Forum Dragon Ball Nao

» Skoki Narciarskie -2008/2009.

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Rozpoczęliśmy zmagania najlepszych skoczków świata.
Jak co roku zawody rozpoczynają konkursy na skoczni Ruka w Finlandii.
W pierwszym indywidualnym konkursie tego sezonu wystąpi trzech Polaków:
- Adam Małysz
- Kamil Stoch
- Marcin Bachleda
W kwalifikacjach odpadli Stefan Hula i Mateusz Rutkowski.
---
Dzisiaj mięliśmy okazję obejrzeć konkurs drużynowy, ale jak niestety co roku pogoda w Kuusamo ( jeżeli źle napisałem niech mnie ktoś poprawi) płata nam figla.
Adam Małysz skoczył jedynie 104m, drugi z Polaków Kamil Stoch 112m.
Czego się spodziewacie po Polakach w nowym sezonie?.
Kto wg. Was wygra nadchodzący sezon?.
Czekam na wypowiedzi.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Dark Sky napisał(a):
W kwalifikacjach odpadli Stefan Hula i Mateusz Rutkowski.
Znawca się odezwał, Łukasz Dark, Łukasz...

Ten sezon będzie należał ponownie do Austriaka z tym, że w tym roku najlepszy okaże się ten, który nie miał sobie równych w LGP a mianowicie Gregor Schlirenzauer (nie wiem czy dobrze napisałem). Powalczy jeszcze wydaje mi się któryś z Norwegom i odbuduje się postać Mattiego Hautamakiego. Po cichu liczę na Małysza w czołowej 6 i Stocha w 15. Co do innych to ciekawy będzie młody norweg Ganges i możemy liczyć na niespodziankę ze strony Łukasza Rutkowskiego.

P.S.
Czemu nie wspomniałeś o Marcinie "Diable" Bachledzie, który z Polaków skoczył najdalej?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Hako napisał(a):
Znawca się odezwał,
Czy ja gdzieś napisałem, że jestem znawcą skoków narciarskich?. Nie przypominam sobie.

Hako napisał(a):
Łukasz Dark, Łukasz...
Mogło mi się pomylić, bo jeżeli dobrze mniemam jest dwóch braci Rutkowskich.
---
Omawianie dzisiejszych zawodów rozpocznę od pierwszej serii, która zwłaszcza poziomem rywalizacji mnie nie zachwyciła skoki powyżej 104m dawały pewne miejsce w drugiej serii.
114m Adama Małysza jak na warunki w pierwszej serii było przyzwoitym skokiem, co rozbudziło moje nadzieje na drugą serię.
Niestety po skoku na odległość 121,5m. Zostałem szybko "sprowadzony na Ziemie",
Ten konkurs uświadomił mi różnice jaka jest pomiędzy Adamem, a czołówką światową.
Nie jest może katastrofalnie jak to bywało na początku choćby minionego sezonu, ale wspaniale też nie jest,
Łukasza Kruczka i resztę sztabu szkoleniowego czeka bardzo dużo pracy.
Co do jednego się nie pomyliłem.
Jakub Janda powraca do bardzo dobrej formy biorąc pod uwagę miniony sezon miejsce w drugiej dziesiątce, to dobry wynik.
Rozczarowali mnie Norwegowie, i tu jak Hako wspomniał, w nadchodzącym sezonie jedynie Amman będzie mógł przeciwstawić się dominacji Austriaków.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
No i można powiedzieć, że jesteśmy po kwalifikacjach w norweskim Trondheim.
No i muszę powiedzieć, że Polacy w składzie: Adam Małysz, Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski. Zaprezentowali się dość słabo poza weteranem Adamem Małyszem, który oddał skok na odległość 129m.
Chyba tylko on będzie reprezentować nas w jutrzejszym konkursie.
Mówię "chyba" ponieważ do końca zawodów została czołowa 12.
Kamil Stoch raczej nie ma szans na awans ze skokiem na odległość 123,5m.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Kamil Stoch raczej nie ma szans na awans ze skokiem na odległość 123,5m.
Po raz kolejny nasz ekspert się myli, Kamil skoczył 123 metry i awansował do konkursu wyprzedzając 3 zawodników.

Można być zadowolonym z postawy Małysza. Skoczył poprawnie i potwierdził dobrą dyspozycję z treningów. Nie wiem jednak co dzieje się ze Stochem, Rutkowski i Bachledą. Co do tego ostatniego to można było się mimo wszystko spodziewać tak mizernego skoku, ale Łukasz przecież w Pucharze Kontynentalnym spisywał się dobrze, a Kamil to zawodników, który jak mi się wydawało jest już ustabilizowany... Nie wiem co zrobił ten Kruczek, ale długo to on naszym trenerem chyba nie pobędzie.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Hako napisał(a):
ekspert
Hako, a gdzie ja nazwałem się ekspertem od skoków narciarskich? A jeśli tak było to powiedziałem to dla żartu .

Hako napisał(a):
Kamil skoczył 123 metry i awansował do konkursu wyprzedzając 3 zawodników.
Tak to jest, gdy nie ogląda się do końca.

Hako napisał(a):
dobrą dyspozycję z treningów.
Oby tą dobrą dyspozycje zaprezentował podczas I serii konkursowej,

Hako napisał(a):
Nie wiem jednak co dzieje się ze Stochem, Rutkowski i Bachledą
Co do Stocha to powiem Ci, że chłopak jest jak na razie bez formy co do reszty Bachleda zawsze skacze w "kratkę" jeden skok wychodzi a potem przez dłuższy czas spadek formy, a co do Rutkowskiego, ja bym jeszcze poczekał z ocenianiem tego młodego chłopaka, Puchar kontynentalny to nie puchar świata, wiadomo, że w tym pierwszym poziom zawodów jest niższy.

Hako napisał(a):
Nie wiem co zrobił ten Kruczek, ale długo to on naszym trenerem chyba nie pobędzie.
Zrobili błąd zatrudniając Kruczka, przecież były trener Finów chciał trenować Polaków, ale z nim nikt na ten temat nie rozmawiał.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Po konkursach w Pragelato mogę powiedzieć, że o końcowy tryumf w Pucharze Świata walczyć będzie Simon Amman i Gregor Schlierenzauer. Do tej dwójki dojdzie jeszcze może Matti Hautamaki, który nieźle prezentuje się w korzystnych warunkach. Inni raczej odpadają, a szkoda chciałem, żeby jakiś młody się włączył.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.542
Posty: 63
Obecnie w świetnej formie znajduje się Schlierenzauer, który jest moim ulubionym zagranicznym zawodnikiem. Liczę na to, że wygra Puchar Świata. Co do formy Polaków to na początku było trochę niemrawo ;D, ale teraz już jest znacznie lepiej, szczególnie jeśli chodzi o Adasia. Może do mistrzostw świata dojdzie na szczyt formy..
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
No i jesteśmy po pierwszym indywidualnym konkursie na mamucie w Planicy, bardzo dobrze zaprezentował się Adam Małysz, nasz najlepszy skoczek zajął 2 miejsce, czyli to jego kolejne podium w tym sezonie, niewiele gorzej spisał się Kamil Stoch, który zajął 10 pozycje, organizatorzy dobrze zrobili odwołując drugą serię zawodów ponieważ warunki panujące na skoczni (silny wiatr) przeszkadzały skoczkom.
Można by powiedzieć, że szkoda, że to jest koniec sezonu, bo robi się naprawdę ciekawie, nasz Adam najwyraźniej zaczyna łapać formę, co mnie osobiście cieszy.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Sezon się skończył, wiec czas na małe podsumowanko. Jest to chyba mój pierwszy pełny sezon jaki obejrzałem. Jeżeli dobrze pamiętam to widziałem wszystkie konkursy, łącznie z tym co był przekładany o trzy godziny z 2 na 5 w Sapporo-.-, który jak wiadomo się ostatecznie nie odbył...
Zacznę może od triumfatora. Uważam, że zwycięstwo Gregora Schlierenzauera w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata za sezon 2008/2009 jest w pełni zasłużone. Austriak skakał najrówniej z całej czołówki, wygrał 13 konkursów, pełno miejsc na podium i o ile dobrze pamiętam ani razu nie wypadł z pierwszej dziesiątki. Klasa sama w sobię, można powiedzieć, że dokonał niemożliwego. Należą mu się za to ogromne brawa. Mimo tego bardzo mi szkoda Simona Ammana. Chłopak skakał równie kapitalnie jak Gregor, ale jednak miał gorsze "wpadki". Nazbierał tyle punktów, co w wcześniejszych latach dałoby Kryształową Kulę. Jemu także należa się ogromne brawa. Co do gratulacji to trzeba wspomnieć o Loitzu, Wasiliewie (świetny koniec sezonu) i przede wszystkim o Martinie Schmittcie. Niemiec powrócił w fenomenalnym stylu i chyba był jak dla mnie największą rewelacją zmagań w skokach narciarskich ostatniej edycji. Brakowało mu tylko zwycięstwa w zawodach, ale było o to niezwykle trudno zważając na to jak silna była konkurencja. Skoro były pochwały to teraz największe rozczarowania. W moim odczuciu Ci, którzy totalnie skopali ten sezon to Morgenstern, Jacobsen, Hautamaki i Hilde. Ten ostatni to w ogóle chyba stał się nowym skoczkiem... Anders miał okres bardzo dobry, ale na koniec skakał bardzo cieniutko, zresztą jak Thomas przez cały sezon.
Pora na pare słów o Polakach. Zacznę od naszego mistrza. Adam Małysz jak dla mnie sezon miał poprawny, wiadomo 13 pozycja nie jest satysfakcująca, ale koniec sezonu nasz skoczek miał rewelacyjny. W ostatnich 5 zawodach, aż trzy miejsca na podium, jedno tuż za nim i bardzo dobra 8 lokata w Vikersund. Szkoda, że nie ma jeszcze paru konkursów, bo Adama było stać na wejście przynajmniej do 10, bowiem stratę miał niewielką. Teraz pora na Kamila Stocha. Kolejny raz 30 pozycja w generalce, jak dla mnie w tym roku bardzo rozczarowująca. Kamil ma umiejętności, które pozwalają mu na zajmowanie regularnie miejsce w 10, czy nawet na podium. Najwyższa pora, aby następny sezon dał mu możliwość ich wykorzystania. Jego czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata uważam za ogromny i w pełni zasłużony sukces. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej. Co do innych, to trzeba powiedzieć, że nie było źle. Stefan Hula i Łukasz Rutkowski, szczególnie na koniec prezentowali się bardzo, bardzo dobrze. No i ten ogromny sukces w drużynie to było coś! Za to należą się brawa za krytykowanego m.in. przeze mnie Łukasza Kruczka. Udało mu się przy pomocy Lepistoe doprowadzić nasz skład do równego, który w pełni może rywalizować o najwyższe lokaty.

To byłoby na tyle.
Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kolejny sezon skoków narciarskich dobiegł końca, więc przyszła kolej na podsumowanie, teraz może ja wypowiem się coś na temat minionego sezonu.
Pogoda była dla skoczków łaskawa, tylko kilka zawodów zostało odwołane, a większość, w których wiatr grał główną rolę starano się przeprowadzić chociażby tą jedną serię w większości przypadków to się udawało.
Teraz może przejdę do Gregora, cóż był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego sezonu, posiada on wielki talent i zwyciężył zasłużenie, chociaż moim faworytem to on nie był (stawiałem na Ammana), Simi też sobie nieźle poradził, bo zajął 2 miejsce w końcowej klasyfikacji, zaskoczeniem dla mnie było 3 miejsce Wolfganga Loitzla, wiadomo jest to skoczek światowej czołówki, ale na 3 miejscu widziałem kogoś innego, zawiódł mnie natomiast Matti Hautamaeki, myślałem, że po odejściu Janne Ahonena to on zostanie najlepszym skoczkiem w Finlandii, a tu niespodziewanie zostaje nim Harri Olli, chłopak nieobliczalny, że go tak określę, zdarzały mu się skoki fenomenalne bił rekordy, ale i takie powiedziałbym gorszę, no cóż. Zostawmy kwestie Finów przejdźmy do naszych orłów, Polacy zaczęli sezon niemrawo.
Adam Małysz skakał słabiutko, a Kamil Stoch zajmował dalekie pozycje, wydawało się, że Łukasz Kruczek całkowicie nie radzi sobie w roli trenera, Adam postanowił zatem ponownie rozpocząć pracę z Hannu Lepistoe, tym razem Hannu wystąpił w roli jego osobistego trenera, wydaje mi się, że to był dobry ruch, skoki Adama z każdym dniem były lepsze, może nie były takie, jakby tego wszyscy od niego oczekiwali, ale nie były takie złe.
Dobre wyniki polskich skoczków dopiero miały nadejść.
Najpierw 4 miejsce K. Stocha na mniejszej skoczni, potem Adam zajmował miejsca w czołowej dziesiątce, aż w końcu doczekaliśmy się pierwszego podium w jednym z zawodów na skandynawskim turnieju czterech skoczni, wszyscy myśleli, że będzie lepiej i było lepiej, Kamil zaczął zajmować miejsca w 30, a Adam stanął 2 razy na podium w Planicy
No i 2 miejsce naszych w drużynówce historyczny sukces.
Podsumowując:
Ten sezon można uznać za udany choć bywały i lepsze, wtedy gdy Adam zdobywał kryształową kulę za PŚ.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Pogoda była dla skoczków łaskawa, tylko kilka zawodów zostało odwołane (...)
Jedne zawody zostały odwołane.

Ten sezon można uznać za udany choć bywały i lepsze, wtedy gdy Adam zdobywał kryształową kulę za PŚ.
Chcesz powiedzieć, że wszystkie sezony, w których Adam nie zdobywał Pucharu Świata były beee i nudne?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hako napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że wszystkie sezony, w których Adam nie zdobywał Pucharu Świata były beee i nudne
Wazon ma racje .

W koncu czemu nagle tyle ludzi oglada Skoki Narciarskie? Ano dla Polakow. Kiedy Malyszowi skonczyla sie forma na dlugi okres czasu, wtedy i wiekszosc posiadaczy odbiornikow telewizyjnych przestalo interesowac sie tym arcyciekawym sportem, przerzucajac sie na inne - biathlon, curling, szachy i inne chje muje .

Nie ma Malysza - nie ma tej ogladalnosci, Skoki Narciarskie traca swoj urok. Kiedy Malysz za czesto wygrywa przez dlugi okres trwania sezonu, wtedy tez to sie zaczyna robic upierdliwe i nudne - przynajmniej w moim odczuciu.

Ok, to tak na poczatek. Pierwsza polowe sezonu dla Polakow ocenie jako mizerny, praktycznie zero postepow. Grunt ,ze Lepistoe wrocil do kadry, a raczej do Adama i co nieco podbudowal go na duchu - juz mial wąsacz skonczyc swoja kariere ( w co watpie, tyle kasy na tym trzepie ), to zadzwonil na koma do swego bylego trenera. Moze wrocil do banana z bulka?

WIdac, to cos pomoglo mu i reszcie kadrowiczom. Koncowka sezonu to istny majstersztyk Polakow. W koncu cala druzyna pokazala, na co ich stac, zdobywajac sreberko w konkursie druzynowm na naaajwiekszej skoczni swiata - w Planicy , to juz bylo cos, jedynie Norwegowie ich wyprzedzili.

Co do zdobywcy Krysztalowej kuleczki, nalezala sie ona Gregorowi, wg mnie to wiekszy talent niz Adam w przeszlosci , potencjal ma niesamowity , tylko troche "buńczuczny" jak mawia moj ojciec- ale to kwestia gustu.

Ogolnie ogladalem kilka odcinkow pucharu, wiec nie moge dluzej wypowiadac sie na ten temat ^ ^"
Haku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Haku
Wiek: 31
Dni na forum: 5.492
Plusy: 1
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Obejrzałem dużą ilość konkursów, razem z Mistrzostwami Świata, więc mogę napisać parę zdań na temat tego sezonu. Moim zdaniem Gregor Schlirenzauer zasłużył na 1 miejsce, jak powiedziało pare osób wyżej. Ogromny talent, i w przyszłości będzie zapewne jeszcze lepszy. Choć wydawało mi się, że nie wygra. Podobało mi się jak skakał w tym sezonie Wolfang Loitz, zrobił też ogromne postępy. Co do Polaków, to trochę się rozaczarowałem Adamem Małyszem, ale było dobrze

~~ Nigdy się nie poddawaj ~~
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Skoki Narciarskie -2008/2009.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook