Forum Dragon Ball Nao

» [Walka/Siła] Goku GT vs Goku Z

Duustin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Duustin
Wiek: 33
Dni na forum: 5.672
Posty: 59
Cześć! Jestem tu nowy więc witam wszystkich!

No więc chodzi o to, że czytam sobie angielskie fora o Dragon ball'u i tam jest często napisane że:
Goku(kid Goku) z GT na SSJ1 jest silniejszy niż Goku SSJ3(Max) z końcówki DBZ? Mówią że Goku GT SSJ1 jest silniejszy niż Majin Buu. Pytam się czy to prawda bo jakoś w to nie wierze. Przecież Goku w Gt jest dzieckiem i nie może być silniejszy niż z ten Z(prócz SSJ4). Kiedy w GT przybyli na Olmek Goku nie mogł się nawet teleportować na większą odległość, bo był za słaby. Więc pytam się czy jest to możliwe.
Osobiście sądzę że GT to jakaś pomyłka, a SSj4 został wciśnięty na siłe, ale to tylko moje zdanie :D
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
yyy jak dla mnie poziom SSJ jest słabszy od SSJ3 to wiadomo ... nie wiem o czym tu dyskutować

PS nic nie mam do poziomu SSJ4


ehh właśnie jak to jest z tymi poziomami np Songo SSJ jest silniejszy od np Gotena na poziomie także SSJ ?? (nie chodzi o doświadczenie w walce , tylko o samą siłe ??

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez burger5: 16.09.2008, 21:45
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
To nie jest możliwe. Widać, że Goku z GT jest wyraźnie słabszy. I jak mówiła Amcia ssj1 jest słabszy niż ssj3.
Ale GT jest pełne błędów,np. walka Songo vs. Komórczak i Frezer. Tam nawet nie musiał przechodzić ssj by ich pokonać. Mimo iż był słabszy niż w Z.
To był tylko przykład błędów.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Oczywiście, że ten z DBGT nie był silniejszy.
Na co wskazuje choćby to, co pisałeś, że nie potrafił nawet wykonać prawidłowej teleportacji.
Jakieś farmazony czytałeś.

Byczusia napisał(a):
Tam nawet nie musiał przechodzić ssj by ich pokonać.
Przecież ich nie pokonał siłą fizyczną.

I także proszę nie robić offtopów!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
SonGoku w GT musiał być o wiele słabszy od starego dobrego Goku z Z. Mimo to jednak reszta wojowników była jeszcze bardziej lapsiarska... Wg. Mnie Goku SSJ w GT jest SSJ średniej jakości - coś jak Chibi Goten z Z, nawet z wyglądu idalnie pasuje (Coś prawie jak Vegeta USSJ), natomiast siłę GokuGT SSJ3 oceniam na taką samą jak Gohan SSJ2 w walce z Komórczakiem.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
BardockSSJ napisał(a):
Wg. Mnie Goku SSJ w GT jest SSJ średniej jakości - coś jak Chibi Goten z Z
Tyle że Goten nie odbiłby ataku Li Schenrona. A songo zrobił to bez formy SSJ
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Przecież Dragon Ball Gt nie było tak do końca robione przez Akirę, przyłożył się jedynie do SSJ4.Wracając do meritum| Oglądając ponownie Dragon Ball GT uświadomiłem sobie iż siła Goku na poziomie SSJ jest jednak moim zdaniem równa sile z Z bo przecież gdyby był słabszy nie ewoluowałby na SSJ4
Naoista napisał(a):
nie potrafił nawet wykonać prawidłowej teleportacji.
Mniemam iż było to w jakimś sensie spowodowane zmniejszeniem go w dzieciaka, gdy Pilaf użył Smoczych Kul na początku DBGT.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Moim zdaniem Pilaf źle wypowiedział życzenie i nic to zmieniło w sile Goku.
Przecież z początku (z tego co pamiętam, a DBGT oglądałem dość dawno więc mogę się mylić) Goku podobało się to, że jest malutki. Nie narzekał i gdyby nie to, że skorzystano z niewłaściwych kul, które zagrażały ludzkości, najprawdopodobniej nie przeją by się faktem swojej nowej formy.
Powiedzcie czy tak zachowuje się gościu ,który traci moc (przynajmniej w jakimś stopniu)
Co do siły, czyli : Kid Goku SSJ silniejszy od SSJ3, czy Majin Buu to nie zdziwił bym się gdyby tak było. Jeżeli to co napisałem jest prawdą, czyli nie stracił mocy a jednie się skurczył, to popatrzmy na 1 odcinek GT. Pamiętajmy, że Ubb jest reinkarnacją złego Buu czyli tego najsilniejszego. Goku bez SSJ tłucze się z nim w Pałacu Dendiego i nieomal niszczą tą jakże święte miejsce. Można by rzec, że Ubb jest już na poziomi KidBuu lub wyższym, a mimo to pomiędzy nim i Goku (bez SSJ!) jest remis.

Nie można zapomnieć o tym, że SSJ nie jest równy SSJ. Goku trenując przerósł na normalnej formie poziom SSJ z sagi np. Freezera. Wchodząc na SSJ w DBZ (załóżmy Saga Cella) miał znacznie więcej mocy niż w sadze Freezy na SSJ. Tak więc wchodząc w GT na SSJ mógł mieć jeszcze więcej mocy niż MajinBuu czy on sam na SSJ3 w DBZ.

To wszystko jest dość dziwne i różne mogą być spekulacje na ten temat, więc moja odpowiedz jest taka :
To co zrobili fani z GT to kaszana. Nie przemyśleli dokładnie wszystkiego i wyszło coś zupełnie odrębnego i niespójnego z tym co przedstawił Akira, w poprzednich częściach. Sam wiem jak abstrakcyjnie wygląda przypuszczenie, że Goku na swojej normalnej formie jest silniejszy od KidBuu lub siebie samego na SSJ3. Pozostaje się domyślać jak to wszystko ułożyli sobie fani i co roiło się w ich głowach ,kiedy kreowali swoją wersje DB.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Może powiedzmy tak : DB GT to zupełnie inna bajka. ;] i porównywanie tej serii do DBZ wytwarza za dużo różnic sił.

To co zrobili fani z GT to kaszana. Nie przemyśleli dokładnie wszystkiego i wyszło coś zupełnie odrębnego i niespójnego z tym co przedstawił Akira, w poprzednich częściach. Sam wiem jak abstrakcyjnie wygląda przypuszczenie, że Goku na swojej normalnej formie jest silniejszy od KidBuu lub siebie samego na SSJ3. Pozostaje się domyślać jak to wszystko ułożyli sobie fani i co roiło się w ich głowach ,kiedy kreowali swoją wersje DB.
Zgadzam się z przedmówcą. DB GT jest nielogiczne.

szczecin
Duustin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Duustin
Wiek: 33
Dni na forum: 5.672
Posty: 59
Hej! Już wiem dlaczego ludzie tak myślą Otóż gdy Goku walczył z generałem Rildo, powiedział że jest on silniejszy niż Buu. Co dziwne, goku radził z nim sobie całkiem dobrze na normalu, a na SSJ1 dawał mu popalić. Co o tym sądzicie??


Ps. przepraszam za odświeżenie stargo tematu
wizzy
Ziemianin
Ziemianin
wizzy
Wiek: 27
Dni na forum: 5.456
Posty: 11
Zgadzam się, Goku GT jest dużo silniejszy od siebie z Z, widać to właśnie w walce z cellem i friezą (a oni też byli silniejsi niż kiedyś). Wojownicy z Dragon ball cały czas rosną w siłę, przecież w filmie kinowym o janembie gohan też zabija frieze...
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Tak, ale Gohan w filmie o Janembie miał już SSJ2.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jest słabszy bo osłabiony odmłodnieniem, nie może utrzymać SSJ3, ale po przemianie w SSJ4 jest jednym z najsilniejszych wojowników w kosmosie. Wtedy jest silniejszy niż na poziomie SSJ3 w Z.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Nie, kiedy Rilld sie pojawił, Goku walił tekst że on (Rilld) jest silniejszy od Buu (mówi to w normalu więc SSJ3 GT Goku i SSJ3 Z Goku to inna liga)

Z Uubem walczył na normalu też, więc pewnie podczas tych 10 lat Goku stał sie pakerem i może mieć moc SSJ3 na normalu
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Faktycznie tak powiedział do Rirda, wrogowie w GT byli silniejsi niż w Z, więc Goku musiał być silniejszy
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Już gdzieś o tym pisałem że wojownicy GT są słabi od tych z końcówki Z.myślę że Goku jako ssj3 z końcówki DBZ mógłby spokojnie walczyć z Bebi Vegeta Mystic Gohan jako posiadający większa moc od Goku też by dawał rade. Uważam że Goku ssj (GT) jest miej.więcej na poziomie ussj z serii Z

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Duustin napisał(a):
Cześć! Jestem tu nowy więc witam wszystkich!

No więc chodzi o to, że czytam sobie angielskie fora o Dragon ball'u i tam jest często napisane że:
Goku(kid Goku) z GT na SSJ1 jest silniejszy niż Goku SSJ3(Max) z końcówki DBZ? Mówią że Goku GT SSJ1 jest silniejszy niż Majin Buu. Pytam się czy to prawda bo jakoś w to nie wierze. Przecież Goku w Gt jest dzieckiem i nie może być silniejszy niż z ten Z(prócz SSJ4). Kiedy w GT przybyli na Olmek Goku nie mogł się nawet teleportować na większą odległość, bo był za słaby. Więc pytam się czy jest to możliwe.
Osobiście sądzę że GT to jakaś pomyłka, a SSj4 został wciśnięty na siłe, ale to tylko moje zdanie
Goku nie mógł się teleportować, gdyż był w postaci dziecka. Każda forma w Db ma swoje plusy i minusy, nawet najlepsza. Goku jako dzieciak był mały i wątły, a przez to trudny do trafienia jak w pierwszej serii. Dzięki tej postaci przetrwał dość długo walkę z Metal Rildem przy dużej dysproporcji sił na jego niekorzyść. Brak możliwości teleportacji był utrudnieniem wymyślonym w serii GT dla samego Goku. Aż tak bardzo bym się tego nie czepiał. Dzięki temu walki Goku z jego przeciwnikami były ciekawsze i bardziej emocjonujące. Goku nie jest dzieckiem w GT! Został po prostu zmniejszony do postaci dziecka! (trochę tak jakby mu Pilaf z Shenronem zrobili prezent i go odmłodzili - dali mu drugie nowe życie, rozumiesz?). Postać mała czy duża nie ma w Db żadnego znaczenia na przebieg walki i siłę ciosu. Jak Goku został zmniejszony to jego moc nie spadła.

Jest kilka dowodów na to, że Goku był w GT silniejszy w zwykłej postaci niż jako SSJ3 w Z (saga "Buu") i przynajmniej równy energią KI z Majin Buu na poziomie SSJ lub SSJ2 (bardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja że na SSJ2). Jak walczy z Rildem to mówi, że "Bubu to zwykły trefniś amator" (przy Rildzie, a ten nie walczył jeszcze na poziomie Metal Rild i nie używał swojej pełnej mocy). Goku jako SSJ2 nie pokonał Mut Mota i Metal Rilda. W pojedynkę nie dałby rady Luudowi na lvl 1.
Goku większość walk w GT prowadzi albo na lvl 1 albo jako SSJ4 (walcząc z tymi najsilniejszymi bossami). Czemu tak często walczy na lvl 1? Odpowiedź jest prosta. Jest na nim potężniejszy niż jako SSJ3 w Z i przy tym nie traci energii na transformację (np. na transformację w SSJ3 - gdyż i tak nie wiele to zmieni, bo Goku nie mógł nim być zbyt długo z racji że miał małe ciało i o wiele więcej energii KI na tym poziomie niż w sadze "Buu"). Inny argument "za" tym twierdzeniem to fakt, że trenował 7 lat z Ububem. Miał czas, żeby się wzmocnić a tylko przez walki z równymi sobie lub lepszymi od siebie można się wzmocnić. Inny dowód to walka Goku Lvl 1 z dwoma SSJ2 - Gohanem i Gotenem. Goku z łatwością paruje ich ciosy i robi uniki. Jest od nich dwóch nieznacznie lepszy. Walka miała miejsce po powrocie na Ziemię kiedy obaj jego synowie byli opanowani przez mutanta Baby.


Energia KI
J - jednostki

Goku Z
Level 1 - 50 000 000 J
Level 2 (SSJ) - 100 000 000 J
Level 3 (SSJ2) - 150 000 000 J
Level 4 (SSJ3) - 450 000 000 J


Goku GT
Level 1 - 500 000 000 J
Level 2 (SSJ) - 600 000 000 J
Level 3 (SSJ2) - 650 000 000 J
Level 4 (SSJ3) - 850 000 000 J
Level 5 (SSJ4) - 6 500 000 000 J (saga "Baby" - dwie walki z Baby Tsufulem przed decydującym starciem)
(SSJ4) - 7 000 000 000 J (Końcówka sagi "Baby" - ostatnia walka z Baby Tsufulem, po zwiększeniu
mocy)
(SSJ4) - 15 000 000 000 J (Shadow Dragon - po tzw. "Przekroczeniu")


Ledgic
600 000 000 J

Mut Mot
750 000 000 J

Lord Luud
Level 1 - 650 000 000 J
Level 2 - 850 000 000 J

Generał Rild
Level 1 - 500 000 000 J
Level 2 - 700 000 000 J
Level 3 (Metal Rild) - 1 000 000 000 J
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Walka/Siła] Goku GT vs Goku Z
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook