Forum Dragon Ball Nao

» Death Note (live-action)

Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.772
Posty: 42
Skąd: 3miasto
W 2006 roku na podstawie mangi "Death Note" wypuszczony został pierwszy film, na kontynuacje wydarzeń z pierwszej części fani DN długo czekać nie musieli, ponieważ w tym samym roku do kin trafił "Death Note: The Last Name". 7 miesięcy temu miała miejsce premiera trzeciego filmu "L: Change the WorLd" który opowiada o ostatnich 23 dniach życia L.

Jestem wielkim fanem Notesu Śmierci, zarówno serii anime, mangi jak i produkcji kinowych. Muszę się przyznać że jeszcze nie oglądałem "L:Change the WorLd" ale nie długo nadrobię zaległości.

Uważam iż pierwsze dwa filmy są świetne. Aktorzy są baaardzo przekonujący, szczególnie dobre wrażenie wywarli na mnie Tatsuya Fujiwara jako Light Yagami i Takeshi Kaga w roli Souichirou Yagami. Warto też wspomnieć o "Misie Misie" granej przez Erik'e Tod'e xd Jak dla mnie jedynym minusem tutaj jest shinigami "Rem" który wygląda po prostu okropnie, natomiast Ryuk'a zrobili całkiem całkiem. Soundtrack idealnie wpasowany w klimat.

Amerykanie zwabieni popularnością jaką odniósł DN chcą nakręcić remake.

Dla tych co nie oglądali filmu mały trailer:
http://pl.youtube.com/watch?v=wwcLh94laeo&feature=related

A tu jeden z utworów towarzyszących nam podczas spektaklu:
http://pl.youtube.com/watch?v=ZUhC1gNFeQA

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
O tak, film Death Note był wspaniały- obydwie jego części. Bardzo dobrze, że wyszła trzecia część- trzeba będzie ją sobie pobrac i obejrzeć.
Stwierdzić mogę, że filmy te mogą spokojnie dorównać anime. Co do mangi, to nie mogę stwierdzić w 100%, gdyż tylko jeden tomik przeczytałem.
Wszystkie postacie filmu zostały pięknie odwzorowane, chociaż jak to napisał Tsuko - Rem na prawdę wygląda niezaciekawie, mogliby ją trochę dopracować. Ogólnie jednak wrażenia po obejrzeniu filmu, jak najbardziej pozytywne. Co tu więcej dodawać- trzeba obejrzeć tą superprodukcję ze świetnymi aktorami !><"
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Według mnie słaby film. Nie dorasta anime do pięt. Powody? Pamiętam kilka. Są to między innymi lekka zmiana fabuły, słabi (lecz bardzo podobni i realistyczni) aktorzy, zbyt krótkie, jak na tak rozbudowaną fabułę. Kilka momentów dobrych, większość mi się nie podobała. Postać Ryuuka była bardzo fajna i wydaje mi się, że jedynie ona zachęciła mnie do obejrzenia całego filmu (drugiego nie oglądałem, bo napisy źle dopasowane były)
Fajnie, że powstaje co raz więcej filmów na wzór anime, dzięki czemu wielu ludzi zostaje zachęconych do bliższego zapoznania się z tytułem, ale nic jednak nie zastąpi oryginalnego anime.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Film jakże kiepski. Autorom nie udało się skondensowanie takiej parti materiału, jaką mamy w mandze czy anime. Początek zdecydowanie nieciekawy. Przedstawienie Lighta, jako osoby niecharyzmatycznej, która posługuje się notesem do wyjścia z własnych kłopotów, totalnie beznadziejne. Następnie zmiana osobowości jaką przechodzi Raito, po odnalezieniu notesu też nie zachwyca. Z człowieka cichego, staje się nie lada szpanerem i kozakiem (przykład : randka)
Nie wiem jak patrzą na to osoby, które nie miały styczności z M&A Death Note, ale z punktu widzenia kogoś kto oglądał i czytał, film raczej nie zachwyci. Ekranizacja obfituje w zbyt dużo braków i pominięć wątków, żeby można czuć się nasyconym po jej obejrzeniu.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.429
Posty: 74
Skąd: Poznań
Kiedyś widziałam na youtube ale tylko pierwszą część i bardzo mi się podobało Tylko muszę zobaczyć drugą ale oczywiście anime jest lepsze hehe
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Thorik napisał(a):
Przedstawienie Lighta, jako osoby niecharyzmatycznej, która posługuje się notesem do wyjścia z własnych kłopotów, totalnie beznadziejne.
?

Thorik napisał(a):
Nie wiem jak patrzą na to osoby, które nie miały styczności z M&A Death Note, ale z punktu widzenia kogoś kto oglądał i czytał, film raczej nie zachwyci.
To co w Death Note jest najlepsze, to fabuła i akcja. I ta tutaj nie odbiega, w mojej opinii, znacząco od mangi, wątki, o ile nie identyczne, to są podobne. Ale jeśli jesteś po anime, to fabułę praktycznie już znasz, bo nawet jeśli w filmie się coś różni, to końcowy efekt jest taki sam, musi być. Chociaż przyznam, że dałem się nabrać na ostatnią scenę, skapnąłem się dopiero, jak Light zaczął udawać rozpacz.

Udan film, a jeśli chodzi o live-action, to nawet bardzo udany. Trzyma w napięciu.

Tylko zdecydowanie nie pasowały mi te pyzate gęby Lighta i L'a, LoL.
No i Light za stary. Poza tym minus za to, że wszystkich grali Japończycy (oprócz tego Tailora).

To odnośnie pierwszego filmu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Wybacz, że tyle musiałeś czekać. Chodziło mi o początkową scenę, gdzie Raito przebywa w barze czy czymś podobnym. Tam zaczepiają jego, czy osobę siedzącą nieopodal "dresy" i to motywuje go do zabijania czy cuś (zaraz po tym spotyka Ryuka). Nie przytoczę dokładnie bo nie pamiętam tego i szczerze mówiąc, wolę sobie nie przypominać. Chodzi o kontrast jaki wytwarza się między tym co w filmie, a tym co w mandze. W mandze Raito jest ukazany jako jednostka wybitna, owładnięta szlachetnymi ideami. A film pokazuje go jako zagubionego przeciętniaka, któremu pomógł przypadek (przynajmniej na początku tak jest ukazany).

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
"Lider" tamtych dresów był bodajże seryjnym mordercą, którego władze nie mogły skazać z jakichś tam powodów, o czym Light wiedział, więc wychodzi na to samo. Ot nawinął się.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Tyle, że tu on chciał zabić go bardziej z powodów osobistych. Doświadczył zdarzenia, został upokorzony i za sprawą Death Nota postanowił się zemścić. Ideologia przyszła później. W mandze zaś idea była na pierwszym miejscu i nigdzie Raito nie jest tak nieporadny jak na początku tego filmu.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ja tak tego nie odebrałem.
Po tym jak wyszedł z baru, cisnął na ziemię kodeks karny, bezużyteczny w przypadku tamtego delikwenta, po czym znalazł Death Note'a. Gościa nie zabił go od razu, a dopiero jak drugi raz przypadkowo spotkał go na ulicy i chciał się upewnić, co do działania notesu. Gdyby nie spotkał, to by pewnie zapomniał o tym upokorzeniu.
I nie wiem, czy był nieporadny, ciężko, żeby coś na tamtego mordercę poradził, bo chyba tę scenę masz na myśli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Parę dni temu drugi obejrzałem i w sumie dość fajny.
Taka swoista kontynuacja pierwszego, ale zakończenie oryginalne, przy czym mniej tragiczne niż w mandze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem też trzeci.

Opowiada o perypetiach L. Słaby ze względu na fabułę - L, czując powinność, musi obronić świat przed idiotami, którzy chcą przywrócić Ziemi prawidłowy ekosystem zabijając ludzi zarażając ich wirusem. Co do wirusa też mam wątpliwości czy ma prawo działać tak szybko. Sam motyw wirusa można spotkać w wielu japońskich filmach/serialach, tylko tutaj dla odmiany mamy pseudorealia Death Note.

Jak dla mnie, za bardzo w tym filmie zeszmacili L'a.

Ta scena mnie rozwaliła:
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Death Note (live-action)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook