy, którzy pozwalają, by wykorzystywać ich do celów homoseksualnych” oraz „homoseksualistów, pederastów i mężczyzn współżyjących ze sobą”. Żaden kompetentny znawca greki nie zaprzeczyłby, że słowa te oznaczają współczesnych homoseksualistów.

W 1 Liście do Tymoteusza apostoł Paweł stwierdził, że Prawo zostało ustanowione nie dla ludzi sprawiedliwych, „ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwców i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla arsenokoitai [homoseksualistów] (...). Wszystko to jest sprzeczne ze zdrową nauką” (1 Tm 1,9–10).

Najbardziej znienawidzoną przez homoseksualistów księgą Nowego Testamentu, tą, której nieustannie unikają, jest List do Rzymian. W pierwszym rozdziale jasno potępione są ich seksualne upodobania. Mówiąc o ludziach, którzy odwrócili się od Boga, by czcić bożki, apostoł Paweł stwierdza: „Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał” (Rz 1,24; zob. 1,27).
List, list, list... a gdzie 'Jezus rzekł'? Jak nie ma, to panu już dziękuje.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Old Shatterhand napisał(a):
List, list, list... a gdzie 'Jezus rzekł'? Jak nie ma, to panu już dziękuje.
"A ja tobie powiadam, iżeś ty jest Opoka, a na tej opoce zbuduję Kościół mój" - Jezus Chrystus

Jeżeli dla Ciebie słowa wybranych przez Niego nie mają racji bycia, to w jaki Nowy Testament Ty wierzysz ...

Teoretycznie to mógłbym się podpisać pod słowami Mistrza. Jeżeli będziemy analizować słowo w słowo to, co jest zapisane w Biblii, to wyda się nam to sprzeczne. Biblia jest metaforą, jedną wielką ponadczasową nauczycielką życia. Uczy postępowania, które winien jest wykonywać człowiek prawy. Nie ważne jest to, czy jest to homoseksualista, czy hetero. Jeżeli serce ma dobre, jeżeli przestrzega podstawowych praw, które sprawiają, ze żyje godnie dla siebie jak i dla innych, to nie mamy prawa "kamieniować" go za to. Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Focus napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
List, list, list... a gdzie 'Jezus rzekł'? Jak nie ma, to panu już dziękuje.
"A ja tobie powiadam, iżeś ty jest Opoka, a na tej opoce zbuduję Kościół mój" - Jezus Chrystus

Jeżeli dla Ciebie słowa wybranych przez Niego nie mają racji bycia, to w jaki Nowy Testament Ty wierzysz ...
Paweł zabijał, Judasz zdradził, Tomasz nie uwierzył, Piotr się zaparł.
Człowiek doskonały nie jest, i nie będzie.

Zresztą w przypowieści o setniku Jezus zaznacza, że między sługą a setnikiem istnieje związek, i nie potępia tego.
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.728
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Old Shatterhand napisał(a):
Focus napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
List, list, list... a gdzie 'Jezus rzekł'? Jak nie ma, to panu już dziękuje.
"A ja tobie powiadam, iżeś ty jest Opoka, a na tej opoce zbuduję Kościół mój" - Jezus Chrystus

Jeżeli dla Ciebie słowa wybranych przez Niego nie mają racji bycia, to w jaki Nowy Testament Ty wierzysz ...
Paweł zabijał, Judasz zdradził, Tomasz nie uwierzył, Piotr się zaparł.
Człowiek doskonały nie jest, i nie będzie.

Zresztą w przypowieści o setniku Jezus zaznacza, że między sługą a setnikiem istnieje związek, i nie potępia tego.
No ok nie potępia,ale w którymś fragmencie jest napisane nie dosłownie,że Kobieta i mężczyzna powinni stworzyć jedno.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
List, list, list... a gdzie 'Jezus rzekł'? Jak nie ma, to panu już dziękuje.
Kojarzy mi się scena z pewnego filmu:
"Nigdy Ci nie podziękowałem..."
"I nigdy nie będziesz musiał".

Jeżeli ktoś popełnił błąd, to Ty. Mianowicie na przyszłość pisz konkretniej. Napisałeś ,że NT to dla Ciebie świętość. Na niego składają się 4 Ew., 14 l. św. Pawełka, Dz. A., 3 listy św. Jana i 1 Judy.
To tak jakby stwierdzić: "Uwielbiam wszystkie słodycze, mniam w pytę!"
A gdy ktoś zaczyna podawać przykłady - po chwili dodać - "Nie, karmelków nienawidzę."
Proszę mnie na przyszłość informować - że z Pisma św. interesują Cię jedynie pewne fragmenty, resztę należy wyjepać na śmietnik. W tym kontekście cały Kościół i jego tradycja jest gówno warta. Nauczanie, misja kapłańska, służba? A po co?
A tak w ogóle to apostołowie gówno widzieli, gówno spisali i chóia się znają.
Przecież "Jam jest posąg na posągu świata", apostołowie się chowają.
Co z tego, że byli wybrańcami Jezusa.
Co z tego, że to oni zostali wyznaczeni do szerzenia Słowa.
Żyli wśród Niego; ON znał ich słabości, wiedział co zdarzy się w przyszłości. Wierzysz w to, że nie miał pojęcia o tym "co Jego uczniowie spiszą po Jego śmierci"?. Że nie czuwał nad Nimi?
Słowa Chrystusa, Mt 16,13-19
13 A kiedy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swoich uczniów: "Co ludzie mówią o Synu Człowieczym? Kim jest?" 14 Oni odpowiedzieli: "Według jednych Janem Chrzcicielem, według innych Eliaszem, według jeszcze innych Jeremiaszem lub jednym z proroków". 15 Zapytał ich: "A wy co mówicie? Kim jestem?" 16 Szymon Piotr odpowiedział: "Ty jesteś Mesjaszem, Synem żyjącego Boga". 17 Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony, bo nie ciało i krew objawiły ci [to], lecz mój Ojciec, Ten w niebie. 18 I ja ci oświadczam, że ty jesteś Piotrem, [Skałą], i na tej skale będę budował mój Kościół, a oddziały piekła go nie przemogą. 19 Dam ci klucze królestwa niebieskiego i jeśli coś zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a jeśli coś rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie".
Olewając słowa Apostołów, olewasz po części słowa Jezusa.

Swoją drogą:
http://homoseksualizm.chrzescijanin.pl/modul ... e&artid=10
Kościół Jezusa Chrystusa otrzymuje od Niego rozkazy. Nawet większość liberalnych chrześcijan to uznaje. Często jednak ignorują jego nauczanie, szczególnie jeśli chodzi o homoseksualizm. Każdy, kto sądzi, że nasz Pan milczy w tej sprawie, jest nie doinformowany.

Ci, którzy starają się bronić homoseksualizmu zazwyczaj twierdzą, że potępienie homoseksualizmu ma miejsce w nauczaniu Starego Testamentu. Ponieważ Chrystus przyszedł po to, by uwolnić nas od Prawa i nie mówił na temat związków osób tej samej płci, dlatego nie jesteśmy już dłużej poddani potępieniu płynącemu ze Starego Testamentu. Zapominają oni jednak, że Stary Testament ukazuje postawę Boga wobec grzechu. Dlatego więc fakt, że nie kamienujemy dzisiaj ludzi za czyny homoseksualne, nie zmienia faktu, iż w Bożych sprawiedliwych oczach nadal jest to „obrzydliwością”.

Kontakty seksualne między mężem i żoną są jedynymi kontaktami seksualnymi, jakie Chrystus uznawał

Chrystus nie przyszedł po to, by zniszczyć Prawo, ale jak powiedział, żeby je wypełnić. Jedyna sytuacja, w której poprawił Prawo Starego Testamentu, miała miejsce, gdy zaostrzył normy, na przykład w Kazaniu na Górze — utożsamił pożądanie z cudzołóstwem i nienawiść z morderstwem. Nie można sobie wyobrazić, że obniżyłby normy Starego Testamentu dotyczące homoseksualizmu. Ponieważ nie był to powszechny problem w Izraelu w tamtych czasach (kamienowanie ograniczało homoseksualizm do minimum), dlatego bezpośrednio nie wypowiadał się na ten temat. Jednakże trzy jego wypowiedzi zawierają w sobie postawę potępienia.
Po pierwsze, kontakty seksualne mężczyzny i kobiety w małżeństwie są normalnym wzorcem biblijnym. „Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę” (Mk 10,6).

Pismo zawsze uznaje seksualne zjednoczenie mężczyzny i kobiety w małżeństwie. Nigdy natomiast nie aprobuje kontaktów seksualnych dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet, zawsze je potępia (zob. Rz 1,27). Dlatego milczenie Chrystusa na temat homoseksualizmu oznacza, że uznawał zakaz Pisma, dotyczący takiego zachowania.
Po drugie, „nierząd” został potępiony przez Chrystusa, a homoseksualizm jest pewną formą nierządu. „A powiadam wam: kto oddala swoją żonę — chyba w przypadku nierządu — a bierze inną — popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo” (Mt 19,9).

Greckie słowo określające „nierząd” to „porneia”, które znaczy „oddawanie się niedozwolonym kontaktom seksualnym z drugą osobą”. W Liście Judy 7 użyte zostało to samo słowo na opisanie grzechów Sodomy i Gomory. „Nierząd” nie oznacza wyłącznie grzechu homoseksualnego, ponieważ zazwyczaj odnosi się do kontaktów seksualnych mężczyzny i kobiety nie będących w związku małżeńskim. Z pewnością jednak fragment z Listu Judy 7 jasno odnosi się do homoseksualizmu i jest potępiony przez Chrystusa w powyższym tekście.

Po trzecie, ostrzeżenie Chrystusa, dotyczące Sodomy i Gomory, wskazuje na jego postawę. „Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich” (Łk 17,28–29).

Nasz Pan uznaje tu zniszczenie Sodomy i Gomory z powodu grzechów ich mieszkańców. Ponieważ miał dostęp jedynie do hebrajskiego opisu tych wydarzeń znajdujących się w Księdze Rodzaju, z pewnością wiedział, tak jak wszyscy Żydzi, że miasta te grzeszyły homoseksualizmem. Jego ostrzeżenie nie tylko więc zawiera aprobatę potępienia homoseksualizmu, ale również zapowiada, że podobne warunki będą istniały w czasach ostatecznych tuż przed jego powrotem.

Chrystus nie powiedział zbyt wiele na temat homoseksualizmu, ale z pewnością powiedział wystarczająco dużo. Na przykład tylko dwa razy nakazał: „Musicie się na nowo narodzić”, a mimo to wszyscy biblijni chrześcijanie uznają to. Dlaczego więc mielibyśmy kwestionować jego trzy powyższe wypowiedzi, które negują homoseksualizm jako alternatywny styl życia dla chrześcijan?
Jezus nigdzie nie powiedział, żeby nie baraszkować fizycznie czy mentalnie z kosmitami, jednostkami pozaziemskimi.
http://img141.imageshack.us/img141/1024/al1dc1.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/3182/al2qc6.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/9305/al3qw0.jpg
http://img57.imageshack.us/img57/2567/al4ph0.jpg
Do ruchańska marsz!
Oczywiście to groteska, ale mam nadzieję, że kontekst wyłapałeś.

Swoją drogą, skoro już nie uważasz ,że homoseksualizm (Nie homoseksualiści! Zapatrujcie się w kontekst!) jest zły i nienaturalny, to odpowiedz na dwa pytanka. Kolejny do quizu.
1. Czy miałbyś coś przeciwko gdyby twoi rodzice byli homoseksualistami? Dwójka kochających się mężczyzn dla przykładu.
Ja powtórzę swoje słowa z tematu obok - ludzie są równi, czyny nie, Istnieją lepsze i gorsze.
2. Czy gdyby urodził Ci się syn, miałbyś coś przeciwko gdyby był homoseksualistą?
Konkretnie, a także odpłacę się RÓWNIE sowitym podziękowaniem.
Pozdrawiać i jeszcze Panu nie dziękować.
Zauważ na duże P.
Szczegół a nie boli.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 22.08.2008, 13:01
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
"Powinien", co nie oznacza, że taki jest wymóg. Przecież orientacji seksualnej się nie wybiera...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Biblia a homoseksualizm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook