Forum Dragon Ball Nao

» [Wojenny] Byliśmy żołnierzami / We Were Soldiers (2002)

Soldier
Gekokujō
Gekokujō
Soldier
Wiek: 28
Dni na forum: 5.658
Ostrzeżenia: 5
Posty: 23
Skąd: Ścinawa
Film o żołnierzach i wojnie w Wietnamie , leciał wczoraj na 2 . założyłem ten temat z powodu reakcji użytkowników tego forum. ( kłamstwo tylko Dark Skya)

A więc , oglądając ten film przeżyłem szok . Myślałem że wojna w Wietnamie to dla Amerykanów łatwizna . A tu rozwałka żołnierzy U.S.A wróg kryjący się w krzakach i nie wiadomo skąd strzela . Wietnam też miał dobrą broń a myślałem że posiadają uzbrojenie rodem z II wojny . Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o Wietnamie obejrzyj film , obejrzyj także dla rozrywki . Polecam

pozdrawiać
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Massey-Komando napisał(a):
kłamstwo tylko Dark Sky'a)
Przepraszam bardzo, ale co ja takiego powiedziałem, co uznałeś za kłamstwo?.

Wracając do filmu, oglądając go za pierwszym razem chciało mi się wymiotować z powodu ogromnego rozlewu krwi. Walki ukazane w filmie stoją na bardzo wysokim poziomie.
Mel Gibson zagrał bardzo dobrze rolę dowódcy film trzyma cały czas w napięciu.
Podpisuje się pod słowami Masseya i również polecam ten film.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Film bardzo dobry, aczkolwiek przekłamany historycznie. Wiele źródeł historycznych, jak i książek traktujących o losach ukazanych w filmie pokazuje zupełnie inne realia. Aczkolwiek na potrzeby scenariusza można było zmienić kilka rzeczy. Nie pierwsza (i zapewne nie ostatnia) dobra rola Gibsona. Człowiek po raz kolejny udowadnia swój kunszt aktorski.

PS: Massey z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że Ty uważasz, że wojnę w Wietnamie wygrało USA ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Soldier
Gekokujō
Gekokujō
Soldier
Wiek: 28
Dni na forum: 5.658
Ostrzeżenia: 5
Posty: 23
Skąd: Ścinawa
Dark Sky napisał(a):
Przepraszam bardzo, ale co ja takiego powiedziałem, co uznałeś za kłamstwo?.


chodziło mi o to że napisałem z powodu reakcji UŻYTKOWNIKÓW a naprawde zrobiłem temat bo tobie sie spodobał ten film i napisałem w sensie że kłamstwo z powodu spodobania się filmu wielu użytkownikom

rozumiesz

dam kilka ciekawostek

Podczas gry w baseball Crandall rzuca się na ziemie i wjeżdza po piachu na bazę. Zauważa pułkownika Moora i w następnym ujęciu wstaje salutować. Wtedy nie ma juz żadnego śladu piachu na ubraniu, jego koszulka jest idealnie czyta i ułożona.

Na przyjęciu pożegnalnym żołnierzy śpiewana jest piosenka "Hold On, I'm Coming" Sam & Dave'a. Ta piosenka nie została wydana przed 1966r, czyli dopiero po wydarzeniach zawartych w filmie.

Gdy pułkownik Moore odmawia nocą modlitwę nad ciałami poległych żołnierzy, ciała w torbach oddychają.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Gdy pułkownik Moore odmawia nocą modlitwę nad ciałami poległych żołnierzy, ciała w torbach oddychają.
To dopiero

Massey-Komando napisał(a):
chodziło mi o to że napisałem z powodu reakcji UŻYTKOWNIKÓW a naprawde zrobiłem temat bo tobie sie spodobał ten film i napisałem w sensie że kłamstwo z powodu spodobania się filmu wielu użytkownikom

rozumiesz
Rozumiem .
Szkoda tylko, że nie zrobili żadnej kontynuacji, bo tych wojen Wietnam vs USA, było naprawdę wiele.
Diabeł Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Diabeł
Wiek: 24
Dni na forum: 5.736
Posty: 7
Fajny film ale Masseyowi powinno się zabronić go oglądać .

oglądam filmy wojenne a ten spodobał mi sie najbardziej . Miałem wiele gier typu wietnam i filmów , bawiłem się często w ta wojne . więc ten film nie zrobił na mnie takiego wrażenia , jeśli mi pozwolicie to napisze co Massey robił po obejrzeniu tego filmu.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Diabeł napisał(a):
Fajny film ale Masseyowi powinno się zabronić go oglądać .
Tobie też Diabeł powinni zabronić oglądać ten film.
Diabeł napisał(a):
Miałem wiele gier typu wietnam i filmów , bawiłem się często w ta wojne . więc ten film nie zrobił na mnie takiego wrażenia
Typ gier Wietnam, ciekawe, pierwsze słyszę. Bawiłeś się w wojnę też ciekawe.
Dark Sky napisał(a):
Walki ukazane w filmie stoją na bardzo wysokim poziomie.
Powiedzmy, aczkolwiek Szeregowiec Rayan zjada ten film na śniadanie.
Dark Sky napisał(a):
Mel Gibson zagrał bardzo dobrze rolę dowódcy film trzyma cały czas w napięciu.
Przezwoicie, a co do filmu to bije patosem aż chce się rzygać, zdecydowanie nie polecam.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Wojenny] Byliśmy żołnierzami / We Were Soldiers (2002)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook