Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Duel Jewel

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mart napisał(a):
Gusta są różne i nie ma co dyskutować zbytnio dyskutować na ten temat... Mnie Duel podoba się coraz bardziej. Uważam, że ich piosenki nabierają wyrazu i barw. Kłócić się nie ma o co, bo każdy ma swoje zdanie.
Otóż to.Ogólnie Duel Jewel poza Luna Sea jest moim ulubionym zespołem rockowym.Album "Lapidary" uważam za bardzo dobry.Powiem więcej,nawet za jeden z lepszych.

Męczy mnie to, że głos Hayato dobiega tak jakby "zza grobu".
Hm...ciekawe określenie.Hayato ma niewątpliwie piękny,i mocny głos.Nie mówie,że ich nowy styl to beznadzieja,zespół lubię i słucham nadal,jestem tylko niezadowolony z drogi jaką chłopaki obrali.W ich nowych wydawnictwach też jest sporo kawałków,które przypadły mi do gustu (Np. uwielbiam "Aishuu Melancholy"),co nie zmienia faktu,że bardziej mi podchodził ich dawny styl.No ale cóż...zmiany w stylu muzycznym są krokiem naprzód,a ja mam zamiar nadal być fanem Duel Jewel,zespołu który zapoczątkował moje zainteresowanie j-rockiem.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hayato napisał(a):
Hm...ciekawe określenie.Hayato ma niewątpliwie piękny,i mocny głos.
Owszem, jego głos jest cudowny. Bardzo działa na moją wyobraźnię i uczucia. Co do określenia "zza grobu" miałam na myśli to, że nie słychać jego głosu zbyt dobrze. Jest trochę zagłuszany przez muzykę. Tak jakby śpiewał stojąc za grubą, szklaną szybą.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mart napisał(a):
Co do określenia "zza grobu" miałam na myśli to, że nie słychać jego głosu zbyt dobrze. Jest trochę zagłuszany przez muzykę Tak jakby śpiewał stojąc za grubą, szklaną szybą.
Czy ja wiem...?Owszem.Mam takie wrażenie słuchając piosenki "Paranoid Trash" (album "Noah"),gdzie gitary walą tak mocno,że prawie nie rozumiem tekstu.Szczerze mówiąc w wersji z "Revive" dopiero byłem w stanie wychwycić słowa piosenki,ale ale w pozostałych kawałkach nie mam większych problemów,o ile głos Hayato nie jest celowo "zmiksowany" (nie wiem jak to nazwać),jak np. momentami w "Shoku","Konsui Ke Ke Doll" (Maxi Singiel "Vermillion") lub "RED BEAST wo Korose!!!" (album "Lapidary").

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Dopiero co przesłucham i muszę stwierdzić, że podoba mi się i to bardzo. Dobrze, że założono ten temat, inaczej pewnie nie zainteresowałaym się tym zespołem a to by była wielka strata. Już uwielbiam "Shine of Air". Głos Hayato faktycznie ma niezły a nawet świetny. Czasami tylko zalatuje mi Gacktem, ale to bardzo rzadko i w bardzo nielicznych utworach, tak to myślę, że odróżniłabym ich

Ma ktoś moze jakieś działające linki do ich pozostałych utworów?? Mam

-"Lapidary"
-"Vermillion"
-"The Birth"
-"Bullet"
-"Revive"

a tak to pozostałe linki już wygasły ;/

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Widzę,że wiesz co dobre.Duel Jewel wymiata.Szczególnie lubię albumy "Lapidary","Noah" oraz single "Vermillion" i "The Birth",gdzie moim zdaniem Duel Jewel wypada najlepiej.No,ale to rzecz gustu,jak to określiła Mart.

Sprubuj tu:

http://japanesemusicdream.wordpress.com/2008/12/15/duel-jewel/

Może linki będą działać...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wstaję rano i kolejna dobra wiadomość.Mój drugi po Luna Sea ulubiony zespół rockowy wyda 24 lutego nowy mini album.Krążek zatytułowany będzie "Will" i będzie zawierał 5 piosenek.Póki co niewiele wiadomo,ale jako fan Duel Jewel już się cieszę i czekam na premierę.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Oooo, jak miło *_* już nie mogę się doczekać ^^ nie pojawiły się żadne preview'y?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Na razie nie.Mam nadzieje,że będzie dużo lepszy od ich poprzedniego wydawnictwa,czyli albumu "Revive",który bardzo mnie rozczarował.Uważam go za najsłabszą pozycje w ich dyskografii.A nowe wersje ich dawnych piosenek za pozbawione wyrazu i emocji.Mam nadzieję,że w nowym mini albumie się poprawią i zespół znowu będzie mnie zachwycać.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Hayato napisał(a):
Mam nadzieje,że będzie dużo lepszy od ich poprzedniego wydawnictwa,czyli albumu "Revive",który bardzo mnie rozczarował.Uważam go za najsłabszą pozycje w ich dyskografii.A nowe wersje ich dawnych piosenek za pozbawione wyrazu i emocji.
Ale to była zwykła kompilacja z nagranymi na nowo utworami (i jednym nowym z tego co pamiętam), więc w zasadzie ich ostatnim albumem był "Glassfia".

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wiosną Duel Jewel rusza na podbój Europy i wyda nakładem niemieckiej wytwórni nowy album. Płyta ta nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że będzie to specjalna edycja zawierająca najlepsze przeboje z albumu "Revive" grupy oraz wszystkie utwory z mini albumu "Will".

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Dawno ich nie słuchałam, więc chętnie ściągnę "Will". Zobaczymy, jak im to wyszło.

Nota bene. Zauważyliście, że im mniej znany zespół w Japonii, tym bardziej znany i lubiany za granicą? Oczywiście Duel Jewel nie jest aż tak słabo znany w ojczyźnie, ale tak jak wiele zespołów (głównie visual kei) intensywnie promuje się poza Azją. Fajna rzecz.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Po przesłuchaniu mini albumu "Will",stwierdzam,że płytka jest całkiem niezła.Szczególnie spodobała mi się piosenka "Brave".A po Duel Jewel widać,że zespół się rozwija i mimo,że jestem raczej za "starym,dobrym" Duel Jewel'em,to zaczynam się coraz bardziej przekonywać do stylu,jaki prezentują od czasu,gdy mini album "Visions" popchnął ich karierę naprzód.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Jakoś wolałam ich wcześniejsze piosenki, choć ten nowy mini album wcale nie jest zły. Jest całkiem dobry, przyjemnie się słucha, zresztą jak każdy z ich albumów ; ) Z tych piosenek to wolę "Sakura Mau Hodou" *_*

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kolejna dobra wiadomość,od Duel Jewel.17 września ukaże się ich europejski album "We Will Melt You",a 22 września chłopaki wydadzą kolejny mini album.Krążek zatytułowany będzie "Zero" i będzie zawierać pięć nowych piosenek.Limitowana wersja wzbogacona zostanie o DVD.Jako fan Duel Jewel,czekam z niecierpliwością na premierę.

Poniżej lista tracków,składających się na mini album "Zero":

01. Bastard
02. Oborotsuki
03. Kaede
04. Code:Liberate
05. Lost

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nieco więcej informacji o europejskim albumie Duel Jewel.Jak pisze JaME:

"Gan-Shin wyda album Duel Jewel, zatytułowany "We Will Melt You". Ma to być idealny przykład muzycznej różnorodności zespołu, jako że zawiera zarówno melodyjne, utrzymane w średnim tempie utwory, jak i rockowe symfonie. "We Will Melt You" będzie dostępne w Europie od 10 września."

Miło,że chłopaki z Duel Jewel zainteresowali się w końcu Europą.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Chłopaki z Duel Jewel nie próżnują. 16 marca ukaże się ich nowy singiel "Vamp Ash". B-Side owego singla będzie piosenka "The Greed", a limitowana wersja ma zawierać DVD do tytułowego utworu. Pozostaje czekać do marca.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Duel Jewel
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook