Forum Dragon Ball Nao

» [Thriller] Hannibal (wszystkie części)

Który film uważacie za najlepszy?

Który film uważacie za najlepszy?
"Hannibal - Po drugiej stronie maski" (Hannibal Rising 0,00% 0 0,00%
"Czerwony smok" (Red Dragon) 0,00% 0 0,00%
"Milczenie owiec" (Silence of the Lambs) 80,00% 4 80,00%
"Hannibal" 20,00% 1 20,00%
Wszystkich głosów: 5
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.735
Plusy: 1
Posty: 538
Obejrzawszy filmy z Hannibalem, chciałem zapytać was drodzy użytkownicy, czy mieliście styczność z wyżej wymienionym bohaterem? Oglądaliście może wszystkie 4 części z jego udziałem, czy tylko wybrane? Jakie zrobiły na was wrażenie ? Co sądzicie o grze aktorskiej Antonego Hopkinsa? Co urzekło was w owej serii, a co zniechęciło, odrzuciło? Jakie waszym zdaniem jest to odwzorowanie książek (ja osobiście nie czytałem ale mam zamiar w najbliższym czasie odrobić zaległości)
To tylko podstawowy zestaw pytań, bo jak sami chyba wiecie mogło by być ich znacznie więcej.A sądzę, że wraz z rozwojem tematu (albo i nie) dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, oraz zostaną nam udzielone odpowiedzi na pytania, które nie zostały zadane.
Mam jednak nadzieję, że na kilka z tych zagadnień uda nam się odpowiedzieć i będę mógł zaspokoić swoją ciekawość

Moim zdaniem cała seria zrobiona jest bardzo dobrze. Trzyma w napięciu, zaskakuje i olśniewa (oczywiście chodzi tu o grę aktorską ^^). Anthony Hopkins odwalił kawał dobrej roboty grając w 3 z 4 powstałych części. Jego wzrok, mimika, zachowanie, głos, sposób poruszania, wszystko to było perfekcyjne. Sam nie mogłem oderwać wzroku od niego, a kiedy tylko brakowało go na ekranie czekałem z niecierpliwością na kolejną scenę z jego udziałem. Dedukcja i inteligencja jaką posługiwał się Hannibal były nie doopisania, potrafił scharakteryzować dokładnie to czego inni nie potrafili dostrzec. Powiem, że nie wyobrażam sobie innego aktora w roli Lectera.


Filmy przynajmniej na mnie wywarły duże wrażenie, choćby fabułą. Nieczęsto bowiem, można spotkać zawodowego morderce, o IQ koło 200 lub wyższym, który zjada swoje ofiary delektując się każdą ich cząstką. Głównym motorem napędowym większości części, są moim zdaniem dialogi, które naprawdę wciągają. Wskazówki jaki daje Hannibal, a po których policja dochodzi do przestępców "podobnych" do niego są nieocenione. Człowiek zastanawia się, skąd on wie to wszystko i jak do tego doszedł. Po takim wstępie nie ma się co dziwić, że ucieka z więzienia w tak finezyjny sposób. Jedyna z części, która (według mnie) wypada trochę słabiej na tle innych to "Hannibal - Po drugiej stronie maski". Fabuła i owszem, wprowadza nas w życie młodego Lectera i wyjaśnia co nieco (co przydaje się przy kolejnych odsłonach) ale mimo wszystko klimatem nie dorównuje reszcie.

Co do innych odsłon czyli : "Czerwony Smok", "Milczenie Owiec" i "Hannibal" nie mam zastrzeżeń. Wszystkie zadziwiają i nie dają chwili wytchnienia, na choćby jedno minutową stratę, którejś ze scen.

Za najlepsze, uważam "Milczenie Owiec", które wywarło na mnie ogromne wrażenie. To chyba dlatego, że to tam Hannibal się oswobadza i zaznaje powtórnie wolności (I być może dlatego, iż było to moje pierwsze spotkanie z Lecterem). Bardzo miły aspekt tej części stanowiła Clarice Starling (Jodie Foster) , która doskonale wpasowała się w klimat filmu i zagrała zdecydowanie lepiej niż Julianne Moore w kolejnej jego odsłonie.

Zapewne można by napisać wiele więcej, o tej i innych częściach ale pozostawiam to wam, nie chcąc stać się megalomanem. Życzę miłej zabawy i liczę na zainteresowanie tematem

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.875
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Obejrzawszy filmy z Hannibalem, chciałem zapytać was drodzy użytkownicy, czy mieliście styczność z wyżej wymienionym bohaterem?
Tak.
Thorik napisał(a):
Oglądaliście może wszystkie 4 części z jego udziałem, czy tylko wybrane? Jakie zrobiły na was wrażenie ?
Oglądałem wszystkie, aczkolwiek ostania a raczej niby pierwsza cześć, Hannibal: Po drugiej stronie maski, to straszny gniot i tandeta. Postać doktorka, została tam zmasakrowana, a sposób ukazania jego postaci stereotypowy. Moja kwalifikacja co do filmów z serii , jest następująca:
- Milczenie Owiec
- Czerwony Smok
- Hannibal
- Hannibal: Po drugiej stronie maski
Thorik napisał(a):
Co urzekło was w owej serii, a co zniechęciło, odrzuciło?
Postać Leckter, która przeraża a zarazem fascynuje, a zniechęciło mnie złe ukazanie doktora i banalny motyw w przeistoczenia w psychola w Hannibal Rising.
Thorik napisał(a):
Co sądzicie o grze aktorskiej Antonego Hopkinsa?
Hopkins nie grał, on był Hannibalem, mistrzostwo świata.
Thorik napisał(a):
Jakie waszym zdaniem jest to odwzorowanie książek (ja osobiście nie czytałem ale mam zamiar w najbliższym czasie odrobić zaległości)
W sumie przeczytałem tylko Milczenie Owiec, dość już dawno, z tego co pamiętam Hannibal miał o jeden palec za dużo u nogi, i inny kolor oczu. Było parę scen nie ukazanych w filmie, ale ogólnie ekranizacja wierna oryginałowi.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Thriller] Hannibal (wszystkie części)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook